Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.56 | 57.85 | 1:30.25 | 2:03.05 | |||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 27.78 | 58.45 | 1:31.07 | 2:04.16 | |||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.90 | 1:00.09 | 1:32.42 | 2:04.60 | |||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.83 | 1:02.86 | 1:35.89 | 2:08.53 | |||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.76 | 1:02.13 | 1:36.11 | 2:09.63 | |||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.59 | 1:03.67 | 1:37.01 | 2:09.95 | |||
7 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.61 | 1:03.66 | 1:37.32 | 2:10.42 | |||
8 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.76 | 1:04.14 | 1:37.69 | 2:10.76 | |||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.60 | 1:02.93 | 1:37.93 | 2:11.35 | |||
10 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.79 | 1:04.02 | 1:38.51 | 2:11.49 | |||
11 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.71 | 1:03.13 | 1:37.55 | 2:11.52 | |||
12 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.46 | 1:04.39 | 1:39.06 | 2:12.85 | |||
13 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 31.10 | 1:04.72 | 1:39.29 | 2:13.18 | |||
14 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.84 | 1:04.66 | 1:39.53 | 2:14.33 | |||
15 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.88 | 1:04.95 | 1:40.19 | 2:14.77 | |||
16 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | 1:04.34 | 1:39.92 | 2:14.82 | |||
17 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.83 | 1:06.88 | 1:42.35 | 2:16.17 | |||
18 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.11 | 1:05.20 | 1:40.65 | 2:16.47 | |||
19 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.29 | 1:04.48 | 1:40.51 | 2:16.52 | |||
20 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.10 | 1:07.45 | 1:43.51 | 2:19.06 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | 1:04.74 | 1:38.08 | 2:10.86 | |||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.66 | 1:05.03 | 1:40.81 | 2:14.85 | |||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.91 | 1:07.09 | 1:41.88 | 2:14.86 | |||
4 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.97 | 1:05.13 | 1:41.25 | 2:15.72 | |||
5 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.66 | 1:05.90 | 1:41.89 | 2:16.98 | |||
6 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.35 | 1:03.75 | 1:39.91 | 2:17.36 | |||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 31.44 | 1:06.25 | 1:42.53 | 2:18.94 | |||
8 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.87 | 1:09.34 | 1:45.44 | 2:21.58 | |||
9 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.83 | 1:09.87 | 1:46.19 | 2:22.16 | |||
10 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Skytte & IF | 32.62 | 1:08.83 | 1:46.44 | 2:22.24 | |||
11 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 31.43 | 1:07.28 | 1:46.63 | 2:23.24 | |||
12 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.67 | 1:09.48 | 1:48.03 | 2:24.57 | |||
13 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.48 | 1:10.52 | 1:48.04 | 2:24.94 | |||
14 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.28 | 1:10.60 | 1:48.49 | 2:25.08 | |||
15 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.48 | 1:09.49 | 1:47.58 | 2:25.14 | |||
16 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.05 | 1:11.21 | 1:49.04 | 2:25.46 | |||
17 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.71 | 1:10.80 | 1:48.23 | 2:25.53 | |||
18 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.59 | 1:11.15 | 1:49.36 | 2:26.08 | |||
19 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.74 | 1:11.52 | 1:49.65 | 2:26.87 | |||
20 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.00 | 1:11.74 | 1:49.67 | 2:27.11 | |||
21 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.14 | 1:11.91 | 1:49.88 | 2:27.36 | |||
22 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.59 | 1:12.66 | 1:51.57 | 2:27.52 | |||
23 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.63 | 1:11.22 | 1:50.32 | 2:27.54 | |||
24 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.51 | 1:10.71 | 1:49.59 | 2:28.03 | |||
25 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.48 | 1:11.67 | 1:51.02 | 2:30.12 | |||
26 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.87 | 1:14.94 | 1:53.39 | 2:31.23 | |||
27 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.56 | 1:13.12 | 1:52.97 | 2:31.58 | |||
28 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.03 | 1:14.42 | 1:54.43 | 2:33.54 | |||
29 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.38 | 1:15.89 | 1:55.64 | 2:34.51 | |||
30 | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 35.66 | 1:15.67 | 1:56.44 | 2:36.90 | |||
31 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.35 | 1:21.32 | 2:05.76 | 2:48.98 | |||
- | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |