Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:01.26 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 28.82 | 59.88 | 59.88 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 28.72 | 59.00 | 1:58.88 | ||||||
Yukia Hansen | 2000 | 29.20 | 1:03.54 | 3:02.42 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 28.43 | 58.84 | 4:01.26 | ||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:02.62 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 28.46 | 58.90 | 58.90 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 28.41 | 59.09 | 1:57.99 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 29.00 | 1:01.60 | 2:59.59 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 29.10 | 1:03.03 | 4:02.62 | ||||||
3 | Kvik Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:10.71 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 29.99 | 1:02.54 | 1:02.54 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 29.58 | 1:02.26 | 2:04.80 | ||||||
Ole Damgaard | 2002 | 29.67 | 1:02.37 | 3:07.17 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 30.17 | 1:03.54 | 4:10.71 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 4:13.31 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 30.80 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 31.62 | 1:06.12 | 2:10.86 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 26.91 | 56.34 | 3:07.20 | ||||||
Frederik Røginnd | 2001 | 31.29 | 1:06.11 | 4:13.31 | ||||||
5 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:13.42 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 29.39 | 1:00.73 | 1:00.73 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 32.19 | 1:06.93 | 2:07.66 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 28.93 | 59.72 | 3:07.38 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 31.16 | 1:06.04 | 4:13.42 | ||||||
6 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:18.87 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 30.37 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 30.42 | 1:04.87 | 2:08.18 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 29.67 | 1:02.52 | 3:10.70 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.08 | 1:08.17 | 4:18.87 | ||||||
7 | Hs Drenge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:21.01 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 30.10 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 33.05 | 1:08.23 | 2:10.52 | ||||||
Asger Hartvig | 2002 | 32.90 | 1:09.25 | 3:19.77 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 29.35 | 1:01.24 | 4:21.01 | ||||||
8 | Helsingør Drenge | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 4:22.20 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 29.66 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 32.38 | 1:07.68 | 2:09.24 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 30.71 | 1:06.03 | 3:15.27 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 31.22 | 1:06.93 | 4:22.20 | ||||||
9 | Lyngby Drenge | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 4:23.82 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 30.02 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 32.83 | 1:09.17 | 2:11.48 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 29.13 | 1:03.06 | 3:14.54 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 32.55 | 1:09.28 | 4:23.82 | ||||||
10 | Ringsted Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 4:24.54 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 33.33 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 31.51 | 1:05.38 | 2:16.18 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 31.54 | 1:05.42 | 3:21.60 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 30.22 | 1:02.94 | 4:24.54 | ||||||
11 | Stv Drenge | 2000 | Swim Team Vestsjælland | 4:28.29 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 30.43 | 1:04.47 | 1:04.47 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 32.36 | 1:06.91 | 2:11.38 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 32.32 | 1:07.07 | 3:18.45 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 32.70 | 1:09.84 | 4:28.29 | ||||||
12 | Kalundborg Drenge | 0 | Kalundborg SK | 4:31.58 | ||||||
Gustav Baarupdal | 2000 | 34.08 | 1:11.54 | 1:11.54 | ||||||
Mads Møller | 2000 | 30.57 | 1:04.50 | 2:16.04 | ||||||
Tobias K Jørgensen | 2000 | 32.48 | 1:07.80 | 3:23.84 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 32.23 | 1:07.74 | 4:31.58 | ||||||
13 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:33.82 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 31.30 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 32.50 | 1:12.21 | 2:18.59 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 31.59 | 1:07.15 | 3:25.74 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 31.81 | 1:08.08 | 4:33.82 | ||||||
14 | Hovedstad Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:34.88 | ||||||
August Bugge | 2000 | 32.24 | 1:06.53 | 1:06.53 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 33.24 | 1:09.33 | 2:15.86 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 32.96 | 1:08.86 | 3:24.72 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 32.95 | 1:10.16 | 4:34.88 | ||||||
- | Køge Drenge | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Mathias Luplau | 2001 | 32.77 | 1:09.46 | 1:09.46 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 28.99 | 2:10.19 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 3:12.95 | ||||||||
- | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | DSQ | Tyvstart 1. svømmer | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |