Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördagen den 5/10 Kl. 09.00 (Insim kl. 08.00)
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2013 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 13:25 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 oktober 2013 |
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 18.74 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.98 | ||||||
3 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.28 | ||||||
4 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 23.61 | ||||||
5 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 24.98 | ||||||
6 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 27.08 | ||||||
7 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 32.78 | ||||||
- | Anton Dahlberg | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 17.18 | ||||||
2 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 17.77 | ||||||
3 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.79 | ||||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 18.83 | ||||||
5 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 19.10 | ||||||
6 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 19.57 | ||||||
7 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 19.60 | ||||||
8 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.79 | ||||||
9 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 21.27 | ||||||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 21.44 | ||||||
11 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 21.55 | ||||||
12 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 21.62 | ||||||
13 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 21.76 | ||||||
14 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 22.01 | ||||||
15 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägens Simförening | 22.63 | ||||||
16 | Erik Westman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.28 | ||||||
17 | Gustav Annas | 2003 | Järfälla Simsällskap | 24.28 | ||||||
18 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 25.01 | ||||||
19 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.58 | ||||||
20 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 25.81 | ||||||
21 | Rafael Pyötsyä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 26.40 | ||||||
22 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 27.08 | ||||||
23 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 28.23 | ||||||
24 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.03 | ||||||
- | Gustaf Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Julian Ryott | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 16.16 | ||||||
2 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 16.89 | ||||||
3 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 17.47 | ||||||
4 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.90 | ||||||
5 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.92 | ||||||
6 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.26 | ||||||
7 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 18.58 | ||||||
8 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.76 | ||||||
9 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 18.94 | ||||||
10 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.99 | ||||||
11 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 19.65 | ||||||
12 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägens Simförening | 19.83 | ||||||
13 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 20.01 | ||||||
14 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 20.04 | ||||||
15 | Isak Tell | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.54 | ||||||
16 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 23.06 | ||||||
17 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 23.18 | ||||||
18 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 23.60 | ||||||
19 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 23.87 | ||||||
20 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 23.94 | ||||||
21 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 25.45 | ||||||
22 | Erik Fredriksson | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 25.55 | ||||||
- | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Gentian Canhasi | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Gadler | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 14.64 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 15.17 | ||||||
3 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 16.68 | ||||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 16.90 | ||||||
4 | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | 16.90 | ||||||
6 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 17.54 | ||||||
7 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 17.87 | ||||||
8 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 18.68 | ||||||
9 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 18.72 | ||||||
10 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 18.99 | ||||||
11 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 19.06 | ||||||
12 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.16 | ||||||
13 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 19.31 | ||||||
14 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 19.84 | ||||||
15 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 19.85 | ||||||
16 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 19.91 | ||||||
17 | Gustav Johannesson | 2001 | Danderyds Sim | 20.25 | ||||||
18 | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simklubb | 22.58 | ||||||
- | Elias Kamstedt | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 13:25 |