Results for GSC Short Course Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Gladsaxe Short Course | Udskriftsdato | 14 september 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.60 | 1:03.10 | 1:34.99 | 2:06.73 | |||
2 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 30.57 | 1:02.80 | 1:35.16 | 2:07.26 | |||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.25 | 1:06.89 | 1:39.81 | 2:12.61 | |||
4 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.25 | 1:06.93 | 1:40.55 | 2:14.37 | |||
5 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.15 | 1:07.42 | 1:42.02 | 2:16.09 | |||
6 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 32.49 | 1:07.07 | 1:42.06 | 2:16.89 | |||
7 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 31.92 | 1:07.22 | 1:42.55 | 2:17.09 | |||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.16 | 1:07.63 | 1:43.00 | 2:17.59 | |||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 31.86 | 1:07.99 | 1:44.14 | 2:18.35 | |||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.69 | 1:09.25 | 1:43.62 | 2:18.74 | |||
11 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.61 | 1:08.28 | 1:43.71 | 2:18.75 | |||
12 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.74 | 1:08.50 | 1:44.01 | 2:19.18 | |||
13 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.82 | 1:07.92 | 1:43.65 | 2:20.33 | |||
14 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.75 | 1:09.19 | 1:44.86 | 2:20.63 | |||
15 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 32.95 | 1:09.72 | 1:46.33 | 2:20.69 | |||
16 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.67 | 1:10.28 | 1:46.44 | 2:21.16 | |||
17 | Malene Bang | 1999 | A6 | 32.80 | 1:10.40 | 1:47.44 | 2:21.40 | |||
18 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.52 | 1:08.58 | 1:45.76 | 2:21.89 | |||
19 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.25 | 1:09.17 | 1:45.53 | 2:22.08 | |||
20 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.60 | 1:10.25 | 1:46.58 | 2:23.39 | |||
21 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.02 | 1:11.66 | 1:48.10 | 2:24.49 | |||
22 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.76 | 1:11.52 | 1:49.38 | 2:28.11 | |||
23 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.13 | 1:12.67 | 1:50.39 | 2:28.49 | |||
24 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.42 | 1:12.48 | 1:51.37 | 2:29.54 | |||
25 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.38 | 1:12.96 | 1:52.30 | 2:30.08 | |||
26 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.23 | 1:12.27 | 1:51.99 | 2:30.28 | |||
27 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.09 | 1:13.63 | 1:52.84 | 2:30.58 | |||
28 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.51 | 1:12.19 | 1:52.99 | 2:32.66 | |||
29 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 34.72 | 1:12.43 | 1:52.51 | 2:32.93 | |||
30 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 35.55 | 1:14.58 | 1:53.95 | 2:33.35 | |||
31 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.55 | 1:15.00 | 1:55.97 | 2:35.80 | |||
32 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:17.73 | 1:59.93 | 2:41.09 | |||
33 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.43 | 1:15.57 | 1:58.83 | 2:42.52 | |||
34 | Cassandra Louisa Lind Han | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.89 | 1:20.89 | 2:04.85 | 2:45.75 | |||
35 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.13 | 1:21.46 | 2:04.39 | 2:46.37 | |||
36 | Kristina Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.12 | 1:18.14 | 2:02.07 | 2:46.49 | |||
37 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.59 | 1:20.23 | 2:03.45 | 2:47.05 | |||
38 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 39.05 | 1:21.65 | 2:05.40 | 2:47.39 | |||
39 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.25 | 1:22.67 | 2:07.55 | 2:47.44 | |||
40 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.83 | 1:20.59 | 2:05.24 | 2:48.90 | |||
41 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.50 | 1:22.63 | 2:06.89 | 2:49.71 | |||
42 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.28 | 1:21.43 | 2:06.71 | 2:50.59 | |||
43 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.58 | 1:23.13 | 2:07.66 | 2:51.18 | |||
44 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 37.37 | 1:21.11 | 2:07.63 | 2:52.47 | |||
45 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.81 | 1:23.70 | 2:09.47 | 2:52.89 | |||
46 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.19 | 1:21.49 | 2:07.17 | 2:53.64 | |||
47 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 40.32 | 1:24.95 | 2:10.69 | 2:54.18 | |||
48 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.62 | 1:25.43 | 2:12.18 | 2:54.85 | |||
49 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.01 | 1:23.72 | 2:10.00 | 2:55.54 | |||
50 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.86 | 1:25.34 | 2:12.35 | 2:58.57 | |||
51 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.97 | 1:26.83 | 2:15.30 | 2:58.87 | |||
52 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.77 | 1:28.34 | 2:16.83 | 3:03.48 | |||
53 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.03 | 1:27.70 | 2:16.95 | 3:03.62 | |||
54 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.37 | 1:27.75 | 2:18.13 | 3:04.69 | |||
55 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.10 | 1:32.05 | 2:21.96 | 3:10.99 | |||
56 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.18 | 1:28.35 | 2:21.65 | 3:12.76 | |||
57 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.36 | 1:37.86 | 2:30.79 | 3:21.17 | |||
58 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.99 | 1:36.11 | 2:29.58 | 3:21.85 | |||
59 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.95 | 1:38.69 | 2:32.06 | 3:22.92 | |||
60 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.09 | 1:39.36 | 2:32.82 | 3:24.13 | |||
61 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.03 | 1:43.13 | 2:42.44 | 3:36.70 | |||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 14 september 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:46 |