Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.67 | 1:10.94 | 1:46.52 | 2:21.15 | |||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.62 | 1:09.53 | 1:46.18 | 2:22.29 | |||
3 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 34.32 | 1:10.55 | 1:48.13 | 2:23.55 | |||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.54 | 1:12.30 | 1:51.07 | 2:28.63 | |||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 35.37 | 1:12.47 | 1:50.73 | 2:28.84 | |||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 35.38 | 1:13.78 | 1:52.19 | 2:29.22 | |||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.35 | 1:13.63 | 1:52.44 | 2:31.18 | |||
8 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | 1:12.56 | 1:51.64 | 2:31.24 | |||
9 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.97 | 1:14.02 | 1:52.81 | 2:31.45 | |||
10 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.11 | 1:14.93 | 1:54.22 | 2:32.20 | |||
11 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.50 | 1:15.46 | 1:54.95 | 2:33.90 | |||
12 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.71 | 1:16.39 | 1:56.85 | 2:35.94 | |||
13 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.20 | 1:17.26 | 1:57.93 | 2:37.97 | |||
14 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.73 | 1:17.67 | 1:58.84 | 2:39.75 | |||
15 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 39.60 | 1:22.90 | 2:06.85 | 2:49.42 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.12 | 1:06.52 | 1:42.15 | 2:17.51 | |||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.61 | 1:11.86 | 1:50.13 | 2:27.21 | |||
3 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 35.67 | 1:15.26 | 1:53.57 | 2:30.48 | |||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.67 | 1:13.34 | 1:53.04 | 2:30.73 | |||
5 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 36.37 | 1:15.23 | 1:54.66 | 2:31.60 | |||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.76 | 1:15.00 | 1:55.24 | 2:33.32 | |||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.45 | 1:15.89 | 1:55.87 | 2:34.53 | |||
8 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.55 | 1:16.67 | 1:56.74 | 2:36.00 | |||
9 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.58 | 1:15.88 | 1:56.14 | 2:36.42 | |||
10 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.26 | 1:17.32 | 1:57.69 | 2:37.10 | |||
11 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.00 | 1:17.29 | 1:57.96 | 2:37.61 | |||
12 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.11 | 1:18.87 | 1:59.10 | 2:39.37 | |||
13 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.27 | 1:19.71 | 2:00.15 | 2:40.37 | |||
14 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.43 | 1:16.40 | 1:58.67 | 2:41.50 | |||
15 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.68 | 1:20.83 | 2:02.22 | 2:41.55 | |||
16 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.08 | 1:19.20 | 2:01.55 | 2:42.29 | |||
17 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.67 | 1:19.82 | 2:02.50 | 2:42.89 | |||
18 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.39 | 1:21.23 | 2:02.95 | 2:43.59 | |||
19 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.81 | 1:20.83 | 2:04.01 | 2:44.29 | |||
20 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.19 | 1:19.14 | 2:02.21 | 2:44.67 | |||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.15 | 1:21.82 | 2:05.00 | 2:48.03 | |||
22 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 40.22 | 1:22.92 | 2:07.03 | 2:49.27 | |||
23 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 41.42 | 1:24.87 | 2:08.08 | 2:49.80 | |||
24 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.62 | 1:22.23 | 2:06.66 | 2:50.68 | |||
25 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.98 | 1:26.32 | 2:10.07 | 2:51.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |