Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 392 | 34.90 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Georgia Kadoglou | 1998 | 391 | 34.95 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 342 | 36.53 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 341 | 36.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Kim Losensky | 1998 | 313 | 37.65 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Isabel Mass | 1998 | 303 | 38.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 291 | 38.56 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 282 | 38.96 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 271 | 39.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Catherine Labahn | 1998 | 261 | 39.97 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Wiebke Dethloff | 1998 | 259 | 40.06 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 255 | 40.30 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Dana Wehlert | 1998 | 254 | 40.35 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 253 | 40.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Romy Nahrstedt | 1998 | 246 | 40.77 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
16 | Sissy Rössler | 1998 | 239 | 41.18 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Anne Müller | 1998 | 230 | 41.70 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Alina Stephan | 1998 | 229 | 41.74 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
19 | Anna Boutrup | 1998 | 228 | 41.83 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hanna Jönsson | 1998 | 227 | 41.86 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 226 | 41.92 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 225 | 42.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Miranda Orajärvi | 1998 | 223 | 42.16 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
24 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 193 | 44.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Luise Rathmann | 1998 | 190 | 44.45 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
26 | Laura von Holdt | 1998 | 185 | 44.81 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Emily Krontoft | 1998 | 183 | 45.03 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Jenny Sattler | 1998 | 175 | 45.68 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Merle Christensen | 1998 | 160 | 47.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 159 | 47.13 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
31 | Clara Heil | 1998 | 134 | 49.90 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Ella Turin | 1998 | 130 | 50.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Kyra Boxberger | 1998 | 126 | 50.98 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
34 | Hansine Olsen | 1998 | 111 | 53.21 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
35 | Kim Jänicke | 1998 | 107 | 53.85 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
36 | Liselotte Baxter | 1998 | 106 | 53.92 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Luisa Pipgras | 1998 | 100 | 55.11 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
38 | Nanna Hansen | 1998 | 93 | 56.37 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Sandra Danielsen | 1998 | 90 | 57.07 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elaine Haberer | 1999 | 228 | 41.84 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 227 | 41.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Victoria Fischer | 1999 | 216 | 42.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 194 | 44.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Sophie Ritter | 1999 | 176 | 45.57 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 175 | 45.64 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Silvana Bodenstein | 1999 | 170 | 46.16 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
8 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 165 | 46.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Frauke Seidel | 1999 | 149 | 48.24 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Selina Urban | 1999 | 144 | 48.72 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Stefanie Jorga | 1999 | 143 | 48.82 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 135 | 49.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Malene Bang | 1999 | 133 | 50.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 132 | 50.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 113 | 52.85 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
16 | Simone Lauridsen | 1999 | 99 | 55.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Sebine Møller | 1999 | 99 | 55.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 86 | 57.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Fie Hansen | 1999 | 81 | 59.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 43 | 1:12.72 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 218 | 42.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Vanessa Städter | 2000 | 187 | 44.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Fränzi Heinrich | 2000 | 154 | 47.68 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 145 | 48.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Viktoria Trommer | 2000 | 136 | 49.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Mira Mass | 2000 | 123 | 51.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Frederike Weber | 2000 | 122 | 51.45 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Sarah Schumann | 2000 | 109 | 53.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Lisa Kapr | 2000 | 101 | 54.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 83 | 58.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Theresa Freytag | 2001 | 82 | 58.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 75 | 1:00.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Jasmin Wittig | 2000 | 73 | 1:01.14 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Laura Dargen | 2000 | 73 | 1:01.19 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
15 | Astrid Kesner | 2000 | 63 | 1:04.36 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Stella Brinster | 2001 | 44 | 1:12.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Leena Kühn | 2000 | 37 | 1:16.57 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Merle Maurer | 2002 | DNS | |||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |