Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 december 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.92 | 1:12.73 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.94 | 1:12.80 | |||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.77 | 1:12.92 | |||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 35.11 | 1:13.16 | |||||
5 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.95 | 1:13.93 | |||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.55 | 1:14.29 | |||||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.26 | 1:16.48 | |||||
8 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.48 | 1:16.82 | |||||
9 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 36.65 | 1:17.29 | |||||
10 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.95 | 1:19.97 | |||||
11 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.28 | 1:20.47 | |||||
12 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.32 | 1:20.80 | |||||
13 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.75 | 1:20.87 | |||||
14 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.68 | 1:20.98 | |||||
15 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 38.47 | 1:20.99 | |||||
16 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.84 | 1:21.99 | |||||
17 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 39.33 | 1:22.36 | |||||
18 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.00 | 1:22.43 | |||||
18 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 37.96 | 1:22.43 | |||||
20 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.32 | 1:22.60 | |||||
21 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.83 | 1:22.67 | |||||
22 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 40.29 | 1:23.69 | |||||
23 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.55 | 1:24.18 | |||||
24 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 40.40 | 1:24.21 | |||||
25 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.51 | 1:24.45 | |||||
26 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 39.91 | 1:25.30 | |||||
27 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.16 | 1:25.78 | |||||
28 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.86 | 1:25.81 | |||||
29 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.36 | 1:26.27 | |||||
30 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.05 | 1:26.62 | |||||
31 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.57 | 1:26.64 | |||||
32 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.26 | 1:27.11 | |||||
33 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.50 | 1:27.33 | |||||
34 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 41.75 | 1:27.36 | |||||
35 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 42.43 | 1:28.08 | |||||
36 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.56 | 1:28.50 | |||||
37 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.07 | 1:28.64 | |||||
38 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.75 | 1:29.44 | |||||
39 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.31 | 1:29.72 | |||||
40 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.92 | 1:31.40 | |||||
41 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.83 | 1:35.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 december 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |