Results for GSC Short Course Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gladsaxe Short Course | Udskriftsdato | 15 september 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2013 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.73 | 1:23.91 | |||||
2 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.38 | 1:31.98 | |||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.92 | 1:33.87 | |||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.96 | 1:34.28 | |||||
5 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.37 | 1:35.06 | |||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.07 | 1:35.81 | |||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.30 | 1:36.50 | |||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.64 | 1:37.60 | |||||
9 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.12 | 1:39.10 | |||||
9 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 50.13 | 1:39.10 | |||||
11 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.31 | 1:39.23 | |||||
12 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.71 | 1:40.24 | |||||
13 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.24 | 1:40.92 | |||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.36 | 1:43.22 | |||||
15 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.79 | 1:44.74 | |||||
16 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.98 | 1:46.14 | |||||
17 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.11 | 1:46.91 | |||||
18 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.55 | 1:48.82 | |||||
19 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.96 | 1:51.03 | |||||
20 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.68 | 1:51.08 | |||||
21 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.25 | 1:52.96 | |||||
22 | Nete Katy Mailand Fossing | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.45 | 1:53.51 | |||||
23 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.31 | 1:54.99 | |||||
24 | Esther Pontoppidan | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.54 | 1:57.05 | |||||
25 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.27 | 2:00.33 | |||||
26 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.14 | 2:01.90 | |||||
27 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.73 | 2:06.15 | |||||
28 | Ellen Hasselbalch Jakobse | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.92 | 2:09.15 | |||||
29 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.34 | 2:09.18 | |||||
30 | Dena Dadkhah | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.46 | 2:10.24 | |||||
31 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.15 | 2:15.35 | |||||
32 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.73 | 2:15.73 | |||||
33 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.66 | 2:16.55 | |||||
- | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
- | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej berør v 50m | |||||
- | Lia Palmberg Nordhald | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej FBV v 75m | |||||
- | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mave v 25m | |||||
- | Rie Skov | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.26 | 1:11.20 | |||||
2 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.77 | 1:13.26 | |||||
3 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.48 | 1:13.29 | |||||
4 | Mira Mass | 2000 | A6 | 36.69 | 1:14.52 | |||||
5 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 38.38 | 1:17.82 | |||||
6 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 38.29 | 1:17.84 | |||||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.11 | 1:19.24 | |||||
8 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 39.13 | 1:20.38 | |||||
9 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.64 | 1:20.77 | |||||
10 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 39.45 | 1:21.08 | |||||
11 | Kristina Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.52 | 1:21.73 | |||||
12 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.47 | 1:24.54 | |||||
13 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.01 | 1:32.17 | |||||
14 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.18 | 1:32.63 | |||||
15 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.87 | 1:32.65 | |||||
16 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.30 | 1:32.77 | |||||
17 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.77 | 1:33.01 | |||||
18 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 45.57 | 1:34.07 | |||||
19 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.57 | 1:34.82 | |||||
20 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.06 | 1:37.20 | |||||
21 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.52 | 1:37.35 | |||||
22 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.75 | 1:42.16 | |||||
23 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.70 | 1:45.15 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 32.74 | 1:08.26 | |||||
2 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.82 | 1:08.41 | |||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.40 | 1:08.69 | |||||
4 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.99 | 1:09.68 | |||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.71 | 1:11.15 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.84 | 1:11.34 | |||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 35.07 | 1:11.96 | |||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.72 | 1:13.12 | |||||
9 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.57 | 1:13.72 | |||||
10 | Malene Bang | 1999 | A6 | 37.04 | 1:16.11 | |||||
11 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.96 | 1:16.19 | |||||
12 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.11 | 1:17.10 | |||||
13 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.39 | 1:19.04 | |||||
14 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.49 | 1:20.58 | |||||
15 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 42.99 | 1:28.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:18 |