2017-12-14   05:19:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSC Short Course Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    36.72  1:15.90  1:54.78    2:34.50   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    38.44  1:19.51  2:01.73    2:43.30   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    39.80  1:21.83  2:03.43    2:45.29   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    39.39  1:21.69  2:46.88    2:46.88   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    40.82  1:24.98  2:09.83    2:53.55   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    43.00  1:28.73  2:14.92    2:59.21   
Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    45.69  1:33.98  2:24.41    3:09.43   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    45.23  1:34.58  2:23.21    3:09.43   
Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening    44.37  1:33.50  2:23.93    3:11.31   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    32.17  1:06.14  1:40.18    2:13.93   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    32.77  1:06.34  1:40.21    2:15.29   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    33.66  1:09.98  1:45.91    2:22.00   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    34.21  1:10.68  1:48.29    2:26.57   
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    35.75  1:13.67  1:52.23    2:30.03   
Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    37.09  1:16.19  1:57.00    2:37.50   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    37.31  1:17.77  1:58.11    2:38.19   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    38.07  1:18.52  1:59.22    2:39.30   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    36.03  1:16.90  1:59.23    2:40.97   
10  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    38.32  1:19.46  2:02.09    2:44.76   
11  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    38.31  1:20.07  2:02.58    2:45.21   
12  Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub    40.08  1:23.58  2:08.42    2:49.66   
13  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    39.58  1:24.00  2:07.80    2:50.26   
14  Sebastian Ravn Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub    40.23  1:23.19  2:08.84    2:52.26   
15  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub    44.84  1:31.94  2:18.97    3:04.09   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kevin Witt Christensen  1995  Farum Svømmeklub    29.21  1:01.33  1:34.28    2:07.09   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening    33.12  1:08.46  1:44.23    2:19.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  12:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare