Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.89 2013-08-07 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 727 | 25.85 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 706 | 26.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 659 | 26.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 646 | 26.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Amanda Højberg | 1998 | 645 | 26.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | 636 | 27.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Astrid Foldarskarð | 1994 | 632 | 27.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Maria Madsen | 1995 | 631 | 27.10 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Caroline Grønlund | 1993 | 628 | 27.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rikke Dehn | 1999 | 624 | 27.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Iben Grundtvig | 1997 | 616 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 610 | 27.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anna Fixdahl | 1997 | 609 | 27.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Didde Karstensen | 1996 | 609 | 27.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephina Bartela | 1994 | 609 | 27.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Emily Gantriis | 1999 | 604 | 27.50 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
17 | Julie Schmidt | 1995 | 602 | 27.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Marianne Duijm | 1993 | 601 | 27.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Grandt | 1998 | 599 | 27.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 598 | 27.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Daniella Bender | 1996 | 593 | 27.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 590 | 27.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofia Altoft | 1998 | 589 | 27.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Clara Schade Cantby | 2000 | 588 | 27.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 588 | 27.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Amalie Hansen | 1995 | 579 | 27.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Frederikke Dons | 1998 | 574 | 27.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Klara Reeh | 1999 | 574 | 27.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 573 | 27.98 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Hørlykke | 2000 | 572 | 28.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 566 | 28.10 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Nikoline Svensson | 1998 | 564 | 28.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ida Petersen | 1998 | 555 | 28.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Karina Sørensen | 1995 | 550 | 28.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Kristine Barrett | 1998 | 546 | 28.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
36 | Victoria Bierre | 2000 | 544 | 28.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Nicole Bennetsen | 2000 | 537 | 28.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 534 | 28.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
39 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 533 | 28.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
40 | Ditte Friis | 1999 | 525 | 28.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
41 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 521 | 28.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Amalie Gotthard | 1999 | 498 | 29.32 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev | ||||||||||
43 | Irene Halck | 1999 | 467 | 29.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
44 | Annelouise Dolleris | 1995 | 426 | 30.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
45 | Camilla Feldmann | 1999 | 417 | 31.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:24 |
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.89 2013-08-07 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 732 | 25.79 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 696 | 26.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 667 | 26.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amanda Højberg | 1998 | 651 | 26.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Foldarskarð | 1994 | 644 | 26.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | 582 | 27.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Maria Madsen | 1995 | 642 | 26.94 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | 631 | 27.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Caroline Grønlund | 1993 | 619 | 27.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Fixdahl | 1997 | 600 | 27.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 583 | 27.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rikke Dehn | 1999 | 577 | 27.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 659 | 23.32 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 659 | 23.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Westermann | 1995 | 657 | 23.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | 630 | 23.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 627 | 23.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 613 | 23.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 613 | 23.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lasse Vestergaard | 1991 | 605 | 23.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Steenberg | 1994 | 599 | 24.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Frederik Christensen | 1992 | 597 | 24.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Greve | 1998 | 591 | 24.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Olczyk | 1994 | 585 | 24.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 584 | 24.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 580 | 24.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 572 | 24.45 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Svendsen | 1996 | 566 | 24.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 552 | 24.74 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 549 | 24.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Søren Fritzbøger | 1996 | 549 | 24.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Søren Meier | 1994 | 548 | 24.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 547 | 24.81 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Niels Breum Hansen | 1994 | 543 | 24.87 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Lasse Pittioni | 1995 | 542 | 24.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Simon Hansen | 1997 | 541 | 24.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Yannick Rasmussen | 1995 | 536 | 24.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Sebastian Vang | 1991 | 535 | 25.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 534 | 25.01 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Stefan Blidarevic | 1996 | 530 | 25.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 529 | 25.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ditlev Balle | 1996 | 526 | 25.14 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Christian Warm | 1992 | 522 | 25.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 520 | 25.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emil Klingberg | 1987 | 519 | 25.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Jacob Jensen | 1995 | 519 | 25.26 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 518 | 25.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 517 | 25.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Oliver Huban | 1996 | 511 | 25.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Claus Hansen | 1995 | 505 | 25.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
39 | Asbjørn Garne | 1995 | 505 | 25.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Rasmus Hasemann | 1996 | 502 | 25.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
41 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 497 | 25.62 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
42 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 493 | 25.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
43 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 492 | 25.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
44 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 491 | 25.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
44 | Thor Simonsen | 1997 | 491 | 25.72 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 491 | 25.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 488 | 25.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Laurits Mathiassen | 1997 | 484 | 25.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
49 | Martin Jungersen | 1997 | 482 | 25.88 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
50 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 479 | 25.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
51 | Johan Müller | 1998 | 472 | 26.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
52 | Lasse Termark Brock | 1997 | 470 | 26.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
53 | Bjørn Hansen | 1998 | 449 | 26.50 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
53 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 449 | 26.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
55 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 443 | 26.61 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
56 | Jacob Weberg | 1997 | 423 | 27.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Marc Bach Nielsen | 1994 | akut syg | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:25 |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 699 | 22.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | 676 | 23.13 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 656 | 23.36 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 639 | 23.56 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 596 | 24.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Steenberg | 1994 | 588 | 24.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 570 | 24.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 568 | 24.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 559 | 24.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Jonas Olczyk | 1994 | 555 | 24.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Mikkel Hounsgaard | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Philip Greve | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.92 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 699 | 27.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 683 | 27.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 680 | 27.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 667 | 27.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 636 | 28.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Astrid Foldarskarð | 1994 | 620 | 28.58 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Marianne Duijm | 1993 | 604 | 28.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 597 | 28.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josephine Holm | 1999 | 594 | 29.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Camilla Dufour | 1996 | 592 | 29.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 589 | 29.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Julie Schmidt | 1995 | 577 | 29.27 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | 553 | 29.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 549 | 29.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 549 | 29.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Kristine Barrett | 1998 | 544 | 29.85 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 543 | 29.87 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Laura Weinreich | 1998 | 516 | 30.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 511 | 30.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 510 | 30.51 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 495 | 30.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Dons | 1998 | 491 | 30.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 485 | 31.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Louise G. Riget | 1995 | 483 | 31.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Nanna Sonne | 1999 | 478 | 31.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 476 | 31.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 475 | 31.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Ditte Friis | 1999 | 473 | 31.29 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 473 | 31.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nana Hansen | 2000 | 463 | 31.51 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 460 | 31.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 419 | 32.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Camilla Feldmann | 1999 | 412 | 32.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.92 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 710 | 27.32 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 690 | 27.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 664 | 27.94 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 660 | 27.99 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Marianne Duijm | 1993 | 602 | 28.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Foldarskarð | 1994 | 588 | 29.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 588 | 29.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 566 | 29.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 560 | 29.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josephine Holm | 1999 | 542 | 29.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 530 | 30.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Schmidt | 1995 | DSQ | afsl ej adsk hænder | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:38 |
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Dahl | 1993 | 674 | 24.86 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 621 | 25.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | 621 | 25.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Anders Jensen | 1987 | 608 | 25.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Rasmus Härstedt | 1994 | 603 | 25.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Marcus Olesen | 1995 | 598 | 25.87 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Gustav Friberg | 1997 | 594 | 25.92 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 586 | 26.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 584 | 26.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Markus Joensen | 1996 | 578 | 26.16 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Lars Merl | 1993 | 567 | 26.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | 561 | 26.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Jakob Vodstrup | 1994 | 555 | 26.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Claus Hansen | 1995 | 534 | 26.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 531 | 26.91 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 523 | 27.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Sandbirk | 1995 | 521 | 27.08 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mark Bjerregaard | 1994 | 519 | 27.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Christian Sandager | 1998 | 516 | 27.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Søren Fritzbøger | 1996 | 516 | 27.17 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mark H. Østermann | 1995 | 514 | 27.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Frederik Nerving | 1997 | 509 | 27.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 506 | 27.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 499 | 27.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederik Galving | 1998 | 498 | 27.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 493 | 27.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Johan Müller | 1998 | 493 | 27.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Rasmus Svendsen | 1996 | 476 | 27.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Asbjørn Garne | 1995 | 463 | 28.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Thomas Bech | 1998 | 454 | 28.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mads Steen Petersen | 1997 | 452 | 28.39 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
32 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 435 | 28.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:26 |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Dahl | 1993 | 685 | 24.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 610 | 25.70 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | 606 | 25.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | 603 | 25.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jonas Sørensen | 1990 | 599 | 25.85 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Anders Jensen | 1987 | 598 | 25.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 599 | 25.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Lars Merl | 1993 | 596 | 25.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Friberg | 1997 | 596 | 25.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Markus Joensen | 1996 | 564 | 26.37 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | 561 | 26.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Claus Hansen | 1995 | 558 | 26.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 774 | 1:02.72 | 2:07.27 | 3:11.40 | 4:15.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 751 | 1:03.40 | 2:08.88 | 3:12.82 | 4:18.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 748 | 1:03.04 | 2:08.33 | 3:13.49 | 4:18.75 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Signe Bro | 1999 | 730 | 1:03.97 | 2:11.16 | 3:17.34 | 4:20.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maja Nielsen | 1996 | 719 | 1:02.73 | 2:08.20 | 3:15.12 | 4:22.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Wael | 1993 | 713 | 1:03.55 | 2:10.38 | 3:16.86 | 4:22.86 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Josephine Holm | 1999 | 710 | 1:04.77 | 2:12.12 | 3:18.13 | 4:23.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Julie Lunau | 1995 | 706 | 1:03.74 | 2:11.02 | 3:17.37 | 4:23.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Bastiansen | 1995 | 698 | 1:04.67 | 2:11.32 | 3:18.14 | 4:24.77 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 692 | 1:03.30 | 2:10.03 | 3:17.77 | 4:25.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Anna Boutrup | 1998 | 687 | 1:04.94 | 2:12.50 | 3:20.07 | 4:26.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 668 | 1:05.50 | 2:13.43 | 3:21.07 | 4:28.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Maria Madsen | 1995 | 664 | 1:04.15 | 2:12.12 | 3:20.83 | 4:29.20 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 663 | 1:05.80 | 2:13.99 | 3:22.48 | 4:29.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Stephanie Hansen | 1996 | 655 | 1:04.75 | 2:12.78 | 3:21.42 | 4:30.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Line Kjær | 1996 | 650 | 1:06.51 | 2:15.02 | 3:23.32 | 4:31.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | 647 | 1:05.29 | 2:14.12 | 3:23.19 | 4:31.52 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 647 | 1:05.49 | 2:13.40 | 3:22.30 | 4:31.52 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Gram | 1999 | 647 | 1:08.43 | 2:17.59 | 3:24.66 | 4:31.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Amanda Højberg | 1998 | 639 | 1:07.36 | 2:16.20 | 3:24.25 | 4:32.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Klara Reeh | 1999 | 632 | 1:05.59 | 2:15.22 | 3:24.97 | 4:33.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ditte Johansen | 1994 | 628 | 1:05.54 | 2:14.37 | 3:24.28 | 4:34.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emily Gantriis | 1999 | 619 | 1:05.42 | 2:15.18 | 3:25.35 | 4:35.51 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
24 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 612 | 1:06.72 | 2:17.79 | 3:26.84 | 4:36.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kamilla Larsen | 1996 | 605 | 1:07.19 | 2:16.43 | 3:26.80 | 4:37.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Lisa Steen Duus | 1997 | 594 | 1:05.81 | 2:16.28 | 3:27.70 | 4:39.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | Camilla Hansen | 1995 | 588 | 1:05.56 | 2:15.95 | 3:28.08 | 4:40.36 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
28 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 578 | 1:08.46 | 2:19.97 | 3:31.67 | 4:42.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 576 | 1:07.68 | 2:19.71 | 3:31.25 | 4:42.27 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Frederikke Hansen | 1998 | 574 | 1:07.25 | 2:19.09 | 3:30.75 | 4:42.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 571 | 1:07.11 | 2:18.54 | 3:30.70 | 4:43.06 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
32 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 561 | 1:07.82 | 2:19.78 | 3:31.48 | 4:44.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nikoline Svensson | 1998 | 560 | 1:06.82 | 2:18.72 | 3:32.09 | 4:44.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Amalie Gotthard | 1999 | 559 | 1:07.01 | 2:19.50 | 3:32.90 | 4:45.01 | |||
Tårnborg-Vemmelev | ||||||||||
35 | Isabella Wolsted | 1998 | 556 | 1:07.90 | 2:20.90 | 3:34.00 | 4:45.68 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nina Toft | 2000 | 555 | 1:07.12 | 2:19.98 | 3:33.52 | 4:45.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 548 | 1:09.63 | 2:23.34 | 3:35.69 | 4:47.00 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
38 | Mathilde Christjansen | 1999 | 545 | 1:08.64 | 2:21.07 | 3:34.08 | 4:47.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Kornbek | 2000 | 538 | 1:07.26 | 2:21.16 | 3:35.83 | 4:48.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
40 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 507 | 1:06.46 | 2:18.64 | 3:35.79 | 4:54.59 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:28 |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 817 | 54.72 | 1:52.33 | 2:50.23 | 3:47.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 808 | 55.25 | 1:52.68 | 2:50.44 | 3:48.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 673 | 58.00 | 1:58.97 | 3:00.52 | 4:02.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 666 | 59.68 | 2:02.83 | 3:04.43 | 4:03.63 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 662 | 58.66 | 2:00.07 | 3:02.14 | 4:04.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Viktor Christensen | 1995 | 657 | 58.13 | 1:59.09 | 3:02.02 | 4:04.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 654 | 58.72 | 2:01.03 | 3:02.91 | 4:05.05 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Martin Nielsen | 1996 | 652 | 59.56 | 2:02.77 | 3:04.61 | 4:05.26 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 642 | 58.13 | 2:00.72 | 3:03.91 | 4:06.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Jens Saugmann | 1996 | 638 | 59.11 | 2:02.20 | 3:05.06 | 4:07.12 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Christian Røssel | 1995 | 629 | 59.34 | 2:02.63 | 3:06.01 | 4:08.26 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Viktor Holm | 1996 | 621 | 59.34 | 2:02.85 | 3:06.33 | 4:09.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Rasmus Härstedt | 1994 | 620 | 58.99 | 2:02.49 | 3:06.80 | 4:09.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Mikkel Johansen | 1994 | 620 | 58.87 | 2:01.39 | 3:04.48 | 4:09.52 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Victor Drevskich | 1996 | 611 | 1:00.41 | 2:03.19 | 3:06.53 | 4:10.65 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Mads Holm | 1998 | 601 | 59.98 | 2:03.92 | 3:07.76 | 4:12.10 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 595 | 1:01.27 | 2:06.27 | 3:10.34 | 4:12.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Andersen | 1995 | 592 | 59.88 | 2:03.88 | 3:09.06 | 4:13.27 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 588 | 1:03.03 | 2:06.32 | 3:10.12 | 4:13.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 583 | 1:00.59 | 2:05.42 | 3:10.99 | 4:14.59 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Martin Nielsen | 1997 | 580 | 1:00.29 | 2:06.39 | 3:11.04 | 4:15.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Tobias Edvardsen | 1995 | 576 | 1:02.80 | 2:08.86 | 3:12.86 | 4:15.68 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Magnus Lundgren | 1996 | 575 | 1:02.32 | 2:06.57 | 3:12.56 | 4:15.75 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Sandbirk | 1995 | 572 | 59.83 | 2:04.03 | 3:10.19 | 4:16.27 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 571 | 59.96 | 2:04.64 | 3:10.26 | 4:16.37 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
26 | Mads Ottosen | 1997 | 564 | 1:03.09 | 2:08.93 | 3:14.08 | 4:17.46 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lars Breum Hansen | 1997 | 563 | 1:01.25 | 2:07.00 | 3:13.11 | 4:17.66 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
28 | Frederik Nerving | 1997 | 559 | 1:01.97 | 2:08.40 | 3:13.06 | 4:18.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Mads Steen Petersen | 1997 | 554 | 1:01.25 | 2:07.42 | 3:13.66 | 4:18.95 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
30 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 541 | 1:03.65 | 2:10.25 | 3:16.38 | 4:20.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Rasmus Hasemann | 1996 | 541 | 59.23 | 2:05.33 | 3:13.44 | 4:21.06 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Emil Toft | 1998 | 536 | 1:02.98 | 2:08.63 | 3:14.96 | 4:21.83 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Christoffer Bjørner | 1997 | 529 | 1:03.07 | 2:10.46 | 3:17.66 | 4:22.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 527 | 1:03.54 | 2:10.36 | 3:16.95 | 4:23.26 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Simon Hansen | 1997 | 526 | 1:03.25 | 2:10.02 | 3:16.78 | 4:23.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 521 | 1:03.14 | 2:09.60 | 3:17.55 | 4:24.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 487 | 1:03.52 | 2:10.99 | 3:19.79 | 4:30.31 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Mundt | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Marc Bach Nielsen | 1994 | akut syg | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:28 |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 811 | 1:03.57 | 2:13.24 | 3:35.44 | 4:39.91 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 707 | 1:06.69 | 2:23.91 | 3:45.79 | 4:52.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 699 | 1:09.57 | 2:25.65 | 3:48.53 | 4:54.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 698 | 1:07.20 | 2:20.20 | 3:46.74 | 4:54.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | 674 | 1:08.09 | 2:23.35 | 3:49.28 | 4:57.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Rikke Dehn | 1999 | 658 | 1:13.48 | 2:29.86 | 3:53.90 | 5:00.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 657 | 1:06.77 | 2:24.00 | 3:53.98 | 5:00.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 653 | 1:08.12 | 2:23.38 | 3:50.15 | 5:00.88 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 607 | 1:09.83 | 2:27.54 | 3:56.01 | 5:08.26 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Puggaard | 1996 | 597 | 1:11.05 | 2:34.01 | 3:56.74 | 5:09.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 592 | 1:08.44 | 2:25.93 | 3:55.52 | 5:10.82 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 591 | 1:12.02 | 2:33.14 | 4:00.41 | 5:10.94 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 590 | 1:14.17 | 2:30.05 | 3:59.22 | 5:11.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Hansen | 1998 | 589 | 1:10.36 | 2:30.84 | 4:01.20 | 5:11.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Hørlykke | 2000 | 588 | 1:16.56 | 2:36.14 | 4:03.99 | 5:11.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Vera Staun Hansen | 1999 | 586 | 1:11.44 | 2:32.82 | 4:00.34 | 5:11.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 574 | 1:17.50 | 2:35.72 | 4:02.33 | 5:14.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 572 | 1:11.87 | 2:31.11 | 3:59.69 | 5:14.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 562 | 1:10.87 | 3:16.28 | 4:40.55 | 5:16.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Hannah Pilgaard | 1999 | 552 | 1:12.30 | 2:32.03 | 4:04.43 | 5:18.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 549 | 1:13.25 | 2:34.51 | 4:06.82 | 5:18.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Josefine Pedersen | 1999 | 547 | 1:16.22 | 2:39.86 | 4:02.38 | 5:19.17 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Christina F. Eriksen | 1999 | 543 | 1:11.66 | 2:33.10 | 4:07.82 | 5:19.84 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thea Schulze | 1998 | 529 | 1:15.71 | 2:40.16 | 4:06.40 | 5:22.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 526 | 1:13.66 | 2:36.81 | 4:05.10 | 5:23.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Maagøe | 1999 | 521 | 1:16.03 | 2:33.78 | 4:10.69 | 5:24.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Schmidt | 1998 | 490 | 1:20.01 | 2:42.30 | 4:14.32 | 5:30.97 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nanna Sonne | 1999 | 479 | 1:12.58 | 2:35.54 | 4:18.04 | 5:33.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 472 | 1:17.99 | 2:44.79 | 4:21.27 | 5:35.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Irene Halck | 1999 | 470 | 1:18.15 | 2:45.58 | 4:20.47 | 5:35.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma la Cour | 1999 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Christensen | 1999 | DSQ | mgl afslut på ryggen | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:28 |
Resultat Løb 8 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 733 | 1:00.10 | 2:05.52 | 3:20.15 | 4:21.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mikkel Austmann | 1991 | 655 | 1:01.98 | 2:11.66 | 3:26.96 | 4:31.16 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Karim Møller | 1994 | 635 | 1:02.63 | 2:10.87 | 3:31.24 | 4:33.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 616 | 1:03.98 | 2:17.10 | 3:31.47 | 4:36.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 601 | 1:03.56 | 2:17.55 | 3:36.51 | 4:39.01 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | 598 | 1:03.63 | 2:15.70 | 3:36.46 | 4:39.49 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | 581 | 1:05.16 | 2:16.55 | 3:36.32 | 4:42.09 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 574 | 1:04.83 | 2:15.74 | 3:39.82 | 4:43.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Jacob Weberg | 1997 | 550 | 1:07.24 | 3:00.57 | 4:15.85 | 4:47.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Jakob Vodstrup | 1994 | 547 | 1:02.50 | 2:16.27 | 3:40.25 | 4:47.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Hansen | 1995 | 545 | 1:05.04 | 2:19.49 | 3:41.72 | 4:48.19 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | William Matras | 1998 | 540 | 1:05.46 | 2:18.85 | 3:43.12 | 4:49.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 521 | 1:04.26 | 2:19.92 | 3:45.66 | 4:52.65 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Bjørn Hansen | 1998 | 507 | 1:07.93 | 2:22.78 | 3:51.14 | 4:55.19 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Birkedal | 1997 | 493 | 1:08.65 | 2:24.19 | 3:50.83 | 4:58.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 492 | 1:09.98 | 2:24.62 | 3:49.79 | 4:58.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 445 | 1:10.97 | 2:28.49 | 3:59.09 | 5:08.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas Engdal | 1998 | 433 | 1:12.67 | 2:30.92 | 4:01.86 | 5:11.18 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:29 |
Resultat Løb 9 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.96 2013-10-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 711 | 28.79 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 669 | 29.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 646 | 29.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 635 | 29.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annelouise Dolleris | 1995 | 629 | 29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Bierre | 2000 | 628 | 30.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Caroline Grønlund | 1993 | 627 | 30.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pernille Juel | 1994 | 624 | 30.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 619 | 30.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 603 | 30.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniella Bender | 1996 | 600 | 30.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Christina Hvid Edill | 1995 | 594 | 30.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 592 | 30.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 584 | 30.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 582 | 30.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 549 | 31.38 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 546 | 31.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Clara Schade Cantby | 2000 | 545 | 31.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julia Jønsson | 2000 | 543 | 31.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Sarah Mariner | 1998 | 538 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 534 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 533 | 31.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Olsen | 1998 | 522 | 31.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 518 | 31.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 511 | 32.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 510 | 32.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 510 | 32.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristine Barrett | 1998 | 508 | 32.19 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marianne Duijm | 1993 | 508 | 32.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tanja Lylloff | 1998 | 508 | 32.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Maagøe | 1999 | 499 | 32.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 490 | 32.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 485 | 32.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Karina Sørensen | 1995 | 482 | 32.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rebecca Grønlund | 1998 | 481 | 32.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 478 | 32.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
37 | Nanna Drewsen | 1998 | 474 | 32.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Nina Toft | 2000 | 471 | 33.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Stinna Schnabl | 1999 | 467 | 33.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Sara Krell Refn | 1999 | 462 | 33.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emily Brophy | 1999 | 459 | 33.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Christine Pedersen | 1993 | 456 | 33.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
43 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 450 | 33.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Nanna Sonne | 1999 | 429 | 34.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 424 | 34.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 423 | 34.21 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
47 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 406 | 34.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristina Thomsen | 1991 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:26 |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.96 2013-10-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 661 | 29.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 632 | 29.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 622 | 30.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Annelouise Dolleris | 1995 | 617 | 30.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | 606 | 30.36 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 608 | 30.33 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 602 | 30.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 590 | 30.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 587 | 30.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Christina Hvid Edill | 1995 | 579 | 30.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Daniella Bender | 1996 | 571 | 30.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Emilie Beckmann | 1997 | DSQ | o 15m under vand | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 10 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Andreas Schiellerup (1993) 24.35 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Jensen | 1987 | 666 | 25.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 646 | 26.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Lasse Vestergaard | 1991 | 618 | 26.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 613 | 26.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Ovesen | 1994 | 601 | 26.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 593 | 26.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Christensen | 1992 | 582 | 27.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Børre Petersen | 1996 | 565 | 27.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Galving | 1998 | 548 | 27.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 543 | 27.71 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 542 | 27.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Marcus Olesen | 1995 | 536 | 27.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Sebastian Vang | 1991 | 506 | 28.36 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Frederik Weibel | 1999 | 491 | 28.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lars Breum Hansen | 1997 | 490 | 28.66 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 487 | 28.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Ditlev Balle | 1996 | 474 | 28.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Laurits Mathiassen | 1997 | 474 | 28.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 446 | 29.59 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 444 | 29.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rasmus Birkedal | 1997 | 437 | 29.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Asbjørn Garne | 1995 | 430 | 29.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 425 | 30.06 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 360 | 31.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:27 |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Andreas Schiellerup (1993) 24.35 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Jensen | 1987 | 707 | 25.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 676 | 25.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 636 | 26.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 595 | 26.88 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | 560 | 27.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Galving | 1998 | 558 | 27.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Marcus Olesen | 1995 | 573 | 27.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 569 | 27.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 563 | 27.38 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Sebastian Vang | 1991 | 545 | 27.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 509 | 28.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Lars Breum Hansen | 1997 | 485 | 28.77 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 11 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.00 2012-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 721 | 32.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | 667 | 32.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 628 | 33.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 627 | 33.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Anna Puggaard | 1996 | 618 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 615 | 33.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 610 | 33.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 605 | 34.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Pedersen | 1999 | 594 | 34.26 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Tenna Jensen | 1998 | 587 | 34.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 576 | 34.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Nielsen | 1998 | 573 | 34.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 562 | 34.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 559 | 34.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Louise G. Riget | 1995 | 558 | 34.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 553 | 35.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Bak | 1997 | 551 | 35.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Freja Englund | 1997 | 550 | 35.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Lamberth | 1996 | 547 | 35.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 544 | 35.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Katrine B. Hansen | 1999 | 542 | 35.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 534 | 35.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 534 | 35.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Thea Schulze | 1998 | 523 | 35.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 514 | 35.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 514 | 35.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicole Bennetsen | 2000 | 510 | 36.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Tania Berry | 1998 | 503 | 36.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 490 | 36.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Veronika Storm | 1998 | 490 | 36.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 489 | 36.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Kristine Barrett | 1998 | 488 | 36.56 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Strandby | 1999 | 479 | 36.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Julia Jønsson | 2000 | 452 | 37.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:27 |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.00 2012-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 724 | 32.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | 653 | 33.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anna Puggaard | 1996 | 649 | 33.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 624 | 33.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 614 | 33.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 599 | 34.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Josefine Pedersen | 1999 | 612 | 33.92 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 586 | 34.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 582 | 34.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tenna Jensen | 1998 | 582 | 34.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Nielsen | 1998 | 577 | 34.58 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 566 | 34.81 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 683 | 28.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 666 | 28.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 665 | 28.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 640 | 29.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Christensen | 1995 | 633 | 29.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Andersen | 1991 | 629 | 29.46 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 628 | 29.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Lars Merl | 1993 | 624 | 29.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Westh | 1990 | 613 | 29.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Philip Greve | 1998 | 593 | 30.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | 582 | 30.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Oliver Mirkovic | 1993 | 582 | 30.23 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Markus Joensen | 1996 | 565 | 30.54 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Stefan Blidarevic | 1996 | 531 | 31.17 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 506 | 31.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Christian Warm | 1992 | 500 | 31.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Esben Norup | 1996 | 499 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 498 | 31.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 497 | 31.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 492 | 31.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Kristian Jensen | 1994 | 490 | 32.02 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 477 | 32.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Niels Ottosen | 1998 | 471 | 32.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Martin Jungersen | 1997 | 466 | 32.55 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Mathias Wilquin | 1998 | 463 | 32.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:27 |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 724 | 28.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Andersen | 1991 | 683 | 28.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 676 | 28.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | 651 | 29.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 629 | 29.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Viktor Christensen | 1995 | 600 | 29.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lars Merl | 1993 | 631 | 29.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 629 | 29.46 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Oliver Mirkovic | 1993 | 587 | 30.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Philip Greve | 1998 | 580 | 30.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | 575 | 30.35 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Markus Joensen | 1996 | 552 | 30.78 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Piger | 1900 | 771 | 8:17.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ida Schütt | 1996 | 1:00.01 | 2:03.43 | 2:03.43 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 59.59 | 2:02.89 | 4:06.32 | ||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 1:00.54 | 2:07.18 | 6:13.50 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 59.76 | 2:03.59 | 8:17.09 | ||||||
2 | Triton Damer | 1995 | 738 | 8:24.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 1:00.09 | 2:04.73 | 2:04.73 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 1:00.39 | 2:03.94 | 4:08.67 | ||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 1:01.67 | 2:08.13 | 6:16.80 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:00.73 | 2:07.66 | 8:24.46 | ||||||
3 | Lyngby Damer 1 | 0 | 735 | 8:24.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Højberg | 1998 | 1:01.71 | 2:06.86 | 2:06.86 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 1:01.17 | 2:06.73 | 4:13.59 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 58.97 | 2:03.45 | 6:17.04 | ||||||
Ditte Johansen | 1994 | 1:01.44 | 2:07.95 | 8:24.99 | ||||||
4 | Hovedstad Damer 1 | 1994 | 721 | 8:28.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 1:02.15 | 2:08.28 | 2:08.28 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:01.77 | 2:07.20 | 4:15.48 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 59.88 | 2:04.91 | 6:20.39 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:02.62 | 2:07.88 | 8:28.27 | ||||||
5 | Sigma Senior | 0 | 710 | 8:30.99 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 1:02.65 | 2:09.36 | 2:09.36 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 1:00.33 | 2:04.26 | 4:13.62 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 1:01.42 | 2:09.57 | 6:23.19 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 1:01.03 | 2:07.80 | 8:30.99 | ||||||
6 | Sigma Junior | 1998 | 677 | 8:39.17 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 1:02.49 | 2:09.38 | 2:09.38 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 1:02.75 | 2:08.55 | 4:17.93 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:04.32 | 2:12.25 | 6:30.18 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 1:03.05 | 2:08.99 | 8:39.17 | ||||||
7 | Vat-Cph | 0 | 670 | 8:40.99 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 1:03.73 | 2:12.60 | 2:12.60 | ||||||
Phoebe Atkins | 0 | 1:01.94 | 2:08.87 | 4:21.47 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 1:04.28 | 2:13.09 | 6:34.56 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 1:00.81 | 2:06.43 | 8:40.99 | ||||||
8 | Lyngby Damer 2 | 0 | 660 | 8:43.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 1:03.94 | 2:11.88 | 2:11.88 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 1:03.15 | 2:10.12 | 4:22.00 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 1:04.40 | 2:12.74 | 6:34.74 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:01.48 | 2:08.81 | 8:43.55 | ||||||
9 | Herlev 1 | 1993 | 658 | 8:44.06 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 1:04.95 | 2:14.15 | 2:14.15 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 1:00.57 | 2:05.16 | 4:19.31 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 1:01.64 | 2:09.27 | 6:28.58 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 1:04.28 | 2:15.48 | 8:44.06 | ||||||
10 | Lyngby Damer 3 | 0 | 588 | 9:04.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Helene Vistisen | 1997 | 1:05.25 | 2:15.07 | 2:15.07 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 1:04.61 | 2:16.37 | 4:31.44 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 1:05.37 | 2:14.45 | 6:45.89 | ||||||
Mathilde Christjansen | 1999 | 1:05.54 | 2:18.15 | 9:04.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:29 |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Herlev 2 | 1993 | 721 | 7:36.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Christian Røssel | 1995 | 56.22 | 1:57.07 | 1:57.07 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 54.90 | 1:55.85 | 3:52.92 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 53.72 | 1:52.43 | 5:45.35 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 52.92 | 1:50.80 | 7:36.15 | ||||||
2 | Herlev 1 | 1993 | 714 | 7:37.58 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 57.34 | 2:01.21 | 2:01.21 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 54.37 | 1:52.62 | 3:53.83 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 52.76 | 1:53.24 | 5:47.07 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 51.90 | 1:50.51 | 7:37.58 | ||||||
3 | Sigma Senior | 0 | 698 | 7:41.12 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 54.09 | 1:50.13 | 1:50.13 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 55.38 | 1:55.18 | 3:45.31 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 55.97 | 1:55.15 | 5:40.46 | ||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 56.90 | 2:00.66 | 7:41.12 | ||||||
4 | Kvik Drenge | 1900 | 687 | 7:43.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 55.15 | 1:53.50 | 1:53.50 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 55.06 | 1:54.43 | 3:47.93 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 56.76 | 1:58.30 | 5:46.23 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 56.40 | 1:57.20 | 7:43.43 | ||||||
5 | Vat-Cph | 0 | 651 | 7:51.89 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 55.72 | 1:55.66 | 1:55.66 | ||||||
Victor Drevskich | 1996 | 58.02 | 1:59.36 | 3:55.02 | ||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 55.60 | 1:55.96 | 5:50.98 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 57.88 | 2:00.91 | 7:51.89 | ||||||
6 | Sigma Junior | 1996 | 586 | 8:08.76 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 59.61 | 1:59.61 | 1:59.61 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 59.09 | 2:02.88 | 4:02.49 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 1:00.68 | 2:05.74 | 6:08.23 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 57.61 | 2:00.53 | 8:08.76 | ||||||
7 | Hils Herrer | 0 | 543 | 8:21.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emil Christensen | 1996 | 1:00.17 | 2:05.72 | 2:05.72 | ||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 57.45 | 2:02.09 | 4:07.81 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 1:00.05 | 2:04.17 | 6:11.98 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 1:02.23 | 2:09.14 | 8:21.12 | ||||||
- | Stv H | 1995 | akut sygdom | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | |||||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | |||||||||
Simon Hansen | 1997 | |||||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:30 |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 762 | 28.23 | 58.28 | 1:29.91 | 2:01.71 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 752 | 29.13 | 59.74 | 1:30.80 | 2:02.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 737 | 29.43 | 1:00.20 | 1:31.86 | 2:03.06 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Josephine Holm | 1999 | 724 | 29.05 | 1:00.36 | 1:31.89 | 2:03.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Maja Nielsen | 1996 | 716 | 29.56 | 1:01.48 | 1:33.64 | 2:04.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Signe Bro | 1999 | 713 | 29.06 | 1:00.41 | 1:32.53 | 2:04.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 712 | 29.12 | 1:00.97 | 1:33.01 | 2:04.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 710 | 29.77 | 1:01.68 | 1:33.27 | 2:04.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Ida Schütt | 1996 | 710 | 29.31 | 1:01.02 | 1:33.06 | 2:04.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Christina Munkholm | 1996 | 707 | 29.27 | 1:00.60 | 1:32.31 | 2:04.77 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Lunau | 1995 | 706 | 29.44 | 1:00.77 | 1:32.91 | 2:04.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maj Howardsen | 1997 | 704 | 29.94 | 1:01.47 | 1:33.32 | 2:04.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 703 | 28.92 | 1:00.62 | 1:33.31 | 2:05.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Amanda Højberg | 1998 | 687 | 30.09 | 1:01.79 | 1:33.65 | 2:05.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Juel | 1994 | 682 | 31.80 | 1:03.19 | 1:35.44 | 2:06.24 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Maria Madsen | 1995 | 672 | 29.78 | 1:01.95 | 1:34.54 | 2:06.86 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Rikke Dehn | 1999 | 671 | 30.22 | 1:02.68 | 1:34.72 | 2:06.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 671 | 30.12 | 1:02.13 | 1:34.53 | 2:06.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Wael | 1993 | 659 | 30.32 | 1:02.73 | 1:35.29 | 2:07.71 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
20 | Maria Bastiansen | 1995 | 658 | 31.01 | 1:03.52 | 1:36.01 | 2:07.79 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 632 | 30.64 | 1:03.78 | 1:36.67 | 2:09.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Emily Gantriis | 1999 | 632 | 29.50 | 1:01.86 | 1:35.46 | 2:09.52 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 623 | 30.89 | 1:03.33 | 1:36.53 | 2:10.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 619 | 30.42 | 1:03.70 | 1:37.09 | 2:10.41 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Klara Reeh | 1999 | 619 | 30.10 | 1:03.10 | 1:37.10 | 2:10.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 619 | 29.81 | 1:02.27 | 1:35.98 | 2:10.44 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Katrine B. Hansen | 1999 | 618 | 29.66 | 1:01.95 | 1:36.00 | 2:10.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Lisa Steen Duus | 1997 | 612 | 30.32 | 1:03.65 | 1:37.59 | 2:10.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 608 | 30.93 | 1:04.40 | 1:38.03 | 2:11.19 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Hansen | 1995 | 606 | 30.68 | 1:03.66 | 1:37.52 | 2:11.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Caroline Hørlykke | 2000 | 605 | 30.86 | 1:04.18 | 1:38.18 | 2:11.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Frederikke Hansen | 1998 | 592 | 31.15 | 1:05.00 | 1:39.26 | 2:12.34 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Ditte Johansen | 1994 | 591 | 30.36 | 1:03.75 | 1:38.34 | 2:12.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Clara Schade Cantby | 2000 | 583 | 30.50 | 1:03.90 | 1:38.40 | 2:13.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 583 | 31.08 | 1:05.31 | 1:39.58 | 2:13.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
36 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 580 | 31.33 | 1:05.43 | 1:39.83 | 2:13.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 578 | 30.81 | 1:04.80 | 1:39.47 | 2:13.41 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
38 | Rikke Munkholm | 1998 | 577 | 31.63 | 1:05.22 | 1:39.68 | 2:13.46 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
39 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 574 | 31.78 | 1:06.32 | 1:39.63 | 2:13.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sofia Altoft | 1998 | 564 | 32.81 | 1:08.93 | 1:41.51 | 2:14.51 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
41 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 552 | 31.18 | 1:04.90 | 1:39.99 | 2:15.52 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 541 | 32.43 | 1:06.95 | 1:42.15 | 2:16.42 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 540 | 31.63 | 1:05.61 | 1:40.66 | 2:16.51 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
44 | Nina Toft | 2000 | 533 | 31.45 | 1:06.06 | 1:41.80 | 2:17.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
45 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 531 | 31.57 | 1:05.90 | 1:41.40 | 2:17.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
46 | Katrine Hvid | 1998 | 531 | 32.07 | 1:07.48 | 1:42.78 | 2:17.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mathilde Christjansen | 1999 | 528 | 32.55 | 1:07.94 | 1:42.54 | 2:17.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
48 | Camilla Hansen | 1995 | 525 | 31.87 | 1:06.90 | 1:42.37 | 2:17.73 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
49 | Stinna Schnabl | 1999 | 520 | 33.19 | 1:09.39 | 1:43.44 | 2:18.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
50 | Matilde Zaggai | 1998 | 515 | 31.88 | 1:06.83 | 1:42.67 | 2:18.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
51 | Isabella Wolsted | 1998 | 508 | 31.41 | 1:06.74 | 1:43.13 | 2:19.24 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
52 | Emma Hansen | 1999 | 482 | 31.72 | 1:07.35 | 1:44.27 | 2:21.71 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
53 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 480 | 31.66 | 1:07.47 | 1:45.01 | 2:21.97 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
54 | Irene Halck | 1999 | 456 | 33.86 | 1:10.89 | 1:47.25 | 2:24.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 791 | 28.87 | 58.81 | 1:29.67 | 2:00.20 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 736 | 29.39 | 1:00.87 | 1:32.17 | 2:03.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josephine Holm | 1999 | 720 | 29.43 | 1:01.30 | 1:33.29 | 2:03.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 718 | 29.40 | 1:00.97 | 1:32.91 | 2:04.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 709 | 29.69 | 1:01.65 | 1:33.72 | 2:04.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | 709 | 29.55 | 1:01.58 | 1:33.98 | 2:04.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Christina Munkholm | 1996 | 749 | 29.04 | 59.82 | 1:31.03 | 2:02.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Schütt | 1996 | 742 | 28.90 | 59.78 | 1:31.46 | 2:02.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Julie Lunau | 1995 | 719 | 29.11 | 1:00.76 | 1:32.54 | 2:04.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maj Howardsen | 1997 | 714 | 29.47 | 1:00.84 | 1:32.56 | 2:04.37 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 645 | 29.21 | 1:01.57 | 1:35.03 | 2:08.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Maria Madsen | 1995 | 643 | 30.02 | 1:02.20 | 1:35.40 | 2:08.76 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:38 |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 741 | 25.65 | 53.50 | 1:21.51 | 1:49.77 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 739 | 26.51 | 54.36 | 1:22.17 | 1:49.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Pál Joensen | 1990 | 737 | 26.13 | 54.22 | 1:22.57 | 1:49.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 732 | 26.05 | 53.48 | 1:21.54 | 1:50.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Ovesen | 1994 | 729 | 26.05 | 54.12 | 1:22.30 | 1:50.40 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Westermann | 1995 | 726 | 25.93 | 54.28 | 1:22.02 | 1:50.53 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 680 | 26.26 | 54.33 | 1:23.42 | 1:52.95 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 663 | 26.82 | 55.73 | 1:25.42 | 1:53.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Gustav Friberg | 1997 | 657 | 27.19 | 56.10 | 1:25.50 | 1:54.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 644 | 27.02 | 56.58 | 1:25.61 | 1:55.03 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Mikkel Johansen | 1994 | 635 | 26.93 | 56.17 | 1:25.76 | 1:55.57 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Martin Nielsen | 1996 | 626 | 26.94 | 56.36 | 1:26.43 | 1:56.11 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 609 | 27.58 | 57.34 | 1:27.32 | 1:57.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 602 | 26.83 | 55.76 | 1:26.26 | 1:57.67 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Saugmann | 1996 | 595 | 27.75 | 57.33 | 1:27.97 | 1:58.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 595 | 27.15 | 57.51 | 1:27.76 | 1:58.13 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Magnus Andersen | 1995 | 591 | 27.13 | 56.36 | 1:27.44 | 1:58.39 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Victor Drevskich | 1996 | 590 | 28.63 | 58.96 | 1:28.90 | 1:58.45 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Viktor Holm | 1996 | 577 | 27.90 | 58.26 | 1:29.03 | 1:59.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Frederik Nerving | 1997 | 576 | 27.47 | 57.50 | 1:28.34 | 1:59.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Niels Breum Hansen | 1994 | 573 | 27.66 | 57.68 | 1:28.61 | 1:59.60 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 570 | 27.95 | 58.23 | 1:29.09 | 1:59.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Tobias Edvardsen | 1995 | 569 | 28.44 | 59.42 | 1:29.81 | 1:59.86 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads Holm | 1998 | 567 | 28.27 | 58.70 | 1:29.54 | 2:00.04 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lars Breum Hansen | 1997 | 566 | 27.55 | 58.33 | 1:29.33 | 2:00.08 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
26 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 564 | 28.81 | 1:00.16 | 1:30.03 | 2:00.26 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
27 | Andreas Sandbirk | 1995 | 562 | 27.12 | 56.75 | 1:28.20 | 2:00.39 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Thomas Steenberg | 1994 | 561 | 26.59 | 56.12 | 1:27.64 | 2:00.47 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 558 | 27.82 | 58.31 | 1:29.97 | 2:00.64 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Johan Müller | 1998 | 555 | 28.65 | 1:00.17 | 1:31.10 | 2:00.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Martin Nielsen | 1997 | 552 | 27.91 | 58.41 | 1:29.85 | 2:01.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 549 | 28.49 | 59.84 | 1:30.78 | 2:01.34 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Rasmus Hasemann | 1996 | 544 | 27.49 | 57.42 | 1:29.39 | 2:01.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Christian Røssel | 1995 | 537 | 27.77 | 57.99 | 1:29.74 | 2:02.20 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Chris Johansen | 1996 | 533 | 28.21 | 58.97 | 1:30.75 | 2:02.51 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 532 | 28.06 | 58.67 | 1:30.33 | 2:02.56 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Rasmus Birkedal | 1997 | 531 | 28.90 | 1:00.69 | 1:31.71 | 2:02.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 526 | 28.48 | 59.91 | 1:31.22 | 2:03.04 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
39 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 525 | 28.34 | 59.49 | 1:31.21 | 2:03.13 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
40 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 525 | 27.69 | 58.43 | 1:30.50 | 2:03.14 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
41 | Mads Ottosen | 1997 | 520 | 29.20 | 1:00.71 | 1:32.32 | 2:03.50 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 508 | 28.81 | 1:00.40 | 1:33.03 | 2:04.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
43 | Christoffer Bjørner | 1997 | 507 | 28.75 | 1:00.54 | 1:33.10 | 2:04.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 503 | 29.06 | 1:01.25 | 1:33.65 | 2:04.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
45 | Emil Toft | 1998 | 502 | 29.42 | 1:01.30 | 1:33.37 | 2:04.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
45 | Thor Simonsen | 1997 | 502 | 29.18 | 1:01.22 | 1:33.47 | 2:04.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 493 | 28.50 | 1:00.34 | 1:33.29 | 2:05.75 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
48 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 491 | 28.75 | 1:00.41 | 1:33.11 | 2:05.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 470 | 28.46 | 1:00.66 | 1:34.27 | 2:07.73 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
50 | Kristian Svenstrup | 1998 | 470 | 29.52 | 1:01.54 | 1:34.56 | 2:07.78 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
51 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 465 | 29.69 | 1:01.98 | 1:35.11 | 2:08.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 457 | 30.00 | 1:02.48 | 1:35.55 | 2:08.99 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
53 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 449 | 30.06 | 1:02.84 | 1:36.55 | 2:09.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:31 |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 795 | 25.05 | 52.49 | 1:19.99 | 1:47.26 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 765 | 25.83 | 53.22 | 1:20.86 | 1:48.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 757 | 25.41 | 52.91 | 1:20.93 | 1:49.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pál Joensen | 1990 | 754 | 25.74 | 53.34 | 1:21.56 | 1:49.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Ovesen | 1994 | 744 | 25.58 | 53.35 | 1:21.83 | 1:49.65 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Westermann | 1995 | 665 | 25.68 | 54.48 | 1:24.04 | 1:53.79 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 684 | 26.59 | 55.22 | 1:24.28 | 1:52.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 684 | 26.82 | 55.37 | 1:24.24 | 1:52.76 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Mikkel Johansen | 1994 | 667 | 26.35 | 54.90 | 1:24.60 | 1:53.72 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 651 | 27.51 | 56.42 | 1:25.67 | 1:54.60 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 606 | 26.83 | 56.10 | 1:26.54 | 1:57.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Martin Nielsen | 1996 | 597 | 27.88 | 58.01 | 1:28.07 | 1:57.99 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.05 2012-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 836 | 31.75 | 1:06.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 710 | 32.69 | 1:10.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | 691 | 33.99 | 1:10.89 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 639 | 35.15 | 1:12.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Pedersen | 1999 | 638 | 34.88 | 1:12.80 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 619 | 34.71 | 1:13.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 613 | 34.87 | 1:13.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 608 | 34.93 | 1:13.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 605 | 34.71 | 1:14.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 601 | 35.26 | 1:14.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Puggaard | 1996 | 601 | 35.14 | 1:14.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 600 | 35.21 | 1:14.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Astrid Ovesen | 1999 | 599 | 35.59 | 1:14.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Signe Nielsen | 1998 | 591 | 35.66 | 1:14.71 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tenna Jensen | 1998 | 589 | 35.05 | 1:14.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 573 | 35.53 | 1:15.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 568 | 35.76 | 1:15.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 564 | 35.51 | 1:15.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thea Schulze | 1998 | 559 | 35.94 | 1:16.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Julie Bak | 1997 | 559 | 35.61 | 1:16.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 549 | 36.85 | 1:16.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 548 | 36.00 | 1:16.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Regitze Gaard | 2001 | 547 | 36.49 | 1:16.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Freja Englund | 1997 | 544 | 35.80 | 1:16.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Melanie Degner | 2000 | 543 | 36.67 | 1:16.81 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise G. Riget | 1995 | 537 | 36.27 | 1:17.10 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Julie Lamberth | 1996 | 523 | 36.54 | 1:17.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 522 | 36.61 | 1:17.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 517 | 36.88 | 1:18.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Tania Berry | 1998 | 512 | 36.77 | 1:18.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Nicole Bennetsen | 2000 | 507 | 37.09 | 1:18.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 500 | 37.84 | 1:18.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 489 | 37.74 | 1:19.56 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Rebecca Grønlund | 1998 | 480 | 37.57 | 1:20.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Sofie Strandby | 1999 | 468 | 37.67 | 1:20.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:32 |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.05 2012-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 902 | 30.91 | 1:04.87 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 754 | 31.86 | 1:08.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | 684 | 33.93 | 1:11.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Josefine Pedersen | 1999 | 650 | 34.82 | 1:12.37 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 641 | 34.63 | 1:12.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 621 | 34.64 | 1:13.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Anna Puggaard | 1996 | 622 | 34.66 | 1:13.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Astrid Ovesen | 1999 | 605 | 35.27 | 1:14.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 593 | 35.47 | 1:14.63 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 591 | 35.55 | 1:14.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 583 | 35.72 | 1:15.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 578 | 35.52 | 1:15.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 18 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 687 | 29.63 | 1:03.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 678 | 29.76 | 1:03.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 665 | 29.60 | 1:03.70 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 646 | 29.99 | 1:04.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Christensen | 1995 | 638 | 30.42 | 1:04.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Merl | 1993 | 634 | 30.75 | 1:04.71 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Andersen | 1991 | 631 | 30.62 | 1:04.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 619 | 30.91 | 1:05.24 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Jens Peter Träff | 1988 | 616 | 30.81 | 1:05.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Mirkovic | 1993 | 608 | 30.99 | 1:05.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | 597 | 30.76 | 1:06.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 592 | 31.69 | 1:06.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Philip Greve | 1998 | 577 | 31.27 | 1:06.78 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Markus Joensen | 1996 | 573 | 31.34 | 1:06.94 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 550 | 31.63 | 1:07.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 541 | 32.11 | 1:08.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Martin Mathiesen | 1994 | 538 | 31.96 | 1:08.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Yannick Rasmussen | 1995 | 532 | 32.08 | 1:08.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Mads Hansen | 1995 | 509 | 33.09 | 1:09.63 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jonas Sørensen | 1990 | 507 | 29.61 | 1:09.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 501 | 33.19 | 1:10.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Stefan Blidarevic | 1996 | 496 | 32.65 | 1:10.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 495 | 33.20 | 1:10.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 495 | 32.42 | 1:10.29 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Burak Dagidir | 1995 | 491 | 33.13 | 1:10.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Kristian Jensen | 1994 | 483 | 32.84 | 1:10.85 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Patrick Christensen | 1985 | 480 | 33.09 | 1:11.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Niels Ottosen | 1998 | 478 | 33.48 | 1:11.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mathias Wilquin | 1998 | 475 | 33.53 | 1:11.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Esben Norup | 1996 | 473 | 34.00 | 1:11.37 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
31 | Rasmus Hasemann | 1996 | 466 | 34.16 | 1:11.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 465 | 33.83 | 1:11.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian Warm | 1992 | 446 | 32.62 | 1:12.77 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Martin Jungersen | 1997 | 418 | 34.71 | 1:14.33 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:32 |
Resultat Løb 18 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 748 | 28.96 | 1:01.26 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 701 | 29.82 | 1:02.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 686 | 29.36 | 1:03.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Viktor Christensen | 1995 | 657 | 30.26 | 1:03.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Merl | 1993 | 632 | 30.59 | 1:04.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 630 | 30.81 | 1:04.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Peter Träff | 1988 | 609 | 30.56 | 1:05.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Mirkovic | 1993 | 604 | 30.99 | 1:05.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 603 | 31.00 | 1:05.79 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Mathias Andersen | 1991 | 601 | 30.79 | 1:05.88 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 594 | 31.67 | 1:06.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mathias Brændholt | 1996 | 567 | 31.36 | 1:07.16 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 19 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 773 | 29.74 | 1:03.12 | 1:36.69 | 2:11.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 664 | 31.32 | 1:06.15 | 1:41.74 | 2:18.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Schmidt | 1995 | 649 | 32.05 | 1:07.95 | 1:43.36 | 2:19.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 648 | 30.97 | 1:07.06 | 1:42.85 | 2:19.53 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 640 | 31.56 | 1:07.13 | 1:42.98 | 2:20.10 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 632 | 31.56 | 1:07.65 | 1:44.68 | 2:20.69 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kristine Barrett | 1998 | 627 | 31.76 | 1:06.69 | 1:43.11 | 2:21.06 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma la Cour | 1999 | 623 | 32.48 | 1:07.62 | 1:44.35 | 2:21.39 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 623 | 31.62 | 1:07.50 | 1:43.45 | 2:21.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Dufour | 1996 | 612 | 32.28 | 1:08.50 | 1:45.32 | 2:22.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 610 | 32.35 | 1:08.48 | 1:44.96 | 2:22.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 609 | 31.34 | 1:07.76 | 1:44.14 | 2:22.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 579 | 32.20 | 1:09.15 | 1:46.82 | 2:24.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Iben Grundtvig | 1997 | 563 | 32.33 | 1:09.78 | 1:47.94 | 2:26.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 544 | 33.22 | 1:10.94 | 1:49.11 | 2:27.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Katrine B. Hansen | 1999 | 543 | 32.74 | 1:10.32 | 1:48.74 | 2:28.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Anna Boutrup | 1998 | 532 | 33.43 | 1:11.50 | 1:50.36 | 2:28.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Frederikke Hansen | 1998 | 532 | 32.99 | 1:10.34 | 1:49.85 | 2:29.02 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 501 | 33.58 | 1:11.04 | 1:50.28 | 2:32.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Regitze Gaard | 2001 | 499 | 34.16 | 1:13.05 | 1:52.75 | 2:32.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Maria Olsen | 2000 | 491 | 33.80 | 1:12.59 | 1:53.17 | 2:33.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Katrine Hvid | 1998 | 489 | 34.38 | 1:13.32 | 1:53.61 | 2:33.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Vera Staun Hansen | 1999 | 487 | 34.87 | 1:13.73 | 1:53.75 | 2:33.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Hannah Pilgaard | 1999 | 483 | 33.64 | 1:11.84 | 1:51.57 | 2:33.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nanna Sonne | 1999 | 456 | 34.57 | 1:14.26 | 1:54.94 | 2:36.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Sarah Missing | 2001 | 453 | 34.16 | 1:13.91 | 1:57.08 | 2:37.16 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Christina F. Eriksen | 1999 | 443 | 33.62 | 1:13.15 | 1:54.84 | 2:38.42 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ditte Friis | 1999 | 432 | 34.91 | 1:14.72 | 1:56.41 | 2:39.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Nana Hansen | 2000 | 428 | 33.81 | 1:12.89 | 1:55.03 | 2:40.20 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Johanne Carr | 1999 | 418 | 35.10 | 1:16.06 | 1:58.91 | 2:41.48 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
31 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 411 | 34.30 | 1:14.08 | 1:57.01 | 2:42.38 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
32 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 396 | 39.02 | 1:22.08 | 2:04.77 | 2:44.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 395 | 34.90 | 1:15.57 | 1:59.41 | 2:44.56 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Caroline Erichsen | 1998 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:32 |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 785 | 29.93 | 1:02.85 | 1:36.40 | 2:10.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 661 | 31.41 | 1:07.76 | 1:43.95 | 2:18.64 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | 661 | 31.40 | 1:06.61 | 1:42.91 | 2:18.65 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 640 | 31.66 | 1:07.44 | 1:44.15 | 2:20.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 595 | 31.89 | 1:08.11 | 1:45.26 | 2:23.58 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 578 | 32.07 | 1:08.51 | 1:46.44 | 2:24.96 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 661 | 31.34 | 1:06.48 | 1:41.93 | 2:18.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma la Cour | 1999 | 635 | 31.46 | 1:06.58 | 1:43.22 | 2:20.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 609 | 32.01 | 1:07.95 | 1:44.45 | 2:22.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristine Barrett | 1998 | 602 | 31.75 | 1:07.70 | 1:45.22 | 2:22.98 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 576 | 32.50 | 1:08.86 | 1:46.27 | 2:25.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla Dufour | 1996 | 575 | 32.31 | 1:09.04 | 1:46.25 | 2:25.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:53.37 2013-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | 676 | 27.21 | 58.12 | 1:30.55 | 2:04.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 644 | 28.25 | 59.90 | 1:32.56 | 2:06.32 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Jonas Sørensen | 1990 | 639 | 28.38 | 1:00.76 | 1:34.41 | 2:06.67 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 604 | 28.60 | 1:00.98 | 1:34.38 | 2:09.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 595 | 28.48 | 1:00.83 | 1:34.94 | 2:09.70 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 583 | 27.36 | 59.32 | 1:33.89 | 2:10.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jonathan Müller | 1997 | 572 | 29.75 | 1:02.40 | 1:36.56 | 2:11.42 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | 565 | 28.75 | 1:02.12 | 1:36.35 | 2:11.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Christian Røssel | 1995 | 559 | 29.04 | 1:02.09 | 1:37.16 | 2:12.38 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Johan Müller | 1998 | 559 | 29.57 | 1:03.43 | 1:37.99 | 2:12.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 555 | 29.60 | 1:02.46 | 1:37.15 | 2:12.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Mark Bjerregaard | 1994 | 547 | 29.25 | 1:02.62 | 1:37.24 | 2:13.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Victor Drevskich | 1996 | 536 | 29.88 | 1:04.58 | 1:39.73 | 2:14.30 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 528 | 30.87 | 1:05.18 | 1:40.65 | 2:14.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Frederik Nerving | 1997 | 525 | 30.09 | 1:04.25 | 1:39.22 | 2:15.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 525 | 30.27 | 1:04.53 | 1:39.59 | 2:15.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Carstensen | 1999 | 514 | 30.53 | 1:05.16 | 1:40.34 | 2:16.13 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Claus Hansen | 1995 | 512 | 29.35 | 1:03.19 | 1:39.45 | 2:16.34 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Müller | 1995 | 495 | 29.41 | 1:03.57 | 1:39.26 | 2:17.84 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
20 | Christoffer Bjørner | 1997 | 471 | 31.34 | 1:07.09 | 1:43.68 | 2:20.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads Christian Sandager | 1998 | 471 | 29.95 | 1:04.80 | 1:41.28 | 2:20.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Mads Steen Petersen | 1997 | 464 | 32.11 | 1:07.18 | 1:42.92 | 2:20.89 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 458 | 31.17 | 1:06.99 | 1:44.43 | 2:21.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Bjørn Hansen | 1998 | 452 | 31.51 | 1:07.12 | 1:44.73 | 2:22.16 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Jacob Weberg | 1997 | 450 | 31.78 | 1:08.05 | 1:44.85 | 2:22.29 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
26 | Rasmus Wegener | 1997 | 439 | 31.80 | 1:07.82 | 1:44.84 | 2:23.52 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 358 | 33.91 | 1:11.86 | 1:52.44 | 2:33.62 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:32 |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:53.37 2013-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | 690 | 27.65 | 58.82 | 1:30.52 | 2:03.42 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | 651 | 27.39 | 58.91 | 1:32.05 | 2:05.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 625 | 27.77 | 59.48 | 1:32.86 | 2:07.58 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 602 | 28.70 | 1:01.01 | 1:34.47 | 2:09.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 553 | 29.79 | 1:02.94 | 1:37.09 | 2:12.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | 550 | 29.67 | 1:03.26 | 1:37.61 | 2:13.15 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Christian Røssel | 1995 | 592 | 28.71 | 1:01.41 | 1:35.16 | 2:09.92 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | 582 | 28.83 | 1:02.02 | 1:36.49 | 2:10.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 545 | 29.58 | 1:03.11 | 1:38.43 | 2:13.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Mark Bjerregaard | 1994 | 526 | 30.03 | 1:04.88 | 1:40.08 | 2:15.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Victor Drevskich | 1996 | 526 | 29.61 | 1:04.14 | 1:39.53 | 2:15.16 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Johan Müller | 1998 | 514 | 29.50 | 1:03.84 | 1:39.67 | 2:16.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 21 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 56.73 2012-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Bro | 1996 | 683 | 30.46 | 1:02.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 676 | 31.26 | 1:02.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 668 | 30.54 | 1:03.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emilie Beckmann | 1997 | 664 | 30.55 | 1:03.29 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 645 | 31.19 | 1:03.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Christina Hvid Edill | 1995 | 634 | 31.45 | 1:04.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 630 | 30.99 | 1:04.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 625 | 31.32 | 1:04.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Annelouise Dolleris | 1995 | 618 | 32.36 | 1:04.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Grønlund | 1993 | 603 | 31.33 | 1:05.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 597 | 31.65 | 1:05.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | 597 | 31.43 | 1:05.57 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 587 | 32.21 | 1:05.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 582 | 32.35 | 1:06.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Schade Cantby | 2000 | 552 | 32.43 | 1:07.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 552 | 32.45 | 1:07.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 551 | 32.57 | 1:07.34 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Sarah Mariner | 1998 | 548 | 32.50 | 1:07.47 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 546 | 33.02 | 1:07.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 542 | 32.66 | 1:07.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Daniella Bender | 1996 | 539 | 32.23 | 1:07.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 538 | 32.98 | 1:07.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Mathilde Olsen | 1998 | 538 | 32.85 | 1:07.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Caroline Hørlykke | 2000 | 530 | 33.39 | 1:08.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 516 | 33.61 | 1:08.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Maagøe | 1999 | 515 | 33.39 | 1:08.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julia Jønsson | 2000 | 509 | 32.82 | 1:09.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Tanja Lylloff | 1998 | 504 | 33.93 | 1:09.39 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 503 | 34.32 | 1:09.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 503 | 33.43 | 1:09.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Nanna Drewsen | 1998 | 495 | 33.78 | 1:09.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Caroline Samuel | 2000 | 492 | 33.56 | 1:09.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 481 | 34.56 | 1:10.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Emily Brophy | 1999 | 478 | 34.32 | 1:10.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Eva Olsen | 2000 | 474 | 34.55 | 1:10.81 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
36 | Astrid Ovesen | 1999 | 473 | 34.82 | 1:10.86 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nina Toft | 2000 | 473 | 34.56 | 1:10.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Sara Krell Refn | 1999 | 462 | 34.14 | 1:11.40 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 434 | 34.70 | 1:12.92 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Skousen | 1999 | 413 | 35.90 | 1:14.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 412 | 35.52 | 1:14.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Emma Hansen | 1999 | 409 | 35.97 | 1:14.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:33 |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 56.73 2012-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 724 | 30.20 | 1:01.48 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 720 | 30.55 | 1:01.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 667 | 31.42 | 1:03.19 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 658 | 31.07 | 1:03.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Christina Hvid Edill | 1995 | 620 | 31.48 | 1:04.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 595 | 32.92 | 1:05.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 661 | 30.82 | 1:03.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 627 | 31.66 | 1:04.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Annelouise Dolleris | 1995 | 598 | 31.74 | 1:05.52 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Grønlund | 1993 | 591 | 31.92 | 1:05.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 575 | 32.13 | 1:06.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | 555 | 32.48 | 1:07.17 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 719 | 26.32 | 54.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 657 | 27.48 | 56.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 650 | 27.57 | 56.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Jensen | 1987 | 648 | 27.28 | 56.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 621 | 27.90 | 57.36 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Christensen | 1992 | 559 | 28.32 | 59.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Olesen | 1995 | 557 | 28.70 | 59.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Sebastian Vang | 1991 | 531 | 29.01 | 1:00.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Karim Møller | 1994 | 530 | 29.24 | 1:00.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 526 | 29.41 | 1:00.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 522 | 28.87 | 1:00.78 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Chris Johansen | 1996 | 501 | 29.94 | 1:01.59 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Viktor Holm | 1996 | 497 | 30.29 | 1:01.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Jacob Samuel | 1998 | 493 | 30.50 | 1:01.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 493 | 30.43 | 1:01.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mark H. Østermann | 1995 | 483 | 30.05 | 1:02.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 481 | 30.58 | 1:02.43 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Jacob Jensen | 1995 | 473 | 30.24 | 1:02.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Laurits Mathiassen | 1997 | 470 | 30.00 | 1:02.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 454 | 30.79 | 1:03.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 446 | 30.46 | 1:04.04 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Rasmus Birkedal | 1997 | 443 | 30.68 | 1:04.16 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 429 | 31.66 | 1:04.87 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 402 | 33.31 | 1:06.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:33 |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 804 | 25.58 | 52.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Anders Jensen | 1987 | 683 | 27.04 | 55.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 658 | 27.73 | 56.24 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 639 | 27.68 | 56.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 623 | 27.69 | 57.30 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Olesen | 1995 | 532 | 28.84 | 1:00.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Karim Møller | 1994 | 553 | 29.16 | 59.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 553 | 28.72 | 59.60 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Chris Johansen | 1996 | 529 | 28.70 | 1:00.51 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 522 | 29.77 | 1:00.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Jacob Samuel | 1998 | 500 | 30.16 | 1:01.62 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Viktor Holm | 1996 | 492 | 30.00 | 1:01.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 748 | 29.05 | 1:03.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 710 | 30.10 | 1:04.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 699 | 29.34 | 1:05.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 691 | 30.58 | 1:05.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Ida Schütt | 1996 | 683 | 31.00 | 1:05.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 668 | 30.73 | 1:06.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marianne Duijm | 1993 | 664 | 29.88 | 1:06.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 644 | 29.42 | 1:06.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | 641 | 31.85 | 1:06.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Iben Grundtvig | 1997 | 634 | 31.17 | 1:07.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Christina Hvid Edill | 1995 | 633 | 30.41 | 1:07.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 629 | 31.67 | 1:07.37 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 629 | 30.76 | 1:07.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 623 | 31.15 | 1:07.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 623 | 31.29 | 1:07.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Katrine B. Hansen | 1999 | 622 | 32.22 | 1:07.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Rikke Dehn | 1999 | 620 | 31.70 | 1:07.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 615 | 31.03 | 1:07.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Lunau | 1995 | 615 | 30.84 | 1:07.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Grønlund | 1993 | 614 | 29.70 | 1:07.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Eskildsen | 1995 | 611 | 30.59 | 1:08.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Holten | 1996 | 609 | 33.32 | 1:08.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Josephine Holm | 1999 | 599 | 32.69 | 1:08.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Caroline Hørlykke | 2000 | 597 | 32.64 | 1:08.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Maria Madsen | 1995 | 597 | 32.39 | 1:08.57 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Signe Bro | 1999 | 591 | 31.58 | 1:08.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 576 | 31.77 | 1:09.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 574 | 31.68 | 1:09.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Amanda Højberg | 1998 | 571 | 32.79 | 1:09.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 571 | 32.91 | 1:09.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 568 | 31.99 | 1:09.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 566 | 33.26 | 1:09.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 561 | 33.29 | 1:09.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Victoria Bierre | 2000 | 560 | 32.00 | 1:10.01 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Louise G. Riget | 1995 | 558 | 32.72 | 1:10.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 557 | 33.31 | 1:10.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anna Puggaard | 1996 | 549 | 34.02 | 1:10.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 549 | 31.38 | 1:10.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Josefine Pedersen | 1999 | 548 | 34.34 | 1:10.55 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
40 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 547 | 32.90 | 1:10.57 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
41 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 546 | 34.80 | 1:10.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 544 | 33.28 | 1:10.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
43 | Signe Nielsen | 1998 | 542 | 33.31 | 1:10.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 541 | 33.76 | 1:10.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
45 | Melanie Degner | 2000 | 541 | 34.08 | 1:10.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Emily Gantriis | 1999 | 534 | 33.54 | 1:11.13 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
47 | Frederikke Hansen | 1998 | 530 | 32.52 | 1:11.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
48 | Johanne Carr | 1999 | 518 | 33.32 | 1:11.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
49 | Christina F. Eriksen | 1999 | 512 | 33.40 | 1:12.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
50 | Emily Brophy | 1999 | 511 | 32.69 | 1:12.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
51 | Nicole Bennetsen | 2000 | 507 | 33.05 | 1:12.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
52 | Nanna Sonne | 1999 | 507 | 33.01 | 1:12.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
53 | Stinna Schnabl | 1999 | 492 | 33.09 | 1:13.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
54 | Sofie Schmidt | 1998 | 490 | 33.87 | 1:13.22 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
55 | Julia Jønsson | 2000 | 479 | 33.54 | 1:13.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
56 | Maria Olsen | 2000 | 430 | 34.82 | 1:16.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
57 | Laura Christensen | 1999 | 426 | 36.38 | 1:16.71 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Anna Brandt Nielsen | 1998 | DSQ | ryg afslut mave | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | DSQ | ryg afslut på maven | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Karina Sørensen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Klara Reeh | 1999 | DSQ | ryg afslut neddykket | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Møller Pedersen | 1989 | DSQ | ryg afslut neddykket | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Yazmin B. Gürtler | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 758 | 29.12 | 1:03.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 721 | 30.16 | 1:04.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 696 | 31.04 | 1:05.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 692 | 30.27 | 1:05.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 681 | 29.90 | 1:05.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 670 | 30.85 | 1:05.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben Grundtvig | 1997 | 652 | 30.99 | 1:06.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Marianne Duijm | 1993 | 650 | 30.05 | 1:06.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 649 | 29.68 | 1:06.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Christina Hvid Edill | 1995 | 636 | 30.31 | 1:07.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Maria Grandt | 1998 | 635 | 32.22 | 1:07.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 625 | 31.56 | 1:07.52 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 717 | 25.52 | 56.70 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 659 | 26.83 | 58.33 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 654 | 27.18 | 58.47 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 637 | 27.58 | 58.97 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Anders Møller | 1991 | 632 | 26.90 | 59.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 632 | 27.12 | 59.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 631 | 28.41 | 59.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 624 | 28.28 | 59.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Markus Joensen | 1996 | 605 | 27.15 | 1:00.01 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Emil Klingberg | 1987 | 600 | 28.58 | 1:00.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Martin Mathiesen | 1994 | 594 | 28.98 | 1:00.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens Peter Träff | 1988 | 588 | 27.70 | 1:00.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Christian | 1998 | 587 | 28.24 | 1:00.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lars Merl | 1993 | 587 | 30.00 | 1:00.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 571 | 28.81 | 1:01.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Rasmus Härstedt | 1994 | 570 | 27.93 | 1:01.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Oliver Huban | 1996 | 569 | 27.66 | 1:01.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Mathias Brændholt | 1996 | 558 | 28.75 | 1:01.63 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Lars Breum Hansen | 1997 | 553 | 28.39 | 1:01.82 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Rasmus Hasemann | 1996 | 552 | 28.33 | 1:01.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Jonas Olczyk | 1994 | 551 | 27.80 | 1:01.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Mathias Andersen | 1991 | 534 | 29.14 | 1:02.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Yannick Rasmussen | 1995 | 530 | 28.98 | 1:02.71 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 517 | 30.03 | 1:03.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Laurits Mathiassen | 1997 | 508 | 28.84 | 1:03.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 502 | 29.90 | 1:03.83 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Stefan Blidarevic | 1996 | 497 | 29.91 | 1:04.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Søren Meier | 1994 | 491 | 29.15 | 1:04.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 451 | 31.32 | 1:06.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Søren Dahl | 1993 | 382 | 31.25 | 1:09.93 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anders Aaboe Jensen | 1997 | akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Gustav Friberg | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Christian Sandager | 1998 | DSQ | mange flyben i bryst | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:33 |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 774 | 25.12 | 55.28 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | 713 | 26.79 | 56.80 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 659 | 26.54 | 58.33 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 643 | 27.74 | 58.80 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 626 | 27.19 | 59.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 614 | 28.29 | 59.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Huban | 1996 | 576 | 27.81 | 1:01.00 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Rasmus Hasemann | 1996 | 566 | 28.55 | 1:01.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | 564 | 28.76 | 1:01.41 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Lars Breum Hansen | 1997 | 554 | 28.17 | 1:01.79 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 527 | 28.62 | 1:02.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Markus Joensen | 1996 | DSQ | over 15m under vand | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 761 | 1:04.73 | 2:13.09 | 3:21.18 | 4:29.93 | 16:56.74 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:39.11 | 6:47.00 | 7:55.32 | 9:03.29 | ||||||
10:11.20 | 11:18.84 | 12:26.54 | 13:34.26 | |||||||
14:42.12 | 15:50.40 | |||||||||
2 | Emma Wael | 1993 | 751 | 1:05.07 | 2:13.82 | 3:22.73 | 4:31.60 | 17:01.63 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:40.30 | 6:47.74 | 7:55.65 | 9:03.86 | ||||||
10:12.63 | 11:21.19 | 12:29.58 | 13:38.27 | |||||||
14:46.67 | 15:55.33 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 734 | 1:05.51 | 2:13.95 | 3:21.68 | 4:30.32 | 17:09.25 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:39.17 | 6:48.04 | 7:57.26 | 9:06.91 | ||||||
10:16.66 | 11:25.76 | 12:34.66 | 13:43.96 | |||||||
14:52.89 | 16:01.57 | |||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 714 | 1:06.65 | 2:15.77 | 3:25.32 | 4:35.02 | 17:18.81 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:45.00 | 6:54.56 | 8:04.32 | 9:14.20 | ||||||
10:24.04 | 11:33.09 | 12:42.87 | 13:52.48 | |||||||
15:01.71 | 16:11.59 | |||||||||
5 | Stephanie Hansen | 1996 | 691 | 1:06.56 | 2:16.52 | 3:26.76 | 4:37.01 | 17:29.99 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:47.40 | 6:58.02 | 8:08.54 | 9:18.88 | ||||||
10:29.48 | 11:39.92 | 12:50.36 | 14:00.74 | |||||||
15:11.08 | 16:21.12 | |||||||||
6 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 648 | 1:06.07 | 2:15.62 | 3:26.53 | 4:37.81 | 17:52.95 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:49.70 | 7:01.21 | 8:13.28 | 9:25.83 | ||||||
10:38.25 | 11:50.31 | 13:03.03 | 14:15.42 | |||||||
15:28.26 | 16:40.58 | |||||||||
7 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 585 | 1:09.39 | 2:22.68 | 3:35.50 | 4:48.53 | 18:30.18 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:02.94 | 7:17.20 | 8:32.06 | 9:46.67 | ||||||
11:01.05 | 12:16.70 | 13:32.08 | 14:47.68 | |||||||
16:03.00 | 17:17.05 | |||||||||
- | Ditte Johansen | 1994 | akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:34 |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 761 | 1:04.73 | 2:13.09 | 3:21.18 | 4:29.93 | 16:56.74 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:39.11 | 6:47.00 | 7:55.32 | 9:03.29 | ||||||
10:11.20 | 11:18.84 | 12:26.54 | 13:34.26 | |||||||
14:42.12 | 15:50.40 | |||||||||
2 | Emma Wael | 1993 | 751 | 1:05.07 | 2:13.82 | 3:22.73 | 4:31.60 | 17:01.63 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:40.30 | 6:47.74 | 7:55.65 | 9:03.86 | ||||||
10:12.63 | 11:21.19 | 12:29.58 | 13:38.27 | |||||||
14:46.67 | 15:55.33 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 734 | 1:05.51 | 2:13.95 | 3:21.68 | 4:30.32 | 17:09.25 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:39.17 | 6:48.04 | 7:57.26 | 9:06.91 | ||||||
10:16.66 | 11:25.76 | 12:34.66 | 13:43.96 | |||||||
14:52.89 | 16:01.57 | |||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 714 | 1:06.65 | 2:15.77 | 3:25.32 | 4:35.02 | 17:18.81 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:45.00 | 6:54.56 | 8:04.32 | 9:14.20 | ||||||
10:24.04 | 11:33.09 | 12:42.87 | 13:52.48 | |||||||
15:01.71 | 16:11.59 | |||||||||
5 | Stephanie Hansen | 1996 | 691 | 1:06.56 | 2:16.52 | 3:26.76 | 4:37.01 | 17:29.99 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:47.40 | 6:58.02 | 8:08.54 | 9:18.88 | ||||||
10:29.48 | 11:39.92 | 12:50.36 | 14:00.74 | |||||||
15:11.08 | 16:21.12 | |||||||||
6 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 648 | 1:06.07 | 2:15.62 | 3:26.53 | 4:37.81 | 17:52.95 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:49.70 | 7:01.21 | 8:13.28 | 9:25.83 | ||||||
10:38.25 | 11:50.31 | 13:03.03 | 14:15.42 | |||||||
15:28.26 | 16:40.58 | |||||||||
7 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 585 | 1:09.39 | 2:22.68 | 3:35.50 | 4:48.53 | 18:30.18 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:02.94 | 7:17.20 | 8:32.06 | 9:46.67 | ||||||
11:01.05 | 12:16.70 | 13:32.08 | 14:47.68 | |||||||
16:03.00 | 17:17.05 | |||||||||
- | Ditte Johansen | 1994 | akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Resultat Løb 26 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 825 | 56.35 | 1:55.35 | 2:54.96 | 3:54.89 | 7:52.68 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:54.33 | 5:53.99 | 6:54.21 | |||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 805 | 56.81 | 1:56.13 | 2:56.21 | 3:56.59 | 7:56.56 | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:56.95 | 5:57.52 | 6:57.89 | |||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | 679 | 59.50 | 2:02.91 | 3:06.96 | 4:11.08 | 8:24.40 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:15.02 | 6:18.84 | 7:22.60 | |||||||
4 | Mads Holm | 1998 | 675 | 1:00.40 | 2:04.67 | 3:08.72 | 4:12.18 | 8:25.29 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:16.30 | 6:20.11 | 7:24.07 | |||||||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 666 | 58.77 | 2:02.65 | 3:07.20 | 4:12.00 | 8:27.59 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:15.58 | 6:19.84 | 7:24.70 | |||||||
6 | Martin Nielsen | 1996 | 665 | 1:00.94 | 2:05.47 | 3:10.19 | 4:14.69 | 8:27.93 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:18.54 | 6:22.78 | 7:27.15 | |||||||
7 | Viktor Holm | 1996 | 660 | 1:00.71 | 2:05.15 | 3:09.71 | 4:14.45 | 8:29.07 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:18.47 | 6:23.16 | 7:26.82 | |||||||
8 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 655 | 1:00.98 | 2:04.91 | 3:09.06 | 4:13.24 | 8:30.55 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:17.50 | 6:22.08 | 7:26.70 | |||||||
9 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 652 | 59.02 | 2:02.60 | 3:06.93 | 4:11.52 | 8:31.26 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:15.90 | 6:21.13 | 7:27.09 | |||||||
10 | Karim Møller | 1994 | 646 | 1:00.13 | 2:04.65 | 3:08.95 | 4:13.59 | 8:32.76 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:18.18 | 6:22.94 | 7:28.08 | |||||||
11 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 638 | 1:02.46 | 2:07.81 | 3:14.82 | 4:20.57 | 8:34.98 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:25.79 | 6:31.37 | 7:35.77 | |||||||
12 | Magnus Andersen | 1995 | 635 | 59.50 | 2:03.36 | 3:07.88 | 4:13.31 | 8:35.74 | ||
Roskilde Svømning | 5:19.15 | 6:25.14 | 7:31.90 | |||||||
13 | Victor Drevskich | 1996 | 627 | 1:02.21 | 2:08.13 | 3:15.14 | 4:20.27 | 8:37.86 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 5:26.12 | 6:31.89 | 7:35.97 | |||||||
14 | Jonathan Müller | 1997 | 621 | 1:02.84 | 2:08.84 | 3:14.53 | 4:20.31 | 8:39.49 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:25.91 | 6:30.89 | 7:35.95 | |||||||
15 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 593 | 1:02.12 | 2:07.88 | 3:14.17 | 4:21.18 | 8:47.62 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:28.26 | 6:34.96 | 7:41.53 | |||||||
16 | Magnus Lundgren | 1996 | 579 | 1:03.28 | 2:10.03 | 3:16.49 | 4:24.11 | 8:52.01 | ||
Køge Svømmeklub | 5:31.42 | 6:38.98 | 7:45.81 | |||||||
17 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 571 | 1:02.46 | 2:08.24 | 3:14.96 | 4:21.86 | 8:54.20 | ||
Vordingborg Svømme Klub | 5:29.30 | 6:38.24 | 7:46.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:34 |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 825 | 56.35 | 1:55.35 | 2:54.96 | 3:54.89 | 7:52.68 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:54.33 | 5:53.99 | 6:54.21 | |||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 805 | 56.81 | 1:56.13 | 2:56.21 | 3:56.59 | 7:56.56 | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:56.95 | 5:57.52 | 6:57.89 | |||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | 679 | 59.50 | 2:02.91 | 3:06.96 | 4:11.08 | 8:24.40 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:15.02 | 6:18.84 | 7:22.60 | |||||||
4 | Mads Holm | 1998 | 675 | 1:00.40 | 2:04.67 | 3:08.72 | 4:12.18 | 8:25.29 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:16.30 | 6:20.11 | 7:24.07 | |||||||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 666 | 58.77 | 2:02.65 | 3:07.20 | 4:12.00 | 8:27.59 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:15.58 | 6:19.84 | 7:24.70 | |||||||
6 | Martin Nielsen | 1996 | 665 | 1:00.94 | 2:05.47 | 3:10.19 | 4:14.69 | 8:27.93 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:18.54 | 6:22.78 | 7:27.15 | |||||||
7 | Viktor Holm | 1996 | 660 | 1:00.71 | 2:05.15 | 3:09.71 | 4:14.45 | 8:29.07 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:18.47 | 6:23.16 | 7:26.82 | |||||||
8 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 655 | 1:00.98 | 2:04.91 | 3:09.06 | 4:13.24 | 8:30.55 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:17.50 | 6:22.08 | 7:26.70 | |||||||
9 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 652 | 59.02 | 2:02.60 | 3:06.93 | 4:11.52 | 8:31.26 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:15.90 | 6:21.13 | 7:27.09 | |||||||
10 | Karim Møller | 1994 | 646 | 1:00.13 | 2:04.65 | 3:08.95 | 4:13.59 | 8:32.76 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:18.18 | 6:22.94 | 7:28.08 | |||||||
11 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 638 | 1:02.46 | 2:07.81 | 3:14.82 | 4:20.57 | 8:34.98 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:25.79 | 6:31.37 | 7:35.77 | |||||||
12 | Magnus Andersen | 1995 | 635 | 59.50 | 2:03.36 | 3:07.88 | 4:13.31 | 8:35.74 | ||
Roskilde Svømning | 5:19.15 | 6:25.14 | 7:31.90 | |||||||
13 | Victor Drevskich | 1996 | 627 | 1:02.21 | 2:08.13 | 3:15.14 | 4:20.27 | 8:37.86 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 5:26.12 | 6:31.89 | 7:35.97 | |||||||
14 | Jonathan Müller | 1997 | 621 | 1:02.84 | 2:08.84 | 3:14.53 | 4:20.31 | 8:39.49 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:25.91 | 6:30.89 | 7:35.95 | |||||||
15 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 593 | 1:02.12 | 2:07.88 | 3:14.17 | 4:21.18 | 8:47.62 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:28.26 | 6:34.96 | 7:41.53 | |||||||
16 | Magnus Lundgren | 1996 | 579 | 1:03.28 | 2:10.03 | 3:16.49 | 4:24.11 | 8:52.01 | ||
Køge Svømmeklub | 5:31.42 | 6:38.98 | 7:45.81 | |||||||
17 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 571 | 1:02.46 | 2:08.24 | 3:14.96 | 4:21.86 | 8:54.20 | ||
Vordingborg Svømme Klub | 5:29.30 | 6:38.24 | 7:46.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 1:50.61 2009-10-24 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 1:56.75 2010-12-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Piger | 1900 | 666 | 1:56.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Daniella Bender | 1996 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 32.60 | 1:02.71 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.43 | 1:31.14 | |||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 25.75 | 1:56.89 | |||||||
2 | Sigma Senior | 0 | 663 | 1:57.05 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 32.97 | 1:02.35 | |||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 28.18 | 1:30.53 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 26.52 | 1:57.05 | |||||||
3 | Herlev 1 | 1993 | 658 | 1:57.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Victoria Bierre | 2000 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 32.16 | 1:02.77 | |||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 29.11 | 1:31.88 | |||||||
Pernille Juel | 1994 | 25.49 | 1:57.37 | |||||||
4 | Lyngby Damer 1 | 0 | 626 | 1:59.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 34.09 | 1:04.14 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.65 | 1:32.79 | |||||||
Amanda Højberg | 1998 | 26.50 | 1:59.29 | |||||||
5 | Triton Damer | 1995 | 625 | 1:59.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Anna Puggaard | 1996 | 33.25 | 1:03.05 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 29.35 | 1:32.40 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 26.98 | 1:59.38 | |||||||
6 | Hovedstad Damer 1 | 1994 | 615 | 1:59.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 33.37 | 1:05.26 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.70 | 1:32.96 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 27.03 | 1:59.99 | |||||||
7 | Vat-Cph | 0 | 608 | 2:00.50 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Sarah Mariner | 1998 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 33.79 | 1:05.24 | |||||||
Astrid Foldarskarð | 1994 | 28.50 | 1:33.74 | |||||||
Maria Madsen | 1995 | 26.76 | 2:00.50 | |||||||
8 | Hørsholm Damer | 1995 | 579 | 2:02.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julia Jønsson | 2000 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 34.37 | 1:06.48 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.82 | 1:35.30 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 27.17 | 2:02.47 | |||||||
9 | Ksk Piger 1 | 1990 | 573 | 2:02.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 34.84 | 1:05.12 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 28.84 | 1:33.96 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 28.92 | 2:02.88 | |||||||
10 | Sigma Junior | 1998 | 566 | 2:03.38 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 35.05 | 1:05.36 | |||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 30.21 | 1:35.57 | |||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 27.81 | 2:03.38 | |||||||
11 | Lyngby Damer 2 | 0 | 563 | 2:03.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 35.86 | 1:06.90 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.28 | 1:36.18 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.44 | 2:03.62 | |||||||
12 | Hovedstad Damer 2 | 1989 | 559 | 2:03.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Zaggai | 1998 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 34.51 | 1:07.27 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 29.46 | 1:36.73 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 27.17 | 2:03.90 | |||||||
13 | Triton Piger | 1997 | 547 | 2:04.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Louise G. Riget | 1995 | 34.80 | 1:06.27 | |||||||
Nanna Sonne | 1999 | 30.47 | 1:36.74 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 28.07 | 2:04.81 | |||||||
14 | Frederikssund Piger | 0 | 532 | 2:05.93 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Victoria Wolsted | 2000 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 35.94 | 1:08.22 | |||||||
Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 29.63 | 1:37.85 | |||||||
Christina F. Eriksen | 1999 | 28.08 | 2:05.93 | |||||||
15 | Piger Gti | 0 | 524 | 2:06.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 35.62 | 1:07.36 | |||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 30.89 | 1:38.25 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 28.33 | 2:06.58 | |||||||
16 | Hils Damer 1 | 0 | 522 | 2:06.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 32.32 | 32.32 | |||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 34.58 | 1:06.90 | |||||||
Julie Lamberth | 1996 | 30.99 | 1:37.89 | |||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 28.88 | 2:06.77 | |||||||
17 | Stv D | 1995 | 519 | 2:06.98 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 35.53 | 1:07.30 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 31.34 | 1:38.64 | |||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 28.34 | 2:06.98 | |||||||
18 | Lyngby Damer 3 | 0 | 510 | 2:07.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Helene Vistisen | 1997 | 35.00 | 1:07.56 | |||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 30.75 | 1:38.31 | |||||||
Irene Halck | 1999 | 29.40 | 2:07.71 | |||||||
19 | Vest Damer | 1996 | 501 | 2:08.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 35.53 | 1:08.47 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 31.76 | 1:40.23 | |||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 28.25 | 2:08.48 | |||||||
20 | Farum Piger | 1999 | 439 | 2:14.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 37.60 | 1:11.46 | |||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 32.28 | 1:43.74 | |||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.50 | 2:14.24 | |||||||
21 | Herlev 2 | 0 | 434 | 2:14.77 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Christine Pedersen | 1993 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 36.18 | 1:09.41 | |||||||
Emely Kronborg | 1998 | 34.45 | 1:43.86 | |||||||
Laura Hertz | 1998 | 30.91 | 2:14.77 | |||||||
- | Hvidovre Damer | 0 | DSQ | indsl ej adsk hænder | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 28 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: A6 drenge (1900) 1:41.83 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Herlev 1 | 1993 | 638 | 1:41.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 26.24 | 26.24 | |||||||
Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 28.86 | 55.10 | |||||||
Søren Dahl | 1993 | 23.85 | 1:18.95 | |||||||
Magnus Westermann | 1995 | 22.96 | 1:41.91 | |||||||
2 | Kvik Drenge | 1900 | 600 | 1:44.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Frederik Galving | 1998 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 28.11 | 55.47 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 25.27 | 1:20.74 | |||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 23.26 | 1:44.00 | |||||||
3 | Lyngby Herrer 1 | 0 | 586 | 1:44.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 27.40 | 27.40 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 29.38 | 56.78 | |||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 25.69 | 1:22.47 | |||||||
Anders Blume | 1990 | 22.34 | 1:44.81 | |||||||
4 | Sigma Senior | 0 | 586 | 1:44.84 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 24.75 | 24.75 | |||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 30.71 | 55.46 | |||||||
Joel Subirana Sagrista | 1993 | 26.06 | 1:21.52 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 23.32 | 1:44.84 | |||||||
5 | Herlev 2 | 1993 | 580 | 1:45.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 26.77 | 26.77 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 29.74 | 56.51 | |||||||
Marcus Olesen | 1995 | 25.52 | 1:22.03 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 23.19 | 1:45.22 | |||||||
6 | Vat-Cph | 0 | 575 | 1:45.50 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Anders Jensen | 1987 | 25.80 | 25.80 | |||||||
Markus Joensen | 1996 | 30.54 | 56.34 | |||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 25.50 | 1:21.84 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 23.66 | 1:45.50 | |||||||
7 | Herlev 3 | 0 | 528 | 1:48.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Chris Johansen | 1996 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Mikkel Austmann | 1991 | 29.92 | 57.70 | |||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 26.13 | 1:23.83 | |||||||
Christian Røssel | 1995 | 24.68 | 1:48.51 | |||||||
8 | Ksk Drenge 1 | 1992 | 524 | 1:48.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 29.51 | 59.26 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 24.93 | 1:24.19 | |||||||
Christian Warm | 1992 | 24.62 | 1:48.81 | |||||||
9 | Hils Herrer | 0 | 507 | 1:50.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Mathias Andersen | 1991 | 28.60 | 59.65 | |||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 25.98 | 1:25.63 | |||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 24.40 | 1:50.03 | |||||||
10 | Triton Herrer | 1994 | 503 | 1:50.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 31.36 | 59.61 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 25.72 | 1:25.33 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 24.98 | 1:50.31 | |||||||
11 | Vest Herrer | 1992 | 499 | 1:50.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oliver Huban | 1996 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 29.80 | 58.91 | |||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 27.00 | 1:25.91 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 24.72 | 1:50.63 | |||||||
12 | Sigma Junior | 1996 | 466 | 1:53.12 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 31.48 | 1:00.65 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 28.23 | 1:28.88 | |||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 24.24 | 1:53.12 | |||||||
13 | Ksk Drenge 2 | 1996 | 387 | 2:00.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Samuel | 1998 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 34.09 | 1:03.96 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 28.55 | 1:32.51 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 27.88 | 2:00.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Damer 1 | 0 | 752 | 3:48.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Højberg | 1998 | 28.12 | 58.24 | 58.24 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 27.08 | 56.60 | 1:54.84 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 27.72 | 58.23 | 2:53.07 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 26.09 | 55.84 | 3:48.91 | ||||||
2 | Kvik Piger | 1900 | 712 | 3:53.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.18 | 57.92 | 57.92 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.47 | 59.66 | 1:57.58 | ||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 27.55 | 57.95 | 2:55.53 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 27.37 | 57.65 | 3:53.18 | ||||||
3 | Sigma Senior | 0 | 708 | 3:53.55 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 28.59 | 59.35 | 59.35 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 28.03 | 58.22 | 1:57.57 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 28.59 | 58.44 | 2:56.01 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 27.73 | 57.54 | 3:53.55 | ||||||
4 | Lyngby Damer 2 | 0 | 685 | 3:56.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 27.99 | 58.68 | 58.68 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 27.56 | 58.11 | 1:56.79 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.49 | 59.56 | 2:56.35 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.68 | 59.76 | 3:56.11 | ||||||
5 | Hovedstad Damer 1 | 1994 | 669 | 3:58.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Rikke Dehn | 1999 | 28.70 | 59.57 | 59.57 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 28.62 | 59.06 | 1:58.63 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 28.00 | 58.79 | 2:57.42 | ||||||
Matilde Zaggai | 1998 | 28.94 | 1:00.65 | 3:58.07 | ||||||
6 | Triton Damer | 1995 | 668 | 3:58.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 28.45 | 58.93 | 58.93 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.60 | 59.12 | 1:58.05 | ||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 29.14 | 1:00.39 | 2:58.44 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 28.27 | 59.75 | 3:58.19 | ||||||
7 | Ksk Piger 1 | 1990 | 657 | 3:59.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 29.44 | 1:00.66 | 1:00.66 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 27.61 | 57.10 | 1:57.76 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 28.12 | 59.43 | 2:57.19 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 29.51 | 1:02.28 | 3:59.47 | ||||||
8 | Sigma Junior | 1998 | 646 | 4:00.81 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.39 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 28.42 | 59.26 | 2:00.60 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 28.52 | 59.78 | 3:00.38 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 28.69 | 1:00.43 | 4:00.81 | ||||||
9 | Herlev 1 | 1993 | 645 | 4:00.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Victoria Bierre | 2000 | 30.23 | 1:02.86 | 1:02.86 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.36 | 57.29 | 2:00.15 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 28.73 | 59.72 | 2:59.87 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 28.88 | 1:01.03 | 4:00.90 | ||||||
10 | Vat-Cph | 0 | 639 | 4:01.71 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 29.19 | 1:00.89 | 1:00.89 | ||||||
Astrid Foldarskarð | 1994 | 28.62 | 1:00.79 | 2:01.68 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 29.69 | 1:02.19 | 3:03.87 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 27.56 | 57.84 | 4:01.71 | ||||||
11 | Hørsholm Damer | 1995 | 632 | 4:02.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.44 | 58.52 | 58.52 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.70 | 1:00.74 | 1:59.26 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 29.99 | 1:03.50 | 3:02.76 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 28.16 | 59.86 | 4:02.62 | ||||||
12 | Piger Gti | 0 | 589 | 4:08.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 29.47 | 1:03.01 | 1:03.01 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 29.39 | 1:01.78 | 2:04.79 | ||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 29.37 | 1:01.91 | 3:06.70 | ||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 29.45 | 1:01.59 | 4:08.29 | ||||||
13 | Lyngby Damer 3 | 0 | 586 | 4:08.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Helene Vistisen | 1997 | 28.81 | 1:02.35 | 1:02.35 | ||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 29.04 | 1:00.98 | 2:03.33 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.22 | 1:01.44 | 3:04.77 | ||||||
Mathilde Christjansen | 1999 | 30.31 | 1:04.02 | 4:08.79 | ||||||
14 | Stv D | 1995 | 584 | 4:09.05 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 30.87 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 28.71 | 1:00.53 | 2:04.87 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 30.36 | 1:02.70 | 3:07.57 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 29.72 | 1:01.48 | 4:09.05 | ||||||
15 | Triton Piger | 1997 | 574 | 4:10.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.53 | 1:01.35 | 1:01.35 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 29.86 | 1:02.55 | 2:03.90 | ||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 29.86 | 1:02.54 | 3:06.44 | ||||||
Anna Puggaard | 1996 | 31.03 | 1:04.03 | 4:10.47 | ||||||
16 | Hvidovre Damer | 0 | 573 | 4:10.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Dons | 1998 | 28.40 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 28.48 | 1:00.63 | 2:00.69 | ||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 30.21 | 1:04.64 | 3:05.33 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 29.93 | 1:05.24 | 4:10.57 | ||||||
17 | Hils Damer 1 | 0 | 557 | 4:12.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 30.64 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 30.25 | 1:02.73 | 2:05.30 | ||||||
Julie Lamberth | 1996 | 30.18 | 1:03.94 | 3:09.24 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 30.25 | 1:03.72 | 4:12.96 | ||||||
18 | Farum Piger | 1999 | 503 | 4:21.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 29.53 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 30.83 | 1:05.37 | 2:07.83 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 31.93 | 1:07.93 | 3:15.76 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 31.07 | 1:05.96 | 4:21.72 | ||||||
19 | Herlev 2 | 0 | 495 | 4:23.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Laura Hertz | 1998 | 33.14 | 1:10.13 | 1:10.13 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 28.74 | 1:00.61 | 2:10.74 | ||||||
Christine Pedersen | 1993 | 31.18 | 1:05.91 | 3:16.65 | ||||||
Emely Kronborg | 1998 | 31.53 | 1:06.42 | 4:23.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 22:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Herlev 1 | 1993 | 740 | 3:22.65 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 24.85 | 51.95 | 51.95 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 24.35 | 50.99 | 1:42.94 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 23.76 | 50.23 | 2:33.17 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 23.26 | 49.48 | 3:22.65 | ||||||
2 | Lyngby Herrer 1 | 0 | 683 | 3:28.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 25.68 | 52.81 | 52.81 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 24.63 | 52.25 | 1:45.06 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 24.40 | 51.09 | 2:36.15 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 24.50 | 51.98 | 3:28.13 | ||||||
3 | Sigma Senior | 0 | 672 | 3:29.26 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 25.35 | 52.68 | 52.68 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 24.72 | 52.26 | 1:44.94 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 25.76 | 53.55 | 2:38.49 | ||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 24.36 | 50.77 | 3:29.26 | ||||||
4 | Vat-Cph | 0 | 667 | 3:29.76 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 25.71 | 53.37 | 53.37 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 23.65 | 49.26 | 1:42.63 | ||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 25.07 | 52.94 | 2:35.57 | ||||||
Anders Jensen | 1987 | 25.69 | 54.19 | 3:29.76 | ||||||
5 | Herlev 2 | 1993 | 641 | 3:32.58 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.34 | 51.97 | 51.97 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 25.21 | 53.89 | 1:45.86 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 25.13 | 54.06 | 2:39.92 | ||||||
Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 24.89 | 52.66 | 3:32.58 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 1900 | 635 | 3:33.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 25.80 | 53.57 | 53.57 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 24.72 | 52.65 | 1:46.22 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 25.64 | 54.36 | 2:40.58 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 25.06 | 52.63 | 3:33.21 | ||||||
7 | Ksk Drenge 1 | 1992 | 608 | 3:36.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Christensen | 1995 | 25.12 | 52.29 | 52.29 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 25.05 | 52.31 | 1:44.60 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 26.54 | 55.40 | 2:40.00 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 26.95 | 56.26 | 3:36.26 | ||||||
8 | Drenge 1 Helsinge | 1994 | 604 | 3:36.75 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 26.00 | 54.42 | 54.42 | ||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 24.28 | 51.50 | 1:45.92 | ||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | 26.05 | 54.73 | 2:40.65 | ||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 26.55 | 56.10 | 3:36.75 | ||||||
9 | Hils Herrer | 0 | 600 | 3:37.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emil Christensen | 1996 | 26.81 | 56.52 | 56.52 | ||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 25.70 | 53.39 | 1:49.91 | ||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 25.65 | 53.74 | 2:43.65 | ||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 25.10 | 53.64 | 3:37.29 | ||||||
10 | Triton Herrer | 1994 | 591 | 3:38.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 25.96 | 54.31 | 54.31 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 26.17 | 54.80 | 1:49.11 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 26.29 | 55.49 | 2:44.60 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 25.81 | 53.76 | 3:38.36 | ||||||
11 | Herlev 3 | 0 | 573 | 3:40.56 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 25.86 | 54.41 | 54.41 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | 26.45 | 56.25 | 1:50.66 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 26.49 | 55.56 | 2:46.22 | ||||||
Mikkel Austmann | 1991 | 25.63 | 54.34 | 3:40.56 | ||||||
12 | Sigma Junior | 1996 | 553 | 3:43.26 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 26.91 | 56.70 | 56.70 | ||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 26.30 | 54.79 | 1:51.49 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 26.94 | 56.19 | 2:47.68 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 26.18 | 55.58 | 3:43.26 | ||||||
13 | Hvidovre Herrer | 0 | 544 | 3:44.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel S Borch | 1997 | 27.57 | 59.10 | 59.10 | ||||||
Rasmus Svendsen | 1996 | 25.61 | 54.26 | 1:53.36 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 25.52 | 54.15 | 2:47.51 | ||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 26.97 | 56.96 | 3:44.47 | ||||||
14 | Ksk Drenge 2 | 1996 | 484 | 3:53.35 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 28.35 | 58.92 | 58.92 | ||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 26.82 | 55.76 | 1:54.68 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 28.06 | 58.59 | 2:53.27 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 28.81 | 1:00.08 | 3:53.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Bro | 1996 | 717 | 31.72 | 1:04.41 | 1:38.51 | 2:14.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 686 | 32.68 | 1:07.06 | 1:41.61 | 2:16.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 662 | 33.06 | 1:08.94 | 1:43.56 | 2:17.68 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 658 | 32.53 | 1:07.11 | 1:42.52 | 2:17.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 655 | 32.42 | 1:07.95 | 1:42.75 | 2:18.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 630 | 33.85 | 1:10.35 | 1:45.32 | 2:19.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 624 | 33.59 | 1:08.86 | 1:44.66 | 2:20.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | 623 | 33.07 | 1:08.64 | 1:44.36 | 2:20.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 618 | 33.50 | 1:09.14 | 1:45.03 | 2:20.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 611 | 33.34 | 1:09.03 | 1:45.23 | 2:21.39 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Sarah Mariner | 1998 | 611 | 32.95 | 1:07.76 | 1:43.82 | 2:21.42 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 595 | 33.52 | 1:10.04 | 1:46.07 | 2:22.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 585 | 34.02 | 1:09.99 | 1:46.27 | 2:23.46 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 579 | 33.91 | 1:10.33 | 1:47.02 | 2:23.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 573 | 34.06 | 1:10.87 | 1:48.05 | 2:24.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | 570 | 33.14 | 1:09.66 | 1:47.53 | 2:24.73 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 569 | 33.85 | 1:09.97 | 1:47.25 | 2:24.80 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sara Sylvest | 2000 | 559 | 35.01 | 1:11.85 | 1:48.77 | 2:25.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Emma Maagøe | 1999 | 557 | 33.51 | 1:10.83 | 1:48.67 | 2:25.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Olsen | 1998 | 555 | 33.94 | 1:10.25 | 1:47.91 | 2:26.00 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nanna Drewsen | 1998 | 541 | 34.63 | 1:11.77 | 1:49.59 | 2:27.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 539 | 34.77 | 1:11.16 | 1:48.98 | 2:27.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Victoria Wolsted | 2000 | 532 | 33.85 | 1:11.50 | 1:49.98 | 2:28.12 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 523 | 32.90 | 1:09.92 | 1:49.67 | 2:28.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Eva Olsen | 2000 | 522 | 35.37 | 1:13.27 | 1:51.03 | 2:29.07 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nina Toft | 2000 | 518 | 35.13 | 1:12.65 | 1:51.42 | 2:29.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emily Brophy | 1999 | 518 | 34.79 | 1:11.53 | 1:50.10 | 2:29.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Julia Jønsson | 2000 | 509 | 35.02 | 1:14.17 | 1:51.90 | 2:30.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Caroline Samuel | 2000 | 503 | 34.79 | 1:12.76 | 1:51.62 | 2:30.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 499 | 36.25 | 1:14.69 | 1:53.21 | 2:31.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Daniella Bender | 1996 | 496 | 34.35 | 1:12.74 | 1:51.94 | 2:31.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 495 | 35.26 | 1:14.08 | 1:53.37 | 2:31.71 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 482 | 36.12 | 1:15.13 | 1:54.97 | 2:33.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 481 | 35.76 | 1:14.43 | 1:53.70 | 2:33.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 474 | 36.84 | 1:15.82 | 1:54.91 | 2:33.91 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
36 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 464 | 36.44 | 1:15.48 | 1:55.23 | 2:34.99 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sara Krell Refn | 1999 | 463 | 35.75 | 1:15.10 | 1:55.36 | 2:35.06 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Signe Skousen | 1999 | 451 | 36.63 | 1:15.66 | 1:56.01 | 2:36.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sofie Schmidt | 1998 | 419 | 37.11 | 1:17.19 | 1:58.97 | 2:40.35 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Bro | 1996 | 791 | 31.67 | 1:04.13 | 1:37.00 | 2:09.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 661 | 33.65 | 1:08.58 | 1:43.47 | 2:17.74 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 661 | 32.81 | 1:07.95 | 1:43.05 | 2:17.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 650 | 33.36 | 1:08.55 | 1:43.67 | 2:18.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 633 | 33.26 | 1:08.70 | 1:44.09 | 2:19.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 608 | 33.86 | 1:09.90 | 1:45.82 | 2:21.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 626 | 33.02 | 1:08.06 | 1:43.99 | 2:20.27 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Mariner | 1998 | 619 | 33.11 | 1:08.51 | 1:44.68 | 2:20.77 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 614 | 33.74 | 1:09.31 | 1:45.30 | 2:21.20 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Christina Hvid Edill | 1995 | 585 | 33.55 | 1:09.44 | 1:46.26 | 2:23.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 570 | 33.68 | 1:10.51 | 1:46.99 | 2:24.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 570 | 34.11 | 1:10.28 | 1:47.15 | 2:24.75 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 668 | 28.30 | 58.70 | 1:30.17 | 2:01.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 644 | 29.39 | 1:00.75 | 1:31.83 | 2:02.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Anders Jensen | 1987 | 634 | 28.80 | 59.84 | 1:31.43 | 2:03.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 596 | 31.02 | 1:03.22 | 1:34.50 | 2:06.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 574 | 29.44 | 1:02.88 | 1:36.52 | 2:07.65 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karim Møller | 1994 | 572 | 29.81 | 1:02.09 | 1:35.05 | 2:07.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Lars Breum Hansen | 1997 | 565 | 30.36 | 1:03.20 | 1:35.73 | 2:08.29 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 565 | 30.83 | 1:03.82 | 1:36.67 | 2:08.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Viktor Holm | 1996 | 547 | 30.79 | 1:03.74 | 1:37.09 | 2:09.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Jonathan Müller | 1997 | 543 | 31.03 | 1:04.12 | 1:37.42 | 2:10.00 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Mark H. Østermann | 1995 | 541 | 30.56 | 1:03.78 | 1:37.23 | 2:10.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Jacob Samuel | 1998 | 521 | 31.05 | 1:04.35 | 1:38.55 | 2:11.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 521 | 30.05 | 1:03.81 | 1:37.99 | 2:11.82 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 520 | 31.35 | 1:04.24 | 1:38.30 | 2:11.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Morten Børre Petersen | 1996 | 520 | 30.35 | 1:03.75 | 1:36.91 | 2:11.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bjørn Hansen | 1998 | 505 | 31.86 | 1:04.61 | 1:38.47 | 2:13.20 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 484 | 31.51 | 1:05.87 | 1:40.61 | 2:15.12 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Jacob Weberg | 1997 | 481 | 32.37 | 1:06.76 | 1:41.12 | 2:15.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Chris Johansen | 1996 | 475 | 31.28 | 1:05.35 | 1:40.50 | 2:15.93 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Jacob Jensen | 1995 | 473 | 30.97 | 1:05.21 | 1:40.67 | 2:16.10 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 463 | 32.92 | 1:07.34 | 1:42.77 | 2:17.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 462 | 32.89 | 1:07.29 | 1:42.58 | 2:17.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 457 | 32.37 | 1:07.39 | 1:42.68 | 2:17.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 451 | 32.97 | 1:07.94 | 1:43.41 | 2:18.36 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Laurits Mathiassen | 1997 | 449 | 32.03 | 1:07.25 | 1:42.55 | 2:18.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristian Svenstrup | 1998 | 436 | 33.05 | 1:08.01 | 1:43.80 | 2:19.83 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rasmus Wegener | 1997 | 430 | 33.65 | 1:09.00 | 1:45.07 | 2:20.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 428 | 34.07 | 1:09.79 | 1:45.36 | 2:20.79 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 421 | 32.33 | 1:07.39 | 1:44.00 | 2:21.50 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 421 | 32.95 | 1:08.93 | 1:45.39 | 2:21.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Christoffer Bjørner | 1997 | 409 | 33.59 | 1:10.14 | 1:46.74 | 2:22.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 382 | 34.06 | 1:10.99 | 1:48.84 | 2:26.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Birkedal | 1997 | akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | DSQ | o 15m under vand | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Magnus Andersen | 1995 | DSQ | neddykket v afslutn. | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 715 | 27.94 | 57.96 | 1:28.64 | 1:58.62 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Anders Jensen | 1987 | 665 | 28.40 | 59.00 | 1:30.17 | 2:01.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 616 | 28.85 | 1:00.11 | 1:33.14 | 2:04.67 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karim Møller | 1994 | 554 | 30.22 | 1:02.81 | 1:36.34 | 2:09.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 547 | 30.70 | 1:03.49 | 1:37.11 | 2:09.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 542 | 30.93 | 1:03.88 | 1:37.34 | 2:10.13 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Jonathan Müller | 1997 | 550 | 31.09 | 1:03.79 | 1:36.84 | 2:09.50 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Viktor Holm | 1996 | 528 | 31.13 | 1:04.30 | 1:37.70 | 2:11.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Mark H. Østermann | 1995 | 521 | 31.11 | 1:04.73 | 1:38.96 | 2:11.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Morten Børre Petersen | 1996 | 514 | 32.19 | 1:06.61 | 1:40.67 | 2:12.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 504 | 31.15 | 1:04.44 | 1:38.78 | 2:13.26 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Samuel | 1998 | 503 | 31.91 | 1:06.13 | 1:40.42 | 2:13.40 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Blume | 1994 | 803 | 27.19 | 54.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 729 | 26.92 | 56.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 698 | 27.64 | 57.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 694 | 27.80 | 57.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Munkholm | 1996 | 690 | 28.06 | 57.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Juel | 1994 | 690 | 27.86 | 57.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Maria Madsen | 1995 | 677 | 27.96 | 58.08 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Amanda Højberg | 1998 | 675 | 28.49 | 58.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josephine Holm | 1999 | 656 | 28.34 | 58.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Annelouise Dolleris | 1995 | 655 | 28.15 | 58.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Nielsen | 1996 | 653 | 28.52 | 58.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 650 | 28.31 | 58.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Erichsen | 1998 | 649 | 28.67 | 58.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Julie Lunau | 1995 | 648 | 28.28 | 58.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maj Howardsen | 1997 | 647 | 28.56 | 58.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Signe Bro | 1999 | 642 | 28.68 | 59.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Iben Grundtvig | 1997 | 641 | 28.56 | 59.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Julie Schmidt | 1995 | 640 | 28.85 | 59.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Anna Fixdahl | 1997 | 633 | 28.78 | 59.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emily Gantriis | 1999 | 625 | 28.13 | 59.65 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
21 | Katrine B. Hansen | 1999 | 617 | 28.90 | 59.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Caroline Hørlykke | 2000 | 608 | 29.22 | 1:00.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Astrid Foldarskarð | 1994 | 606 | 28.84 | 1:00.27 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Klara Reeh | 1999 | 603 | 28.81 | 1:00.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofia Altoft | 1998 | 601 | 28.32 | 1:00.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Frederikke Dons | 1998 | 597 | 28.82 | 1:00.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 586 | 29.46 | 1:00.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 585 | 29.69 | 1:00.97 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nikoline Svensson | 1998 | 577 | 29.49 | 1:01.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christina F. Eriksen | 1999 | 575 | 29.34 | 1:01.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 573 | 29.29 | 1:01.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 570 | 29.65 | 1:01.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
33 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 569 | 29.57 | 1:01.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 566 | 29.86 | 1:01.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie Brøgger | 2000 | 563 | 29.64 | 1:01.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Amalie Hansen | 1995 | 556 | 29.67 | 1:02.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 556 | 29.72 | 1:02.03 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
38 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 555 | 29.88 | 1:02.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
39 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 542 | 30.04 | 1:02.55 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Rikke Munkholm | 1998 | 542 | 30.25 | 1:02.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
41 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 538 | 30.32 | 1:02.68 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
42 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 535 | 30.73 | 1:02.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Camilla Hansen | 1995 | 518 | 30.63 | 1:03.50 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
44 | Stinna Schnabl | 1999 | 514 | 30.67 | 1:03.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
45 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 514 | 30.18 | 1:03.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Nina Toft | 2000 | 512 | 30.73 | 1:03.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
47 | Ditte Friis | 1999 | 505 | 30.36 | 1:04.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
48 | Isabella Wolsted | 1998 | 493 | 31.06 | 1:04.56 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
49 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 492 | 30.13 | 1:04.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Blume | 1994 | 833 | 26.27 | 54.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 773 | 26.78 | 55.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 694 | 28.11 | 57.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Josephine Holm | 1999 | 651 | 28.12 | 58.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Maria Madsen | 1995 | 648 | 28.28 | 58.93 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Amanda Højberg | 1998 | 598 | 28.90 | 1:00.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 662 | 28.27 | 58.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maj Howardsen | 1997 | 661 | 28.57 | 58.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Iben Grundtvig | 1997 | 660 | 28.26 | 58.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Julie Lunau | 1995 | 654 | 28.50 | 58.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Erichsen | 1998 | 620 | 28.85 | 59.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Maja Nielsen | 1996 | 604 | 29.00 | 1:00.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 724 | 23.84 | 50.04 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 697 | 24.80 | 50.68 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 689 | 24.55 | 50.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 666 | 24.92 | 51.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Møller | 1991 | 656 | 25.60 | 51.70 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 620 | 25.44 | 52.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 619 | 25.13 | 52.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Lasse Vestergaard | 1991 | 619 | 25.15 | 52.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Steenberg | 1994 | 616 | 24.98 | 52.81 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 611 | 25.61 | 52.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 609 | 25.68 | 53.01 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 605 | 25.83 | 53.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 591 | 25.62 | 53.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 585 | 25.80 | 53.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Nielsen | 1996 | 585 | 26.01 | 53.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Peter Gjerulff | 1996 | 585 | 26.05 | 53.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Johansen | 1994 | 577 | 25.88 | 53.95 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Oliver Huban | 1996 | 573 | 25.97 | 54.10 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Søren Meier | 1994 | 556 | 25.65 | 54.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 553 | 26.37 | 54.72 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Søren Fritzbøger | 1996 | 553 | 26.11 | 54.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 547 | 26.43 | 54.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 545 | 25.90 | 55.00 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Niels Breum Hansen | 1994 | 540 | 26.30 | 55.17 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
25 | Stefan Blidarevic | 1996 | 539 | 26.27 | 55.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Svendsen | 1996 | 536 | 26.42 | 55.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Johan Müller | 1998 | 535 | 26.93 | 55.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 533 | 26.72 | 55.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
29 | Tobias Edvardsen | 1995 | 528 | 26.42 | 55.57 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
30 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 524 | 26.40 | 55.72 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Frederik Nerving | 1997 | 522 | 26.80 | 55.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Thor Simonsen | 1997 | 502 | 27.04 | 56.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 497 | 27.03 | 56.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lasse Termark Brock | 1997 | 492 | 27.36 | 56.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Martin Nielsen | 1997 | 491 | 27.54 | 56.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Martin Jungersen | 1997 | 457 | 27.72 | 58.32 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
37 | Chris Johansen | 1996 | 450 | 27.26 | 58.64 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
38 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 449 | 28.23 | 58.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Akut syg | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Rasmus Birkedal | 1997 | Akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 737 | 24.36 | 49.73 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 726 | 24.26 | 50.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Skaaning | 1993 | 718 | 23.98 | 50.17 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 678 | 24.91 | 51.15 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 649 | 24.94 | 51.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 644 | 25.24 | 52.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Steenberg | 1994 | 654 | 25.30 | 51.77 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 617 | 25.65 | 52.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 610 | 25.94 | 52.98 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Ulrik Peter Willén | 1995 | 605 | 25.94 | 53.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 582 | 25.73 | 53.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 540 | 26.73 | 55.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.93 2013-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 860 | 33.07 | 1:09.80 | 1:45.44 | 2:21.48 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Pedersen | 1999 | 657 | 35.21 | 1:14.17 | 1:54.03 | 2:34.76 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | 640 | 35.21 | 1:14.64 | 1:55.20 | 2:36.14 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Puggaard | 1996 | 621 | 35.72 | 1:16.04 | 1:57.15 | 2:37.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 617 | 35.54 | 1:16.32 | 1:57.52 | 2:38.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | 613 | 37.60 | 1:17.50 | 1:57.64 | 2:38.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Ida Schütt | 1996 | 606 | 35.47 | 1:15.15 | 1:57.02 | 2:39.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 599 | 35.77 | 1:16.26 | 1:57.96 | 2:39.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 597 | 37.25 | 1:17.19 | 1:58.21 | 2:39.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 595 | 36.22 | 1:16.84 | 1:58.41 | 2:39.99 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Melanie Degner | 2000 | 585 | 37.61 | 1:18.53 | 1:59.88 | 2:40.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 584 | 36.76 | 1:17.78 | 1:59.70 | 2:40.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Signe Nielsen | 1998 | 584 | 37.39 | 1:18.43 | 1:59.93 | 2:40.93 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 576 | 36.31 | 1:17.64 | 1:59.36 | 2:41.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Julie Bak | 1997 | 570 | 36.43 | 1:17.57 | 1:59.79 | 2:42.25 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 567 | 37.38 | 1:18.44 | 2:00.65 | 2:42.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 562 | 37.13 | 1:18.72 | 2:00.75 | 2:43.05 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thea Schulze | 1998 | 561 | 38.49 | 1:21.10 | 2:01.79 | 2:43.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 553 | 36.74 | 1:18.34 | 2:01.27 | 2:43.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 550 | 37.47 | 1:18.97 | 2:01.38 | 2:44.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 549 | 37.74 | 1:19.19 | 2:01.62 | 2:44.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 536 | 37.53 | 1:18.51 | 2:01.35 | 2:45.59 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Louise G. Riget | 1995 | 533 | 37.58 | 1:20.25 | 2:03.21 | 2:45.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Julie Lamberth | 1996 | 523 | 38.34 | 1:20.59 | 2:03.61 | 2:46.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 519 | 37.97 | 1:21.08 | 2:04.66 | 2:47.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Freja Englund | 1997 | 518 | 37.30 | 1:20.57 | 2:04.42 | 2:47.55 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Tania Berry | 1998 | 514 | 39.10 | 1:23.16 | 2:05.05 | 2:47.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Veronika Storm | 1998 | 498 | 38.72 | 1:21.97 | 2:05.47 | 2:49.77 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Nicole Bennetsen | 2000 | 491 | 36.95 | 1:19.86 | 2:05.08 | 2:50.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Rebecca Grønlund | 1998 | 484 | 39.16 | 1:22.19 | 2:06.23 | 2:51.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Kamilla Larsen | 1996 | 482 | 39.45 | 1:23.43 | 2:07.70 | 2:51.55 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Sofie Strandby | 1999 | 471 | 39.21 | 1:23.14 | 2:07.81 | 2:52.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 461 | 39.92 | 1:24.43 | 2:09.69 | 2:54.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 429 | 39.12 | 1:23.59 | 2:10.88 | 2:58.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 421 | 41.34 | 1:26.50 | 2:12.95 | 2:59.54 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.93 2013-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 919 | 31.58 | 1:06.56 | 1:42.17 | 2:18.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Pedersen | 1999 | 663 | 35.41 | 1:14.52 | 1:54.37 | 2:34.29 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Anna Puggaard | 1996 | 659 | 35.57 | 1:15.38 | 1:55.23 | 2:34.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | 632 | 35.73 | 1:14.91 | 1:55.48 | 2:36.74 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 581 | 37.34 | 1:18.07 | 1:59.84 | 2:41.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 547 | 36.42 | 1:17.14 | 2:00.17 | 2:44.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 604 | 36.69 | 1:16.77 | 1:57.73 | 2:39.19 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 602 | 36.94 | 1:18.05 | 1:58.45 | 2:39.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 594 | 36.51 | 1:17.21 | 1:58.30 | 2:40.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 573 | 36.37 | 1:17.08 | 1:59.68 | 2:41.99 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Nielsen | 1998 | 565 | 37.34 | 1:18.67 | 2:01.00 | 2:42.72 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Bak | 1997 | 549 | 37.35 | 1:19.50 | 2:01.78 | 2:44.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 664 | 30.85 | 1:06.21 | 1:42.30 | 2:18.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 638 | 31.47 | 1:07.52 | 1:44.28 | 2:20.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 624 | 32.58 | 1:09.47 | 1:45.86 | 2:21.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 623 | 32.73 | 1:09.14 | 1:45.63 | 2:21.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 618 | 31.84 | 1:07.75 | 1:44.40 | 2:21.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 602 | 32.09 | 1:08.46 | 1:45.69 | 2:22.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Austmann | 1991 | 587 | 33.15 | 1:10.24 | 1:47.34 | 2:24.05 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 583 | 32.49 | 1:09.57 | 1:47.14 | 2:24.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 562 | 33.20 | 1:11.21 | 1:48.56 | 2:26.14 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Mathias Brændholt | 1996 | 557 | 32.22 | 1:09.88 | 1:47.97 | 2:26.60 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 541 | 33.68 | 1:11.64 | 1:49.80 | 2:28.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Yannick Rasmussen | 1995 | 524 | 33.74 | 1:11.51 | 1:50.57 | 2:29.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mads Hansen | 1995 | 512 | 33.83 | 1:11.77 | 1:50.67 | 2:30.77 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Esben Norup | 1996 | 503 | 34.82 | 1:13.51 | 1:52.17 | 2:31.73 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Niels Ottosen | 1998 | 501 | 33.38 | 1:11.09 | 1:50.79 | 2:31.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Daniel Højme | 1997 | 500 | 35.77 | 1:14.95 | 1:53.74 | 2:31.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 498 | 34.99 | 1:14.24 | 1:53.36 | 2:32.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Burak Dagidir | 1995 | 497 | 34.33 | 1:12.85 | 1:52.35 | 2:32.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Magnus Carstensen | 1999 | 487 | 36.07 | 1:16.18 | 1:54.64 | 2:33.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathias Wilquin | 1998 | 442 | 35.54 | 1:15.31 | 1:56.14 | 2:38.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 427 | 36.18 | 1:16.30 | 1:57.96 | 2:40.20 | |||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Martin Jungersen | 1997 | 369 | 36.60 | 1:19.31 | 2:03.22 | 2:48.13 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Markus Joensen | 1996 | DSQ | but-ben før arm v 25 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 686 | 30.85 | 1:05.81 | 1:41.45 | 2:16.78 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 668 | 30.40 | 1:04.54 | 1:41.43 | 2:18.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 637 | 32.12 | 1:07.89 | 1:44.05 | 2:20.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | 604 | 32.25 | 1:08.52 | 1:45.67 | 2:22.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Austmann | 1991 | 593 | 32.86 | 1:09.76 | 1:46.46 | 2:23.57 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 554 | 32.83 | 1:10.35 | 1:48.47 | 2:26.91 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Mathias Brændholt | 1996 | 588 | 31.58 | 1:08.33 | 1:46.18 | 2:23.99 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Yannick Rasmussen | 1995 | 520 | 33.25 | 1:11.37 | 1:50.43 | 2:30.02 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mads Hansen | 1995 | 508 | 33.98 | 1:12.16 | 1:51.53 | 2:31.18 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Daniel Højme | 1997 | 491 | 35.67 | 1:14.73 | 1:54.31 | 2:32.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Esben Norup | 1996 | 491 | 34.77 | 1:13.31 | 1:52.66 | 2:32.94 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Niels Ottosen | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 755 | 28.23 | 1:00.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Blume | 1994 | 753 | 28.07 | 1:00.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | 700 | 29.38 | 1:01.99 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 682 | 29.35 | 1:02.54 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Christina Munkholm | 1996 | 659 | 30.59 | 1:03.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Erichsen | 1998 | 653 | 30.40 | 1:03.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 639 | 30.15 | 1:03.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | 634 | 30.06 | 1:04.05 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Josephine Holm | 1999 | 612 | 31.04 | 1:04.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Kristine Barrett | 1998 | 611 | 30.49 | 1:04.84 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Dufour | 1996 | 608 | 30.10 | 1:04.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Emma la Cour | 1999 | 603 | 30.85 | 1:05.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marianne Duijm | 1993 | 601 | 30.71 | 1:05.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 597 | 30.98 | 1:05.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 595 | 30.69 | 1:05.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 588 | 31.60 | 1:05.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Eva Olsen | 2000 | 575 | 31.02 | 1:06.18 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Vera Staun Hansen | 1999 | 573 | 31.11 | 1:06.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Astrid Foldarskarð | 1994 | 571 | 30.63 | 1:06.33 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 569 | 30.51 | 1:06.43 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 546 | 31.19 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 537 | 31.48 | 1:07.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Laura Weinreich | 1998 | 534 | 31.81 | 1:07.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Frederikke Hansen | 1998 | 527 | 32.35 | 1:08.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 517 | 32.08 | 1:08.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nikoline Svensson | 1998 | 509 | 31.99 | 1:08.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nanna Sonne | 1999 | 507 | 31.82 | 1:09.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Hannah Pilgaard | 1999 | 501 | 32.28 | 1:09.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 500 | 32.24 | 1:09.32 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 487 | 33.21 | 1:09.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Ditte Friis | 1999 | 487 | 32.32 | 1:09.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
32 | Nana Hansen | 2000 | 484 | 32.77 | 1:10.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 482 | 31.86 | 1:10.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 471 | 32.81 | 1:10.72 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Sarah Missing | 2001 | 442 | 33.73 | 1:12.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 437 | 33.98 | 1:12.49 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 424 | 33.60 | 1:13.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 411 | 35.34 | 1:13.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Caroline Samuel | 2000 | 398 | 33.62 | 1:14.83 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 769 | 28.37 | 1:00.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Blume | 1994 | 743 | 27.91 | 1:00.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | 740 | 28.59 | 1:00.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 727 | 28.86 | 1:01.20 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | 723 | 28.61 | 1:01.31 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Caroline Erichsen | 1998 | 651 | 29.46 | 1:03.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 660 | 30.04 | 1:03.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | 647 | 30.06 | 1:03.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Camilla Dufour | 1996 | 622 | 30.49 | 1:04.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Kristine Barrett | 1998 | 603 | 30.38 | 1:05.13 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josephine Holm | 1999 | 590 | 30.73 | 1:05.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Emma la Cour | 1999 | 587 | 31.03 | 1:05.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 757 | 24.99 | 53.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 675 | 25.82 | 55.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Søren Dahl | 1993 | 659 | 25.97 | 55.70 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | 626 | 26.57 | 56.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Anders Møller | 1991 | 605 | 26.73 | 57.32 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 603 | 27.04 | 57.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Sørensen | 1990 | 603 | 26.61 | 57.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 590 | 26.56 | 57.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Marcus Olesen | 1995 | 585 | 26.97 | 57.95 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Jens Peter Träff | 1988 | 582 | 26.66 | 58.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Vodstrup | 1994 | 570 | 27.13 | 58.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 565 | 27.19 | 58.63 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 565 | 27.42 | 58.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Lars Merl | 1993 | 549 | 27.86 | 59.20 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 547 | 27.60 | 59.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Oliver Huban | 1996 | 546 | 27.45 | 59.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Søren Fritzbøger | 1996 | 545 | 27.51 | 59.33 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 540 | 27.48 | 59.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Frederik Nerving | 1997 | 540 | 27.54 | 59.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Johan Müller | 1998 | 537 | 28.39 | 59.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 536 | 27.70 | 59.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Andreas Sandbirk | 1995 | 534 | 27.79 | 59.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Røssel | 1995 | 531 | 28.05 | 59.85 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Mads Christian Sandager | 1998 | 521 | 28.67 | 1:00.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Emil Müller | 1995 | 520 | 28.13 | 1:00.27 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
26 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 470 | 29.58 | 1:02.35 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 464 | 29.08 | 1:02.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Steen Petersen | 1997 | 444 | 28.91 | 1:03.54 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
29 | Lasse Termark Brock | 1997 | 438 | 29.68 | 1:03.81 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Claus Lerche Iversen | 1977 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 39 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 792 | 29.58 | 1:03.42 | 1:43.34 | 2:14.63 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 700 | 30.72 | 1:06.85 | 1:48.09 | 2:20.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 698 | 30.81 | 1:08.12 | 1:47.74 | 2:20.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 696 | 31.05 | 1:06.03 | 1:47.04 | 2:20.59 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Ida Schütt | 1996 | 682 | 31.04 | 1:08.37 | 1:49.05 | 2:21.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 677 | 30.93 | 1:06.77 | 1:49.17 | 2:21.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 676 | 30.78 | 1:06.25 | 1:49.56 | 2:21.97 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | 661 | 31.33 | 1:07.27 | 1:50.31 | 2:22.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Katrine B. Hansen | 1999 | 629 | 31.02 | 1:08.09 | 1:50.08 | 2:25.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 614 | 30.81 | 1:05.68 | 1:52.51 | 2:26.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 614 | 31.03 | 1:05.30 | 1:50.80 | 2:26.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Christina Hvid Edill | 1995 | 614 | 31.18 | 1:07.55 | 1:52.29 | 2:26.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Signe Bro | 1999 | 610 | 32.26 | 1:10.23 | 1:54.08 | 2:26.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Fixdahl | 1997 | 609 | 32.45 | 1:11.17 | 1:53.58 | 2:26.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Madsen | 1995 | 606 | 33.12 | 1:11.71 | 1:55.30 | 2:27.19 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Caroline Hørlykke | 2000 | 606 | 33.26 | 1:12.29 | 1:54.74 | 2:27.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 605 | 32.01 | 1:11.10 | 1:53.22 | 2:27.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 601 | 31.21 | 1:09.35 | 1:53.00 | 2:27.61 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria Bierre | 2000 | 589 | 33.12 | 1:10.22 | 1:54.52 | 2:28.56 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Sofie Brøgger | 2000 | 589 | 33.44 | 1:11.27 | 1:55.44 | 2:28.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 588 | 33.69 | 1:10.41 | 1:53.87 | 2:28.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 586 | 31.79 | 1:10.29 | 1:54.22 | 2:28.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Nielsen | 1998 | 575 | 32.70 | 1:11.67 | 1:54.52 | 2:29.80 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 571 | 35.30 | 1:12.73 | 1:55.53 | 2:30.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Johanne Carr | 1999 | 568 | 32.90 | 1:10.90 | 1:54.86 | 2:30.37 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 557 | 33.73 | 1:13.57 | 1:56.24 | 2:31.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 554 | 32.92 | 1:09.70 | 1:56.11 | 2:31.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Melanie Degner | 2000 | 549 | 34.56 | 1:14.78 | 1:56.79 | 2:32.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 549 | 34.29 | 1:14.13 | 1:56.20 | 2:32.14 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Josefine Pedersen | 1999 | 546 | 34.63 | 1:15.97 | 1:56.34 | 2:32.39 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
31 | Rebecca Grønlund | 1998 | 539 | 33.76 | 1:13.63 | 1:57.49 | 2:33.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Victoria Wolsted | 2000 | 539 | 33.17 | 1:11.64 | 1:58.10 | 2:33.09 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nanna Sonne | 1999 | 535 | 32.77 | 1:11.36 | 1:57.83 | 2:33.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Emily Brophy | 1999 | 532 | 33.51 | 1:10.54 | 1:56.87 | 2:33.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Klara Reeh | 1999 | 531 | 33.69 | 1:12.22 | 1:58.83 | 2:33.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Amalie Hansen | 1995 | 529 | 33.68 | 1:13.01 | 1:59.31 | 2:34.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Christina F. Eriksen | 1999 | 528 | 32.39 | 1:12.20 | 1:59.08 | 2:34.16 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
38 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 518 | 34.60 | 1:14.90 | 1:58.47 | 2:35.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 506 | 33.15 | 1:12.98 | 1:59.76 | 2:36.35 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
40 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 501 | 32.78 | 1:12.06 | 2:00.70 | 2:36.78 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Freydis Magnusdottir | 1995 | 495 | 34.79 | 1:15.45 | 1:59.64 | 2:37.47 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
42 | Stinna Schnabl | 1999 | 479 | 34.98 | 1:16.01 | 2:03.29 | 2:39.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Nicole Bennetsen | 2000 | 475 | 35.67 | 1:16.31 | 2:01.80 | 2:39.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Signe Skousen | 1999 | 471 | 36.11 | 1:15.10 | 2:02.28 | 2:40.06 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
45 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 469 | 34.30 | 1:14.81 | 2:03.50 | 2:40.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Caroline Samuel | 2000 | 448 | 36.10 | 1:17.34 | 2:06.11 | 2:42.73 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
47 | Julia Jønsson | 2000 | 443 | 35.80 | 1:17.47 | 2:04.29 | 2:43.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | DSQ | afsl mave v 100m | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 735 | 30.09 | 1:07.04 | 1:45.70 | 2:18.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 727 | 30.71 | 1:06.34 | 1:47.51 | 2:18.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 707 | 30.72 | 1:07.76 | 1:47.91 | 2:19.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 697 | 30.92 | 1:06.14 | 1:48.47 | 2:20.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 681 | 30.97 | 1:06.22 | 1:48.18 | 2:21.60 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 663 | 30.70 | 1:06.46 | 1:49.35 | 2:22.84 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | 681 | 30.96 | 1:07.89 | 1:48.68 | 2:21.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Iben Grundtvig | 1997 | 649 | 30.54 | 1:06.51 | 1:50.43 | 2:23.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Christina Hvid Edill | 1995 | 621 | 31.37 | 1:08.04 | 1:52.40 | 2:26.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 609 | 31.47 | 1:06.60 | 1:52.43 | 2:26.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Anna Fixdahl | 1997 | 606 | 32.45 | 1:09.70 | 1:52.82 | 2:27.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Bro | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 696 | 26.76 | 58.18 | 1:33.05 | 2:04.16 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | 623 | 28.72 | 1:03.57 | 1:39.64 | 2:08.85 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Austmann | 1991 | 612 | 28.40 | 1:01.53 | 1:38.30 | 2:09.64 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Markus Joensen | 1996 | 606 | 27.59 | 1:00.23 | 1:37.93 | 2:10.05 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Anders Jensen | 1987 | 597 | 27.90 | 1:00.68 | 1:39.63 | 2:10.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Karim Møller | 1994 | 586 | 28.04 | 1:00.88 | 1:41.12 | 2:11.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 585 | 29.05 | 1:03.81 | 1:40.72 | 2:11.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Daniel Christian | 1998 | 580 | 29.24 | 1:04.00 | 1:41.90 | 2:11.95 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonathan Müller | 1997 | 580 | 28.94 | 1:02.57 | 1:41.60 | 2:11.99 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 576 | 29.20 | 1:04.86 | 1:41.91 | 2:12.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 573 | 29.08 | 1:04.74 | 1:42.39 | 2:12.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Jonas Sørensen | 1990 | 569 | 28.05 | 1:01.98 | 1:40.04 | 2:12.77 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Jakob Vodstrup | 1994 | 556 | 28.54 | 1:02.57 | 1:41.93 | 2:13.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Hasemann | 1996 | 552 | 28.01 | 1:03.06 | 1:41.83 | 2:14.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Rasmus Härstedt | 1994 | 551 | 27.67 | 1:01.44 | 1:42.12 | 2:14.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Morten Børre Petersen | 1996 | 548 | 28.65 | 1:03.57 | 1:42.66 | 2:14.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lars Breum Hansen | 1997 | 548 | 29.10 | 1:02.67 | 1:43.09 | 2:14.46 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
18 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 546 | 28.77 | 1:04.69 | 1:43.67 | 2:14.61 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 545 | 28.86 | 1:02.11 | 1:43.64 | 2:14.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 537 | 28.79 | 2:15.41 | 2:15.41 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Mads Hansen | 1995 | 535 | 30.01 | 1:05.13 | 1:44.00 | 2:15.52 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Timon Wedekind | 1996 | 534 | 29.75 | 1:05.63 | 1:43.32 | 2:15.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Niels Breum Hansen | 1994 | 522 | 28.43 | 1:04.15 | 1:45.73 | 2:16.69 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
24 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 516 | 30.30 | 1:07.40 | 1:46.75 | 2:17.21 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 513 | 28.27 | 1:03.15 | 1:46.06 | 2:17.50 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 512 | 30.19 | 1:05.54 | 1:45.77 | 2:17.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christian Røssel | 1995 | 511 | 28.29 | 1:04.25 | 1:44.95 | 2:17.61 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Mathias Brændholt | 1996 | 511 | 29.15 | 1:06.62 | 1:44.42 | 2:17.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Bjørn Hansen | 1998 | 510 | 29.99 | 1:05.02 | 1:47.04 | 2:17.70 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Burak Dagidir | 1995 | 505 | 29.95 | 1:06.40 | 1:45.25 | 2:18.21 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 501 | 30.63 | 1:05.71 | 1:46.94 | 2:18.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Andreas Sandbirk | 1995 | 501 | 28.43 | 1:04.11 | 1:46.40 | 2:18.58 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mads Christian Sandager | 1998 | 496 | 28.82 | 1:03.78 | 1:46.59 | 2:19.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
34 | Mads Ottosen | 1997 | 495 | 30.05 | 1:07.76 | 1:47.92 | 2:19.14 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Emil Müller | 1995 | 486 | 29.04 | 1:04.39 | 1:47.53 | 2:19.95 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
36 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 475 | 29.53 | 1:05.79 | 1:45.96 | 2:21.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Jacob Samuel | 1998 | 474 | 31.14 | 1:05.17 | 1:47.90 | 2:21.11 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Rasmus Wegener | 1997 | 466 | 30.76 | 1:05.60 | 1:48.65 | 2:21.96 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Kristian Svenstrup | 1998 | 464 | 29.92 | 1:06.05 | 1:48.34 | 2:22.15 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 457 | 29.36 | 1:06.96 | 1:49.89 | 2:22.83 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
41 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 447 | 31.81 | 1:09.42 | 1:51.30 | 2:23.95 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
42 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 437 | 31.33 | 1:11.01 | 1:50.09 | 2:25.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
43 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 432 | 31.60 | 1:08.66 | 1:53.28 | 2:25.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 389 | 31.21 | 1:10.03 | 1:56.25 | 2:30.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Martin Jungersen | 1997 | 382 | 31.67 | 1:12.20 | 1:55.11 | 2:31.65 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Laurits Mathiassen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Stephanie Hansen | 1996 | 1:05.98 | 2:14.47 | 3:23.01 | 4:31.94 | 9:06.87 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:40.64 | 6:49.52 | 7:58.53 | |||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 1:04.82 | 2:14.42 | 3:23.95 | 4:34.10 | 9:10.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:44.19 | 6:53.72 | 8:02.93 | |||||||
3 | Maria Bastiansen | 1995 | 1:06.05 | 2:15.05 | 3:24.32 | 4:34.26 | 9:15.44 | |||
Farum Svømmeklub | 5:44.70 | 6:55.44 | 8:05.95 | |||||||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | 1:04.79 | 2:14.76 | 3:24.37 | 4:34.88 | 9:15.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:45.65 | 6:56.51 | 8:07.60 | |||||||
5 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 1:08.52 | 2:18.77 | 3:29.59 | 4:40.05 | 9:19.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:50.45 | 7:00.64 | 8:10.91 | |||||||
6 | Rikke Munkholm | 1998 | 1:05.70 | 2:15.80 | 3:26.86 | 4:38.28 | 9:21.35 | |||
Swim Team Tåstrup | 5:49.75 | 7:00.90 | 8:12.12 | |||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 1:07.15 | 2:18.27 | 3:30.14 | 4:41.66 | 9:29.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:53.51 | 7:06.04 | 8:18.43 | |||||||
8 | Sara Sylvest | 2000 | 1:07.95 | 2:19.41 | 3:31.52 | 4:42.81 | 9:30.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:54.16 | 7:06.33 | 8:18.56 | |||||||
9 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 1:06.71 | 2:17.33 | 3:28.53 | 4:40.09 | 9:34.59 | |||
Helsinge Skytte & IF | 5:52.85 | 7:06.29 | 8:21.72 | |||||||
10 | Emily Gantriis | 1999 | 1:05.49 | 2:17.73 | 3:30.39 | 4:43.76 | 9:37.02 | |||
Helsinge Skytte & IF | 5:57.00 | 7:10.78 | 8:24.87 | |||||||
11 | Mathilde Christjansen | 1999 | 1:07.95 | 2:20.09 | 3:32.90 | 4:45.64 | 9:40.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:59.06 | 7:13.10 | 8:27.33 | |||||||
12 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 1:09.01 | 2:23.90 | 3:38.39 | 4:53.43 | 9:51.45 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:07.28 | 7:22.48 | 8:38.24 | |||||||
13 | Laura Christensen | 1999 | 1:11.74 | 2:27.11 | 3:41.77 | 4:56.76 | 9:56.44 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 6:10.92 | 7:25.71 | 8:41.34 | |||||||
14 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 1:11.14 | 2:25.59 | 3:40.81 | 4:57.12 | 10:00.03 | |||
Ishøj Svømme Klub | 6:13.24 | 7:29.04 | 8:45.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 819 | 1:02.23 | 2:07.37 | 3:11.98 | 4:16.85 | 8:37.79 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:22.35 | 6:27.88 | 7:33.32 | |||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 757 | 1:04.20 | 2:12.03 | 3:19.35 | 4:26.49 | 8:51.62 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:33.46 | 6:40.32 | 7:46.63 | |||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 738 | 1:05.38 | 2:13.42 | 3:21.55 | 4:30.21 | 8:55.95 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:37.50 | 6:44.74 | 7:50.76 | |||||||
4 | Emma Wael | 1993 | 730 | 1:04.43 | 2:12.50 | 3:20.11 | 4:28.21 | 8:57.99 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:35.87 | 6:43.56 | 7:51.30 | |||||||
5 | Ida Schütt | 1996 | 698 | 1:03.61 | 2:10.58 | 3:18.51 | 4:27.18 | 9:06.19 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:35.64 | 6:45.64 | 7:56.14 | |||||||
6 | Stephanie Hansen | 1996 | 695 | 1:05.98 | 2:14.47 | 3:23.01 | 4:31.94 | 9:06.87 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:40.64 | 6:49.52 | 7:58.53 | |||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 681 | 1:04.82 | 2:14.42 | 3:23.95 | 4:34.10 | 9:10.65 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:44.19 | 6:53.72 | 8:02.93 | |||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | 671 | 1:06.64 | 2:16.60 | 3:26.13 | 4:35.97 | 9:13.18 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:46.07 | 6:56.05 | 8:04.84 | |||||||
9 | Maria Bastiansen | 1995 | 663 | 1:06.05 | 2:15.05 | 3:24.32 | 4:34.26 | 9:15.44 | ||
Farum Svømmeklub | 5:44.70 | 6:55.44 | 8:05.95 | |||||||
10 | Katrine B. Hansen | 1999 | 662 | 1:04.79 | 2:14.76 | 3:24.37 | 4:34.88 | 9:15.74 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:45.65 | 6:56.51 | 8:07.60 | |||||||
11 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 649 | 1:08.52 | 2:18.77 | 3:29.59 | 4:40.05 | 9:19.42 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:50.45 | 7:00.64 | 8:10.91 | |||||||
12 | Rikke Munkholm | 1998 | 643 | 1:05.70 | 2:15.80 | 3:26.86 | 4:38.28 | 9:21.35 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:49.75 | 7:00.90 | 8:12.12 | |||||||
13 | Lisa Steen Duus | 1997 | 615 | 1:07.15 | 2:18.27 | 3:30.14 | 4:41.66 | 9:29.63 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:53.51 | 7:06.04 | 8:18.43 | |||||||
14 | Sara Sylvest | 2000 | 612 | 1:07.95 | 2:19.41 | 3:31.52 | 4:42.81 | 9:30.48 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:54.16 | 7:06.33 | 8:18.56 | |||||||
15 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 599 | 1:06.71 | 2:17.33 | 3:28.53 | 4:40.09 | 9:34.59 | ||
Helsinge Skytte & IF | 5:52.85 | 7:06.29 | 8:21.72 | |||||||
16 | Emily Gantriis | 1999 | 592 | 1:05.49 | 2:17.73 | 3:30.39 | 4:43.76 | 9:37.02 | ||
Helsinge Skytte & IF | 5:57.00 | 7:10.78 | 8:24.87 | |||||||
17 | Mathilde Christjansen | 1999 | 580 | 1:07.95 | 2:20.09 | 3:32.90 | 4:45.64 | 9:40.79 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:59.06 | 7:13.10 | 8:27.33 | |||||||
18 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 549 | 1:09.01 | 2:23.90 | 3:38.39 | 4:53.43 | 9:51.45 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:07.28 | 7:22.48 | 8:38.24 | |||||||
19 | Laura Christensen | 1999 | 536 | 1:11.74 | 2:27.11 | 3:41.77 | 4:56.76 | 9:56.44 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:10.92 | 7:25.71 | 8:41.34 | |||||||
20 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 526 | 1:11.14 | 2:25.59 | 3:40.81 | 4:57.12 | 10:00.03 | ||
Ishøj Svømme Klub | 6:13.24 | 7:29.04 | 8:45.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 42 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 1:01.27 | 2:06.14 | 3:11.61 | 4:16.83 | 16:01.56 | |||
Nakskov Svømme Klub | 5:22.07 | 6:26.92 | 7:31.97 | 8:35.95 | ||||||
9:40.34 | 10:44.01 | 11:47.85 | 12:51.94 | |||||||
13:55.74 | 14:59.77 | |||||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | 1:01.58 | 2:06.61 | 3:11.86 | 4:17.25 | 16:05.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:22.23 | 6:26.97 | 7:31.44 | 8:35.90 | ||||||
9:39.99 | 10:44.55 | 11:48.46 | 12:52.58 | |||||||
13:56.86 | 15:01.31 | |||||||||
3 | Victor Drevskich | 1996 | 1:02.08 | 2:08.15 | 3:13.95 | 4:20.02 | 16:18.28 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 5:26.25 | 6:31.10 | 7:35.95 | 8:40.92 | ||||||
9:46.48 | 10:52.71 | 11:57.30 | 13:03.35 | |||||||
14:09.56 | 15:15.19 | |||||||||
4 | Kasper Vitten | 1995 | 1:01.53 | 2:06.46 | 3:12.16 | 4:17.65 | 16:26.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.34 | 6:29.49 | 7:35.70 | 8:42.03 | ||||||
9:48.48 | 10:54.74 | 12:01.29 | 13:08.45 | |||||||
14:14.93 | 15:21.71 | |||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1:02.60 | 2:08.42 | 3:14.23 | 4:19.97 | 16:30.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:26.18 | 6:31.96 | 7:38.05 | 8:44.47 | ||||||
9:51.03 | 10:57.50 | 12:03.95 | 13:10.60 | |||||||
14:17.38 | 15:24.41 | |||||||||
6 | Magnus Andersen | 1995 | 1:02.20 | 2:08.08 | 3:13.59 | 4:19.75 | 16:32.20 | |||
Roskilde Svømning | 5:25.23 | 6:31.65 | 7:37.01 | 8:43.41 | ||||||
9:50.79 | 10:58.36 | 12:06.11 | 13:13.45 | |||||||
14:22.00 | 15:30.23 | |||||||||
7 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 1:00.99 | 2:06.57 | 3:12.49 | 4:18.73 | 16:43.19 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:25.67 | 6:33.00 | 7:40.44 | 8:47.67 | ||||||
9:55.54 | 11:03.68 | 12:11.46 | 13:19.60 | |||||||
14:27.60 | 15:35.56 | |||||||||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | 1:05.24 | 2:14.29 | 3:22.85 | 4:30.95 | 16:56.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.03 | 6:47.05 | 7:55.02 | 9:03.68 | ||||||
10:12.16 | 11:20.06 | 12:28.25 | 13:36.23 | |||||||
14:43.97 | 15:51.86 | |||||||||
9 | Magnus Lundgren | 1996 | 1:02.76 | 2:09.06 | 3:16.04 | 4:23.09 | 16:57.16 | |||
Køge Svømmeklub | 5:30.68 | 6:39.43 | 7:47.80 | 8:56.36 | ||||||
10:05.05 | 11:13.35 | 12:22.17 | 13:31.41 | |||||||
14:40.68 | 15:49.33 | |||||||||
10 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 1:03.39 | 2:11.09 | 3:18.45 | 4:26.56 | 17:04.72 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:34.63 | 6:43.49 | 7:51.99 | 9:00.74 | ||||||
10:09.49 | 11:18.69 | 12:27.86 | 13:37.35 | |||||||
14:46.79 | 15:56.59 | |||||||||
11 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:01.87 | 2:10.49 | 3:19.07 | 4:28.93 | 17:15.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:37.38 | 6:48.48 | 7:59.15 | 9:10.83 | ||||||
10:21.17 | 11:32.33 | 12:43.35 | 13:52.22 | |||||||
15:02.57 | 16:11.41 | |||||||||
12 | Jacob Weberg | 1997 | 1:05.64 | 2:13.79 | 3:22.42 | 4:31.24 | 17:17.99 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:39.51 | 6:47.97 | 7:57.40 | 9:07.23 | ||||||
10:17.23 | 11:27.09 | 12:37.27 | 13:48.10 | |||||||
14:59.21 | 16:10.22 | |||||||||
13 | William Matras | 1998 | 1:02.47 | 2:10.07 | 3:19.27 | 4:29.61 | 17:37.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:40.56 | 6:51.30 | 8:03.19 | 9:14.66 | ||||||
10:26.37 | 11:39.22 | 12:51.51 | 14:03.55 | |||||||
15:16.18 | 16:27.77 | |||||||||
14 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 1:05.68 | 2:15.80 | 3:26.12 | 4:36.87 | 17:39.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:47.85 | 6:58.90 | 8:10.16 | 9:21.48 | ||||||
10:32.88 | 11:44.25 | 12:56.15 | 14:08.00 | |||||||
15:19.03 | 16:30.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 42 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 840 | 56.81 | 1:55.82 | 2:55.32 | 3:54.78 | 15:00.85 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:55.03 | 5:55.06 | 6:55.80 | 7:56.00 | ||||||
8:56.51 | 9:57.32 | 10:58.32 | 11:59.50 | |||||||
13:00.63 | 14:01.34 | |||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 824 | 57.44 | 1:56.45 | 2:56.16 | 3:56.67 | 15:06.48 | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:57.29 | 5:58.14 | 6:58.75 | 7:59.85 | ||||||
9:01.07 | 10:01.75 | 11:02.80 | 12:03.84 | |||||||
13:04.55 | 14:05.89 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 691 | 1:01.27 | 2:06.14 | 3:11.61 | 4:16.83 | 16:01.56 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:22.07 | 6:26.92 | 7:31.97 | 8:35.95 | ||||||
9:40.34 | 10:44.01 | 11:47.85 | 12:51.94 | |||||||
13:55.74 | 14:59.77 | |||||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | 684 | 1:00.63 | 2:04.86 | 3:09.13 | 4:13.95 | 16:04.64 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:18.26 | 6:22.81 | 7:27.57 | 8:32.56 | ||||||
9:37.67 | 10:42.66 | 11:47.39 | 12:52.07 | |||||||
13:57.05 | 15:02.16 | |||||||||
5 | Viktor Holm | 1996 | 681 | 1:01.58 | 2:06.61 | 3:11.86 | 4:17.25 | 16:05.90 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:22.23 | 6:26.97 | 7:31.44 | 8:35.90 | ||||||
9:39.99 | 10:44.55 | 11:48.46 | 12:52.58 | |||||||
13:56.86 | 15:01.31 | |||||||||
6 | Martin Nielsen | 1996 | 672 | 1:01.20 | 2:05.76 | 3:10.54 | 4:14.89 | 16:10.53 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:19.62 | 6:23.97 | 7:29.33 | 8:34.36 | ||||||
9:39.84 | 10:45.37 | 11:50.16 | 12:56.13 | |||||||
14:02.52 | 15:08.61 | |||||||||
7 | Victor Drevskich | 1996 | 656 | 1:02.08 | 2:08.15 | 3:13.95 | 4:20.02 | 16:18.28 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 5:26.25 | 6:31.10 | 7:35.95 | 8:40.92 | ||||||
9:46.48 | 10:52.71 | 11:57.30 | 13:03.35 | |||||||
14:09.56 | 15:15.19 | |||||||||
8 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 648 | 59.75 | 2:04.61 | 3:09.99 | 4:16.00 | 16:22.25 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:22.03 | 6:28.57 | 7:34.72 | 8:40.45 | ||||||
9:46.54 | 10:52.44 | 11:58.50 | 13:05.24 | |||||||
14:10.72 | 15:16.99 | |||||||||
9 | Kasper Vitten | 1995 | 640 | 1:01.53 | 2:06.46 | 3:12.16 | 4:17.65 | 16:26.41 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.34 | 6:29.49 | 7:35.70 | 8:42.03 | ||||||
9:48.48 | 10:54.74 | 12:01.29 | 13:08.45 | |||||||
14:14.93 | 15:21.71 | |||||||||
10 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 637 | 1:01.69 | 2:07.06 | 3:12.46 | 4:17.90 | 16:27.84 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:23.87 | 6:30.25 | 7:36.48 | 8:42.58 | ||||||
9:48.87 | 10:55.39 | 12:01.90 | 13:08.66 | |||||||
14:15.57 | 15:21.98 | |||||||||
11 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 631 | 1:02.60 | 2:08.42 | 3:14.23 | 4:19.97 | 16:30.83 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:26.18 | 6:31.96 | 7:38.05 | 8:44.47 | ||||||
9:51.03 | 10:57.50 | 12:03.95 | 13:10.60 | |||||||
14:17.38 | 15:24.41 | |||||||||
12 | Magnus Andersen | 1995 | 628 | 1:02.20 | 2:08.08 | 3:13.59 | 4:19.75 | 16:32.20 | ||
Roskilde Svømning | 5:25.23 | 6:31.65 | 7:37.01 | 8:43.41 | ||||||
9:50.79 | 10:58.36 | 12:06.11 | 13:13.45 | |||||||
14:22.00 | 15:30.23 | |||||||||
13 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 608 | 1:00.99 | 2:06.57 | 3:12.49 | 4:18.73 | 16:43.19 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:25.67 | 6:33.00 | 7:40.44 | 8:47.67 | ||||||
9:55.54 | 11:03.68 | 12:11.46 | 13:19.60 | |||||||
14:27.60 | 15:35.56 | |||||||||
14 | Christoffer Bjørner | 1997 | 584 | 1:05.24 | 2:14.29 | 3:22.85 | 4:30.95 | 16:56.72 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.03 | 6:47.05 | 7:55.02 | 9:03.68 | ||||||
10:12.16 | 11:20.06 | 12:28.25 | 13:36.23 | |||||||
14:43.97 | 15:51.86 | |||||||||
15 | Magnus Lundgren | 1996 | 583 | 1:02.76 | 2:09.06 | 3:16.04 | 4:23.09 | 16:57.16 | ||
Køge Svømmeklub | 5:30.68 | 6:39.43 | 7:47.80 | 8:56.36 | ||||||
10:05.05 | 11:13.35 | 12:22.17 | 13:31.41 | |||||||
14:40.68 | 15:49.33 | |||||||||
16 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 570 | 1:03.39 | 2:11.09 | 3:18.45 | 4:26.56 | 17:04.72 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:34.63 | 6:43.49 | 7:51.99 | 9:00.74 | ||||||
10:09.49 | 11:18.69 | 12:27.86 | 13:37.35 | |||||||
14:46.79 | 15:56.59 | |||||||||
17 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 552 | 1:01.87 | 2:10.49 | 3:19.07 | 4:28.93 | 17:15.96 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:37.38 | 6:48.48 | 7:59.15 | 9:10.83 | ||||||
10:21.17 | 11:32.33 | 12:43.35 | 13:52.22 | |||||||
15:02.57 | 16:11.41 | |||||||||
18 | Jacob Weberg | 1997 | 549 | 1:05.64 | 2:13.79 | 3:22.42 | 4:31.24 | 17:17.99 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:39.51 | 6:47.97 | 7:57.40 | 9:07.23 | ||||||
10:17.23 | 11:27.09 | 12:37.27 | 13:48.10 | |||||||
14:59.21 | 16:10.22 | |||||||||
19 | William Matras | 1998 | 519 | 1:02.47 | 2:10.07 | 3:19.27 | 4:29.61 | 17:37.46 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:40.56 | 6:51.30 | 8:03.19 | 9:14.66 | ||||||
10:26.37 | 11:39.22 | 12:51.51 | 14:03.55 | |||||||
15:16.18 | 16:27.77 | |||||||||
20 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 516 | 1:05.68 | 2:15.80 | 3:26.12 | 4:36.87 | 17:39.34 | ||
Søllerød Svømmeklub | 5:47.85 | 6:58.90 | 8:10.16 | 9:21.48 | ||||||
10:32.88 | 11:44.25 | 12:56.15 | 14:08.00 | |||||||
15:19.03 | 16:30.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK damer (1900) 1:41.58 2009-10-22 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Damer 1 | 0 | 757 | 1:44.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Højberg | 1998 | 27.06 | 27.06 | |||||||
Sarah Bro | 1996 | 25.51 | 52.57 | |||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 24.88 | 1:17.45 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 26.89 | 1:44.34 | |||||||
2 | Sigma Senior | 0 | 716 | 1:46.30 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 27.02 | 54.04 | |||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 27.80 | 1:21.84 | |||||||
Pernille Blume | 1994 | 24.46 | 1:46.30 | |||||||
3 | Kvik Piger | 1900 | 703 | 1:46.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 26.60 | 26.60 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 26.53 | 53.13 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 27.28 | 1:20.41 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 26.53 | 1:46.94 | |||||||
4 | Triton Damer | 1995 | 656 | 1:49.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 27.53 | 55.64 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.01 | 1:22.65 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 26.79 | 1:49.44 | |||||||
5 | Lyngby Damer 2 | 0 | 656 | 1:49.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 27.15 | 54.86 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.61 | 1:22.47 | |||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 27.00 | 1:49.47 | |||||||
6 | Herlev 1 | 1993 | 655 | 1:49.51 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.30 | 26.30 | |||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 27.69 | 53.99 | |||||||
Victoria Bierre | 2000 | 27.84 | 1:21.83 | |||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 27.68 | 1:49.51 | |||||||
7 | Vat-Cph | 0 | 635 | 1:50.64 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Maria Madsen | 1995 | 26.68 | 55.04 | |||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 28.13 | 1:23.17 | |||||||
Astrid Foldarskarð | 1994 | 27.47 | 1:50.64 | |||||||
8 | Hørsholm Damer | 1995 | 633 | 1:50.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 28.71 | 56.80 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 27.04 | 1:23.84 | |||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 26.91 | 1:50.75 | |||||||
9 | Sigma Junior | 1998 | 619 | 1:51.59 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 27.06 | 55.38 | |||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 27.86 | 1:23.24 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 28.35 | 1:51.59 | |||||||
10 | Frederikssund Piger 1 | 1997 | 596 | 1:53.03 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 28.50 | 28.50 | |||||||
Christina F. Eriksen | 1999 | 28.33 | 56.83 | |||||||
Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 27.60 | 1:24.43 | |||||||
Victoria Wolsted | 2000 | 28.60 | 1:53.03 | |||||||
11 | Hvidovre Damer | 0 | 589 | 1:53.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Julie Bak | 1997 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 27.16 | 56.89 | |||||||
Frederikke Dons | 1998 | 27.53 | 1:24.42 | |||||||
Signe Skousen | 1999 | 29.03 | 1:53.45 | |||||||
12 | Triton Piger | 1997 | 578 | 1:54.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 28.71 | 57.08 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 28.54 | 1:25.62 | |||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 28.54 | 1:54.16 | |||||||
13 | Lyngby Damer 3 | 0 | 573 | 1:54.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Helene Vistisen | 1997 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Irene Halck | 1999 | 29.32 | 57.97 | |||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 28.14 | 1:26.11 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 28.42 | 1:54.53 | |||||||
14 | Piger Gti | 0 | 565 | 1:55.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 28.95 | 57.54 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 28.47 | 1:26.01 | |||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 29.01 | 1:55.02 | |||||||
15 | Stv D | 1995 | 561 | 1:55.34 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Johanne Carr | 1999 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 28.42 | 57.40 | |||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 28.68 | 1:26.08 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 29.26 | 1:55.34 | |||||||
16 | Hils Damer 1 | 0 | 518 | 1:58.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 29.22 | 58.74 | |||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 28.97 | 1:27.71 | |||||||
Freja Englund | 1997 | 30.73 | 1:58.44 | |||||||
17 | Farum Piger | 1999 | 514 | 1:58.75 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 28.87 | 28.87 | |||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 29.80 | 58.67 | |||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.28 | 1:28.95 | |||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 29.80 | 1:58.75 | |||||||
18 | Herlev 2 | 0 | 511 | 1:58.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Cecilie Holten | 1996 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Christine Pedersen | 1993 | 29.22 | 56.95 | |||||||
Emely Krontoft | 1998 | 30.80 | 1:27.75 | |||||||
Laura Hertz | 1998 | 31.21 | 1:58.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 44 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 1:28.43 2012-12-02 |
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 2008-12-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Herlev 1 | 1993 | 745 | 1:31.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Magnus Westermann | 1995 | 22.90 | 22.90 | |||||||
Anders Møller | 1991 | 22.69 | 45.59 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 23.07 | 1:08.66 | |||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 23.06 | 1:31.72 | |||||||
2 | Sigma Senior | 0 | 697 | 1:33.81 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 22.96 | 22.96 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.24 | 46.20 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 23.94 | 1:10.14 | |||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 23.67 | 1:33.81 | |||||||
3 | Kvik Drenge | 1900 | 639 | 1:36.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 23.82 | 23.82 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 24.19 | 48.01 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 24.08 | 1:12.09 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 24.48 | 1:36.57 | |||||||
4 | Herlev 2 | 1993 | 637 | 1:36.66 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 24.00 | 24.00 | |||||||
Marcus Olesen | 1995 | 24.15 | 48.15 | |||||||
Christian Røssel | 1995 | 24.48 | 1:12.63 | |||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 24.03 | 1:36.66 | |||||||
5 | Lyngby Herrer 1 | 0 | 636 | 1:36.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 24.23 | 24.23 | |||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 24.37 | 48.60 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 24.23 | 1:12.83 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 23.86 | 1:36.69 | |||||||
6 | Ksk Drenge 1 | 1992 | 594 | 1:38.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christian Warm | 1992 | 25.00 | 25.00 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 23.42 | 48.42 | |||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 26.02 | 1:14.44 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 24.49 | 1:38.93 | |||||||
7 | Hvidovre Herrer | 0 | 584 | 1:39.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 25.16 | 50.97 | |||||||
Rasmus Svendsen | 1996 | 24.50 | 1:15.47 | |||||||
Søren Meier | 1994 | 24.02 | 1:39.49 | |||||||
8 | Hils Herrer | 0 | 581 | 1:39.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 25.19 | 25.19 | |||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 24.40 | 49.59 | |||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 24.91 | 1:14.50 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 25.15 | 1:39.65 | |||||||
9 | Triton Herrer | 1994 | 579 | 1:39.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 25.27 | 25.27 | |||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 24.76 | 50.03 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 25.06 | 1:15.09 | |||||||
Karim Møller | 1994 | 24.66 | 1:39.75 | |||||||
10 | Herlev 3 | 0 | 567 | 1:40.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Lasse Termark Brock | 1997 | 25.96 | 25.96 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 25.00 | 50.96 | |||||||
Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 25.14 | 1:16.10 | |||||||
Mikkel Austmann | 1991 | 24.37 | 1:40.47 | |||||||
11 | Vest Herrer | 1992 | 562 | 1:40.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 25.22 | 25.22 | |||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 24.88 | 50.10 | |||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 25.72 | 1:15.82 | |||||||
Oliver Huban | 1996 | 24.97 | 1:40.79 | |||||||
12 | Hovedstad Herrer 1 | 1996 | 543 | 1:41.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 24.59 | 24.59 | |||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 25.19 | 49.78 | |||||||
Timon Wedekind | 1996 | 26.48 | 1:16.26 | |||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 25.67 | 1:41.93 | |||||||
13 | Ksk Drenge 2 | 1996 | 462 | 1:47.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 26.65 | 54.65 | |||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 26.16 | 1:20.81 | |||||||
Jacob Samuel | 1998 | 26.75 | 1:47.56 | |||||||
- | Sigma Junior | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 24.39 | 24.39 | |||||||
- | Vat-Cph | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
VAT København | ||||||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 24.57 | 24.57 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 45, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO 95 (1900) 4:03.06 2009-10-23 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior | 0 | 693 | 4:17.54 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 31.38 | 1:04.02 | 1:04.02 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 33.48 | 1:12.87 | 2:16.89 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 29.32 | 1:03.01 | 3:19.90 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 27.49 | 57.64 | 4:17.54 | ||||||
2 | Kvik Piger | 1900 | 672 | 4:20.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 31.29 | 1:04.41 | 1:04.41 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 33.86 | 1:13.21 | 2:17.62 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 30.11 | 1:05.31 | 3:22.93 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 27.20 | 57.30 | 4:20.23 | ||||||
3 | Lyngby Damer 1 | 0 | 670 | 4:20.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 31.06 | 1:04.00 | 1:04.00 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 35.09 | 1:14.75 | 2:18.75 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.35 | 1:03.06 | 3:21.81 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 27.67 | 58.60 | 4:20.41 | ||||||
4 | Triton Damer | 1995 | 649 | 4:23.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 31.75 | 1:05.02 | 1:05.02 | ||||||
Anna Puggaard | 1996 | 34.52 | 1:13.75 | 2:18.77 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 30.50 | 1:05.47 | 3:24.24 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.03 | 58.95 | 4:23.19 | ||||||
5 | Sigma Junior | 1998 | 634 | 4:25.36 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 32.32 | 1:06.14 | 1:06.14 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 36.08 | 1:15.37 | 2:21.51 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 29.31 | 1:03.22 | 3:24.73 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.68 | 1:00.63 | 4:25.36 | ||||||
6 | Hørsholm Damer | 1995 | 609 | 4:28.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julia Jønsson | 2000 | 33.36 | 1:10.82 | 1:10.82 | ||||||
Thea Schulze | 1998 | 35.07 | 1:15.43 | 2:26.25 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 29.58 | 1:04.28 | 3:30.53 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.16 | 58.31 | 4:28.84 | ||||||
7 | Ksk Piger 1 | 1990 | 605 | 4:29.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 31.80 | 1:06.53 | 1:06.53 | ||||||
Laura Andersen | 1997 | 35.74 | 1:17.81 | 2:24.34 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 28.03 | 1:01.82 | 3:26.16 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 29.82 | 1:03.26 | 4:29.42 | ||||||
8 | Lyngby Damer 2 | 0 | 597 | 4:30.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 33.13 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 35.60 | 1:16.73 | 2:25.69 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 29.96 | 1:04.80 | 3:30.49 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.85 | 1:00.19 | 4:30.68 | ||||||
9 | Hvidovre Damer | 0 | 591 | 4:31.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 32.96 | 1:07.41 | 1:07.41 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 35.43 | 1:16.79 | 2:24.20 | ||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 30.74 | 1:06.46 | 3:30.66 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 28.61 | 1:00.87 | 4:31.53 | ||||||
10 | Triton Piger | 1997 | 579 | 4:33.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 32.26 | 1:06.90 | 1:06.90 | ||||||
Louise G. Riget | 1995 | 34.84 | 1:16.44 | 2:23.34 | ||||||
Nanna Sonne | 1999 | 31.72 | 1:10.28 | 3:33.62 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 28.49 | 59.82 | 4:33.44 | ||||||
11 | Stv D | 1995 | 564 | 4:35.87 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 33.28 | 1:07.89 | 1:07.89 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 35.46 | 1:14.69 | 2:22.58 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 33.17 | 1:12.25 | 3:34.83 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 29.15 | 1:01.04 | 4:35.87 | ||||||
12 | Piger Gti | 0 | 562 | 4:36.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 32.88 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 35.55 | 1:16.09 | 2:25.85 | ||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 31.08 | 1:08.71 | 3:34.56 | ||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 29.27 | 1:01.67 | 4:36.23 | ||||||
13 | Ringsted Damer | 0 | 544 | 4:39.14 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Karina Sørensen | 1995 | 33.90 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Freydis Magnusdottir | 1995 | 36.46 | 1:17.82 | 2:29.19 | ||||||
Signe Nielsen | 1998 | 31.46 | 1:07.95 | 3:37.14 | ||||||
Annabelle Ladik | 1996 | 29.72 | 1:02.00 | 4:39.14 | ||||||
14 | Farum Piger | 1999 | 458 | 4:55.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 34.88 | 1:13.09 | 1:13.09 | ||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 38.10 | 1:22.12 | 2:35.21 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 32.77 | 1:14.16 | 3:49.37 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.97 | 1:06.33 | 4:55.70 | ||||||
- | Herlev 1 | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Victoria Bierre | 2000 | 31.28 | 1:04.80 | 1:04.80 | ||||||
- | Herlev 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 32.09 | 1:06.23 | 1:06.23 | ||||||
- | Hils Damer 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 33.03 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
- | Vat-Cph | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
VAT København | ||||||||||
Sarah Mariner | 1998 | 31.80 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 46 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 46, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Herlev 1 | 1993 | 676 | 3:46.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 27.09 | 56.08 | 56.08 | ||||||
Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 29.33 | 1:04.05 | 2:00.13 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.68 | 55.10 | 2:55.23 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 23.93 | 51.59 | 3:46.82 | ||||||
2 | Sigma Senior | 0 | 656 | 3:49.14 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 26.23 | 54.55 | 54.55 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 30.40 | 1:05.06 | 1:59.61 | ||||||
Joel Subirana Sagrista | 1993 | 25.80 | 57.57 | 2:57.18 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 24.74 | 51.96 | 3:49.14 | ||||||
3 | Kvik Drenge | 1900 | 647 | 3:50.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 29.19 | 1:00.39 | 1:00.39 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 29.08 | 1:02.10 | 2:02.49 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 25.80 | 56.04 | 2:58.53 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 24.29 | 51.68 | 3:50.21 | ||||||
4 | Herlev 2 | 1993 | 606 | 3:55.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Mikkel Austmann | 1991 | 29.84 | 1:01.24 | 1:01.24 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 30.16 | 1:05.53 | 2:06.77 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 26.12 | 57.36 | 3:04.13 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 24.29 | 51.21 | 3:55.34 | ||||||
5 | Ksk Drenge 1 | 1992 | 579 | 3:58.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Samuel | 1998 | 30.84 | 1:02.98 | 1:02.98 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 29.52 | 1:03.71 | 2:06.69 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 26.21 | 56.32 | 3:03.01 | ||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 26.66 | 55.86 | 3:58.87 | ||||||
6 | Lyngby Herrer 1 | 0 | 571 | 4:00.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 29.10 | 1:00.94 | 1:00.94 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 30.62 | 1:05.52 | 2:06.46 | ||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 27.48 | 59.68 | 3:06.14 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 25.59 | 53.89 | 4:00.03 | ||||||
7 | Triton Herrer | 1994 | 562 | 4:01.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Karim Møller | 1994 | 29.07 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Emil Andersen | 1992 | 31.99 | 1:09.61 | 2:09.52 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 26.48 | 57.65 | 3:07.17 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 25.92 | 54.11 | 4:01.28 | ||||||
8 | Herlev 3 | 0 | 555 | 4:02.32 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Chris Fløe Jørgensen | 1996 | 28.67 | 59.40 | 59.40 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 31.57 | 1:09.18 | 2:08.58 | ||||||
Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 27.80 | 1:00.70 | 3:09.28 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 25.36 | 53.04 | 4:02.32 | ||||||
9 | Hovedstad Herrer 1 | 1996 | 545 | 4:03.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 29.10 | 59.33 | 59.33 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 31.03 | 1:07.12 | 2:06.45 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 29.13 | 1:03.94 | 3:10.39 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.44 | 53.43 | 4:03.82 | ||||||
10 | Sigma Junior | 1996 | 525 | 4:06.76 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 30.55 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 32.65 | 1:10.24 | 2:12.86 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 27.91 | 59.43 | 3:12.29 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 25.86 | 54.47 | 4:06.76 | ||||||
11 | Ksk Drenge 2 | 1996 | 444 | 4:21.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 32.38 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 33.70 | 1:12.89 | 2:19.87 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 29.46 | 1:02.77 | 3:22.64 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 27.90 | 58.38 | 4:21.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:19 |