Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.98 | 1:08.96 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.65 | 1:10.86 | |||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.56 | 1:11.18 | |||||
4 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 33.24 | 1:12.60 | |||||
5 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.02 | 1:17.17 | |||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.72 | 1:17.26 | |||||
7 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.83 | 1:18.29 | |||||
8 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.76 | 1:20.09 | |||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.82 | 1:20.43 | |||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 38.14 | 1:22.10 | |||||
11 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.72 | 1:22.13 | |||||
12 | Lærke Rask Sander | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 37.46 | 1:22.22 | |||||
13 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 38.35 | 1:23.15 | |||||
14 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 39.71 | 1:23.28 | |||||
15 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.88 | 1:24.51 | |||||
16 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 39.48 | 1:25.15 | |||||
17 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.56 | 1:26.01 | |||||
18 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 39.77 | 1:26.15 | |||||
19 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.30 | 1:26.66 | |||||
20 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.65 | 1:26.92 | |||||
20 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 39.98 | 1:26.92 | |||||
22 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.49 | 1:28.75 | |||||
23 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.85 | 1:30.17 | |||||
24 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.46 | 1:30.33 | |||||
25 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.82 | 1:30.47 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.45 | 1:21.31 | |||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.95 | 1:25.10 | |||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.83 | 1:28.58 | |||||
4 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 42.21 | 1:28.77 | |||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.25 | 1:30.86 | |||||
6 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.35 | 1:32.07 | |||||
7 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.54 | 1:32.90 | |||||
8 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.60 | 1:33.77 | |||||
9 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 42.83 | 1:34.93 | |||||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.78 | 1:37.35 | |||||
11 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.45 | 1:39.65 | |||||
12 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 45.26 | 1:40.28 | |||||
13 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.38 | 1:56.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |