Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stvne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangr | West Swim Esbjerg |
Lb 26, 50m Freestyle Men, Indledende 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 348 | 29.99 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 329 | 30.55 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Onni Vuorinen | 1997 | 323 | 30.75 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 322 | 30.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Oliver Gustafsson | 1997 | 320 | 30.86 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
6 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 319 | 30.88 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
7 | Lars Andre Gromann | 1997 | 308 | 31.24 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Andreas Mrtensson | 1997 | 298 | 31.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Thomas Sby Jensen | 1997 | 298 | 31.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Lasse Brock | 1997 | 296 | 31.65 | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
11 | Walter Lorenz | 1997 | 280 | 32.26 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Victor Bdker | 1997 | 276 | 32.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Janne Lahrssen | 1997 | 261 | 33.02 | ||||||
Sv Blau-Wei Wesselbure | ||||||||||
14 | Lucas Hachmann | 1997 | 250 | 33.49 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
15 | Yannic Lange | 1997 | 250 | 33.50 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 241 | 33.89 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Weberg | 1997 | 240 | 33.95 | ||||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Knudsen | 1997 | 240 | 33.96 | ||||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Franz Nilkes | 1997 | 233 | 34.31 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Lucas Persson | 1997 | 225 | 34.68 | ||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
21 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 223 | 34.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Mikkel Bang | 1997 | 219 | 35.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Victor Thers | 1997 | 218 | 35.08 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Lennart Stuhr | 1997 | 211 | 35.43 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Matthias Bach | 1997 | 202 | 35.95 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Alexander Kleinwchter | 1997 | 200 | 36.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Pascal Engel | 1997 | 190 | 36.72 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
28 | Vincent Brndum | 1997 | 187 | 36.87 | ||||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Nikolaj Borup | 1997 | 187 | 36.90 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Lucas Claesson | 1997 | 186 | 36.94 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
31 | Lukas Rammelt | 1997 | 176 | 37.67 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
32 | Jasper Pendorf | 1997 | 173 | 37.86 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Erik Edfast | 1997 | 168 | 38.26 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
34 | Viktor Hermansen | 1997 | 148 | 39.88 | ||||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
35 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 124 | 42.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Andreas Harmuth | 1997 | 122 | 42.57 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
37 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 119 | 42.95 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
38 | Alexander Dahlgaard | 1997 | 96 | 46.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Mark Simonsen | 1997 | 88 | 47.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Magnus Hansen | 1997 | 85 | 48.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Thomas Rohmberger | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Isak Lichi | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Philipp Ort | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | false start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Oscar Melin | 1997 | DSQ | 2 par badebukser | ||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
- | Tobias Bauer | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Vitali Hurevich | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
- | Tobias Kppe | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Jonathan Behrmann | 1997 | DSQ | false start | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Lb 26, 50m Freestyle Men, Indledende 11 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 310 | 31.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Benjamin Brger | 1998 | 246 | 33.67 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 240 | 33.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Filip Grimberg | 1998 | 238 | 34.07 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Henning Janssen | 1998 | 234 | 34.23 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
6 | Luis Felipe | 1998 | 231 | 34.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Lasse Iffland | 1998 | 230 | 34.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 227 | 34.59 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Kristian Hermiz | 1998 | 224 | 34.76 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Nicolai Grene | 1998 | 217 | 35.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Frederik Dalhj Paulsen | 1998 | 211 | 35.43 | ||||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
12 | Lars Donath | 1998 | 210 | 35.49 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
13 | Marvin Kollrich | 1998 | 208 | 35.59 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 208 | 35.62 | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
15 | Max Sziburies | 1998 | 201 | 36.00 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 198 | 36.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Victor Kjrsgaard | 1998 | 193 | 36.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Arne Pultke | 1999 | 192 | 36.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Mads Holm | 1998 | 187 | 36.90 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
20 | Tobias Eichhorn | 1999 | 186 | 36.97 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Jonathan Kristensen | 1998 | 186 | 36.98 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Kevin Lwe Legin | 1998 | 184 | 37.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Till Herbst | 1999 | 179 | 37.43 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
24 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 176 | 37.66 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Yannic Walther | 1998 | 175 | 37.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Steffen Deutsch | 1998 | 173 | 37.90 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
27 | Arne Behnfeldt | 1998 | 171 | 38.00 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
28 | Cedric Weis | 1999 | 168 | 38.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Nils Schaudien | 1998 | 162 | 38.67 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
30 | Felix Habl | 1998 | 157 | 39.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Patrick Tayfun Stwe | 2000 | 153 | 39.43 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
32 | Mads Mller | 1998 | 151 | 39.60 | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
33 | Philipp Albert | 1999 | 147 | 40.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Stefan Martin Lara | 1998 | 142 | 40.42 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Peter Blum | 1998 | 139 | 40.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Tim Wilsdorf | 1999 | 136 | 41.03 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
37 | Erik Ruge | 1998 | 135 | 41.14 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
38 | Mathias Holdrup | 1999 | 132 | 41.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Li Yan Zhu | 1999 | 131 | 41.53 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
40 | Leonard Klaje | 1998 | 129 | 41.81 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
41 | Timon Escher | 1998 | 127 | 41.98 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
42 | Emil D. Nielsen | 1999 | 124 | 42.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Peer Mindt | 1999 | 124 | 42.34 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Luke Tpfer | 1999 | 121 | 42.71 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Lasse Eckert | 1999 | 121 | 42.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
46 | Loris Kaminski | 1999 | 120 | 42.74 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
46 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 120 | 42.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Stanislav Soputniak | 1998 | 118 | 43.06 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
49 | Mads Magnus Hansen | 1999 | 117 | 43.09 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
50 | Anders Withen Krogh | 1998 | 117 | 43.16 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
51 | Kristoffer Neve | 1998 | 116 | 43.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
52 | Christian Kaul | 1998 | 115 | 43.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
53 | Maximilian Kaiser | 1998 | 113 | 43.62 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
54 | Kasper Petersen | 2000 | 113 | 43.67 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
55 | Moritz Maurer | 2000 | 112 | 43.74 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
56 | Frederik Skovgaard | 1999 | 105 | 44.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
57 | Nikita Markovskiy | 1998 | 100 | 45.44 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
58 | Malwin Wermbter | 1998 | 100 | 45.45 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
59 | Felix Jahnke | 1998 | 100 | 45.46 | ||||||
Ssdala Simsllskap | ||||||||||
60 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 98 | 45.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
61 | Sander Srensen | 1998 | 90 | 47.15 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
62 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 89 | 47.19 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
63 | Anders Toft Ruby | 2001 | 48 | 57.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
64 | Tjorben Jnicke | 2001 | 36 | 1:04.05 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
65 | Mads Vingolf Larsen | 2001 | 18 | 1:20.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
- | Jonas Riese | 1999 | DNS | |||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Emil Eisensee | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Asbjrn Laksafoss Sparre | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |