2018-07-19   22:53:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.11  1:21.56  2:03.59    2:46.92   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub    38.24  1:20.48  2:04.22    2:48.69   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    42.22  1:29.20  2:16.43    3:02.47   
Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub    42.25  1:27.59  2:15.56    3:02.77   
Regitze Gotthard  2002  TVS Tårnborg IF    42.74  1:30.01  2:17.87    3:05.21   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    43.34  1:30.42  2:18.93    3:06.01   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    42.91  1:30.38  2:18.04    3:06.84   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    44.25  1:32.74  2:21.38    3:08.55   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK      1:33.75  2:23.09    3:10.42   
10  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    44.75  1:33.86  2:23.82    3:13.20   
11  Lærke Knak  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    44.31  1:34.58  2:25.03    3:14.47   
12  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    44.96  1:34.32  2:25.34    3:16.26   
13  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    45.33  1:36.87  2:28.53    3:18.82   
14  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    44.40  1:36.65  2:28.59    3:19.59   
15  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    43.60  1:34.79  2:26.98    3:19.80   
16  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.27  1:39.13  2:31.27    3:21.06   
17  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening    46.84  1:38.68  2:30.97    3:21.07   
18  Josefine Mølgaard  2002  Køge Svømmeklub    46.30  1:37.30  2:29.86    3:21.31   
19  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.58  1:39.27  2:31.44    3:22.46   
20  Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub    45.29  1:36.07  2:28.42    3:23.06   
21  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    46.20  1:37.67  2:31.20    3:24.44   
22  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub    45.20  1:37.93  2:31.79    3:26.43   
23  Zascha Seest-Østergård  2002  Køge Svømmeklub    47.98  1:41.25  2:34.92    3:27.76   
24  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    48.34  1:41.66  2:36.44    3:29.83   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub    44.13  1:33.73  2:23.81    3:14.87   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    45.58  1:36.00  2:27.56    3:18.92   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    49.50  1:42.76  2:36.51    3:28.93   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    49.73  1:43.31  2:36.55    3:29.01   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.07  1:41.67  2:36.32    3:30.64   
Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.08  1:43.36  2:38.22    3:32.40   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.35  1:41.99  2:37.91    3:32.59   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    49.30  1:44.21  2:38.97    3:36.15   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.85  1:45.75  2:41.90    3:37.31   
10  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    50.92  1:47.89  2:43.54    3:39.31   
11  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    49.52  1:46.89  2:44.12    3:40.32   
12  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.06  1:49.34  2:50.09    3:50.01   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej adsk. hænd. i afs 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  En hånd i ven. v 125 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark