Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 366 | 37.12 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
2 | Leo Schmidt | 1997 | 335 | 38.25 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 330 | 38.45 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Franz Schmidt | 1997 | 313 | 39.13 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | David Ludwig | 1997 | 299 | 39.73 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Thomas Rohmberger | 1997 | 296 | 39.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Isak Lichi | 1997 | 292 | 40.05 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Oliver Gustafsson | 1997 | 278 | 40.68 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
9 | Yannic Lange | 1997 | 256 | 41.83 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Lasse Brock | 1997 | 255 | 41.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Till Wichmann | 1997 | 244 | 42.50 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Janne Lahrssen | 1997 | 240 | 42.72 | ||||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
13 | Franz Nilkes | 1997 | 232 | 43.22 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 232 | 43.24 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Knudsen | 1997 | 230 | 43.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Andreas Mårtensson | 1997 | 228 | 43.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Vitali Hurevich | 1997 | 207 | 44.89 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
18 | Lucas Claesson | 1997 | 202 | 45.24 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
19 | Julian Wolf | 1997 | 201 | 45.33 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
20 | Mikkel Bang | 1997 | 199 | 45.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Vincent Brøndum | 1997 | 187 | 46.47 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 180 | 47.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Erik Edfast | 1997 | 179 | 47.12 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
24 | Lucas Persson | 1997 | 176 | 47.35 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
25 | Matthias Bach | 1997 | 175 | 47.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Lukas Rammelt | 1997 | 169 | 48.06 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
27 | Asger A. Schäfer | 1997 | 161 | 48.86 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 158 | 49.16 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Tobias Bauer | 1997 | 155 | 49.45 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Pascal Engel | 1997 | 154 | 49.52 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
31 | Victor Thers | 1997 | 138 | 51.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Dominik Krüger | 1997 | 136 | 51.59 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
33 | Jonathan Behrmann | 1997 | 131 | 52.29 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
34 | Frederik Ahm | 1997 | 110 | 55.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Andreas Harmuth | 1997 | 105 | 56.27 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Viktor Hermansen | 1997 | 98 | 57.63 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
37 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 90 | 59.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Magnus Hansen | 1997 | 87 | 59.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Alexander Piihl Hansen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 244 | 42.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Henning Janssen | 1998 | 229 | 43.41 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
3 | Philipp Albert | 1999 | 218 | 44.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Lars Donath | 1998 | 214 | 44.39 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Lasse Iffland | 1998 | 207 | 44.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Yannic Walther | 1998 | 195 | 45.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | 193 | 45.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 186 | 46.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 179 | 47.16 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Jonas Riese | 1999 | 176 | 47.35 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Nicolai Grene | 1998 | 174 | 47.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Filip Grimberg | 1998 | 174 | 47.58 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
13 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 169 | 48.01 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
14 | Steffen Deutsch | 1998 | 166 | 48.29 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
15 | Till Herbst | 1999 | 166 | 48.30 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 166 | 48.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Cedric Weis | 1999 | 158 | 49.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Niclas Budek | 1999 | 154 | 49.60 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Erik Ruge | 1998 | 153 | 49.62 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Niclas Franke | 1998 | 153 | 49.63 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
21 | Alexander Olsen | 1998 | 151 | 49.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Leif Peters | 1999 | 151 | 49.87 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
23 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | 151 | 49.89 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kristoffer Neve | 1998 | 147 | 50.32 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Luke Töpfer | 1999 | 144 | 50.72 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Peer Mindt | 1999 | 142 | 50.85 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
27 | Maximilian Kaiser | 1998 | 138 | 51.36 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
28 | Mads Holm | 1998 | 135 | 51.82 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mads Møller | 1998 | 133 | 52.01 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Stanislav Soputniak | 1998 | 132 | 52.17 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
31 | Loris Kaminski | 1999 | 131 | 52.29 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
32 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 129 | 52.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Timon Escher | 1998 | 127 | 52.82 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
34 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 126 | 53.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Florian Klotz | 1998 | 125 | 53.15 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
36 | Frederik Skovgaard | 1999 | 121 | 53.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
37 | Malwin Wermbter | 1998 | 119 | 54.01 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
38 | Leonard Klaje | 1998 | 105 | 56.24 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
39 | Joachim Hermansen | 1998 | 95 | 58.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Sander Sørensen | 1998 | 89 | 59.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
41 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 89 | 59.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 88 | 59.76 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
43 | Felix Jahnke | 1998 | 77 | 1:02.46 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
44 | Tjorben Jänicke | 2001 | 77 | 1:02.52 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Anders Withen Krogh | 1998 | 67 | 1:05.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Philip Brenting | 1999 | 58 | 1:08.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
47 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 57 | 1:09.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
48 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 56 | 1:09.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
49 | Kasper Petersen | 2000 | 56 | 1:09.37 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
50 | Anders Toft Ruby | 2001 | 47 | 1:13.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Luis Felipe | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kristian Hermiz | 1998 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Jonathan Kristensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Christian Kaul | 1998 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Nikita Markovskiy | 1998 | DSQ | 1 hånd i afsl | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Moritz Maurer | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Marvin Kollrich | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |