2017-12-12   18:44:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSC Short Course Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    30.60  1:03.10  1:34.99    2:06.73   
Julie Lunau  1995  A6    30.57  1:02.80  1:35.16    2:07.26   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    32.25  1:06.89  1:39.81    2:12.61   
Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    32.25  1:06.93  1:40.55    2:14.37   
Kamilla Larsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    33.15  1:07.42  1:42.02    2:16.09   
Maria Bastiansen  1995  Farum Svømmeklub    32.49  1:07.07  1:42.06    2:16.89   
Maja Østergaard  1998  A6    31.92  1:07.22  1:42.55    2:17.09   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    32.16  1:07.63  1:43.00    2:17.59   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    31.86  1:07.99  1:44.14    2:18.35   
10  Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub    32.69  1:09.25  1:43.62    2:18.74   
11  Nikoline Svensson  1998  Lyngby Svømmeklub    32.61  1:08.28  1:43.71    2:18.75   
12  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    32.74  1:08.50  1:44.01    2:19.18   
13  Lærke Wilhelmsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    32.82  1:07.92  1:43.65    2:20.33   
14  Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub    32.75  1:09.19  1:44.86    2:20.63   
15  Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    32.95  1:09.72  1:46.33    2:20.69   
16  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    33.67  1:10.28  1:46.44    2:21.16   
17  Malene Bang  1999  A6    32.80  1:10.40  1:47.44    2:21.40   
18  Caroline Samuel  2000  Køge Svømmeklub    32.52  1:08.58  1:45.76    2:21.89   
19  Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    32.25  1:09.17  1:45.53    2:22.08   
20  Hannah Pilgaard  1999  Lyngby Svømmeklub    33.60  1:10.25  1:46.58    2:23.39   
21  Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    35.02  1:11.66  1:48.10    2:24.49   
22  Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub    34.76  1:11.52  1:49.38    2:28.11   
23  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub    35.13  1:12.67  1:50.39    2:28.49   
24  Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    34.42  1:12.48  1:51.37    2:29.54   
25  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    34.38  1:12.96  1:52.30    2:30.08   
26  Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    34.23  1:12.27  1:51.99    2:30.28   
27  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    36.09  1:13.63  1:52.84    2:30.58   
28  Nicoline Toth Nielsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    33.51  1:12.19  1:52.99    2:32.66   
29  Katja Petersson  2001  A6    34.72  1:12.43  1:52.51    2:32.93   
30  Natascha Bonnen Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    35.55  1:14.58  1:53.95    2:33.35   
31  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    35.55  1:15.00  1:55.97    2:35.80   
32  Emma Henriksen  2001  Køge Svømmeklub    36.33  1:17.73  1:59.93    2:41.09   
33  Clara Malling Frederiksen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.43  1:15.57  1:58.83    2:42.52   
34  Cassandra Louisa Lind Han  2002  Gladsaxe Idræts Forening    37.89  1:20.89  2:04.85    2:45.75   
35  Lærke Schlott Reichel  2001  Køge Svømmeklub    39.13  1:21.46  2:04.39    2:46.37   
36  Kristina Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    37.12  1:18.14  2:02.07    2:46.49   
37  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.59  1:20.23  2:03.45    2:47.05   
38  Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    39.05  1:21.65  2:05.40    2:47.39   
39  Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    39.25  1:22.67  2:07.55    2:47.44   
40  Ida Sandvig Stage  2001  Gladsaxe Idræts Forening    37.83  1:20.59  2:05.24    2:48.90   
41  Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening    39.50  1:22.63  2:06.89    2:49.71   
42  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.28  1:21.43  2:06.71    2:50.59   
43  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    39.58  1:23.13  2:07.66    2:51.18   
44  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    37.37  1:21.11  2:07.63    2:52.47   
45  Ida Kjørtsholtsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.81  1:23.70  2:09.47    2:52.89   
46  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.19  1:21.49  2:07.17    2:53.64   
47  Anitta Lyngstrøm  2000  A6    40.32  1:24.95  2:10.69    2:54.18   
48  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    41.62  1:25.43  2:12.18    2:54.85   
49  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.01  1:23.72  2:10.00    2:55.54   
50  Asta Holmegaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.86  1:25.34  2:12.35    2:58.57   
51  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    40.97  1:26.83  2:15.30    2:58.87   
52  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.77  1:28.34  2:16.83    3:03.48   
53  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.03  1:27.70  2:16.95    3:03.62   
54  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    40.37  1:27.75  2:18.13    3:04.69   
55  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening    42.10  1:32.05  2:21.96    3:10.99   
56  Clara Eskebæk Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.18  1:28.35  2:21.65    3:12.76   
57  Katrine Becker Sondrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.36  1:37.86  2:30.79    3:21.17   
58  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    44.99  1:36.11  2:29.58    3:21.85   
59  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.95  1:38.69  2:32.06    3:22.92   
60  Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.09  1:39.36  2:32.82    3:24.13   
61  Julie Becker Sondrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    49.03  1:43.13  2:42.44    3:36.70   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Freja Gram  1999  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare