Results for Sydpoolen Knatte Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördagen den 5/10 Kl. 09.00 (Insim kl. 08.00)
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2013 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:50 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 oktober 2013 |
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.69 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.36 | ||||||
3 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.74 | ||||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 53.51 | ||||||
5 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 54.30 | ||||||
6 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 54.32 | ||||||
7 | Anton Dahlberg | 2004 | Ösmo Simsällskap | 54.70 | ||||||
8 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 54.90 | ||||||
9 | Erik Anckarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 57.96 | ||||||
10 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 58.09 | ||||||
11 | Max Bernhardsson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 58.73 | ||||||
12 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 59.85 | ||||||
13 | Oscar Johnsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:00.11 | ||||||
14 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 1:01.77 | ||||||
15 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 1:03.78 | ||||||
16 | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | 1:05.08 | ||||||
17 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 1:05.11 | ||||||
18 | Pierre Andersson | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 1:05.26 | ||||||
19 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:09.98 | ||||||
- | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Rasmus Österholm | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Markus Annas | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.33 | ||||||
2 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.84 | ||||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.18 | ||||||
4 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.61 | ||||||
5 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.89 | ||||||
6 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.50 | ||||||
7 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.78 | ||||||
8 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 45.85 | ||||||
9 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.70 | ||||||
10 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.44 | ||||||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 47.61 | ||||||
11 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.61 | ||||||
13 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 47.94 | ||||||
14 | Erik Westman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.46 | ||||||
15 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 48.58 | ||||||
16 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.00 | ||||||
17 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.00 | ||||||
18 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 51.19 | ||||||
19 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägens Simförening | 51.21 | ||||||
20 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 51.84 | ||||||
21 | Rafael Pyötsyä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.40 | ||||||
22 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 52.55 | ||||||
23 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 52.69 | ||||||
24 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.11 | ||||||
25 | William Johansson | 2003 | Västerås Simsällskap | 53.41 | ||||||
26 | Jonatan Hellström | 2003 | Västerås Simsällskap | 53.46 | ||||||
27 | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | 53.49 | ||||||
28 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 54.16 | ||||||
29 | Gustav Annas | 2003 | Järfälla Simsällskap | 55.86 | ||||||
30 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 55.91 | ||||||
31 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.40 | ||||||
32 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 57.73 | ||||||
33 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 58.71 | ||||||
34 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 1:00.70 | ||||||
35 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:02.01 | ||||||
36 | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | 1:02.13 | ||||||
37 | Calle Samelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:05.96 | ||||||
38 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:15.00 | ||||||
- | Gustaf Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julian Ryott | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.75 | ||||||
2 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.44 | ||||||
3 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.00 | ||||||
4 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.02 | ||||||
5 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.59 | ||||||
6 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 40.85 | ||||||
7 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.88 | ||||||
8 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.11 | ||||||
9 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.15 | ||||||
10 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.68 | ||||||
11 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.13 | ||||||
12 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.04 | ||||||
13 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.09 | ||||||
14 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.27 | ||||||
15 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.33 | ||||||
16 | Sebastian Gadler | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.58 | ||||||
17 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.87 | ||||||
18 | Tobias Rydberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.12 | ||||||
19 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 46.32 | ||||||
20 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.84 | ||||||
21 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 46.86 | ||||||
22 | Olle Cederberg | 2002 | Hellas Simklubb | 46.98 | ||||||
23 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.09 | ||||||
24 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 49.24 | ||||||
25 | Erik Fredriksson | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 49.96 | ||||||
26 | Isak Tell | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.48 | ||||||
27 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 50.72 | ||||||
28 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.76 | ||||||
29 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 51.55 | ||||||
30 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 52.48 | ||||||
31 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.77 | ||||||
32 | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 53.46 | ||||||
33 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 53.57 | ||||||
34 | August Jorme | 2002 | Väsby Simsällskap | 54.89 | ||||||
35 | Samuel Hedin | 2002 | Järfälla Simsällskap | 56.85 | ||||||
36 | Jacob Berhanu Birke | 2002 | Spårvägens Simförening | 56.86 | ||||||
37 | Esaias Hedin | 2002 | Järfälla Simsällskap | 57.39 | ||||||
38 | Gentian Canhasi | 2002 | Norrtälje Simklubb | 57.46 | ||||||
- | Adam Langley | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Liam Juhl | 2002 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Joakim Skeri | 2002 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.03 | ||||||
2 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 36.38 | ||||||
3 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.47 | ||||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.73 | ||||||
5 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.06 | ||||||
6 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 40.64 | ||||||
7 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.14 | ||||||
8 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.16 | ||||||
9 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.21 | ||||||
10 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.68 | ||||||
11 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.21 | ||||||
12 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 44.38 | ||||||
13 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 44.97 | ||||||
14 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.30 | ||||||
15 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.31 | ||||||
16 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 48.42 | ||||||
17 | Gustav Johannesson | 2001 | Danderyds Sim | 49.30 | ||||||
18 | Viktor Korpi | 2001 | Järfälla Simsällskap | 51.75 | ||||||
19 | Saba Rashidi | 2001 | Väsby Simsällskap | 51.80 | ||||||
- | Elias Kamstedt | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Muhammad Saad-Nawaz | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:50 |