2017-11-20   08:50:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GSC Short Course Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    30.60  1:03.10  1:34.99    2:06.73   
Julie Lunau  1995  A6    30.57  1:02.80  1:35.16    2:07.26   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    32.25  1:06.89  1:39.81    2:12.61   
Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    32.25  1:06.93  1:40.55    2:14.37   
Kamilla Larsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    33.15  1:07.42  1:42.02    2:16.09   
Maria Bastiansen  1995  Farum Svømmeklub    32.49  1:07.07  1:42.06    2:16.89   
Maja Østergaard  1998  A6    31.92  1:07.22  1:42.55    2:17.09   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    32.16  1:07.63  1:43.00    2:17.59   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    31.86  1:07.99  1:44.14    2:18.35   
10  Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub    32.69  1:09.25  1:43.62    2:18.74   
11  Nikoline Svensson  1998  Lyngby Svømmeklub    32.61  1:08.28  1:43.71    2:18.75   
12  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    32.74  1:08.50  1:44.01    2:19.18   
13  Lærke Wilhelmsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    32.82  1:07.92  1:43.65    2:20.33   
14  Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub    32.75  1:09.19  1:44.86    2:20.63   
15  Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    32.95  1:09.72  1:46.33    2:20.69   
16  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    33.67  1:10.28  1:46.44    2:21.16   
17  Malene Bang  1999  A6    32.80  1:10.40  1:47.44    2:21.40   
18  Caroline Samuel  2000  Køge Svømmeklub    32.52  1:08.58  1:45.76    2:21.89   
19  Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    32.25  1:09.17  1:45.53    2:22.08   
20  Hannah Pilgaard  1999  Lyngby Svømmeklub    33.60  1:10.25  1:46.58    2:23.39   
21  Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    35.02  1:11.66  1:48.10    2:24.49   
22  Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub    34.76  1:11.52  1:49.38    2:28.11   
23  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub    35.13  1:12.67  1:50.39    2:28.49   
24  Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    34.42  1:12.48  1:51.37    2:29.54   
25  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    34.38  1:12.96  1:52.30    2:30.08   
26  Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    34.23  1:12.27  1:51.99    2:30.28   
27  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    36.09  1:13.63  1:52.84    2:30.58   
28  Nicoline Toth Nielsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    33.51  1:12.19  1:52.99    2:32.66   
29  Katja Petersson  2001  A6    34.72  1:12.43  1:52.51    2:32.93   
30  Natascha Bonnen Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    35.55  1:14.58  1:53.95    2:33.35   
31  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    35.55  1:15.00  1:55.97    2:35.80   
32  Emma Henriksen  2001  Køge Svømmeklub    36.33  1:17.73  1:59.93    2:41.09   
33  Clara Malling Frederiksen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.43  1:15.57  1:58.83    2:42.52   
34  Cassandra Louisa Lind Han  2002  Gladsaxe Idræts Forening    37.89  1:20.89  2:04.85    2:45.75   
35  Lærke Schlott Reichel  2001  Køge Svømmeklub    39.13  1:21.46  2:04.39    2:46.37   
36  Kristina Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    37.12  1:18.14  2:02.07    2:46.49   
37  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.59  1:20.23  2:03.45    2:47.05   
38  Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    39.05  1:21.65  2:05.40    2:47.39   
39  Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    39.25  1:22.67  2:07.55    2:47.44   
40  Ida Sandvig Stage  2001  Gladsaxe Idræts Forening    37.83  1:20.59  2:05.24    2:48.90   
41  Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening    39.50  1:22.63  2:06.89    2:49.71   
42  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.28  1:21.43  2:06.71    2:50.59   
43  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    39.58  1:23.13  2:07.66    2:51.18   
44  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    37.37  1:21.11  2:07.63    2:52.47   
45  Ida Kjørtsholtsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.81  1:23.70  2:09.47    2:52.89   
46  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.19  1:21.49  2:07.17    2:53.64   
47  Anitta Lyngstrøm  2000  A6    40.32  1:24.95  2:10.69    2:54.18   
48  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    41.62  1:25.43  2:12.18    2:54.85   
49  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.01  1:23.72  2:10.00    2:55.54   
50  Asta Holmegaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.86  1:25.34  2:12.35    2:58.57   
51  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    40.97  1:26.83  2:15.30    2:58.87   
52  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.77  1:28.34  2:16.83    3:03.48   
53  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.03  1:27.70  2:16.95    3:03.62   
54  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    40.37  1:27.75  2:18.13    3:04.69   
55  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening    42.10  1:32.05  2:21.96    3:10.99   
56  Clara Eskebæk Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.18  1:28.35  2:21.65    3:12.76   
57  Katrine Becker Sondrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.36  1:37.86  2:30.79    3:21.17   
58  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    44.99  1:36.11  2:29.58    3:21.85   
59  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.95  1:38.69  2:32.06    3:22.92   
60  Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.09  1:39.36  2:32.82    3:24.13   
61  Julie Becker Sondrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    49.03  1:43.13  2:42.44    3:36.70   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Freja Gram  1999  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    28.06  57.75  1:27.29    1:55.90   
Patrick Hesselberg  1991  Gladsaxe Idræts Forening    28.13  57.77  1:27.40    1:56.27   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    29.36  59.34  1:30.34    2:01.34   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub    29.72  1:02.52  1:34.17    2:03.62   
Jakob Vodstrup  1994  Lyngby Svømmeklub    30.55  1:03.46  1:35.07    2:06.01   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    30.17  1:01.88  1:34.29    2:06.29   
Nikolai Skelsager  1996  A6    29.84  1:02.61  1:35.88    2:08.30   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    29.88  1:02.97  1:35.46    2:09.03   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    29.96  1:03.13  1:36.98    2:10.08   
10  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    30.96  1:04.69  1:38.07    2:10.97   
11  Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    1:05.30  1:37.77  2:11.00    2:11.00   
12  Martin W. Wiftstrand  1998  Vest-Brøndby    30.19  1:03.13  1:37.65    2:11.67   
13  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    30.24  1:03.42  1:37.74    2:12.73   
14  Joakim Brã¸nnum  1997  Holbæk Svømme Klub    28.87  1:01.84  1:37.05    2:13.21   
15  Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    29.76  1:02.95  1:38.83    2:15.09   
16  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    30.30  1:04.73  1:40.73    2:16.12   
17  William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    30.63  1:04.05  1:39.57    2:16.54   
18  Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    32.07  1:05.35  1:41.13    2:18.22   
19  Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub    31.71  1:07.36  1:43.93    2:18.62   
20  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    33.10  1:09.59  1:46.32    2:22.21   
21  Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    32.44  1:08.59  1:46.31    2:22.32   
22  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    33.52  1:09.93  1:46.84    2:22.50   
23  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    33.24  1:07.57  1:44.37    2:22.72   
24  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    34.03  1:10.92  1:48.78    2:24.91   
25  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    32.91  1:10.02  1:48.01    2:25.90   
26  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    33.53  1:10.56  1:49.02    2:26.65   
27  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    34.39  1:11.74  1:49.77    2:28.33   
28  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    33.69  1:11.55  1:50.90    2:29.08   
29  Sebastian Ravn Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub    33.98  1:12.06  1:51.99    2:29.39   
30  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    34.74  1:13.43  1:52.53    2:30.27   
31  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    33.97  1:12.70  1:53.47    2:32.70   
32  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    34.92  1:13.68  1:54.24    2:32.81   
33  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.69  1:14.82  1:56.43    2:35.11   
34  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    33.98  1:12.83  1:54.59    2:35.42   
35  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub    34.82  1:14.58  1:55.57    2:35.79   
36  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.06  1:16.29  1:57.90    2:35.95   
37  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening    36.33  1:20.63  2:06.98    2:51.08   
38  Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    41.01  1:27.68  2:14.22    2:53.30   
39  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.97  1:23.00  2:09.56    2:53.80   
40  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    42.54  1:31.72  2:23.30    3:12.62   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            DSQ  ej berør v 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6    30.11        1:06.72   
Kristina Thomsen  1991  Gladsaxe Idræts Forening    29.12        1:07.43   
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    31.40        1:08.47   
Line Kjær  1996  Gladsaxe Idræts Forening    31.94        1:08.78   
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub    31.52        1:09.09   
Isabel Mass  1998  A6    31.46        1:09.87   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    33.62        1:11.10   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    31.96        1:11.14   
Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    32.58        1:11.62   
10  Freja Gram  1999  Gladsaxe Idræts Forening    34.17        1:11.90   
11  Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    32.49        1:11.92   
12  Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idræts Forening    33.62        1:12.10   
13  Malene Bang  1999  A6    34.79        1:12.64   
14  Thea Hovmand Larsen  1997  Gladsaxe Idræts Forening    33.13        1:12.71   
15  Mira Mass  2000  A6    34.52        1:13.20   
16  Josefine Boisen  1996  Køge Svømmeklub    34.17        1:13.31   
17  Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening    33.97        1:13.37   
18  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    35.76        1:13.60   
19  Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:14.69        1:14.69   
20  Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub    34.43        1:14.93   
21  Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    35.97        1:15.49   
22  Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    37.11        1:16.50   
22  Kamilla Larsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    37.98        1:16.50   
24  Louise Lynæs Larsen  1997  Holbæk Svømme Klub    36.19        1:16.75   
25  Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub    35.49        1:16.91   
26  Laura Andersen  1997  Køge Svømmeklub    38.42        1:18.33   
27  Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.54        1:19.53   
28  Anna Andersen  2001  Køge Svømmeklub    36.56        1:19.54   
29  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    38.01        1:19.60   
30  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    37.02        1:19.75   
31  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.39        1:22.21   
32  Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    39.54        1:23.21   
33  Rebecca Hauerberg Terp  2001  A6    39.35        1:23.85   
34  Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    40.97        1:29.69   
35  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    41.28        1:29.79   
36  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    47.08        1:30.67   
37  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    42.99        1:31.16   
38  Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    43.37        1:31.75   
39  Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.55        1:32.78   
40  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening    44.86        1:33.41   
41  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.04        1:35.27   
42  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.44        1:37.31   
43  Asta Holmegaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    48.65        1:38.04   
44  Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.39        1:38.56   
45  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.84        1:39.22   
46  Emilie Bast  2002  Hovedstadens Svømmeklub    50.30        1:41.78   
47  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    48.51        1:41.85   
48  Clara Eskebæk Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    48.96        1:43.89   
49  Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub    50.21        1:44.32   
49  Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub    48.43        1:44.32   
51  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:46.69        1:46.69   
52  Nete Katy Mailand Fossing  2002  Gladsaxe Idræts Forening    51.80        1:47.88   
53  Isabella Rosenberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    54.00        1:47.95   
54  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening    54.31        1:48.73   
55  Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    52.35        1:49.42   
56  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening    54.94        1:49.75   
57  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    53.70        1:52.15   
58  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    56.19        1:52.23   
59  Esther Pontoppidan  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.74        1:53.14   
60  Smilla Stroud Fog  2004  Hovedstadens Svømmeklub    52.19        1:56.39   
61  Lotte Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.43        1:56.92   
62  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:01.36        1:59.42   
63  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    59.22        2:00.25   
64  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening    57.17        2:02.39   
65  Lia Palmberg Nordhald  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.11        2:02.86   
66  Marie-Louise Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    58.15        2:02.93   
67  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.47        2:03.38   
68  Dena Dadkhah  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:01.18        2:03.99   
69  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.13        2:04.29   
70  Emilie Schmidt-Lund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.11        2:04.83   
71  Erika Lyhne Haslund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    59.78        2:05.55   
72  Miel Anthonisen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.66        2:05.70   
73  Rosemarie Koch  2004  Hovedstadens Svømmeklub    58.51        2:06.14   
74  Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.84        2:07.40   
75  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.75        2:08.75   
76  Lea Hansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.48        2:08.79   
77  Barbara Lundquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.43        2:09.59   
78  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.81        2:10.18   
79  Katrine Rømming Jørgensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:10.50        2:10.50   
80  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening    59.34        2:10.52   
81  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.56        2:12.99   
82  Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.74        2:14.58   
83  Caroline Dyrby Hoffmeyer  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:08.11        2:14.73   
84  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.62        2:16.88   
85  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.32        2:17.24   
86  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.43        2:19.26   
87  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:20.57        2:20.57   
88  Petrea Hegelund Hansen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:22.76        2:22.76   
89  Rosa IL Wol Jensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.61        2:26.07   
90  Carmen Byrholt  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:30.66        2:30.66   
91  Caroline Amalie Søgaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.34        2:35.43   
92  Tara Boessenkool  2004  Hovedstadens Svømmeklub    3:00.94        3:00.94   
Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.52        1:18.97   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.21        1:19.21   
Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    39.67        1:25.99   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    41.82        1:29.18   
Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.25        1:29.72   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    40.66        1:31.31   
Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    43.47        1:31.39   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.80        1:34.73   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6    30.57        1:05.37   
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    31.64        1:10.45   
Mira Mass  2000  A6    33.63        1:12.53   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    34.81        1:12.59   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    35.12        1:15.11   
Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    35.70        1:15.53   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    37.39        1:20.15   
Anna Andersen  2001  Køge Svømmeklub    36.97        1:20.72   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub    30.71        1:05.52   
Kristina Thomsen  1991  Gladsaxe Idræts Forening    28.70        1:05.57   
Line Kjær  1996  Gladsaxe Idræts Forening    31.71        1:07.82   
Isabel Mass  1998  A6    31.37        1:09.40   
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    33.00        1:10.26   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    33.62        1:11.08   
Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    32.74        1:11.22   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    31.85        1:12.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Bak Hansen  1995  A6    26.32        59.54   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub    29.16        59.71   
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    29.09        1:01.52   
Patrick Hesselberg  1991  Gladsaxe Idræts Forening    29.04        1:01.89   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    28.69        1:02.10   
Anders Blume  1990  Lyngby Svømmeklub    27.78        1:02.27   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening    29.27        1:02.43   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    28.86        1:02.94   
Jakob Vodstrup  1994  Lyngby Svømmeklub    29.77        1:03.56   
10  Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    29.50        1:03.94   
11  Mads Norking  1995  Gladsaxe Idræts Forening    29.75        1:04.31   
12  William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    29.66        1:04.85   
13  Andreas Mårtensson  1997  A6    32.75        1:07.64   
14  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    32.50        1:07.67   
15  Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby    32.42        1:08.00   
16  Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    33.26        1:08.21   
17  Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    33.83        1:09.57   
18  Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    30.80        1:10.08   
19  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    34.21        1:14.94   
20  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    34.72        1:15.44   
21  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    35.97        1:17.22   
22  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    38.21        1:18.04   
23  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    38.01        1:18.40   
24  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    37.73        1:18.77   
25  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.98        1:20.66   
26  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    36.23        1:21.29   
27  Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening    42.34        1:25.29   
28  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    39.91        1:26.16   
29  Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    40.60        1:28.82   
30  Rud Sejr Oxenvad  2001  Hovedstadens Svømmeklub    40.77        1:29.53   
31  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.47        1:30.67   
32  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    43.29        1:33.65   
33  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    44.81        1:34.56   
34  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.08        1:35.98   
35  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    48.63        1:39.14   
36  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    45.67        1:39.39   
37  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening    46.91        1:39.72   
38  Noah Kofoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    48.50        1:42.54   
39  Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub    51.37        1:43.38   
40  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening    49.77        1:44.74   
41  Kiran Koch-Mathews  2002  Hovedstadens Svømmeklub    51.63        1:45.48   
42  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    49.64        1:46.05   
43  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.71        1:47.54   
44  Malthe Zacho Fahrenholtz  2003  Gladsaxe Idræts Forening    47.82        1:47.56   
45  Marcus Malberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    51.91        1:48.75   
46  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening    50.76        1:49.28   
47  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening    53.60        1:49.80   
48  Stefan Hammer Sørensen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    54.19        1:50.27   
49  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    50.16        1:51.61   
50  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening    58.40        1:58.27   
51  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.41        1:58.38   
52  Søren Ulka  2000  Gladsaxe Idræts Forening    55.39        1:59.63   
53  Albert Holm  2003  Hovedstadens Svømmeklub    58.53        2:00.70   
54  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    57.58        2:05.49   
55  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.13        2:05.61   
56  Adam Vedel Thomsen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    53.45        2:06.48   
57  Mads Holmen Pedersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.13        2:06.65   
58  Oskar Mosbek  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.35        2:07.04   
59  Carl-Anton Drauchke  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.90        2:07.42   
60  Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.30        2:07.72   
61  Charlie Max Breuning  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.97        2:10.47   
62  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    58.71        2:10.54   
63  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.71        2:11.81   
64  Enzo Sorgini  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.93        2:13.27   
65  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.15        2:15.52   
66  Gustav Holm-Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:14.27        2:23.49   
Aleksandar Pesic  2001  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  afslut mave v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    35.02        1:13.68   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    34.67        1:14.77   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    36.40        1:16.27   
August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.02        1:16.72   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.44        1:17.37   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.15        1:18.42   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.25        1:21.57   
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.72        1:26.60   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    28.57        1:00.44   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    28.98        1:02.97   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    29.75        1:04.16   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    29.89        1:05.24   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    31.90        1:06.01   
Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby    32.76        1:07.88   
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    32.46        1:08.23   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    33.07        1:08.89   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Hesselberg  1991  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.08        1:00.08   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub    29.98        1:00.15   
Andreas Mårtensson  1997  A6    29.32        1:01.92   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening    29.21        1:02.37   
Jakob Vodstrup  1994  Lyngby Svømmeklub    29.92        1:02.70   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    28.96        1:03.19   
Mads Norking  1995  Gladsaxe Idræts Forening    29.99        1:04.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  16:37 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cassandra Louisa Lind Han  2002  Gladsaxe Idræts Forening    50.35  1:48.09      1:48.09   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    52.60  1:49.51      1:49.51   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    54.04  1:50.37      1:50.37   
Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.99  1:52.45      1:52.45   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    44.83  1:52.66      1:52.66   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:56.17   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    56.84  2:00.25      2:00.25   
Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening    57.36  2:02.81      2:02.81   
Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.28  2:03.26      2:03.26   
10  Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.86  2:05.23      2:05.23   
11  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening    59.05  2:07.01      2:07.01   
12  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    59.65  2:07.39      2:07.39   
13  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.01  2:08.69      2:08.69   
14  Marie-Louise Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.25  2:10.23      2:10.23   
15  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:08.79  2:16.79      2:16.79   
16  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.06  2:16.94      2:16.94   
17  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    2:17.65        2:17.65   
18  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.81  2:18.25      2:18.25   
19  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.99  2:18.41      2:18.41   
20  Rosemarie Koch  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.61  2:19.55      2:19.55   
21  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:06.98  2:19.89      2:19.89   
22  Barbara Lundquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.03  2:20.26      2:20.26   
23  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.74  2:21.03      2:21.03   
24  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening    2:21.42        2:21.42   
25  Rosa IL Wol Jensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:21.58        2:21.58   
26  Julie Becker Sondrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.65  2:23.29      2:23.29   
27  Miel Anthonisen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.39        2:23.36   
28  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.10  2:25.40  2:25.52    2:25.52   
29  Katrine Rømming Jørgensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.80  2:26.12      2:26.12   
30  Petrea Hegelund Hansen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.82  2:26.85      2:26.85   
31  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.24  2:26.95      2:26.95   
32  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:12.19  2:29.15      2:29.15   
33  Emilie Schmidt-Lund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.81  2:31.51      2:31.51   
34  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:14.80  2:33.25      2:33.25   
35  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:12.99  2:33.47      2:33.47   
36  Erika Lyhne Haslund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:14.31  2:35.11      2:35.11   
37  Lia Palmberg Nordhald  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.41  2:36.89      2:36.89   
38  Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.84  2:37.07      2:37.07   
39  Dena Dadkhah  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:11.94  2:40.91      2:38.61   
40  Caroline Dyrby Hoffmeyer  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:15.83  2:38.83      2:38.83   
41  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:17.08  2:39.70      2:39.70   
42  Smilla Stroud Fog  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.53  2:40.89      2:40.89   
43  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:16.88  2:41.64      2:41.64   
44  Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.57  2:49.49      2:49.49   
45  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:20.91  2:50.33      2:50.33   
46  Caroline Amalie Søgaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:27.26  3:01.99      3:01.99   
47  Carmen Byrholt  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:34.94  3:11.68      3:11.68   
48  Tara Boessenkool  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:52.13  3:43.16      3:43.16   
Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Brystben 
Lea Hansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  brystben v 75m 
Nete Katy Mailand Fossing  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Minus bøjle start 
                     
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6    43.38  1:32.84      1:32.84   
Natascha Bonnen Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    48.27  1:41.31      1:41.31   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    49.12  1:43.99      1:43.99   
Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    48.90  1:44.87      1:44.87   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:45.46        1:45.46   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    51.48  1:48.47      1:48.47   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    53.18  1:51.27      1:51.27   
Julie Bojesen  2001  A6    52.21  1:56.79      1:56.79   
Mira Mass  2000  A6    54.11  1:56.99      1:56.99   
10  Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    55.30  2:02.91      2:02.91   
11  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    1:01.69  2:14.40      2:14.40   
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej berør m hånd v 50 
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby            DSQ  Afslut ej hånd 
                     
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    42.30  1:28.20      1:28.20   
Julie Lunau  1995  A6    42.98  1:29.48      1:29.48   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    43.72  1:29.79      1:29.79   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    43.14  1:29.98      1:29.98   
Freja Gram  1999  Gladsaxe Idræts Forening    43.07  1:30.25      1:30.25   
Caroline Øhrstrøm  1995  Gladsaxe Idræts Forening    44.37  1:30.71      1:30.71   
Maja Østergaard  1998  A6    43.53  1:31.73      1:31.73   
Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    43.17  1:32.71      1:32.71   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    44.78  1:34.94      1:34.94   
10  Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    45.29  1:35.11      1:35.11   
11  Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    44.89  1:35.94      1:35.94   
12  Line Kjær  1996  Gladsaxe Idræts Forening    45.90  1:37.00      1:37.00   
13  Lærke Toft Ruby  1999  A6    47.72  1:40.67      1:40.67   
14  Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub    48.09  1:41.36      1:41.36   
15  Nikoline Svensson  1998  Lyngby Svømmeklub    48.67  1:42.18      1:42.18   
16  Hannah Pilgaard  1999  Lyngby Svømmeklub    46.84  1:42.32      1:42.32   
17  Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub    49.39  1:47.48      1:47.48   
18  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub    50.82  1:47.86      1:47.86   
19  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    53.03  1:53.00      1:53.00   
Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej bøjle i start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  16:43   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    51.95  1:44.78      1:44.78   
Cassandra Louisa Lind Han  2002  Gladsaxe Idræts Forening    50.36  1:47.26      1:47.26   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    51.64  1:48.39      1:48.39   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    55.59  1:49.74      1:49.74   
Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.94  1:50.29      1:50.29   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    54.30  1:53.44      1:53.44   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    56.40  2:00.77      2:00.77   
Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DNF   
                     
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    50.47  1:41.97      1:41.97   
Natascha Bonnen Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    48.98  1:42.98      1:42.98   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    48.16  1:43.10      1:43.10   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    50.07  1:45.55      1:45.55   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    53.27  1:51.93      1:51.93   
Mira Mass  2000  A6    59.94  2:03.85      2:03.85   
Julie Bojesen  2001  A6    59.67  2:06.64      2:06.64   
Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej bøjle v start 
                     
 
Løb 5, 100m Cr ben Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    43.00  1:27.76      1:27.76   
Freja Gram  1999  Gladsaxe Idræts Forening    42.49  1:28.84      1:28.84   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    43.21  1:29.18      1:29.18   
Caroline Øhrstrøm  1995  Gladsaxe Idræts Forening    43.48  1:29.41      1:29.41   
Maja Østergaard  1998  A6    42.85  1:30.13      1:30.13   
Julie Lunau  1995  A6    43.85  1:30.21      1:30.21   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    43.59  1:31.23      1:31.23   
Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    43.34  1:34.34      1:34.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  16:43 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 6, 100m Cr ben Herrer, Indledende 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    43.17  1:35.58      1:35.58   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    47.70  1:40.92      1:40.92   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    45.87  1:41.74      1:41.74   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    47.24  1:42.08      1:42.08   
Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening    50.04  1:45.97      1:45.97   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    51.66  1:51.86      1:51.86   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    50.74  1:51.97      1:51.97   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    52.79  1:53.11      1:53.11   
Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening    54.92  1:57.75      1:57.75   
10  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    58.04  2:04.28      2:04.28   
11  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    58.83  2:05.98      2:05.98   
12  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.57  2:07.34      2:07.34   
13  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.77  2:08.85      2:08.85   
14  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.51  2:18.99      2:18.99   
15  Charlie Max Breuning  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.36  2:24.95      2:24.95   
16  Carl-Anton Drauchke  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.13  2:25.78      2:25.78   
17  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.89  2:26.05      2:26.05   
18  Albert Holm  2003  Hovedstadens Svømmeklub    2:29.38        2:29.38   
19  Adam Vedel Thomsen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.69  2:29.91      2:29.91   
20  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:11.36  2:30.60      2:30.60   
21  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:11.26        2:31.22   
22  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:12.29  2:37.42      2:37.42   
23  Stefan Hammer Sørensen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:16.16  2:41.82      2:41.82   
24  Marcus Malberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.45  2:41.98      2:41.98   
25  Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:16.71  2:42.56      2:42.56   
26  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:22.03  2:54.77      2:54.77   
27  Mads Holmen Pedersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:27.34  3:13.03      3:13.03   
28  Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:32.41  3:21.87      3:21.87   
29  Søren Ulka  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:39.67  3:29.33      3:29.33   
30  Enzo Sorgini  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:47.48  3:36.81      3:36.81   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej hånd v 75m 
Noah Kofoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ej hånd ved afslut 
                     
 
Løb 6, 100m Cr ben Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    38.25  1:24.34      1:24.34   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    1:27.05        1:27.05   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    1:29.41        1:29.41   
Martin W. Wiftstrand  1998  Vest-Brøndby    51.09  1:47.01      1:47.01   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    50.14  1:51.69      1:51.69   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej berør v 25m 
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej berør v 100m 
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej berør v 50m 
                     
 
Løb 6, 100m Cr ben Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    35.71  1:17.89      1:17.89   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub    40.36  1:26.63      1:26.63   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    43.03  1:35.93      1:35.93   
Andreas Mårtensson  1997  A6    1:36.94        1:36.94   
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    45.64  1:37.69      1:37.69   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej hånd v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  12:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 6, 100m Cr ben Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    42.65  1:34.34      1:34.34   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    44.74  1:38.70      1:38.70   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    47.09  1:39.35      1:39.35   
Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening    48.34  1:41.73      1:41.73   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    49.97  1:46.48      1:46.48   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    51.52  1:49.99      1:49.99   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    51.93  1:50.09      1:50.09   
Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening    54.88  1:57.44      1:57.44   
                     
 
Løb 6, 100m Cr ben Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    38.08  1:23.31      1:23.31   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    38.69  1:24.38      1:24.38   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    41.91  1:30.28      1:30.28   
Martin W. Wiftstrand  1998  Vest-Brøndby    50.77  1:47.37      1:47.37   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    51.28  1:47.86      1:47.86   
                     
 
Løb 6, 100m Cr ben Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    36.14  1:16.94      1:16.94   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub    40.75  1:27.89      1:27.89   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    43.36  1:36.24      1:36.24   
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    46.98  1:37.67      1:37.67   
Andreas Mårtensson  1997  A6            DSQ  ej berør v slut 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.10  2:28.73  3:16.30    3:16.30   
Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.50  1:39.11  2:30.53    3:19.00   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    45.19  1:36.51  2:29.32    3:19.08   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    47.77  1:39.11  2:30.18    3:20.10   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    48.03  1:41.76  2:35.02    3:24.73   
Emilie Bast  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev 50m 
Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej fortsat bevæg 100 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Samuel  2000  Køge Svømmeklub    35.20  1:13.54  1:53.66    2:32.59   
Sofie Thunø Rasmussen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    36.34  1:15.39  1:55.38    2:33.25   
Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    38.93  1:20.69  2:02.68    2:44.29   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    39.97  1:22.32  2:05.31    2:45.86   
Natascha Bonnen Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    39.03  1:20.29  2:03.37    2:45.88   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    40.32  1:22.56  2:05.51    2:46.12   
Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    39.30  1:21.41  2:04.74    2:46.53   
Lærke Schlott Reichel  2001  Køge Svømmeklub    40.24  1:22.25  2:04.89    2:47.21   
Nicoline Toth Nielsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.72  1:23.85  2:07.22    2:48.56   
10  Emma Henriksen  2001  Køge Svømmeklub    41.04  1:25.03  2:09.84    2:53.58   
11  Julie Bojesen  2001  A6    40.99  1:26.03  2:11.54    2:54.17   
12  Kristina Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.48  1:25.76  2:12.31    2:56.74   
13  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.14  1:33.55  3:09.51    3:09.51   
14  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    46.17  1:35.83  2:26.24    3:12.29   
15  Ida Sandvig Stage  2001  Gladsaxe Idræts Forening    46.40  1:35.05  2:24.18    3:12.57   
16  Katrine Becker Sondrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.51  1:35.25  2:27.27    3:18.03   
17  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    47.20  1:36.98  2:28.72    3:18.86   
18  Clara Malling Frederiksen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.83  1:35.18  2:26.95    3:19.50   
19  Amalie Marie Hermannsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    45.74  1:38.02  2:31.34    3:24.52   
20  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    48.52  1:42.67  2:38.55    3:32.69   
21  Ida Kjørtsholtsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    50.71  1:46.16  2:41.62    3:35.47   
22  Anne-Sophie Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    49.61  2:42.73      3:39.65   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub    34.46  1:10.58  1:46.41    2:23.18   
Isabel Mass  1998  A6    34.81  1:11.27  1:48.67    2:26.24   
Iben Helstrup Jensen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    35.46  1:12.61  1:50.34    2:27.40   
Thea Hovmand Larsen  1997  Gladsaxe Idræts Forening    35.75  1:12.94  1:50.47    2:27.99   
Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening    36.85  1:15.00  1:54.15    2:31.98   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    37.06  1:16.48  1:54.52    2:33.18   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    37.39  1:17.26  1:57.20    2:34.85   
Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub    38.05  1:18.36  1:58.87    2:38.76   
Louise Lynæs Larsen  1997  Holbæk Svømme Klub    41.01  1:27.22  2:14.02    2:59.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    36.72  1:15.90  1:54.78    2:34.50   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    38.44  1:19.51  2:01.73    2:43.30   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    39.80  1:21.83  2:03.43    2:45.29   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    39.39  1:21.69  2:46.88    2:46.88   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    40.82  1:24.98  2:09.83    2:53.55   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    43.00  1:28.73  2:14.92    2:59.21   
Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    45.69  1:33.98  2:24.41    3:09.43   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    45.23  1:34.58  2:23.21    3:09.43   
Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening    44.37  1:33.50  2:23.93    3:11.31   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    32.17  1:06.14  1:40.18    2:13.93   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    32.77  1:06.34  1:40.21    2:15.29   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    33.66  1:09.98  1:45.91    2:22.00   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    34.21  1:10.68  1:48.29    2:26.57   
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    35.75  1:13.67  1:52.23    2:30.03   
Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    37.09  1:16.19  1:57.00    2:37.50   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    37.31  1:17.77  1:58.11    2:38.19   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    38.07  1:18.52  1:59.22    2:39.30   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    36.03  1:16.90  1:59.23    2:40.97   
10  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    38.32  1:19.46  2:02.09    2:44.76   
11  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    38.31  1:20.07  2:02.58    2:45.21   
12  Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub    40.08  1:23.58  2:08.42    2:49.66   
13  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    39.58  1:24.00  2:07.80    2:50.26   
14  Sebastian Ravn Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub    40.23  1:23.19  2:08.84    2:52.26   
15  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub    44.84  1:31.94  2:18.97    3:04.09   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kevin Witt Christensen  1995  Farum Svømmeklub    29.21  1:01.33  1:34.28    2:07.09   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening    33.12  1:08.46  1:44.23    2:19.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.12        1:10.35   
Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.18        1:19.30   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:20.91        1:20.91   
Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:21.04        1:21.04   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    39.50        1:21.07   
Asta Holmegaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.45        1:22.83   
Clara Eskebæk Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.00        1:25.51   
Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.93        1:26.71   
Emilie Bast  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.78        1:27.12   
10  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.66        1:27.74   
11  Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.67        1:29.44   
12  Ida Hebeltoft  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.41        1:33.09   
13  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.89        1:34.26   
14  Julie Becker Sondrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    45.94        1:35.26   
15  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    44.58        1:35.36   
16  Isabella Rosenberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.96        1:36.02   
17  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    45.23        1:38.04   
18  Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    48.50        1:38.28   
19  Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening    45.77        1:38.31   
20  Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.98        1:38.70   
21  Nete Katy Mailand Fossing  2002  Gladsaxe Idræts Forening    48.74        1:39.63   
22  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening    47.80        1:41.42   
23  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    47.83        1:41.99   
24  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening    48.00        1:42.06   
25  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    50.10        1:46.63   
26  Esther Pontoppidan  2003  Hovedstadens Svømmeklub    51.39        1:47.85   
27  Rosemarie Koch  2004  Hovedstadens Svømmeklub    50.77        1:48.04   
28  Smilla Stroud Fog  2004  Hovedstadens Svømmeklub    49.52        1:49.34   
29  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    52.38        1:49.72   
30  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening    52.67        1:50.52   
31  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening    52.90        1:50.57   
32  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.57        1:50.64   
33  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening    50.42        1:51.40   
34  Dena Dadkhah  2003  Gladsaxe Idræts Forening    51.20        1:52.83   
35  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening    54.87        1:53.31   
36  Miel Anthonisen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:53.93        1:53.93   
37  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    51.93        1:54.37   
38  Marie-Louise Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    55.47        1:54.94   
39  Lia Palmberg Nordhald  2002  Gladsaxe Idræts Forening    50.31        1:55.21   
40  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening    57.29        1:56.95   
41  Barbara Lundquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.01        1:58.52   
42  Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.31        1:59.53   
43  Petrea Hegelund Hansen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    53.51        1:59.74   
44  Lea Hansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.01        2:00.49   
45  Katrine Rømming Jørgensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    55.63        2:01.52   
46  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub    57.11        2:03.72   
47  Rosa IL Wol Jensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.03        2:03.77   
48  Emilie Schmidt-Lund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    58.76        2:04.37   
49  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    56.20        2:04.40   
50  Erika Lyhne Haslund  2003  Hovedstadens Svømmeklub    58.82        2:05.08   
51  Rie Skov  2004  Gladsaxe Idræts Forening    2:07.49        2:07.49   
52  Caroline Amalie Søgaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.07        2:08.86   
53  Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.14        2:10.86   
54  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    59.39        2:12.58   
55  Caroline Dyrby Hoffmeyer  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.86        2:13.23   
56  Carmen Byrholt  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:16.11        2:16.11   
57  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.49        2:23.58   
58  Tara Boessenkool  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.47        2:50.46   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    30.82        1:02.42   
Mira Mass  2000  A6    31.30        1:04.52   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    32.69        1:06.72   
Katja Petersson  2001  A6    33.39        1:09.06   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    34.82        1:11.79   
Rebecca Hauerberg Terp  2001  A6    34.82        1:12.89   
Clara Malling Frederiksen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.59        1:14.49   
Julie Bojesen  2001  A6    36.56        1:15.71   
Ida Sandvig Stage  2001  Gladsaxe Idræts Forening    36.37        1:16.02   
10  Kristina Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.09        1:16.33   
11  Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    35.27        1:16.85   
12  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    36.57        1:17.44   
13  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.38        1:18.82   
14  Ida Kjørtsholtsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    37.82        1:20.34   
15  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    39.58        1:20.40   
16  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.56        1:20.49   
17  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    38.64        1:20.84   
18  Anitta Lyngstrøm  2000  A6    39.58        1:21.89   
19  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    39.96        1:23.51   
20  Amalie Marie Hermannsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.09        1:23.91   
21  Anne-Sophie Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    42.71        1:28.45   
22  Katrine Becker Sondrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.28        1:34.96   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristina Thomsen  1991  Gladsaxe Idræts Forening    28.56        1:00.08   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    29.69        1:00.68   
Julie Lunau  1995  A6    29.52        1:00.81   
Caroline Øhrstrøm  1995  Gladsaxe Idræts Forening    29.86        1:00.98   
Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    29.98        1:01.85   
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    30.15        1:01.89   
Nikoline Svensson  1998  Lyngby Svømmeklub    31.28        1:04.33   
Maria Bastiansen  1995  Farum Svømmeklub    31.50        1:04.63   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub    31.54        1:04.95   
10  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    31.98        1:05.24   
11  Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub    31.15        1:05.46   
12  Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub    31.86        1:05.61   
13  Hannah Pilgaard  1999  Lyngby Svømmeklub    31.89        1:06.65   
14  Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    31.18        1:06.95   
15  Louise Lynæs Larsen  1997  Holbæk Svømme Klub    32.34        1:08.38   
16  Irene Halck  1999  Lyngby Svømmeklub    33.17        1:08.79   
17  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    33.52        1:08.98   
18  Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub    33.51        1:09.26   
19  Anna Okkels  1996  Holbæk Svømme Klub    34.32        1:11.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:01 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  16:57   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.45        1:09.62   
Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.39        1:17.64   
Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening    37.61        1:18.42   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.27        1:21.16   
Clara Eskebæk Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.08        1:21.46   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.03        1:21.63   
Asta Holmegaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.88        1:22.87   
Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.97        1:27.87   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    29.99        1:02.36   
Mira Mass  2000  A6    31.02        1:04.03   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    32.03        1:05.01   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    33.22        1:08.45   
Katja Petersson  2001  A6    32.57        1:08.89   
Clara Malling Frederiksen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    33.92        1:12.88   
Rebecca Hauerberg Terp  2001  A6    35.82        1:14.34   
Julie Bojesen  2001  A6    36.99        1:17.57   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristina Thomsen  1991  Gladsaxe Idræts Forening    27.98        58.49   
Caroline Øhrstrøm  1995  Gladsaxe Idræts Forening    30.32        1:01.03   
Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening    29.69        1:01.13   
Julie Lunau  1995  A6    29.72        1:01.27   
Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    29.94        1:02.14   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub    30.42        1:02.75   
Nikoline Svensson  1998  Lyngby Svømmeklub    31.02        1:03.68   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    31.34        1:04.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  16:57 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    30.83        1:03.85   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    32.61        1:08.09   
August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.85        1:08.50   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    34.29        1:10.82   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    33.85        1:10.87   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    34.65        1:11.42   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    33.05        1:11.71   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.32        1:12.72   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.56        1:13.09   
10  Frederik Riedel Lentz  2001  Hovedstadens Svømmeklub    38.25        1:18.64   
11  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.97        1:19.16   
12  Rud Sejr Oxenvad  2001  Hovedstadens Svømmeklub    39.15        1:20.67   
13  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.19        1:21.19   
14  Aleksandar Pesic  2001  Hovedstadens Svømmeklub    39.40        1:21.36   
15  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    38.86        1:21.61   
16  Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.39        1:26.51   
17  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.86        1:28.04   
18  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:29.15        1:29.15   
19  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    41.74        1:30.09   
20  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.61        1:30.18   
21  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening    42.77        1:30.31   
22  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.03        1:31.73   
23  Noah Kofoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.67        1:33.79   
24  Kiran Koch-Mathews  2002  Hovedstadens Svømmeklub    45.75        1:36.37   
25  Malthe Zacho Fahrenholtz  2003  Gladsaxe Idræts Forening    46.01        1:36.96   
26  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening    47.08        1:37.67   
27  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.80        1:41.75   
28  Nicky Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    48.65        1:42.05   
29  Marcus Malberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.17        1:42.38   
30  Søren Ulka  2000  Gladsaxe Idræts Forening    48.65        1:42.65   
31  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.05        1:43.34   
32  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    49.67        1:47.33   
33  Gustav Reginsson Rørbo  2003  Gladsaxe Idræts Forening    51.47        1:47.37   
34  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.35        1:48.03   
35  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub    50.85        1:49.19   
36  Albert Holm  2003  Hovedstadens Svømmeklub    54.28        1:52.38   
37  Charlie Max Breuning  2004  Hovedstadens Svømmeklub    54.54        1:52.86   
38  Carl-Anton Drauchke  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.56        1:55.39   
39  Enzo Sorgini  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.17        1:58.41   
40  Mads Holmen Pedersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    53.68        1:58.52   
41  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening    57.14        2:00.15   
42  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    57.02        2:00.65   
43  William Scherling de Stri  2003  Gladsaxe Idræts Forening    58.91        2:02.32   
44  Gustav Holm-Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.82        2:11.98   
45  Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.15        2:12.19   
Mads Tornow Rasmussen  2000  A6            DNS   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
Stefan Hammer Sørensen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ej berør v 25m 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub    26.89        54.87   
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    26.83        55.41   
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    27.31        57.15   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    28.16        57.70   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    28.10        58.98   
Martin W. Wiftstrand  1998  Vest-Brøndby    29.00        59.10   
Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby    29.02        1:00.13   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    30.12        1:02.34   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    29.60        1:02.98   
10  Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub    30.61        1:03.27   
11  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    32.47        1:06.19   
12  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    31.74        1:06.73   
13  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    32.73        1:08.42   
14  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub    33.38        1:09.08   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Blume  1990  Lyngby Svømmeklub    25.88        54.11   
Patrick Hesselberg  1991  Gladsaxe Idræts Forening    26.83        55.00   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    27.00        55.24   
Andreas Mårtensson  1997  A6    27.10        55.98   
Mads Norking  1995  Gladsaxe Idræts Forening    27.58        56.99   
Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    27.57        57.09   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub    27.22        57.88   
Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub    28.26        58.58   
Joakim Brã¸nnum  1997  Holbæk Svømme Klub    28.36        1:00.21   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    28.71        1:00.21   
11  Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    30.70        1:05.16   
Morten Bak Hansen  1995  A6            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:08   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    30.20        1:02.92   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    31.71        1:05.34   
August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.29        1:07.47   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    33.35        1:09.46   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    33.12        1:09.71   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    33.84        1:10.18   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    33.18        1:10.60   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    35.00        1:14.77   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    27.14        55.65   
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    27.74        56.18   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    28.00        57.39   
Martin W. Wiftstrand  1998  Vest-Brøndby    29.10        59.14   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    28.61        59.18   
Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby    29.58        1:00.65   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    29.82        1:02.35   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    30.64        1:03.11   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Blume  1990  Lyngby Svømmeklub    25.42        52.85   
Patrick Hesselberg  1991  Gladsaxe Idræts Forening    26.12        53.01   
Andreas Mårtensson  1997  A6    26.72        54.92   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    27.07        55.28   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub    27.15        57.66   
Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    27.18        58.07   
Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub    28.48        59.47   
Mads Norking  1995  Gladsaxe Idræts Forening    31.93        1:07.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  17:08 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.85  1:23.48  2:10.58    2:58.88   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.45  1:31.05  2:21.30    3:08.81   
Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    48.43  1:44.05  2:42.06    3:38.49   
Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  crawl ben v 150m 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    35.56  1:17.95  2:01.36    2:46.30   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    37.45  1:21.79  2:08.85    2:58.26   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    37.88  1:24.48  2:15.32    3:01.03   
Nicoline Toth Nielsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    37.63  1:23.88  2:15.10    3:03.97   
Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    40.58  1:28.43  2:18.30    3:06.47   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.88  1:21.98  2:13.21    3:07.91   
Emma Henriksen  2001  Køge Svømmeklub    39.77  1:30.37  2:21.65    3:08.22   
Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub    40.12  1:28.51  2:20.09    3:09.00   
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    44.91  1:34.52  2:28.72    3:23.76   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    32.07  1:07.04  1:43.04    2:20.64   
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub    32.43  1:08.58  1:45.88    2:23.91   
Caroline Øhrstrøm  1995  Gladsaxe Idræts Forening    34.04  1:11.74  1:50.39    2:31.04   
Josefine Boisen  1996  Køge Svømmeklub    35.39  1:13.90  1:55.26    2:40.13   
Freja Gram  1999  Gladsaxe Idræts Forening    36.93  1:19.63  2:01.07    2:41.64   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub    35.52  1:17.43  2:00.37    2:42.65   
Lærke Wilhelmsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    37.58  1:18.99  2:00.93    2:43.22   
Amalie Hansen  1995  Gladsaxe Idræts Forening    36.02  1:17.67  2:00.09    2:43.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:39 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    35.33  1:17.49  2:00.30    2:43.40   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.41  1:19.54  2:08.14    3:04.07   
Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:39.94  2:36.10  3:31.75    3:31.75   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  svøm ryg v 100m 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    34.09  1:13.08  1:54.33    2:37.91   
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    35.67  1:16.23  1:58.49    2:41.84   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    35.18  1:18.16  2:03.69    2:48.00   
Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  svøm på ryg v 100 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jakob Vodstrup  1994  Lyngby Svømmeklub    30.85  1:06.21  1:41.44    2:17.55   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    31.65  1:07.06  1:43.93    2:20.39   
Andreas Mårtensson  1997  A6    33.28  1:11.15  1:49.70    2:28.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:39 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    46.46        1:36.20   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    47.06        1:38.99   
Cassandra Louisa Lind Han  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.52        1:39.21   
Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.70        1:42.73   
Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    49.38        1:43.50   
Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening    48.73        1:45.30   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    50.58        1:46.36   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    54.19        1:53.98   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    59.75        1:57.71   
10  Isabella Rosenberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    56.98        1:58.93   
11  Lotte Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    58.12        1:59.60   
12  Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening    59.45        2:06.29   
13  Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.42        2:10.74   
14  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.67        2:13.93   
15  Esther Pontoppidan  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.79        2:17.57   
16  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:03.45        2:17.64   
17  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:09.51        2:25.09   
18  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:11.23        2:31.61   
19  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:14.82        2:36.62   
20  Rie Skov  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:19.94        2:48.88   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    37.46        1:18.67   
Julie Kepp Jensen  2000  A6    38.03        1:20.17   
Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    40.04        1:24.54   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    42.27        1:24.88   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.72        1:27.07   
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.18        1:27.95   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    43.26        1:30.07   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    43.37        1:31.90   
Nicoline Toth Nielsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    43.40        1:32.01   
10  Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    46.21        1:35.92   
11  Kristina Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    45.64        1:37.11   
12  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    46.06        1:38.08   
13  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    50.60        1:45.36   
14  Amalie Marie Hermannsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    48.88        1:45.68   
15  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    49.73        1:45.85   
16  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    50.38        1:46.66   
17  Anne-Sophie Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    53.09        1:49.12   
18  Ida Sandvig Stage  2001  Gladsaxe Idræts Forening    51.97        1:50.44   
19  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    53.12        1:52.65   
20  Clara Malling Frederiksen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    52.33        1:53.57   
21  Katrine Becker Sondrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    54.11        1:54.33   
22  Ida Kjørtsholtsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    55.11        1:58.69   
23  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:04.28        2:17.60   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malene Bang  1999  A6    35.84        1:16.31   
Laura Andersen  1997  Køge Svømmeklub    37.36        1:19.23   
Isabel Mass  1998  A6    37.42        1:19.43   
Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub    38.38        1:20.65   
Line Kjær  1996  Gladsaxe Idræts Forening    40.48        1:23.78   
Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    40.03        1:24.02   
Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub    43.22        1:30.40   
Anna Okkels  1996  Holbæk Svømme Klub    43.10        1:31.52   
Lærke Wilhelmsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  2 flyben v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    45.41        1:34.37   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.99        1:36.40   
Cassandra Louisa Lind Han  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.36        1:38.61   
Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.95        1:40.07   
Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening    47.92        1:43.06   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    51.32        1:46.84   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    53.82        1:54.46   
Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    37.08        1:18.31   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    39.76        1:22.57   
Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    39.76        1:22.79   
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    39.75        1:24.96   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.96        1:26.73   
Nicoline Toth Nielsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.55        1:28.21   
Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    44.98        1:33.45   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    45.87        1:35.91   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malene Bang  1999  A6    36.38        1:16.48   
Isabel Mass  1998  A6    37.56        1:18.55   
Laura Andersen  1997  Køge Svømmeklub    37.39        1:19.35   
Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub    38.48        1:20.38   
Line Kjær  1996  Gladsaxe Idræts Forening    39.04        1:21.00   
Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    39.85        1:24.72   
Anna Okkels  1996  Holbæk Svømme Klub    42.98        1:30.64   
Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub    42.89        1:31.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  17:39 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening    42.10        1:32.02   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    43.83        1:32.59   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    47.46        1:37.88   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    48.07        1:40.96   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    49.67        1:44.03   
Aleksandar Pesic  2001  Hovedstadens Svømmeklub    50.70        1:45.28   
Rud Sejr Oxenvad  2001  Hovedstadens Svømmeklub    52.10        1:48.01   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    54.51        1:54.39   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    55.96        1:58.96   
10  Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub    55.73        1:59.73   
11  Kiran Koch-Mathews  2002  Hovedstadens Svømmeklub    58.74        2:03.44   
12  Nicky Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:02.53        2:07.02   
13  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening    59.64        2:09.91   
14  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.03        2:12.18   
15  William Scherling de Stri  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.06        2:21.99   
Oskar Mosbek  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub    33.16        1:08.48   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    34.02        1:12.27   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    34.37        1:14.23   
Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby    35.62        1:15.01   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    37.98        1:17.95   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    37.65        1:20.00   
Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    38.81        1:22.64   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    41.64        1:27.82   
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    41.69        1:29.69   
10  Sebastian Ravn Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub    42.65        1:31.20   
11  Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    42.85        1:33.24   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Niklas Hedegaard  1990  Farum Svømmeklub    30.45        1:05.80   
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    30.85        1:06.43   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub    31.00        1:06.62   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub    33.79        1:09.69   
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    35.79        1:14.66   
Mads Norking  1995  Gladsaxe Idræts Forening    35.53        1:15.11   
Andreas Mårtensson  1997  A6    36.43        1:17.45   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    38.02        1:20.57   
Joakim Brã¸nnum  1997  Holbæk Svømme Klub    39.83        1:26.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:47   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    41.86        1:27.02   
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening    41.62        1:28.45   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    45.18        1:35.52   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    48.20        1:38.64   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    48.13        1:42.06   
Aleksandar Pesic  2001  Hovedstadens Svømmeklub    50.84        1:45.33   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    51.45        1:49.33   
Rud Sejr Oxenvad  2001  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Flere flyben v 25m 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    33.31        1:10.88   
Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby    34.25        1:12.26   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    36.13        1:17.20   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    36.68        1:18.11   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    38.52        1:19.36   
Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    37.65        1:20.62   
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    39.75        1:26.95   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    41.69        1:28.35   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Niklas Hedegaard  1990  Farum Svømmeklub    28.72        1:01.26   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub    31.33        1:05.85   
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    31.49        1:06.26   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub    34.54        1:09.92   
Andreas Mårtensson  1997  A6    34.43        1:13.75   
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    35.63        1:15.13   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    38.08        1:21.14   
Joakim Brã¸nnum  1997  Holbæk Svømme Klub    39.04        1:24.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  17:47 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:16   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hovedstaden Piger  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:17.49   
  Signe Fich Hansen  2002      32.18        32.18   
  Charlotte Malberg  2002      35.86        1:08.04   
  Mia Lindberg  2003      37.12        1:45.16   
  Johanne Hingebjerg  2002      32.33        2:17.49   
                     
Gsc Piger Årgang Gr. 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:27.81   
  Nicoline Ingemann-Peterse  2002      37.00        37.00   
  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002      37.87        1:14.87   
  Rebecca Lawætz  2002      37.42        1:52.29   
  Cassandra Louisa Lind Han  2002      35.52        2:27.81   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
A6 Piger - Åm1  2000  A6            1:58.15   
  Julie Kepp Jensen  2000      26.20        26.20   
  Mira Mass  2000      29.83        56.03   
  Astrid Dyrmose Kestner  2000      31.30        1:27.33   
  Katja Petersson  2001      30.82        1:58.15   
                     
Gsc Piger 2001  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:00.32   
  Katrine Tetzschner Madsen  2000      31.14        31.14   
  Ida Just Mikkelsen  2001      30.32        1:01.46   
  Nicoline Toth Nielsen  2000      30.79        1:32.25   
  Marie-Louise Stentved  2000      28.07        2:00.32   
                     
Køge Damer 2  2000  Køge Svømmeklub            2:02.13   
  Caroline Samuel  2000      29.37        29.37   
  Melanie Degner  2000      29.67        59.04   
  Karoline Kjær  2000      31.69        1:30.73   
  Anna Andersen  2001      31.40        2:02.13   
                     
Vest Chicks  2000  Vest-Brøndby            2:13.19   
  Emma Mikkelsen  2001      35.03        35.03   
  Natascha Bonnen Sjøgren  2000      33.21        1:08.24   
  Stine Eskebo Nielsen  2001      30.69        1:38.93   
  Sarah Krogh Scott  2000      34.26        2:13.19   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Senior Piger 1  1996  Gladsaxe Idræts Forening            1:49.79   
  Iben Helstrup Jensen  1996      29.22        29.22   
  Thea Hovmand Larsen  1997      26.74        55.96   
  Ida Agerbak Trandum  1996      27.77        1:23.73   
  Line Kjær  1996      26.06        1:49.79   
                     
Køge Damer 1  1990  Køge Svømmeklub            1:51.14   
  Christina Munkholm  1996      27.56        27.56   
  Caroline Eskildsen  1995      54.58        1:22.14   
  Sabrina Wielsøe  1990      29.00        1:51.14   
  Josefine Boisen  1996              1:51.14   
                     
A6 Piger - Junior  1998  A6            1:56.28   
  Lærke Toft Ruby  1999      28.26        28.26   
  Malene Bang  1999      29.03        57.29   
  Isabel Mass  1998      29.36        1:26.65   
  Maja Østergaard  1998      29.63        1:56.28   
                     
Holbã¦k Angels 1  1997  Holbæk Svømme Klub            2:01.60   
  Mette Jensen  1997      29.58        29.58   
  Louise Lynæs Larsen  1997      30.58        1:00.16   
  Pernille Jensen  1998      30.45        1:30.61   
  Laura Weinreich  1998      30.99        2:01.60   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  18:16 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge Årgang Gr. 2  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:58.73   
  Frederik Presskorn  2000      32.35        32.35   
  William Lehn-Schiøler  2000      28.10        1:00.45   
  Thor Nilsson Pedersen  2000      30.37        1:30.82   
  Rasmus Steenberg  2000      27.91        1:58.73   
                     
Hovedstaden Drenge  2001  Hovedstadens Svømmeklub            2:04.88   
  August Weilguny  2001      30.86        30.86   
  Frederik Riedel Lentz  2001      32.04        1:02.90   
  Mathias Vestergaard  2001      30.06        1:32.96   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      31.92        2:04.88   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 1998  1998  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.87   
  Asbjørn Lau Everland  1999      25.90        25.90   
  William Matras  1998      26.20        52.10   
  Frederik Rindshøj  1999      25.99        1:18.09   
  Anton Olsen  1998      25.78        1:43.87   
                     
Køge Herrer 2  1999  Køge Svømmeklub            1:54.73   
  Mathias Nielsen  1999      26.28        26.28   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      28.78        55.06   
  Jacob Holm  2000      29.84        1:24.90   
  Thor B. Hansen  2000      29.83        1:54.73   
                     
Vest Tågehorn  1998  Vest-Brøndby            1:54.99   
  Mathias Wilquin  1998      27.55        27.55   
  Sebastian Bidstrup Lantz  1999      31.93        59.48   
  Martin W. Wiftstrand  1998      26.70        1:26.18   
  Casper Davidsen  1999      28.81        1:54.99   
                     
Holbã¦k Cubs  1999  Holbæk Svømme Klub            1:55.61   
  Mikkel Henriksen  1999      28.37        28.37   
  Andreas Foverskov  1999      30.04        58.41   
  Simon Brixner  2000      29.26        1:27.67   
  Mikkel Halby  1999      27.94        1:55.61   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Herrer 1  1992  Køge Svømmeklub            1:38.34   
  Christian Warm  1992      25.28        25.28   
  Magnus Christensen  1995      25.35        50.63   
  Viktor Christensen  1995      24.17        1:14.80   
  Lars Merl  1993      23.54        1:38.34   
                     
Gsc Senior Drenge  1990  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.14   
  Mads Norking  1995      25.92        25.92   
  Patrick Hesselberg  1991      23.51        49.43   
  Lasse Pittioni  1995      24.87        1:14.30   
  Hjarre Svensson  1987      28.84        1:43.14   
                     
Holbã¦k Pack  1997  Holbæk Svømme Klub            1:50.63   
  Niels Ottosen  1998      27.48        27.48   
  Markus Bøjsen  1999      28.57        56.05   
  Joakim Brã¸nnum  1997      27.00        1:23.05   
  Mads Ottosen  1997      27.58        1:50.63   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.99  1:19.83  2:04.11    2:48.97   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    40.72  1:26.13  2:11.88    2:57.02   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    43.11  1:31.04  2:20.00    3:07.66   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    43.56  1:30.22  2:19.41    3:07.72   
August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    41.81  1:29.02  2:18.25    3:08.24   
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening    42.94  1:32.51  2:24.52    3:16.85   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    47.45  1:39.92  2:31.71    3:23.65   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening    46.75  1:39.84  2:33.86    3:27.38   
Rasmus Thilleman  2001  A6    46.21  1:39.08  2:33.83    3:29.01   
10  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    48.77  1:43.42  2:38.19    3:31.73   
11  Oliver Lindgren  2001  A6    48.03  1:42.51  2:40.01    3:34.85   
12  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening    48.76  1:45.18  2:42.18    3:37.77   
13  Aleksandar Pesic  2001  Hovedstadens Svømmeklub    51.73  1:48.42  2:47.63    3:44.14   
14  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    56.46  2:01.08  3:04.02    4:06.09   
15  Jonathan Larsen  2002  A6    55.79  1:58.92  3:03.48    4:06.64   
16  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening    56.60  1:59.88  3:04.26    4:07.04   
17  Kiran Koch-Mathews  2002  Hovedstadens Svømmeklub    55.97  2:01.22  3:06.64    4:10.29   
18  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.92  2:10.61  3:19.28    4:27.79   
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    35.98  1:17.07  1:58.99    2:41.50   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    37.23  1:19.13  2:01.95    2:45.84   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    38.60  1:21.62  2:04.85    2:48.55   
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub    38.52  1:22.74  2:06.48    2:49.78   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    38.33  1:22.03  2:06.76    2:50.95   
Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    38.83  1:22.31  2:07.65    2:54.32   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    39.85  1:25.04  2:11.36    2:57.41   
Martin W. Wiftstrand  1998  Vest-Brøndby    40.85  1:27.38  2:14.79    3:00.83   
Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub    41.32  1:29.16  2:17.77    3:04.84   
10  Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    41.56  1:29.39  2:19.30    3:07.94   
11  Sebastian Ravn Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub    43.38  1:35.09  2:26.43    3:17.41   
12  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    43.54  1:34.63  2:26.14    3:17.66   
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    31.71  1:07.67  1:43.73    2:20.04   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub    32.46  1:08.64  1:47.18    2:27.39   
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    34.27  1:12.52  1:51.11    2:30.03   
Patrick Hesselberg  1991  Gladsaxe Idræts Forening    34.97  1:14.57  1:53.50    2:31.20   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening    34.87  1:14.12  1:52.94    2:31.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:03 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    48.79  1:43.63  2:36.56    3:30.23   
Emilie Bast  2002  Hovedstadens Svømmeklub    49.55  1:44.40  2:40.12    3:34.98   
Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    49.36  1:45.33  2:41.23    3:36.56   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    55.10  1:54.37  2:54.77    3:52.77   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    54.61  1:56.28  2:59.23    3:56.27   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    53.55  1:55.23  2:59.91    4:05.05   
Lotte Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    55.38  1:59.83  3:05.65    4:08.65   
Naja Thomsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    59.54  2:03.53  3:06.80    4:09.24   
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    37.92  1:20.10  2:03.05    2:45.66   
Astrid Dyrmose Kestner  2000  A6    40.26  1:25.42  2:12.01    2:57.71   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.11  1:24.95  2:11.54    2:57.89   
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.56  1:26.20  2:12.52    2:58.46   
Nicoline Toth Nielsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    43.99  1:32.90  2:24.89    3:13.01   
Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    45.05  1:35.04  2:25.84    3:16.01   
Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    45.88  1:36.04  2:26.61    3:16.42   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    45.42  1:36.08  2:26.84    3:17.03   
Kristina Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    44.35  1:35.71  2:27.42    3:18.62   
10  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    46.39  1:37.21  2:29.95    3:21.87   
11  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    47.97  1:41.27  2:34.27    3:26.29   
12  Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    47.13  1:39.35  2:33.31    3:26.41   
13  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    49.37  1:43.31  2:39.69    3:36.26   
14  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    48.56  1:45.61  2:43.54    3:39.96   
15  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    51.77  1:49.03  2:45.38    3:41.24   
16  Anne-Sophie Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    51.95  1:50.62  2:51.27    3:48.28   
17  Ida Sandvig Stage  2001  Gladsaxe Idræts Forening    51.98  1:50.52  2:50.65    3:51.22   
18  Amalie Marie Hermannsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    50.20  1:49.47  2:50.92    3:51.47   
19  Ida Kjørtsholtsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    53.03  1:53.03  2:54.45    3:54.90   
20  Clara Malling Frederiksen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    52.15  1:52.55  2:56.19    3:55.27   
21  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    52.70  1:54.74  2:56.16    3:56.93   
22  Katrine Becker Sondrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    52.40  1:54.56  2:57.04    3:58.85   
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub    38.71  1:21.63  2:06.16    2:50.33   
Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening    38.60  1:22.34  2:06.30    2:50.36   
Laura Andersen  1997  Køge Svømmeklub    39.86  1:23.63  2:07.94    2:52.92   
Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub    40.58  1:25.83  2:11.11    2:56.37   
Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub    40.26  1:25.02  2:10.94    2:58.04   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub    40.82  1:26.48  2:13.32    2:59.11   
Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    42.65  1:30.42  2:20.22    3:10.24   
Louise Lynæs Larsen  1997  Holbæk Svømme Klub    41.94  1:30.65  2:20.92    3:11.71   
Ingrid Jørgensen  1999  Holbæk Svømme Klub    45.79  1:39.24  2:35.61    3:29.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:03 
 
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    34.34        1:15.98   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    35.40        1:16.29   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    34.15        1:17.37   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    37.19        1:18.50   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    37.60        1:22.21   
August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    38.47        1:24.15   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    39.23        1:24.90   
Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening    40.91        1:29.66   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    43.30        1:32.78   
10  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    39.78        1:33.53   
11  Rud Sejr Oxenvad  2001  Hovedstadens Svømmeklub    45.55        1:37.46   
12  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening    43.03        1:43.44   
13  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    47.83        1:47.05   
14  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    48.61        1:54.28   
15  Aleksandar Pesic  2001  Hovedstadens Svømmeklub    54.97        2:00.51   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    28.91        1:03.27   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    30.76        1:06.55   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    30.46        1:07.15   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    31.85        1:08.21   
Martin Bruun Andersen  1998  Køge Svømmeklub    31.15        1:09.99   
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    33.01        1:10.68   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    32.41        1:11.78   
Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    33.75        1:11.96   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening    34.24        1:14.56   
10  Casper Wagner  1998  Køge Svømmeklub    33.66        1:15.81   
11  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening    33.89        1:16.73   
12  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening    35.42        1:18.05   
13  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    35.46        1:19.77   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby            DSQ  1 hånd v 75m 
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub    28.16        58.76   
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    28.08        59.06   
Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    27.95        1:00.38   
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub    28.19        1:00.43   
Jakob Vodstrup  1994  Lyngby Svømmeklub    29.18        1:01.53   
Simon Westh  1990  Gladsaxe Idræts Forening    29.38        1:01.69   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub    30.06        1:02.54   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    30.96        1:04.84   
Andreas Mårtensson  1997  A6    29.91        1:05.07   
10  Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    31.69        1:07.67   
11  Joakim Brã¸nnum  1997  Holbæk Svømme Klub    31.04        1:08.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  09:56 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Gladsaxe Short Course    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Gladsaxe Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    33.25        1:12.35   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    34.36        1:16.64   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    35.83        1:16.79   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.55        1:17.01   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening    36.94        1:21.06   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    37.28        1:21.54   
August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    38.58        1:22.49   
Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening    39.42        1:27.30   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening    29.25        1:02.43   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub    31.21        1:04.37   
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening    29.69        1:04.76   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    31.40        1:07.80   
Martin Bruun Andersen  1998  Køge Svømmeklub    31.36        1:07.81   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening    31.36        1:08.40   
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    33.58        1:10.86   
Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    33.67        1:11.31   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Pittioni  1995  Gladsaxe Idræts Forening    28.16        57.65   
Lars Merl  1993  Køge Svømmeklub    2