Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.80 | 1:15.56 | 1:55.21 | 2:35.14 | |||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.92 | 1:15.34 | 1:56.03 | 2:35.72 | |||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.42 | 1:15.82 | 1:56.49 | 2:37.49 | |||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.37 | 1:17.02 | 1:58.06 | 2:38.51 | |||
5 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 38.68 | 1:21.15 | 2:04.81 | 2:46.88 | |||
6 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 37.23 | 1:20.18 | 2:03.97 | 2:47.58 | |||
7 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.24 | 1:24.36 | 2:08.32 | 2:52.46 | |||
8 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.30 | 1:24.37 | 2:09.23 | 2:54.34 | |||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 40.75 | 1:25.65 | 2:11.35 | 2:55.63 | |||
9 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 39.75 | 1:25.32 | 2:11.70 | 2:55.63 | |||
11 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 40.78 | 1:26.23 | 2:12.27 | 2:58.66 | |||
12 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.79 | 1:28.01 | 2:13.49 | 2:59.31 | |||
13 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.01 | 1:26.57 | 2:12.86 | 2:59.60 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.52 | 1:15.29 | 1:55.80 | 2:37.15 | |||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 37.99 | 1:21.21 | 2:05.75 | 2:50.89 | |||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.77 | 1:23.25 | 2:08.09 | 2:53.01 | |||
4 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.53 | 1:23.88 | 2:09.77 | 2:54.46 | |||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.50 | 1:25.55 | 2:11.05 | 2:55.81 | |||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.11 | 1:26.78 | 2:12.93 | 2:58.81 | |||
7 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.34 | 1:29.40 | 2:16.50 | 3:03.20 | |||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.02 | 1:28.18 | 2:16.39 | 3:04.44 | |||
9 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 42.55 | 1:28.90 | 2:16.93 | 3:04.46 | |||
10 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 43.94 | 1:31.88 | 2:19.72 | 3:07.32 | |||
11 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.81 | 1:33.00 | 2:23.26 | 3:11.55 | |||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.17 | 1:33.16 | 2:22.67 | 3:13.18 | |||
13 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.68 | 1:34.21 | 2:24.28 | 3:13.97 | |||
14 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 43.84 | 1:33.72 | 2:25.15 | 3:14.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |