2017-11-23   19:13:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSC Short Course Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    30.83        1:03.85   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    32.61        1:08.09   
August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.85        1:08.50   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    34.29        1:10.82   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    33.85        1:10.87   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    34.65        1:11.42   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    33.05        1:11.71   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.32        1:12.72   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.56        1:13.09   
10  Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    38.25        1:18.64   
11  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.97        1:19.16   
12  Rud Sejr Oxenvad  2001  Hovedstadens Svømmeklub    39.15        1:20.67   
13  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.19        1:21.19   
14  Aleksandar Pesic  2001  Hovedstadens Svømmeklub    39.40        1:21.36   
15  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    38.86        1:21.61   
16  Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.39        1:26.51   
17  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.86        1:28.04   
18  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:29.15        1:29.15   
19  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    41.74        1:30.09   
20  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.61        1:30.18   
21  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening    42.77        1:30.31   
22  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.03        1:31.73   
23  Noah Kofoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.67        1:33.79   
24  Kiran Koch-Mathews  2002  Hovedstadens Svømmeklub    45.75        1:36.37   
25  Malthe Zacho Fahrenholtz  2003  Gladsaxe Idræts Forening    46.01        1:36.96   
26  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening    47.08        1:37.67   
27  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.80        1:41.75   
28  Nicky Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    48.65        1:42.05   
29  Marcus Malberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.17        1:42.38   
30  Søren Ulka  2000  Gladsaxe Idræts Forening    48.65        1:42.65   
31  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.05        1:43.34   
32  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    49.67        1:47.33   
33  Gustav Reginsson Rørbo  2003  Gladsaxe Idræts Forening    51.47        1:47.37   
34  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.35        1:48.03   
35  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub    50.85        1:49.19   
36  Albert Holm  2003  Hovedstadens Svømmeklub    54.28        1:52.38   
37  Charlie Max Breuning  2004  Hovedstadens Svømmeklub    54.54        1:52.86   
38  Carl-Anton Drauchke  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.56        1:55.39   
39  Enzo Sorgini  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.17        1:58.41   
40  Mads Holmen Pedersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    53.68        1:58.52   
41  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening    57.14        2:00.15   
42  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    57.02        2:00.65   
43  William Scherling de Stri  2003  Gladsaxe Idræts Forening    58.91        2:02.32   
44  Gustav Holm-Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.82        2:11.98   
45  Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.15        2:12.19   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6            DNS   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
Stefan Hammer Sørensen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ej berør v 25m 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub    26.89        54.87   
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    26.83        55.41   
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    27.31        57.15   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    28.16        57.70   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    28.10        58.98   
Martin W. Wiftstrand  1998  Vest-Brøndby    29.00        59.10   
Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby    29.02        1:00.13   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    30.12        1:02.34   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    29.60        1:02.98   
10  Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub    30.61        1:03.27   
11  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    32.47        1:06.19   
12  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    31.74        1:06.73   
13  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    32.73        1:08.42   
14  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub    33.38        1:09.08   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Blume  1990  Lyngby Svømmeklub    25.88        54.11   
Patrick Hesselberg  1991  Gladsaxe Idræts Forening    26.83        55.00   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    27.00        55.24   
Andreas Mårtensson  1997  A6    27.10        55.98   
Mads Norking  1995  Gladsaxe Idræts Forening    27.58        56.99   
Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    27.57        57.09   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub    27.22        57.88   
Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub    28.26        58.58   
Joakim Brã¸nnum  1997  Holbæk Svømme Klub    28.36        1:00.21   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    28.71        1:00.21   
11  Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    30.70        1:05.16   
Morten Bak Hansen  1995  A6            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare