Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.11 | 1:21.56 | 2:03.59 | 2:46.92 | |||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.24 | 1:20.48 | 2:04.22 | 2:48.69 | |||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.22 | 1:29.20 | 2:16.43 | 3:02.47 | |||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 42.25 | 1:27.59 | 2:15.56 | 3:02.77 | |||
5 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 42.74 | 1:30.01 | 2:17.87 | 3:05.21 | |||
6 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 43.34 | 1:30.42 | 2:18.93 | 3:06.01 | |||
7 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.91 | 1:30.38 | 2:18.04 | 3:06.84 | |||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 44.25 | 1:32.74 | 2:21.38 | 3:08.55 | |||
9 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:33.75 | 2:23.09 | 3:10.42 | ||||
10 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.75 | 1:33.86 | 2:23.82 | 3:13.20 | |||
11 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.31 | 1:34.58 | 2:25.03 | 3:14.47 | |||
12 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.96 | 1:34.32 | 2:25.34 | 3:16.26 | |||
13 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.33 | 1:36.87 | 2:28.53 | 3:18.82 | |||
14 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 44.40 | 1:36.65 | 2:28.59 | 3:19.59 | |||
15 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.60 | 1:34.79 | 2:26.98 | 3:19.80 | |||
16 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.27 | 1:39.13 | 2:31.27 | 3:21.06 | |||
17 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.84 | 1:38.68 | 2:30.97 | 3:21.07 | |||
18 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 46.30 | 1:37.30 | 2:29.86 | 3:21.31 | |||
19 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.58 | 1:39.27 | 2:31.44 | 3:22.46 | |||
20 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.29 | 1:36.07 | 2:28.42 | 3:23.06 | |||
21 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.20 | 1:37.67 | 2:31.20 | 3:24.44 | |||
22 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 45.20 | 1:37.93 | 2:31.79 | 3:26.43 | |||
23 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | 47.98 | 1:41.25 | 2:34.92 | 3:27.76 | |||
24 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.34 | 1:41.66 | 2:36.44 | 3:29.83 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 44.13 | 1:33.73 | 2:23.81 | 3:14.87 | |||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 45.58 | 1:36.00 | 2:27.56 | 3:18.92 | |||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 49.50 | 1:42.76 | 2:36.51 | 3:28.93 | |||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 49.73 | 1:43.31 | 2:36.55 | 3:29.01 | |||
5 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.07 | 1:41.67 | 2:36.32 | 3:30.64 | |||
6 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.08 | 1:43.36 | 2:38.22 | 3:32.40 | |||
7 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.35 | 1:41.99 | 2:37.91 | 3:32.59 | |||
8 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.30 | 1:44.21 | 2:38.97 | 3:36.15 | |||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.85 | 1:45.75 | 2:41.90 | 3:37.31 | |||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.92 | 1:47.89 | 2:43.54 | 3:39.31 | |||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.52 | 1:46.89 | 2:44.12 | 3:40.32 | |||
12 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.06 | 1:49.34 | 2:50.09 | 3:50.01 | |||
- | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej adsk. hænd. i afs | |||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | En hånd i ven. v 125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |