Results for GSC Short Course Cup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gladsaxe Short Course | Udskriftsdato | 14 september 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2013 |
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cassandra Louisa Lind Han | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.35 | 1:48.09 | 1:48.09 | ||||
2 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.60 | 1:49.51 | 1:49.51 | ||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.04 | 1:50.37 | 1:50.37 | ||||
4 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.99 | 1:52.45 | 1:52.45 | ||||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.83 | 1:52.66 | 1:52.66 | ||||
6 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.17 | ||||||
7 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.84 | 2:00.25 | 2:00.25 | ||||
8 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.36 | 2:02.81 | 2:02.81 | ||||
9 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.28 | 2:03.26 | 2:03.26 | ||||
10 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.86 | 2:05.23 | 2:05.23 | ||||
11 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.05 | 2:07.01 | 2:07.01 | ||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.65 | 2:07.39 | 2:07.39 | ||||
13 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.01 | 2:08.69 | 2:08.69 | ||||
14 | Marie-Louise Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.25 | 2:10.23 | 2:10.23 | ||||
15 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.79 | 2:16.79 | 2:16.79 | ||||
16 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.06 | 2:16.94 | 2:16.94 | ||||
17 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:17.65 | 2:17.65 | |||||
18 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.81 | 2:18.25 | 2:18.25 | ||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.99 | 2:18.41 | 2:18.41 | ||||
20 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.61 | 2:19.55 | 2:19.55 | ||||
21 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.98 | 2:19.89 | 2:19.89 | ||||
22 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.03 | 2:20.26 | 2:20.26 | ||||
23 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.74 | 2:21.03 | 2:21.03 | ||||
24 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:21.42 | 2:21.42 | |||||
25 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.58 | 2:21.58 | |||||
26 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.65 | 2:23.29 | 2:23.29 | ||||
27 | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.39 | 2:23.36 | |||||
28 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.10 | 2:25.40 | 2:25.52 | 2:25.52 | |||
29 | Katrine Rømming Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.80 | 2:26.12 | 2:26.12 | ||||
30 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.82 | 2:26.85 | 2:26.85 | ||||
31 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.24 | 2:26.95 | 2:26.95 | ||||
32 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.19 | 2:29.15 | 2:29.15 | ||||
33 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.81 | 2:31.51 | 2:31.51 | ||||
34 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.80 | 2:33.25 | 2:33.25 | ||||
35 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.99 | 2:33.47 | 2:33.47 | ||||
36 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.31 | 2:35.11 | 2:35.11 | ||||
37 | Lia Palmberg Nordhald | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.41 | 2:36.89 | 2:36.89 | ||||
38 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.84 | 2:37.07 | 2:37.07 | ||||
39 | Dena Dadkhah | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.94 | 2:40.91 | 2:38.61 | ||||
40 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.83 | 2:38.83 | 2:38.83 | ||||
41 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.08 | 2:39.70 | 2:39.70 | ||||
42 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.53 | 2:40.89 | 2:40.89 | ||||
43 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.88 | 2:41.64 | 2:41.64 | ||||
44 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.57 | 2:49.49 | 2:49.49 | ||||
45 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.91 | 2:50.33 | 2:50.33 | ||||
46 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.26 | 3:01.99 | 3:01.99 | ||||
47 | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.94 | 3:11.68 | 3:11.68 | ||||
48 | Tara Boessenkool | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.13 | 3:43.16 | 3:43.16 | ||||
- | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Brystben | |||||
- | Lea Hansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | brystben v 75m | |||||
- | Nete Katy Mailand Fossing | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Minus bøjle start | |||||
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 43.38 | 1:32.84 | 1:32.84 | ||||
2 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 48.27 | 1:41.31 | 1:41.31 | ||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 49.12 | 1:43.99 | 1:43.99 | ||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.90 | 1:44.87 | 1:44.87 | ||||
5 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.46 | 1:45.46 | |||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.48 | 1:48.47 | 1:48.47 | ||||
7 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 53.18 | 1:51.27 | 1:51.27 | ||||
8 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 52.21 | 1:56.79 | 1:56.79 | ||||
9 | Mira Mass | 2000 | A6 | 54.11 | 1:56.99 | 1:56.99 | ||||
10 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 55.30 | 2:02.91 | 2:02.91 | ||||
11 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 1:01.69 | 2:14.40 | 2:14.40 | ||||
- | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej berør m hånd v 50 | |||||
- | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | DSQ | Afslut ej hånd | |||||
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 42.30 | 1:28.20 | 1:28.20 | ||||
2 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 42.98 | 1:29.48 | 1:29.48 | ||||
3 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.72 | 1:29.79 | 1:29.79 | ||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 43.14 | 1:29.98 | 1:29.98 | ||||
5 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.07 | 1:30.25 | 1:30.25 | ||||
6 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.37 | 1:30.71 | 1:30.71 | ||||
7 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 43.53 | 1:31.73 | 1:31.73 | ||||
8 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 43.17 | 1:32.71 | 1:32.71 | ||||
9 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 44.78 | 1:34.94 | 1:34.94 | ||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 45.29 | 1:35.11 | 1:35.11 | ||||
11 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 44.89 | 1:35.94 | 1:35.94 | ||||
12 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.90 | 1:37.00 | 1:37.00 | ||||
13 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 47.72 | 1:40.67 | 1:40.67 | ||||
14 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 48.09 | 1:41.36 | 1:41.36 | ||||
15 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 48.67 | 1:42.18 | 1:42.18 | ||||
16 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 46.84 | 1:42.32 | 1:42.32 | ||||
17 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 49.39 | 1:47.48 | 1:47.48 | ||||
18 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 50.82 | 1:47.86 | 1:47.86 | ||||
19 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 53.03 | 1:53.00 | 1:53.00 | ||||
- | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej bøjle i start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 14 september 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 13:02 |