Results for Tonttu-uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tonttu-Uinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 joulukuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | HTU Stadi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 joulukuu 2013 |
Laji 17, 50m PU N, T-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kertrud Järg | 1995 | 495 | 30.81 | ||||||
Top Uimaseura | ||||||||||
2 | Vilma Venäläinen | 1996 | 458 | 31.62 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Jenna Ranki | 1997 | 449 | 31.82 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Suvi Taskinen | 1998 | 424 | 32.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Sanni Malinen | 1998 | 383 | 33.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Onerva Lahtinen | 1998 | 373 | 33.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Krista Mettinen | 1997 | 370 | 33.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Sara Sohlman | 1995 | 361 | 34.22 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
9 | Anna Niemikotka | 1998 | 355 | 34.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Natalia Laugina | 1998 | 350 | 34.58 | ||||||
St. Petersburg | ||||||||||
11 | Maria Ojala | 1995 | 350 | 34.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 348 | 34.64 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Anni Raussi | 1998 | 337 | 35.01 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
14 | Jenna Brunila | 1996 | 332 | 35.20 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
15 | Nina Lehto | 1996 | 325 | 35.43 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Ilona Rämä | 1997 | 318 | 35.69 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
17 | Ida Hyytiäinen | 1998 | 283 | 37.10 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
18 | Sirja Koutonen | 1997 | 235 | 39.50 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Krista Bergbom | 1998 | 183 | 42.91 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
- | Katja Malmi | 1998 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m PU N, T-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Margaret Markvardt | 2000 | 492 | 30.87 | ||||||
Top Uimaseura | ||||||||||
2 | Mai Riin Salumaa | 2000 | 488 | 30.96 | ||||||
Top Uimaseura | ||||||||||
3 | Alika Tsvetkova | 2000 | 448 | 31.84 | ||||||
Top Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenni Kukkonen | 1999 | 435 | 32.16 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Reeli Marta Siimar | 2000 | 434 | 32.20 | ||||||
Top Uimaseura | ||||||||||
6 | Emilia Kokko | 1999 | 415 | 32.68 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Milla Koskela | 1999 | 403 | 33.00 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Mariel Saar | 2000 | 400 | 33.07 | ||||||
Top Uimaseura | ||||||||||
9 | Peppi Päiviö | 1999 | 354 | 34.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Micaela Orellana | 1999 | 349 | 34.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Hanni Pratsch | 1999 | 337 | 35.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Marilla Parhiala | 2000 | 329 | 35.30 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Helena Knaapi | 1999 | 317 | 35.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 304 | 36.22 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
15 | Kia Karike | 1999 | 299 | 36.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Daniela Helanne | 2000 | 299 | 36.45 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Sara Taskinen | 2000 | 294 | 36.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Vilma Ruulio | 1999 | 268 | 37.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Teele Telgma | 2000 | 262 | 38.08 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
20 | Enna Simola | 1999 | 252 | 38.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Elina Nieminen | 2000 | 221 | 40.27 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
22 | Meri Ojala | 2000 | 221 | 40.32 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Verna Laaksonen | 2000 | 218 | 40.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Annika Niemi | 2000 | 214 | 40.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | 172 | 43.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Elisa Hilden | 1999 | 157 | 45.19 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Oona Törmi | 2000 | 94 | 53.49 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 17, 50m PU N, T-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lisanne Nurk | 2001 | 302 | 36.32 | ||||||
Keila Swimclub | ||||||||||
2 | Jenni Rantanen | 2001 | 296 | 36.57 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Sofia Hinkka | 2001 | 270 | 37.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Janna Appelberg | 2001 | 261 | 38.11 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Laura Väisänen | 2001 | 245 | 38.96 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
6 | Petra Uusikumpu | 2001 | 236 | 39.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Hanna Marie Raag | 2001 | 222 | 40.24 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
8 | Julia Rönkä | 2001 | 220 | 40.33 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
9 | Taru Jokipii | 2002 | 219 | 40.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Iiris Himanto | 2001 | 217 | 40.53 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Vilma Kotola | 2001 | 217 | 40.54 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
12 | Olivia Koski | 2002 | 208 | 41.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Helea-Triin Rohumets | 2002 | 197 | 41.88 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
14 | Liinu Louhikoski | 2004 | 196 | 41.90 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Merili Kallas | 2001 | 164 | 44.54 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
16 | Mette Hämeenaho | 2002 | 161 | 44.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Sanni Kaarila | 2002 | 160 | 44.84 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
18 | Ida Grundström | 2002 | 156 | 45.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Ella Hurtta | 2003 | 154 | 45.42 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
20 | Anna Ketola | 2001 | 148 | 46.00 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Julie Nikkilä | 2003 | 147 | 46.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Julia Huovinen | 2002 | 133 | 47.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Triinu Ress | 2004 | 130 | 48.01 | ||||||
Top Uimaseura | ||||||||||
24 | Aino Koskelo | 2005 | 125 | 48.65 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
25 | Aino Paju | 2003 | 120 | 49.31 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
26 | Tinka Liivalahti | 2003 | 90 | 54.23 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Karla Nevalainen | 2002 | 89 | 54.53 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Ella Alanko | 2003 | 85 | 55.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Xiaohan Zhou | 2004 | 82 | 55.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Daniela Degenhardt | 2003 | 78 | 57.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Tia Tikkanen | 2004 | 72 | 58.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Nicole Yisrael | 2004 | 71 | 58.70 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Helka Suomäki | 2003 | 67 | 59.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Annaliina Hintukainen | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Greta Kandolin | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Maija Rislakki | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 07 joulukuu 2013 |
Lisenssinhaltija: CETUS | Tulostusaika | 19:53 |