2018-04-20   05:13:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Piger 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:01.81   
  Emma Pedersen  2002      32.90        32.90   
  Sofie Hansen  2002      28.76        1:01.66   
  Sofie Krühlmann  2002      31.82        1:33.48   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      28.33        2:01.81   
                     
Sigma Piger 1  2002  Sigma Swim            2:04.80   
  Mille Graasbøll  2002      31.57        31.57   
  Julie Stampe  2002      32.12        1:03.69   
  Anne Føyn  2002      30.00        1:33.69   
  Clara Gjerløv  2002      31.11        2:04.80   
                     
Lyngby Piger  2002  Lyngby Svømmeklub            2:06.55   
  Claudia Sperling  2002      31.26        31.26   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      33.18        1:04.44   
  Mathilde van der Linden  2002      32.46        1:36.90   
  Ida Gelineck Padborg  2002      29.65        2:06.55   
                     
Helsingør Piger  2002  Helsingør Svømmeklub            2:08.27   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      31.69        31.69   
  Sofie Villum Færch  2002      32.25        1:03.94   
  Regitze Lyngfeldt  2002      32.24        1:36.18   
  Fie Tönshoff  2002      32.09        2:08.27   
                     
Hovedstad Piger 1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:10.51   
  Lea Overgård Olesen  2002      35.59        35.59   
  Signe Fich Hansen  2002      29.96        1:05.55   
  Charlotte Malberg  2002      34.43        1:39.98   
  Johanne Hingebjerg  2002      30.53        2:10.51   
                     
Hils Piger 1  Hillerød Svømmeklub            2:13.67   
  Ida W. Hall  2002      35.42        35.42   
  Matilde Weibel  2002      32.42        1:07.84   
  Anna Haugsted Pihl  2003      34.45        1:42.29   
  Thea Blomsterberg  2002      31.38        2:13.67   
                     
Gentofte Piger 1  2002  Gentofte Svømme Klub            2:14.04   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      33.87        33.87   
  Emilie Holst Lange  2002      33.48        1:07.35   
  Natalie Clara Petersen  2002      34.81        1:42.16   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      31.88        2:14.04   
                     
Gsc Piger 1  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:14.05   
  Mia Rindshøj  2003      33.66        33.66   
  Nicoline Ingemann-Peterse  2002      32.98        1:06.64   
  Aya Bødker Grann  2002      35.02        1:41.66   
  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002      32.39        2:14.05   
                     
Roskilde Piger 2  Roskilde Svømning            2:17.31   
  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      34.18        34.18   
  Liva Palmund  2002      32.75        1:06.93   
  Ida Buxbom Andersen  2002      35.17        1:42.10   
  Frederikke Echardt  2002      35.21        2:17.31   
                     
10  Køge Piger  2002  Køge Svømmeklub            2:17.32   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      34.73        34.73   
  Camilla Mølgaard  2002      33.72        1:08.45   
  Josefine Mølgaard  2002      33.61        1:42.06   
  Zascha Seest-Østergård  2002      35.26        2:17.32   
                     
11  Triton Piger  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:17.88   
  Laura Janner  2002      33.14        33.14   
  Abby Kristine Waterval  2002      33.55        1:06.69   
  Johanne B. Hansen  2002      34.72        1:41.41   
  Olivia Mammen  2003      36.47        2:17.88   
                     
12  Kvik Piger 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:20.94   
  Sarah Sirek Hansen  2003      33.92        33.92   
  Sofie Findahl Andersen  2003      33.65        1:07.57   
  Emilie Meng  2003      36.60        1:44.17   
  Freya Nørlund Wentzel  2003      36.77        2:20.94   
                     
13  Gsc Piger 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:22.01   
  Cassandra Louisa Lin Hans  2002      34.34        34.34   
  Esther Else Grubert  2003      39.01        1:13.35   
  Frederikke Marie Hansen  2003      35.67        1:49.02   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      32.99        2:22.01   
                     
14  A6 Piger  A6            2:22.55   
  Luna Emilie Olsen  2003      35.31        35.31   
  Liva Buchholt Johansen  2003      35.60        1:10.91   
  Pernille Elm Jensen  2003      36.81        1:47.72   
  Ulrikke Veje  2002      34.83        2:22.55   
                     
15  Gsk Tøser  Glostrup Svømme Klub            2:28.55   
  Amalie V. Sørensen  2002      35.07        35.07   
  Ida T Mose  2002      35.19        1:10.26   
  Amalie Kruse Enemærke  2003      36.94        1:47.20   
  Sofie Mosegaard  2002      41.35        2:28.55   
                     
16  Sigma Piger 2  2002  Sigma Swim            2:31.12   
  Esther Marie Heunicke  2003      38.22        38.22   
  Marie Nielsen  2003      39.30        1:17.52   
  Maria Lund  2003      35.13        1:52.65   
  Cornelia Bergqvist  2003      38.47        2:31.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 1  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:49.40   
  Rasmus Steenberg  2000      27.03        27.03   
  William Lehn-Schiøler  2000      26.79        53.82   
  Lasse Maigaard  2000      28.17        1:21.99   
  William Christoffersen  2001      27.41        1:49.40   
                     
Vat-Cph Drenge 1  VAT Copenhagen            1:49.61   
  Mikkel Salmansen  2000      27.85        27.85   
  Oliver Thor Sørensen  2000      27.16        55.01   
  Yukia Hansen  2000      27.98        1:22.99   
  Frederik Hatting Petersen  2000      26.62        1:49.61   
                     
Sigma Drenge 1  2000  Sigma Swim            1:54.03   
  Oliver Schiellerup  2000      29.40        29.40   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      30.68        1:00.08   
  Sebastian Tullberg  2000      24.83        1:24.91   
  Frederik Eg Ibsen  2002      29.12        1:54.03   
                     
Helsingør Drenge  2000  Helsingør Svømmeklub            1:54.27   
  Julius Thielst  2000      28.12        28.12   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      28.67        56.79   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      28.45        1:25.24   
  Lucas Hoffmann  2000      29.03        1:54.27   
                     
Kvik Drenge 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:54.30   
  Jonas M. Jørgensen  2001      28.38        28.38   
  Ferdinand Wahl  2000      27.84        56.22   
  Ole Damgaard  2002      28.43        1:24.65   
  Gustav Sidenius  2001      29.65        1:54.30   
                     
Triton Drenge  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:55.43   
  Mikkel S. Hansen  2000      28.68        28.68   
  Johan Joensen  2000      28.18        56.86   
  Niels Paulli Sparholt  2000      29.12        1:25.98   
  Mads Raaby Jensen  2001      29.45        1:55.43   
                     
Gentofte Drenge 1  2000  Gentofte Svømme Klub            1:57.24   
  Peter Vangsgaard  2000      27.79        27.79   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      28.28        56.07   
  Mads Bjørn Andersen  2001      31.24        1:27.31   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      29.93        1:57.24   
                     
Køge Drenge  2000  Køge Svømmeklub            1:58.15   
  Thor B. Hansen  2000      29.56        29.56   
  Jacob Holm  2000      28.94        58.50   
  Mathias Luplau  2001      31.48        1:29.98   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      28.17        1:58.15   
                     
Holbæk Cubs  2000  Holbæk Svømme Klub            1:58.44   
  Jonas Andersen  2001      31.52        31.52   
  Mads Toft  2001      30.10        1:01.62   
  Frederik Palmø  2000      29.20        1:30.82   
  Simon Brixner  2000      27.62        1:58.44   
                     
10  Hs Drenge  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:58.75   
  Jakob Kolberg  2000      27.79        27.79   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      31.36        59.15   
  Asger Hartvig  2002      31.83        1:30.98   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      27.77        1:58.75   
                     
11  Hvidovre Drenge C  2000  Hvidovre Svømme Klub            1:59.25   
  Viktor Kielstrup  2000      29.43        29.43   
  Owais Hamid  2000      28.61        58.04   
  Mads Haugård Hansen  2000      28.20        1:26.24   
  Tobias Hufeldt  2001      33.01        1:59.25   
                     
12  Ringsted Drenge  Ringsted Svømme Klub            2:00.80   
  Anders Nielsen  2001      30.64        30.64   
  Alexander Søgaard  2002      31.42        1:02.06   
  Mads Jensen  2001      30.23        1:32.29   
  Victor Grandjean  2001      28.51        2:00.80   
                     
13  Hovedstad Drenge  2000  Hovedstadens Svømmeklub            2:01.88   
  Frederik Riedel Lentz  2001      31.33        31.33   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      31.25        1:02.58   
  Mathias Vestergaard  2001      29.75        1:32.33   
  August Weilguny  2001      29.55        2:01.88   
                     
14  Gsc Drenge 2  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:02.42   
  Christian Crone  2001      30.08        30.08   
  Frederik Presskorn  2000      31.02        1:01.10   
  Alfred August Grubert  2001      31.35        1:32.45   
  Thor Nilsson Pedersen  2000      29.97        2:02.42   
                     
15  Kalundborg Drenge  Kalundborg SK            2:04.03   
  Gustav Baarupdal  2000      32.21        32.21   
  Mads Møller  2000      28.83        1:01.04   
  Tobias K Jørgensen  2000      31.12        1:32.16   
  Mads Witthøft  2000      31.87        2:04.03   
                     
16  Sigma Drenge 2  2000  Sigma Swim            2:08.11   
  Christian K. Jensen  2000      31.38        31.38   
  Ulrik Blach Petersen  2001      32.28        1:03.66   
  Christian Boutrup  2003      34.22        1:37.88   
  Frederik Røginnd  2001      30.23        2:08.11   
                     
17  Young Boys  Glostrup Svømme Klub            2:08.53   
  Daniel Dyrved  2000      31.71        31.71   
  Laurits Kenskov  2001      30.82        1:02.53   
  Thomas Langvad  2002      32.28        1:34.81   
  Victor N Andersen  2000      33.72        2:08.53   
                     
Lyngby Drenge  2000  Lyngby Svømmeklub            DSQ  4. svøm. tyvstart 
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      28.16        28.16   
  Mads Møller Bjørnskov  2001      31.30        59.46   
  William Textor Broch  2001      27.49        1:26.95   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    1:07.81  2:21.52  3:36.13    4:48.83   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    1:08.64  2:22.72  3:37.35    4:49.27   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.39  2:23.76  3:39.71    4:53.15   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    1:10.45  2:26.47  3:43.23    5:01.37   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    1:14.54  2:34.64  3:55.18    5:15.47   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    1:15.03  2:36.41  3:56.51    5:16.67   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    1:14.69  2:36.73  3:59.48    5:20.49   
Lærke Knak  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    1:14.03  2:37.48  4:00.57    5:21.42   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    1:17.25  2:41.10  4:04.60    5:24.63   
10  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31    1:17.80  2:42.05  4:05.08    5:26.37   
11  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.62  2:46.36  4:11.47    5:31.30   
12  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    3:25.61  4:51.61      5:31.51   
13  Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.95  2:36.63  4:03.57    5:32.67   
14  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.00  2:43.92  4:09.91    5:33.10   
15  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening    3:31.20  4:56.52      5:36.85   
16  Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    1:18.04  2:45.85  4:13.38    5:39.44   
17  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    1:18.19  2:44.63  4:13.23    5:43.04   
18  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    1:20.90  2:50.76  4:20.22    5:46.54   
19  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    1:18.61  2:48.09  4:18.56    5:49.10   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.04  2:48.09  4:17.45    5:42.53   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31    1:23.59  2:54.85  4:26.27    5:52.54   
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    1:24.80  2:54.00  4:26.23    5:54.07   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:23.18  2:54.10  4:26.75    5:57.15   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    1:24.73  2:55.77  4:28.21    5:57.21   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:26.00  2:59.46  4:31.13    5:57.75   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:23.66  2:57.19  4:31.10    6:02.24   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:24.99  2:58.15  4:32.49    6:02.88   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:29.06  3:04.92  5:27.47    6:12.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    1:00.49  2:08.25  3:18.29    4:25.67   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    1:04.26  2:13.11  3:20.33    4:28.49   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:04.92  2:14.28  3:24.09    4:33.88   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:05.98  2:16.51  3:27.10    4:35.05   
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    1:06.14  2:15.69  3:26.05    4:35.24   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening    1:06.13  2:16.66  3:25.85    4:36.16   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    1:04.94  2:15.53  3:26.14    4:36.77   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:06.74  2:18.22  3:30.79    4:42.31   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    1:06.87  2:19.42  3:31.85    4:42.83   
10  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.02  2:19.30  3:32.03    4:43.67   
11  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    1:06.66  2:18.35  3:30.81    4:45.21   
12  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    1:07.21  2:19.57  3:32.42    4:45.90   
13  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.81  2:22.42  3:35.59    4:48.62   
14  Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.98  2:21.46  3:35.93    4:49.72   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.77  2:17.75  3:29.60    4:41.79   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    1:05.78  2:17.52  3:30.59    4:42.65   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    1:07.43  2:19.23  3:31.24    4:45.57   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    1:08.16  2:21.22  3:34.82    4:46.41   
Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.55  2:22.49  3:37.22    4:53.10   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:12.59  2:29.43  3:46.91    5:03.56   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    1:12.51  2:29.57  3:47.76    5:04.89   
Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:12.15  2:29.58  3:47.08    5:05.10   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    1:13.40  2:31.12  3:49.29    5:07.11   
10  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    1:10.84  2:28.73  3:48.22    5:08.74   
11  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:12.21  2:31.53  3:52.48    5:08.90   
12  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:12.35  2:31.54  3:51.55    5:10.68   
13  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:15.44  2:36.62  3:55.80    5:14.10   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  Tyvstart 
Lukas Adeler  2001  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.97        1:10.03   
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    33.00        1:11.96   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.31        1:13.43   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub    36.21        1:16.19   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    34.80        1:16.56   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    38.30        1:18.73   
Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub    37.88        1:19.02   
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.35        1:19.07   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    36.92        1:20.04   
10  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    37.22        1:20.09   
11  Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    38.78        1:20.65   
12  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    38.26        1:20.77   
13  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    36.09        1:20.80   
14  Regitze Gotthard  2002  TVS Tårnborg IF    39.48        1:22.18   
15  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    38.16        1:22.32   
16  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.07        1:22.67   
17  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    38.41        1:22.79   
18  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.68        1:24.31   
19  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.08        1:24.45   
20  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.36        1:25.36   
21  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    39.61        1:26.16   
22  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub    40.83        1:26.67   
23  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    40.07        1:26.84   
24  Zascha Seest-Østergård  2002  Køge Svømmeklub    44.64        1:32.68   
25  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.45        1:33.62   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub    39.08        1:22.54   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    38.21        1:22.86   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.98        1:24.89   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    41.02        1:27.01   
Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.63        1:27.57   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    45.43        1:27.67   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    41.92        1:27.90   
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    40.44        1:28.76   
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    41.49        1:29.29   
10  Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.85        1:29.40   
11  Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub    41.49        1:29.86   
12  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.67        1:30.81   
13  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub    42.22        1:31.18   
14  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    46.45        1:32.79   
15  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub    44.52        1:32.91   
16  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.05        1:33.00   
17  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    45.43        1:33.55   
18  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød    44.67        1:34.44   
19  Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    44.34        1:35.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    30.54        1:05.00   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    32.35        1:05.16   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    31.48        1:07.02   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    32.16        1:07.42   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub    30.80        1:07.86   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.04        1:09.57   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    36.76        1:09.76   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    33.29        1:10.26   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    33.33        1:11.33   
10  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    33.68        1:11.93   
11  Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    34.84        1:12.51   
12  Mads Møller  2000  Kalundborg SK    33.39        1:12.60   
13  Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub    34.62        1:13.38   
14  Viktor Kielstrup  2000  Hvidovre Svømme Klub    35.65        1:13.59   
15  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    34.45        1:13.98   
16  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    33.87        1:14.07   
17  Owais Hamid  2000  Hvidovre Svømme Klub    34.27        1:14.08   
18  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    34.81        1:14.31   
19  Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    33.85        1:15.45   
20  Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    36.01        1:16.13   
21  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31    34.34        1:16.69   
22  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    37.84        1:17.20   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    30.54        1:05.85   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    30.80        1:10.24   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    32.35        1:12.17   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    33.29        1:12.41   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    34.72        1:12.59   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.51        1:14.67   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.84        1:15.06   
Mads Jensen  2001  Ringsted Svømme Klub    34.41        1:15.14   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    36.18        1:15.25   
10  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    35.65        1:15.29   
11  Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    36.76        1:15.89   
12  Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    35.21        1:16.65   
13  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.29        1:16.85   
14  Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    34.15        1:17.86   
15  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    37.36        1:18.05   
16  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    36.78        1:18.28   
17  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    36.97        1:18.67   
18  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.15        1:18.69   
19  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    37.27        1:18.70   
20  Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    38.83        1:18.71   
20  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.64        1:18.71   
22  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    35.32        1:19.33   
23  Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.34        1:19.40   
24  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.05        1:19.47   
25  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF    36.46        1:19.51   
26  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød    35.94        1:19.66   
27  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.33        1:19.80   
28  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    38.12        1:20.02   
29  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.83        1:20.23   
30  Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning    36.34        1:20.57   
31  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    37.22        1:20.76   
32  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    39.18        1:22.31   
33  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub    36.47        1:22.33   
34  Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31    37.96        1:22.63   
35  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    37.78        1:22.75   
36  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    38.26        1:23.04   
37  Tobias Hufeldt  2001  Hvidovre Svømme Klub    40.11        1:27.41   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.45  1:15.36  1:52.96    2:31.94   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.32  1:14.48  1:55.42    2:35.16   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    37.29  1:18.30  1:59.27    2:39.68   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    37.43  1:19.28  2:01.66    2:41.27   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    38.84  1:20.42  2:02.00    2:41.51   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    38.34  1:19.89  2:02.58    2:43.90   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    39.03  1:21.56  2:04.49    2:45.83   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.49  1:21.84  2:04.61    2:46.32   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    40.68  1:24.81  2:07.93    2:47.93   
10  Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    39.56  1:22.02  2:06.60    2:48.75   
11  Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    39.75  1:22.38  2:06.72    2:49.49   
12  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    40.24  1:23.74  2:06.95    2:49.97   
13  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    41.69  1:25.99  2:09.20    2:51.40   
14  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    40.67  2:53.26      2:53.26   
15  Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    40.44  1:24.37  2:08.93    2:53.33   
16  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.16  1:26.24  2:11.35    2:53.45   
17  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    41.57  1:25.82  2:10.68    2:55.33   
18  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    42.20  1:26.72  2:12.10    2:56.05   
19  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    41.55  1:27.87  2:13.40    2:56.46   
20  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    42.06  1:27.71  2:13.50    2:57.42   
21  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    43.10  1:28.04  2:13.47    2:57.94   
22  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    40.46  1:25.24  2:11.57    2:58.54   
23  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.45  1:29.27  2:17.38    3:03.26   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej fort. bev. v. 150 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    40.98  1:24.80  2:09.31    2:51.71   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    42.79  1:28.32  2:14.10    2:59.18   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.22  1:28.79  2:16.19    3:00.64   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    42.47  1:28.71  2:16.35    3:00.99   
Luna Gammelgaard Nielsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.74  1:29.72  2:17.72    3:03.22   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.43  1:29.64  3:04.56    3:04.56   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.51  1:31.16  2:19.79    3:06.93   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    43.45  1:31.59  2:20.49    3:07.15   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    44.65  1:32.69  2:22.00    3:09.44   
10  Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    45.02  1:34.18  2:24.03    3:11.07   
11  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    45.75  1:35.42  2:25.68    3:15.34   
12  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    47.68  2:30.76  3:18.77    3:18.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    34.67  1:10.94  1:46.52    2:21.15   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    33.62  1:09.53  1:46.18    2:22.29   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    34.32  1:10.55  1:48.13    2:23.55   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    34.54  1:12.30  1:51.07    2:28.63   
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    35.37  1:12.47  1:50.73    2:28.84   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub    35.38  1:13.78  1:52.19    2:29.22   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    35.35  1:13.63  1:52.44    2:31.18   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.65  1:12.56  1:51.64    2:31.24   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    34.97  1:14.02  1:52.81    2:31.45   
10  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.11  1:14.93  1:54.22    2:32.20   
11  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    36.50  1:15.46  1:54.95    2:33.90   
12  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.71  1:16.39  1:56.85    2:35.94   
13  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    37.20  1:17.26  1:57.93    2:37.97   
14  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup    37.73  1:17.67  1:58.84    2:39.75   
15  Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK    39.60  1:22.90  2:06.85    2:49.42   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    32.12  1:06.52  1:42.15    2:17.51   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    34.61  1:11.86  1:50.13    2:27.21   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub    35.67  1:15.26  1:53.57    2:30.48   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub    34.67  1:13.34  1:53.04    2:30.73   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    36.37  1:15.23  1:54.66    2:31.60   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.76  1:15.00  1:55.24    2:33.32   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    36.45  1:15.89  1:55.87    2:34.53   
Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.55  1:16.67  1:56.74    2:36.00   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    36.58  1:15.88  1:56.14    2:36.42   
10  Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    37.26  1:17.32  1:57.69    2:37.10   
11  Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    38.00  1:17.29  1:57.96    2:37.61   
12  Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.11  1:18.87  1:59.10    2:39.37   
13  Jonas Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    39.27  1:19.71  2:00.15    2:40.37   
14  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.43  1:16.40  1:58.67    2:41.50   
15  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    38.68  1:20.83  2:02.22    2:41.55   
16  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.08  1:19.20  2:01.55    2:42.29   
17  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    38.67  1:19.82  2:02.50    2:42.89   
18  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    39.39  1:21.23  2:02.95    2:43.59   
19  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.81  1:20.83  2:04.01    2:44.29   
20  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub    38.19  1:19.14  2:02.21    2:44.67   
21  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    39.15  1:21.82  2:05.00    2:48.03   
22  Lukas Adeler  2001  Næstved IF    40.22  1:22.92  2:07.03    2:49.27   
23  Laurits Kenskov  2001  Glostrup Svømme Klub    41.42  1:24.87  2:08.08    2:49.80   
24  Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    39.62  1:22.23  2:06.66    2:50.68   
25  Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.98  1:26.32  2:10.07    2:51.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    31.98        1:08.96   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.65        1:10.86   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.56        1:11.18   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    33.24        1:12.60   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    36.02        1:17.17   
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.72        1:17.26   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub    35.83        1:18.29   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    35.76        1:20.09   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.82        1:20.43   
10  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    38.14        1:22.10   
11  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.72        1:22.13   
12  Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    37.46        1:22.22   
13  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31    38.35        1:23.15   
14  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    39.71        1:23.28   
15  Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    39.88        1:24.51   
16  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    39.48        1:25.15   
17  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    37.56        1:26.01   
18  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    39.77        1:26.15   
19  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.30        1:26.66   
20  Camilla Mølgaard  2002  Køge Svømmeklub    39.65        1:26.92   
20  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning    39.98        1:26.92   
22  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    39.49        1:28.75   
23  Astrid Høgh Sørensen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    40.85        1:30.17   
24  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    41.46        1:30.33   
25  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.82        1:30.47   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.45        1:21.31   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    38.95        1:25.10   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.83        1:28.58   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31    42.21        1:28.77   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    43.25        1:30.86   
Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.35        1:32.07   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    43.54        1:32.90   
Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.60        1:33.77   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub    42.83        1:34.93   
10  Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    44.78        1:37.35   
11  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.45        1:39.65   
12  Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    45.26        1:40.28   
13  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    52.38        1:56.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub    30.95        1:04.36   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    30.72        1:04.51   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    30.73        1:04.89   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.72        1:05.09   
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    31.31        1:06.89   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    31.75        1:08.26   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.62        1:08.46   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub    31.90        1:09.01   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    32.59        1:09.25   
10  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    32.69        1:10.69   
11  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    33.68        1:11.46   
12  William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    33.32        1:12.12   
13  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    36.12        1:12.49   
14  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31    34.18        1:12.52   
15  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    34.15        1:13.08   
16  Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub    33.23        1:14.10   
17  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    34.85        1:14.41   
18  Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    33.79        1:15.14   
19  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    32.80        1:15.46   
20  Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    34.75        1:15.57   
21  Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening    34.77        1:16.61   
22  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    35.81        1:18.67   
23  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.36        1:19.47   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    31.76        1:07.77   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    32.58        1:08.12   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    32.01        1:08.94   
Jonas Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    33.41        1:11.79   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    33.93        1:13.12   
Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.20        1:13.20   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    34.19        1:15.39   
Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    35.43        1:16.11   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning    35.27        1:16.24   
10  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød    35.22        1:16.92   
11  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    35.51        1:17.02   
12  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    36.77        1:17.72   
13  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.00        1:18.08   
14  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    35.70        1:18.53   
15  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    37.67        1:19.33   
15  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    37.03        1:19.33   
17  Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning    36.07        1:20.22   
18  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.99        1:20.33   
19  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    37.57        1:20.52   
20  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    37.88        1:20.88   
21  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    37.63        1:21.13   
22  Laurits Kenskov  2001  Glostrup Svømme Klub    37.76        1:21.45   
23  Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31    37.99        1:21.63   
24  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    38.11        1:21.69   
25  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    39.08        1:22.65   
26  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    38.20        1:23.21   
27  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:23.73   
Tobias Hufeldt  2001  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby              Akut syg 
Mads Jensen  2001  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.11  1:21.56  2:03.59    2:46.92   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub    38.24  1:20.48  2:04.22    2:48.69   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    42.22  1:29.20  2:16.43    3:02.47   
Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub    42.25  1:27.59  2:15.56    3:02.77   
Regitze Gotthard  2002  TVS Tårnborg IF    42.74  1:30.01  2:17.87    3:05.21   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    43.34  1:30.42  2:18.93    3:06.01   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    42.91  1:30.38  2:18.04    3:06.84   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    44.25  1:32.74  2:21.38    3:08.55   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK      1:33.75  2:23.09    3:10.42   
10  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    44.75  1:33.86  2:23.82    3:13.20   
11  Lærke Knak  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    44.31  1:34.58  2:25.03    3:14.47   
12  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    44.96  1:34.32  2:25.34    3:16.26   
13  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    45.33  1:36.87  2:28.53    3:18.82   
14  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    44.40  1:36.65  2:28.59    3:19.59   
15  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    43.60  1:34.79  2:26.98    3:19.80   
16  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.27  1:39.13  2:31.27    3:21.06   
17  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening    46.84  1:38.68  2:30.97    3:21.07   
18  Josefine Mølgaard  2002  Køge Svømmeklub    46.30  1:37.30  2:29.86    3:21.31   
19  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.58  1:39.27  2:31.44    3:22.46   
20  Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub    45.29  1:36.07  2:28.42    3:23.06   
21  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    46.20  1:37.67  2:31.20    3:24.44   
22  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub    45.20  1:37.93  2:31.79    3:26.43   
23  Zascha Seest-Østergård  2002  Køge Svømmeklub    47.98  1:41.25  2:34.92    3:27.76   
24  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    48.34  1:41.66  2:36.44    3:29.83   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub    44.13  1:33.73  2:23.81    3:14.87   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    45.58  1:36.00  2:27.56    3:18.92   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    49.50  1:42.76  2:36.51    3:28.93   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    49.73  1:43.31  2:36.55    3:29.01   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.07  1:41.67  2:36.32    3:30.64   
Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.08  1:43.36  2:38.22    3:32.40   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.35  1:41.99  2:37.91    3:32.59   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    49.30  1:44.21  2:38.97    3:36.15   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.85  1:45.75  2:41.90    3:37.31   
10  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    50.92  1:47.89  2:43.54    3:39.31   
11  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    49.52  1:46.89  2:44.12    3:40.32   
12  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.06  1:49.34  2:50.09    3:50.01   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej adsk. hænd. i afs 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  En hånd i ven. v 125 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:20 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    35.80  1:15.56  1:55.21    2:35.14   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.92  1:15.34  1:56.03    2:35.72   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    35.42  1:15.82  1:56.49    2:37.49   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.37  1:17.02  1:58.06    2:38.51   
Frederik J. Neldeberg  2000  Helsinge Skytte & IF    38.68  1:21.15  2:04.81    2:46.88   
Viktor Kielstrup  2000  Hvidovre Svømme Klub    37.23  1:20.18  2:03.97    2:47.58   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    40.24  1:24.36  2:08.32    2:52.46   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    40.30  1:24.37  2:09.23    2:54.34   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub    40.75  1:25.65  2:11.35    2:55.63   
Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK    39.75  1:25.32  2:11.70    2:55.63   
11  Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    40.78  1:26.23  2:12.27    2:58.66   
12  Rune Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening    41.79  1:28.01  2:13.49    2:59.31   
13  Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    41.01  1:26.57  2:12.86    2:59.60   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    35.52  1:15.29  1:55.80    2:37.15   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    37.99  1:21.21  2:05.75    2:50.89   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    38.77  1:23.25  2:08.09    2:53.01   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    39.53  1:23.88  2:09.77    2:54.46   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    40.50  1:25.55  2:11.05    2:55.81   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    40.11  1:26.78  2:12.93    2:58.81   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    42.34  1:29.40  2:16.50    3:03.20   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    41.02  1:28.18  2:16.39    3:04.44   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    42.55  1:28.90  2:16.93    3:04.46   
10  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    43.94  1:31.88  2:19.72    3:07.32   
11  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    43.81  1:33.00  2:23.26    3:11.55   
12  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.17  1:33.16  2:22.67    3:13.18   
13  Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød    44.68  1:34.21  2:24.28    3:13.97   
14  Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub    43.84  1:33.72  2:25.15    3:14.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:20 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.11        1:03.53   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.19        1:03.78   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    31.11        1:04.02   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    31.08        1:04.14   
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    30.60        1:04.23   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    31.77        1:05.82   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.33        1:08.01   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    33.81        1:08.96   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    34.55        1:10.06   
10  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    34.65        1:10.16   
11  Lærke Knak  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.28        1:10.21   
12  Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    33.68        1:10.31   
13  Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    34.33        1:10.59   
14  Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub    34.12        1:10.78   
15  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.52        1:11.15   
16  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    34.90        1:11.85   
17  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    34.32        1:11.98   
18  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    35.12        1:12.34   
19  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    34.51        1:13.09   
20  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    34.97        1:13.23   
21  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    35.30        1:13.43   
22  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    35.26        1:13.48   
23  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.31        1:14.50   
24  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    35.35        1:14.51   
25  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    35.49        1:14.63   
26  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    36.11        1:15.49   
27  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    35.68        1:15.83   
28  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    34.62        1:16.06   
29  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.37        1:16.86   
30  Regitze Gotthard  2002  TVS Tårnborg IF    36.83        1:16.89   
31  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    37.02        1:17.55   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    36.62        1:15.38   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.75        1:15.56   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    36.63        1:15.66   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub    35.99        1:15.89   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.66        1:16.47   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    37.43        1:16.71   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    37.94        1:16.72   
Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    38.78        1:21.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:37 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    27.36        56.18   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    27.48        56.26   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    28.53        58.63   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    28.61        59.43   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    29.02        59.61   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    28.99        59.84   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    28.97        1:00.34   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    29.81        1:00.41   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    29.37        1:00.79   
10  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    29.81        1:00.81   
11  Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening    29.23        1:00.85   
12  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    29.12        1:01.20   
13  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    30.03        1:01.39   
14  Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening    28.96        1:01.79   
15  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    30.05        1:02.15   
16  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.69        1:02.23   
17  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    30.24        1:02.61   
18  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.37        1:03.07   
19  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.54        1:03.11   
20  Mads Møller  2000  Kalundborg SK    30.23        1:03.24   
21  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    30.08        1:04.78   
22  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.29        1:06.01   
23  Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK    33.67        1:09.94   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    28.76        1:00.49   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    30.11        1:01.21   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    29.46        1:01.52   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.83        1:01.97   
Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.31        1:02.50   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    30.33        1:02.70   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    30.33        1:02.79   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    31.21        1:04.93   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    31.54        1:05.49   
10  Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub    31.20        1:05.63   
11  Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub    31.45        1:05.64   
12  Mads Jensen  2001  Ringsted Svømme Klub    32.38        1:05.77   
13  Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    31.98        1:06.22   
14  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    31.82        1:06.30   
15  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    31.63        1:06.39   
16  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF    31.76        1:06.49   
17  Felix Lund  2001  Herlev Svømning    32.78        1:06.79   
18  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    32.84        1:07.18   
19  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    32.70        1:07.68   
20  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.47        1:07.95   
21  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.57        1:08.00   
22  Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    33.03        1:08.17   
23  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    33.46        1:08.87   
24  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.19        1:09.25   
25  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    33.20        1:09.33   
26  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    33.05        1:09.92   
27  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    36.22        1:16.43   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby              Akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2002  Sigma Swim            5:04.93   
  Julie Stampe  2002      37.02  1:16.44      1:16.44   
  Mille Graasbøll  2002      40.45  1:25.41      2:41.85   
  Anne Føyn  2002      34.11  1:15.03      3:56.88   
  Clara Gjerløv  2002      32.35  1:08.05      5:04.93   
                     
Kvik Piger 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:07.08   
  Emma Pedersen  2002      41.58  1:23.53      1:23.53   
  Sofie Hansen  2002      38.45  1:20.40      2:43.93   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      32.67  1:12.63      3:56.56   
  Sofie Krühlmann  2002      33.36  1:10.52      5:07.08   
                     
Lyngby Piger  2002  Lyngby Svømmeklub            5:21.62   
  Claudia Sperling  2002      35.59  1:14.34      1:14.34   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      41.88  1:29.86      2:44.20   
  Mathilde van der Linden  2002      40.38  1:30.51      4:14.71   
  Ida Gelineck Padborg  2002      31.72  1:06.91      5:21.62   
                     
Hovedstad Piger 1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            5:28.31   
  Luna Gammelgaard Nielsen  2003      42.39  1:26.62      1:26.62   
  Charlotte Malberg  2002      43.75  1:32.37      2:58.99   
  Signe Fich Hansen  2002      36.00  1:19.87      4:18.86   
  Johanne Hingebjerg  2002      33.77  1:09.45      5:28.31   
                     
Gsc Piger 1  2002  Gladsaxe Idræts Forening            5:34.34   
  Nicoline Ingemann-Peterse  2002      38.96  1:21.31      1:21.31   
  Aya Bødker Grann  2002      45.34  1:36.35      2:57.66   
  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002      37.64  1:23.00      4:20.66   
  Cassandra Louisa Lin Hans  2002      34.47  1:13.68      5:34.34   
                     
Roskilde Piger 2  Roskilde Svømning            5:34.47   
  Liva Palmund  2002      38.18  1:18.98      1:18.98   
  Frederikke Echardt  2002      43.03  1:31.00      2:49.98   
  Ida Buxbom Andersen  2002      41.28  1:31.28      4:21.26   
  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      35.55  1:13.21      5:34.47   
                     
Helsingør Piger  2002  Helsingør Svømmeklub            5:35.21   
  Regitze Lyngfeldt  2002      39.48  1:21.30      1:21.30   
  Sofie Villum Færch  2002      40.73  1:28.53      2:49.83   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      40.16  1:28.77      4:18.60   
  Fie Tönshoff  2002      35.09  1:16.61      5:35.21   
                     
Køge Piger  2002  Køge Svømmeklub            5:46.14   
  Josefine Mølgaard  2002      43.40  1:29.01      1:29.01   
  Ida Bull Guldbrandsen  2002      41.10  1:27.10      2:56.11   
  Camilla Mølgaard  2002      40.39  1:32.39      4:28.50   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      36.66  1:17.64      5:46.14   
                     
Gentofte Piger 1  2002  Gentofte Svømme Klub            5:53.16   
  Emilie Holst Lange  2002      41.67  1:25.33      1:25.33   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      46.37  1:39.09      3:04.42   
  Natalie Clara Petersen  2002      43.43  1:33.92      4:38.34   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      35.07  1:14.82      5:53.16   
                     
10  Triton Piger  Svømmeklubben Triton Ballerup            5:57.78   
  Johanne B. Hansen  2002      43.16  1:28.25      1:28.25   
  Olivia Mammen  2003      48.00  1:43.14      3:11.39   
  Abby Kristine Waterval  2002      42.59  1:31.08      4:42.47   
  Laura Janner  2002      36.07  1:15.31      5:57.78   
                     
11  Sigma Piger 2  2002  Sigma Swim            6:06.51   
  Isabel Vang Hvitved  2003      43.71  1:30.17      1:30.17   
  Cornelia Bergqvist  2003      48.12  1:41.25      3:11.42   
  Laura Boutrup  2003      45.93  1:39.15      4:50.57   
  Maria Lund  2003      37.52  1:15.94      6:06.51   
                     
12  Gsc Piger 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            6:09.16   
  Frederikke Marie Hansen  2003      46.49  1:35.42      1:35.42   
  Esther Else Grubert  2003      50.61  1:47.48      3:22.90   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      39.99  1:30.49      4:53.39   
  Mia Rindshøj  2003      36.86  1:15.77      6:09.16   
                     
13  Kvik Piger 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:10.19   
  Sofie Findahl Andersen  2003      44.69  1:32.64      1:32.64   
  Emilie Meng  2003      48.34  1:40.86      3:13.50   
  Beate Kristine Rasmussen  2003      44.14  1:37.74      4:51.24   
  Sarah Sirek Hansen  2003      37.71  1:18.95      6:10.19   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:57 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Vat-Cph Drenge 1  VAT Copenhagen            4:29.54   
  Mikkel Salmansen  2000      33.27  1:07.57      1:07.57   
  Frederik Hatting Petersen  2000      34.32  1:14.27      2:21.84   
  Oliver Thor Sørensen  2000      29.75  1:04.70      3:26.54   
  Yukia Hansen  2000      29.14  1:03.00      4:29.54   
                     
Triton Drenge  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:40.55   
  Mads Raaby Jensen  2001      34.97  1:13.95      1:13.95   
  Mikkel S. Hansen  2000      36.55  1:17.69      2:31.64   
  Johan Joensen  2000      30.24  1:06.05      3:37.69   
  Niels Paulli Sparholt  2000      29.78  1:02.86      4:40.55   
                     
Stv Drenge  2000  Swim Team Vestsjælland            4:43.21   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      31.73  1:05.83      1:05.83   
  Magnus Nygaard  2000      38.33  1:21.54      2:27.37   
  Jonas Hansen  2001      33.02  1:12.64      3:40.01   
  Kasper Bitzer  2000      29.56  1:03.20      4:43.21   
                     
Gentofte Drenge 1  2000  Gentofte Svømme Klub            4:47.31   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      35.84  1:13.35      1:13.35   
  Lucas Strøbæk  2001      38.64  1:22.45      2:35.80   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      33.69  1:11.79      3:47.59   
  Peter Vangsgaard  2000      28.69  59.72      4:47.31   
                     
Helsingør Drenge  2000  Helsingør Svømmeklub            4:49.34   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      33.79  1:10.75      1:10.75   
  Lucas Hoffmann  2000      40.30  1:26.29      2:37.04   
  Julius Thielst  2000      30.57  1:06.50      3:43.54   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      30.93  1:05.80      4:49.34   
                     
Sigma Drenge 1  2000  Sigma Swim            4:52.30   
  Oliver Schiellerup  2000      34.65  1:11.26      1:11.26   
  Ulrik Blach Petersen  2001      41.05  1:26.99      2:38.25   
  Frederik Eg Ibsen  2002      34.08  1:16.38      3:54.63   
  Sebastian Tullberg  2000      27.67  57.67      4:52.30   
                     
Kvik Drenge 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:52.33   
  Lucas Alexander Meng  2000      35.27  1:12.70      1:12.70   
  Ferdinand Wahl  2000      38.80  1:22.20      2:34.90   
  Gustav Schlichtkrull  2001      34.78  1:14.25      3:49.15   
  Jonas M. Jørgensen  2001      29.40  1:03.18      4:52.33   
                     
Kalundborg Drenge  Kalundborg SK            4:55.82   
  Mads Witthøft  2000      35.61  1:10.91      1:10.91   
  Tobias K Jørgensen  2000      39.97  1:24.36      2:35.27   
  Mads Møller  2000      31.98  1:10.10      3:45.37   
  Gustav Baarupdal  2000      33.57  1:10.45      4:55.82   
                     
Køge Drenge  2000  Køge Svømmeklub            4:56.51   
  Thor B. Hansen  2000      34.94  1:11.68      1:11.68   
  Jacob Holm  2000      38.14  1:21.85      2:33.53   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      33.55  1:12.01      3:45.54   
  Mathias Luplau  2001      33.15  1:10.97      4:56.51   
                     
10  Ringsted Drenge  Ringsted Svømme Klub            4:59.53   
  Victor Grandjean  2001      35.86  1:13.00      1:13.00   
  Alexander Søgaard  2002      40.43  1:27.11      2:40.11   
  Mads Jensen  2001      34.11  1:12.91      3:53.02   
  Anders Nielsen  2001      31.69  1:06.51      4:59.53   
                     
11  Hs Drenge  2000  Hørsholm Svømmeforening            5:01.06   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      35.00  1:11.61      1:11.61   
  Rune Hartvig  2000      40.64  1:26.62      2:38.23   
  Jakob Kolberg  2000      34.12  1:14.73      3:52.96   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      32.55  1:08.10      5:01.06   
                     
12  Lyngby Drenge  2000  Lyngby Svømmeklub            5:03.01   
  Mads Møller Bjørnskov  2001      36.51  1:16.09      1:16.09   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      38.77  1:22.96      2:39.05   
  William Textor Broch  2001      34.53  1:14.32      3:53.37   
  Alfred Højberg  2002      32.95  1:09.64      5:03.01   
                     
13  Hovedstad Drenge  2000  Hovedstadens Svømmeklub            5:10.46   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      38.39  1:18.74      1:18.74   
  August Weilguny  2001      40.14  1:25.90      2:44.64   
  Mathias Vestergaard  2001      36.20  1:20.78      4:05.42   
  August Bugge  2000      30.77  1:05.04      5:10.46   
                     
14  Gsc Drenge 2  2000  Gladsaxe Idræts Forening            5:12.39   
  Frederik Presskorn  2000      37.70  1:17.96      1:17.96   
  Alfred August Grubert  2001      42.24  1:31.03      2:48.99   
  William Christoffersen  2001      34.17  1:17.04      4:06.03   
  Christian Crone  2001      30.90  1:06.36      5:12.39   
                     
15  Sigma Drenge 2  2000  Sigma Swim            5:25.36   
  Christian K. Jensen  2000      38.87  1:22.27      1:22.27   
  Frederik Røginnd  2001      40.24  1:28.68      2:50.95   
  Christian Boutrup  2003      38.20  1:24.35      4:15.30   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      32.06  1:10.06      5:25.36   
                     
Gsc Drenge 1  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart svømmer 3 
  Thor Nilsson Pedersen  2000      33.26  1:09.31      1:09.31   
  Rasmus Steenberg  2000              2:24.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:57 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  10:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Piger 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:17.69   
  Emma Pedersen  2002      38.03        38.03   
  Sofie Hansen  2002      36.17        1:14.20   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      31.07        1:45.27   
  Sofie Krühlmann  2002      32.42        2:17.69   
                     
Sigma Piger 1  2002  Sigma Swim            2:17.94   
  Julie Stampe  2002      36.04        36.04   
  Mille Graasbøll  2002      38.77        1:14.81   
  Anne Føyn  2002      32.41        1:47.22   
  Clara Gjerløv  2002      30.72        2:17.94   
                     
Lyngby Piger  2002  Lyngby Svømmeklub            2:20.08   
  Claudia Sperling  2002      34.64        34.64   
  Mathilde van der Linden  2002      41.23        1:15.87   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      34.78        1:50.65   
  Ida Gelineck Padborg  2002      29.43        2:20.08   
                     
Hils Piger 1  Hillerød Svømmeklub            2:27.54   
  Anna Haugsted Pihl  2003      37.54        37.54   
  Ida W. Hall  2002      44.15        1:21.69   
  Thea Blomsterberg  2002      33.81        1:55.50   
  Matilde Weibel  2002      32.04        2:27.54   
                     
Hovedstad Piger 1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.37   
  Johanne Hingebjerg  2002      35.44        35.44   
  Charlotte Malberg  2002      43.91        1:19.35   
  Signe Fich Hansen  2002      34.09        1:53.44   
  Lea Overgård Olesen  2002      34.93        2:28.37   
                     
Gsc Piger 1  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:28.80   
  Nicoline Ingemann-Peterse  2002      37.93        37.93   
  Aya Bødker Grann  2002      43.12        1:21.05   
  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002      34.64        1:55.69   
  Cassandra Louisa Lin Hans  2002      33.11        2:28.80   
                     
Roskilde Piger 2  Roskilde Svømning            2:31.89   
  Liva Palmund  2002      35.95        35.95   
  Frederikke Echardt  2002      43.74        1:19.69   
  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      37.61        1:57.30   
  Ida Buxbom Andersen  2002      34.59        2:31.89   
                     
Gentofte Piger 1  2002  Gentofte Svømme Klub            2:36.06   
  Emilie Holst Lange  2002      39.85        39.85   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      43.73        1:23.58   
  Natalie Clara Petersen  2002      40.63        2:04.21   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      31.85        2:36.06   
                     
Triton Piger  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:37.09   
  Johanne B. Hansen  2002      39.51        39.51   
  Olivia Mammen  2003      45.72        1:25.23   
  Abby Kristine Waterval  2002      38.96        2:04.19   
  Laura Janner  2002      32.90        2:37.09   
                     
10  Køge Piger  2002  Køge Svømmeklub            2:40.31   
  Josefine Mølgaard  2002      41.14        41.14   
  Zascha Seest-Østergård  2002      45.54        1:26.68   
  Camilla Mølgaard  2002      39.57        2:06.25   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      34.06        2:40.31   
                     
11  Gsc Piger 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:43.42   
  Frederikke Marie Hansen  2003      42.86        42.86   
  Esther Else Grubert  2003      49.67        1:32.53   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      36.94        2:09.47   
  Mia Rindshøj  2003      33.95        2:43.42   
                     
12  Kvik Piger 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:43.74   
  Sofie Findahl Andersen  2003      40.17        40.17   
  Emilie Meng  2003      46.03        1:26.20   
  Beate Kristine Rasmussen  2003      43.48        2:09.68   
  Sarah Sirek Hansen  2003      34.06        2:43.74   
                     
13  A6 Piger  A6            2:43.79   
  Ulrikke Veje  2002      42.72        42.72   
  Pernille Elm Jensen  2003      46.37        1:29.09   
  Liva Buchholt Johansen  2003      40.04        2:09.13   
  Luna Emilie Olsen  2003      34.66        2:43.79   
                     
14  Sigma Piger 2  2002  Sigma Swim            2:53.35   
  Marie Nielsen  2003      44.41        44.41   
  Cornelia Bergqvist  2003      48.78        1:33.19   
  Esther Marie Heunicke  2003      43.66        2:16.85   
  Laura Boutrup  2003      36.50        2:53.35   
                     
Gsk Tøser  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Ingen indslag v. 25 
                     
Helsingør Piger  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 4. svømmer 
  Regitze Lyngfeldt  2002      37.11        37.11   
  Sofie Villum Færch  2002      39.45        1:16.56   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      36.27        1:52.83   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:21 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 1  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:02.33   
  Thor Nilsson Pedersen  2000      32.09        32.09   
  Rasmus Steenberg  2000      33.55        1:05.64   
  William Lehn-Schiøler  2000      29.88        1:35.52   
  Lasse Maigaard  2000      26.81        2:02.33   
                     
Vat-Cph Drenge 1  VAT Copenhagen            2:02.69   
  Mikkel Salmansen  2000      32.15        32.15   
  Frederik Hatting Petersen  2000      33.56        1:05.71   
  Oliver Thor Sørensen  2000      28.39        1:34.10   
  Yukia Hansen  2000      28.59        2:02.69   
                     
Triton Drenge  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:07.82   
  Mads Raaby Jensen  2001      34.44        34.44   
  Mikkel S. Hansen  2000      34.78        1:09.22   
  Johan Joensen  2000      29.63        1:38.85   
  Niels Paulli Sparholt  2000      28.97        2:07.82   
                     
Stv Drenge  2000  Swim Team Vestsjælland            2:08.29   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      30.30        30.30   
  Magnus Nygaard  2000      37.04        1:07.34   
  Jonas Hansen  2001      32.61        1:39.95   
  Kasper Bitzer  2000      28.34        2:08.29   
                     
Helsingør Drenge  2000  Helsingør Svømmeklub            2:09.02   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      32.02        32.02   
  Lucas Hoffmann  2000      39.29        1:11.31   
  Julius Thielst  2000      28.96        1:40.27   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      28.75        2:09.02   
                     
Kvik Drenge 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:10.35   
  Lucas Alexander Meng  2000      33.98        33.98   
  Ferdinand Wahl  2000      37.76        1:11.74   
  Jonas M. Jørgensen  2001      30.37        1:42.11   
  Ole Damgaard  2002      28.24        2:10.35   
                     
Sigma Drenge 1  2000  Sigma Swim            2:11.44   
  Oliver Schiellerup  2000      33.77        33.77   
  Ulrik Blach Petersen  2001      39.89        1:13.66   
  Frederik Eg Ibsen  2002      32.61        1:46.27   
  Sebastian Tullberg  2000      25.17        2:11.44   
                     
Køge Drenge  2000  Køge Svømmeklub            2:11.54   
  Thor B. Hansen  2000      32.91        32.91   
  Jacob Holm  2000      36.67        1:09.58   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      31.34        1:40.92   
  Mathias Luplau  2001      30.62        2:11.54   
                     
Gentofte Drenge 1  2000  Gentofte Svømme Klub            2:12.35   
  Peter Vangsgaard  2000      31.49        31.49   
  Lucas Strøbæk  2001      38.60        1:10.09   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      31.18        1:41.27   
  Mads Bjørn Andersen  2001      31.08        2:12.35   
                     
10  Ringsted Drenge  Ringsted Svømme Klub            2:13.02   
  Victor Grandjean  2001      32.14        32.14   
  Alexander Søgaard  2002      38.50        1:10.64   
  Mads Jensen  2001      32.10        1:42.74   
  Anders Nielsen  2001      30.28        2:13.02   
                     
11  Kalundborg Drenge  Kalundborg SK            2:16.27   
  Mads Witthøft  2000      34.27        34.27   
  Tobias K Jørgensen  2000      38.15        1:12.42   
  Mads Møller  2000      31.53        1:43.95   
  Gustav Baarupdal  2000      32.32        2:16.27   
                     
12  Hvidovre Drenge C  2000  Hvidovre Svømme Klub            2:17.13   
  Mads Haugård Hansen  2000      36.02        36.02   
  Viktor Kielstrup  2000      36.27        1:12.29   
  Tobias Hufeldt  2001      36.37        1:48.66   
  Owais Hamid  2000      28.47        2:17.13   
                     
13  Hs Drenge  2000  Hørsholm Svømmeforening            2:17.39   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      33.26        33.26   
  Rune Hartvig  2000      40.31        1:13.57   
  Jakob Kolberg  2000      32.76        1:46.33   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      31.06        2:17.39   
                     
14  Lyngby Drenge  2000  Lyngby Svømmeklub            2:17.92   
  William Textor Broch  2001      33.12        33.12   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      37.08        1:10.20   
  Mads Møller Bjørnskov  2001      35.72        1:45.92   
  Alfred Højberg  2002      32.00        2:17.92   
                     
15  Hovedstad Drenge  2000  Hovedstadens Svømmeklub            2:18.37   
  August Bugge  2000      36.12        36.12   
  Mathias Vestergaard  2001      38.79        1:14.91   
  August Weilguny  2001      33.20        1:48.11   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      30.26        2:18.37   
                     
16  Holbæk Cubs  2000  Holbæk Svømme Klub            2:20.80   
  Jonas Andersen  2001      40.04        40.04   
  Frederik Palmø  2000      39.08        1:19.12   
  Simon Brixner  2000      32.04        1:51.16   
  Mads Toft  2001      29.64        2:20.80   
                     
17  Young Boys  Glostrup Svømme Klub            2:26.76   
  Laurits Kenskov  2001      35.32        35.32   
  Victor N Andersen  2000      45.27        1:20.59   
  Tobias Dan Hansen  2002      34.91        1:55.50   
  Daniel Dyrved  2000      31.26        2:26.76   
                     
18  Sigma Drenge 2  2000  Sigma Swim            2:31.77   
  Christian K. Jensen  2000      37.31        37.31   
  Sebastian M. Staal  2002      42.99        1:20.30   
  Mathias Holm  2001      36.85        1:57.15   
  Christian Boutrup  2003      34.62        2:31.77   
                     
Gsc Drenge 2  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 3. svømmer 
  Frederik Presskorn  2000      36.03        36.03   
  Alfred August Grubert  2001      43.30        1:19.33   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    31.53  1:05.91  1:41.61    2:16.54   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    31.61  1:06.68  1:42.39    2:17.15   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.96  1:07.29  1:43.47    2:18.37   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.87  1:07.35  1:43.59    2:18.66   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    33.06  1:09.37  1:46.78    2:23.55   
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    31.83  1:08.27  1:45.95    2:24.64   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    34.07  1:11.54  1:49.78    2:26.77   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    34.11  1:12.13  1:51.88    2:29.72   
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.27  1:10.89  1:50.47    2:30.97   
10  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    35.03  1:15.03  1:54.95    2:32.86   
11  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    35.45  1:15.15  1:55.42    2:34.67   
12  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.31  1:16.56  1:58.12    2:36.18   
13  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    35.58  1:16.21  1:57.57    2:37.00   
14  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    36.59  1:17.80  1:59.25    2:38.12   
15  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    35.90  1:16.35  1:59.05    2:38.99   
16  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    36.45  1:17.42  1:59.19    2:39.05   
17  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.76  1:17.03  1:58.74    2:39.39   
18  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning    37.15  1:18.82  2:01.92    2:42.89   
19  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    37.92  1:20.01  2:03.91    2:45.19   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    37.57  1:20.14  2:03.31    2:42.30   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    37.95  1:20.52  2:03.77    2:42.71   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.28  1:19.37  2:03.13    2:43.41   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    38.58  1:20.90  2:03.43    2:44.20   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    38.07  1:21.17  2:05.25    2:46.14   
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    39.05  1:22.67  2:06.39    2:47.91   
Luna Gammelgaard Nielsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.10  1:19.56  2:04.10    2:48.14   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.89  1:22.37  2:07.26    2:49.57   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    38.08  1:22.14  2:08.13    2:50.16   
10  Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.56  1:23.59  2:09.31    2:52.06   
11  Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    37.29  1:22.32  2:10.45    2:53.36   
12  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.99  1:25.74  2:13.09    2:55.95   
13  Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.47  1:25.70  2:13.48    2:58.73   
14  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    41.58  1:28.08  2:16.11    3:01.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    27.56  57.85  1:30.25    2:03.05   
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    27.78  58.45  1:31.07    2:04.16   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    29.90  1:00.09  1:32.42    2:04.60   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    29.83  1:02.86  1:35.89    2:08.53   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    29.76  1:02.13  1:36.11    2:09.63   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    29.59  1:03.67  1:37.01    2:09.95   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    30.61  1:03.66  1:37.32    2:10.42   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening    30.76  1:04.14  1:37.69    2:10.76   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    29.60  1:02.93  1:37.93    2:11.35   
10  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    30.79  1:04.02  1:38.51    2:11.49   
11  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    29.71  1:03.13  1:37.55    2:11.52   
12  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    30.46  1:04.39  1:39.06    2:12.85   
13  Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    31.10  1:04.72  1:39.29    2:13.18   
14  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    30.84  1:04.66  1:39.53    2:14.33   
15  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    30.88  1:04.95  1:40.19    2:14.77   
16  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.69  1:04.34  1:39.92    2:14.82   
17  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    31.83  1:06.88  1:42.35    2:16.17   
18  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    31.11  1:05.20  1:40.65    2:16.47   
19  Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening    30.29  1:04.48  1:40.51    2:16.52   
20  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.10  1:07.45  1:43.51    2:19.06   
                     
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    30.44  1:04.74  1:38.08    2:10.86   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.66  1:05.03  1:40.81    2:14.85   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    31.91  1:07.09  1:41.88    2:14.86   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    30.97  1:05.13  1:41.25    2:15.72   
Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.66  1:05.90  1:41.89    2:16.98   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    30.35  1:03.75  1:39.91    2:17.36   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    31.44  1:06.25  1:42.53    2:18.94   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    33.87  1:09.34  1:45.44    2:21.58   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    33.83  1:09.87  1:46.19    2:22.16   
10  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF    32.62  1:08.83  1:46.44    2:22.24   
11  Felix Lund  2001  Herlev Svømning    31.43  1:07.28  1:46.63    2:23.24   
12  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    32.67  1:09.48  1:48.03    2:24.57   
13  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.48  1:10.52  1:48.04    2:24.94   
14  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    33.28  1:10.60  1:48.49    2:25.08   
15  Jonas Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    33.48  1:09.49  1:47.58    2:25.14   
16  William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    34.05  1:11.21  1:49.04    2:25.46   
17  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    33.71  1:10.80  1:48.23    2:25.53   
18  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    33.59  1:11.15  1:49.36    2:26.08   
19  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    33.74  1:11.52  1:49.65    2:26.87   
20  Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.00  1:11.74  1:49.67    2:27.11   
21  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    34.14  1:11.91  1:49.88    2:27.36   
22  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød    33.59  1:12.66  1:51.57    2:27.52   
23  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.63  1:11.22  1:50.32    2:27.54   
24  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    33.51  1:10.71  1:49.59    2:28.03   
25  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.48  1:11.67  1:51.02    2:30.12   
26  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    35.87  1:14.94  1:53.39    2:31.23   
27  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    34.56  1:13.12  1:52.97    2:31.58   
28  Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    35.03  1:14.42  1:54.43    2:33.54   
29  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    36.38  1:15.89  1:55.64    2:34.51   
30  Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31    35.66  1:15.67  1:56.44    2:36.90   
31  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    37.35  1:21.32  2:05.76    2:48.98   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.02        1:09.72   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.49        1:12.05   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    36.52        1:14.20   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    36.25        1:14.53   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.07        1:15.65   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    37.30        1:15.69   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    37.33        1:16.66   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    37.65        1:18.05   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    38.27        1:18.58   
10  Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    38.80        1:18.90   
11  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    38.51        1:19.82   
12  Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    39.16        1:20.72   
13  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    39.06        1:20.91   
14  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.39        1:21.55   
15  Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    39.58        1:21.59   
16  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    39.00        1:21.81   
17  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    40.33        1:23.31   
18  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    40.37        1:23.34   
19  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    39.78        1:23.51   
20  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.55        1:27.41   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    39.44        1:21.60   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub    40.08        1:24.29   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    39.70        1:24.71   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    40.81        1:25.26   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    42.05        1:25.57   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    42.00        1:26.02   
Luna Gammelgaard Nielsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.19        1:26.21   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31    44.00        1:26.42   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.52   
10  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    41.76        1:27.62   
11  Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    43.08        1:28.72   
12  Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    43.18        1:28.74   
13  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    44.32        1:29.18   
14  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    42.19        1:29.51   
15  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    44.75        1:29.70   
16  Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    44.41        1:29.72   
17  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.50        1:30.02   
18  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.08        1:31.45   
19  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    46.50        1:33.06   
20  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.31        1:37.31   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej forts. bev. v.75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    32.78        1:06.07   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    32.66        1:07.08   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    33.27        1:09.37   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub    34.19        1:09.95   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    33.73        1:10.11   
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    34.85        1:10.43   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    34.16        1:10.73   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    34.55        1:11.09   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.04        1:11.11   
10  William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    34.99        1:11.29   
11  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    34.73        1:11.38   
12  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.48        1:12.16   
13  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup    35.46        1:13.83   
14  Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK    39.05        1:20.06   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    31.33        1:04.77   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    34.25        1:09.15   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub    33.46        1:09.17   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    33.78        1:09.17   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    34.24        1:09.18   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    33.93        1:10.08   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    34.74        1:12.04   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    35.51        1:12.28   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.77        1:12.98   
10  Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    35.99        1:13.64   
11  Felix Lund  2001  Herlev Svømning    37.72        1:14.24   
12  Laurits Kenskov  2001  Glostrup Svømme Klub    36.82        1:14.60   
13  Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.71        1:14.77   
14  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    36.57        1:15.05   
15  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    37.74        1:15.46   
16  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.12        1:15.75   
17  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    37.24        1:16.22   
18  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.20        1:16.45   
19  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub    36.64        1:16.60   
20  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF    37.48        1:16.80   
21  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.84        1:17.03   
22  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    37.42        1:17.13   
23  Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    38.06        1:17.95   
24  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    38.09        1:17.98   
25  William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    37.87        1:18.15   
26  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    38.33        1:18.42   
27  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.56        1:18.49   
28  Frederik S. Løwe  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    37.58        1:18.53   
29  Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    38.87        1:19.26   
30  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    39.18        1:19.32   
31  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    39.08        1:19.62   
32  Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.78        1:20.08   
33  Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.30        1:20.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.85  1:11.06  1:54.36    2:30.60   
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    32.08  1:12.33  1:59.24    2:39.20   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub    35.67  1:19.10  2:02.75    2:41.27   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    34.47  1:15.87  2:04.29    2:42.38   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    36.70  1:20.32  2:07.50    2:43.22   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    36.31  1:21.02  2:07.98    2:46.04   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    37.30  1:19.69  2:11.98    2:48.16   
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.49  1:21.07  2:12.12    2:50.39   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    37.69  1:22.94  2:10.79    2:50.59   
10  Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    35.94  1:20.23  1:53.36    2:51.25   
11  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.37  1:22.00  2:13.60    2:51.66   
12  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    39.92  1:24.78  2:14.49    2:52.96   
13  Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    40.13  1:23.63  2:13.29    2:53.82   
14  Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    40.49  1:24.02  2:16.76    2:53.83   
15  Lærke Knak  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.34  1:24.06  2:13.12    2:54.55   
16  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.37  1:25.50  2:16.99    2:55.05   
17  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    39.98  1:23.78  2:16.07    2:55.36   
18  Regitze Gotthard  2002  TVS Tårnborg IF    40.05  1:27.15  2:16.04    2:56.26   
19  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    39.05  1:24.81  2:16.26    2:59.68   
20  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening    43.01  1:29.43  2:21.26    2:59.82   
21  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.82  1:26.80  2:19.36    3:00.21   
22  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    40.84  1:30.55  2:22.22    3:01.51   
23  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.99  1:26.77  2:20.81    3:01.85   
24  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    45.81  1:31.84  2:22.81    3:02.15   
25  Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    44.30  1:30.13  2:22.72    3:02.66   
26  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    41.95  1:29.11  2:22.30    3:03.33   
27  Astrid Høgh Sørensen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    40.22  1:29.04  2:22.92    3:03.35   
28  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    38.20  1:27.21  2:19.31    3:04.44   
29  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    42.00  1:28.23  2:23.53    3:04.79   
30  Josefine Mølgaard  2002  Køge Svømmeklub    42.66  1:30.60  2:22.88    3:05.15   
31  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    40.20  1:28.21  2:20.89    3:05.44   
32  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning    43.38  1:29.70  2:25.92    3:08.80   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    41.17  1:28.44  2:21.58    3:00.18   
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    38.74  1:24.50  2:19.13    3:00.53   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    41.53  1:28.64  2:24.97    3:05.11   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub    41.13  1:31.84  2:23.51    3:06.29   
Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.08  1:31.97  2:25.74    3:06.95   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.37  1:30.66  2:25.44    3:07.03   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    39.65  1:28.41  2:26.29    3:07.56   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31    41.55  1:29.13  2:26.27    3:08.39   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    45.26  1:33.56  2:31.18    3:10.76   
10  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    43.05  1:27.55  2:24.99    3:11.22   
11  Mathilde M Mosegaard  2003  Slagelse Svømmeklub    41.31  1:29.51  2:27.25    3:13.05   
12  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    43.44  1:31.30  2:31.18    3:13.67   
13  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    44.71  1:31.90  2:31.03    3:15.43   
14  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    45.18  1:34.82  2:33.18    3:16.51   
15  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.90  1:34.55  2:33.92    3:17.97   
16  Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    45.46  1:36.11  2:36.14    3:18.82   
17  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.94  1:34.55  2:34.32    3:19.07   
18  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    48.91  1:38.18  2:35.33    3:21.65   
19  Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    46.37  1:41.36  2:37.65    3:23.99   
20  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    47.40  1:37.91  2:40.37    3:26.87   
21  Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    47.49  1:34.96  2:42.97    3:27.77   
22  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    48.01  1:37.91  2:43.91    3:34.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:15 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    31.41  1:07.86  1:48.93    2:21.23   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    31.63  1:08.29  1:50.11    2:22.81   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    31.82  1:08.95  1:50.00    2:22.85   
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    31.58  1:09.51  1:52.49    2:23.93   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub    30.95  1:08.74  1:52.34    2:25.63   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    30.83  1:09.51  1:52.89    2:25.71   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    31.73  1:09.57  1:51.26    2:26.74   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.56  1:14.57  1:55.30    2:29.40   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    33.75  1:11.19  1:55.92    2:30.32   
10  Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.02  1:09.94  1:55.08    2:30.74   
11  Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    32.60  1:11.29  1:54.65    2:30.75   
12  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    33.95  1:12.55  1:58.03    2:31.77   
13  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.30  1:12.79  1:58.50    2:32.03   
14  Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub    32.93  1:12.35  1:57.45    2:32.33   
15  Viktor Kielstrup  2000  Hvidovre Svømme Klub    33.41  1:14.90  1:58.67    2:34.18   
16  Mads Møller  2000  Kalundborg SK    33.10  1:13.93  1:59.71    2:34.44   
17  Frederik J. Neldeberg  2000  Helsinge Skytte & IF    34.02  1:14.70  1:57.77    2:34.54   
18  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    35.16  1:14.52  2:00.85    2:34.79   
19  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    33.61  1:14.89  2:01.19    2:34.99   
20  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    33.51  1:11.25  2:00.32    2:35.83   
21  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    33.53  1:15.59  2:02.17    2:36.10   
22  Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub    34.30  1:15.55  2:01.98    2:37.22   
23  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup    35.93  1:16.07  2:02.17    2:39.57   
24  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    36.81  1:15.62  2:03.23    2:39.92   
25  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    34.93  1:15.40  2:03.67    2:40.06   
26  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    34.70  1:15.02  2:05.45    2:41.85   
27  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    37.64  1:17.01  2:08.34    2:44.83   
28  Rune Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening    40.32  1:26.35  2:12.97    2:51.11   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    31.29  1:06.88  1:47.40    2:21.26   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    33.18  1:11.47  1:56.98    2:29.92   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    30.91  1:09.71  1:55.97    2:32.88   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.48  1:12.83  2:00.34    2:34.67   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    35.34  1:15.79  2:02.88    2:36.59   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    35.03  1:16.09  1:59.84    2:37.11   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    36.22  1:17.13  2:02.59    2:38.66   
Mads Jensen  2001  Ringsted Svømme Klub    34.74  1:17.22  2:03.30    2:39.33   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.74  1:18.69  2:05.07    2:41.38   
10  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    36.36  1:18.68  2:07.62    2:42.36   
11  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    37.18  1:19.02  2:06.26    2:42.37   
12  Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.11  1:17.46  2:06.62    2:42.41   
13  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    38.83  1:21.51  2:05.34    2:42.90   
14  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    36.12  1:18.59  2:06.47    2:42.92   
15  Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    39.00  1:22.36  2:07.34    2:44.41   
16  Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    38.29  1:21.89  2:07.52    2:44.50   
17  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    37.62  1:17.79  2:10.23    2:46.40   
18  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    36.26  1:19.09  2:08.95    2:46.64   
19  Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    35.89  1:18.86  2:09.87    2:46.69   
20  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    36.46  1:20.29  2:11.04    2:47.35   
21  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.46  1:20.78  2:12.01    2:47.70   
22  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.39  1:15.22  2:07.89    2:47.92   
23  Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.49  1:18.49  2:11.19    2:48.73   
24  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    38.85  1:23.69  2:12.01    2:49.59   
25  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.11  1:18.24  2:10.33    2:50.23   
26  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    39.67  1:22.59  2:11.50    2:50.30   
27  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    37.41  1:21.16  2:12.80    2:50.80   
28  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    39.54  1:22.64  2:13.35    2:50.86   
29  Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning    36.18  1:19.12  2:12.04