2018-07-23   13:54:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSC Short Course Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cassandra Louisa Lind Han  2002  Gladsaxe Idræts Forening    50.35  1:48.09      1:48.09   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    52.60  1:49.51      1:49.51   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    54.04  1:50.37      1:50.37   
Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.99  1:52.45      1:52.45   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    44.83  1:52.66      1:52.66   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:56.17   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    56.84  2:00.25      2:00.25   
Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening    57.36  2:02.81      2:02.81   
Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.28  2:03.26      2:03.26   
10  Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.86  2:05.23      2:05.23   
11  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening    59.05  2:07.01      2:07.01   
12  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    59.65  2:07.39      2:07.39   
13  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.01  2:08.69      2:08.69   
14  Marie-Louise Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.25  2:10.23      2:10.23   
15  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:08.79  2:16.79      2:16.79   
16  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.06  2:16.94      2:16.94   
17  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    2:17.65        2:17.65   
18  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.81  2:18.25      2:18.25   
19  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.99  2:18.41      2:18.41   
20  Rosemarie Koch  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.61  2:19.55      2:19.55   
21  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:06.98  2:19.89      2:19.89   
22  Barbara Lundquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.03  2:20.26      2:20.26   
23  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.74  2:21.03      2:21.03   
24  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening    2:21.42        2:21.42   
25  Rosa IL Wol Jensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:21.58        2:21.58   
26  Julie Becker Sondrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.65  2:23.29      2:23.29   
27  Miel Anthonisen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.39        2:23.36   
28  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.10  2:25.40  2:25.52    2:25.52   
29  Katrine Rømming Jørgensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.80  2:26.12      2:26.12   
30  Petrea Hegelund Hansen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.82  2:26.85      2:26.85   
31  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.24  2:26.95      2:26.95   
32  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:12.19  2:29.15      2:29.15   
33  Emilie Schmidt-Lund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.81  2:31.51      2:31.51   
34  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:14.80  2:33.25      2:33.25   
35  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:12.99  2:33.47      2:33.47   
36  Erika Lyhne Haslund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:14.31  2:35.11      2:35.11   
37  Lia Palmberg Nordhald  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.41  2:36.89      2:36.89   
38  Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.84  2:37.07      2:37.07   
39  Dena Dadkhah  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:11.94  2:40.91      2:38.61   
40  Caroline Dyrby Hoffmeyer  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:15.83  2:38.83      2:38.83   
41  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:17.08  2:39.70      2:39.70   
42  Smilla Stroud Fog  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.53  2:40.89      2:40.89   
43  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:16.88  2:41.64      2:41.64   
44  Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.57  2:49.49      2:49.49   
45  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:20.91  2:50.33      2:50.33   
46  Caroline Amalie Søgaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:27.26  3:01.99      3:01.99   
47  Carmen Byrholt  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:34.94  3:11.68      3:11.68   
48  Tara Boessenkool  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:52.13  3:43.16      3:43.16   
Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Brystben 
Lea Hansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  brystben v 75m 
Nete Katy Mailand Fossing  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Minus bøjle start 
                     
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6    43.38  1:32.84      1:32.84   
Natascha Bonnen Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    48.27  1:41.31      1:41.31   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    49.12  1:43.99      1:43.99   
Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    48.90  1:44.87      1:44.87   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:45.46        1:45.46   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    51.48  1:48.47      1:48.47   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    53.18  1:51.27      1:51.27   
Julie Bojesen  2001  A6    52.21  1:56.79      1:56.79   
Mira Mass  2000  A6    54.11  1:56.99      1:56.99   
10  Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    55.30  2:02.91      2:02.91   
11  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    1:01.69  2:14.40      2:14.40   
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej berør m hånd v 50 
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby            DSQ  Afslut ej hånd 
                     
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    42.30  1:28.20      1:28.20   
Julie Lunau  1995  A6    42.98  1:29.48      1:29.48   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    43.72  1:29.79      1:29.79   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    43.14  1:29.98      1:29.98   
Freja Gram  1999  Gladsaxe Idræts Forening    43.07  1:30.25      1:30.25   
Caroline Øhrstrøm  1995  Gladsaxe Idræts Forening    44.37  1:30.71      1:30.71   
Maja Østergaard  1998  A6    43.53  1:31.73      1:31.73   
Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    43.17  1:32.71      1:32.71   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    44.78  1:34.94      1:34.94   
10  Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    45.29  1:35.11      1:35.11   
11  Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    44.89  1:35.94      1:35.94   
12  Line Kjær  1996  Gladsaxe Idræts Forening    45.90  1:37.00      1:37.00   
13  Lærke Toft Ruby  1999  A6    47.72  1:40.67      1:40.67   
14  Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub    48.09  1:41.36      1:41.36   
15  Nikoline Svensson  1998  Lyngby Svømmeklub    48.67  1:42.18      1:42.18   
16  Hannah Pilgaard  1999  Lyngby Svømmeklub    46.84  1:42.32      1:42.32   
17  Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub    49.39  1:47.48      1:47.48   
18  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub    50.82  1:47.86      1:47.86   
19  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    53.03  1:53.00      1:53.00   
Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej bøjle i start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark