Tulokset Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Friday Morning
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:36 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 9 | 532 | 28.37 | 59.92 | 1:34.56 | 2:06.50 | ||
A6 | ||||||||||
2 | Viktor Christiansson | 1995 | 7 | 506 | 29.30 | 1:02.25 | 1:36.25 | 2:08.63 | ||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 6 | 492 | 30.16 | 1:02.93 | 1:36.90 | 2:09.84 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 5 | 487 | 30.43 | 1:03.28 | 1:37.37 | 2:10.22 | ||
Team Turku | ||||||||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 4 | 416 | 31.76 | 1:07.24 | 1:43.14 | 2:17.24 | ||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tom Prinitzky | 1995 | 3 | 401 | 32.18 | 1:07.88 | 1:44.21 | 2:19.00 | ||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Marcus Johnsson | 1995 | 2 | 389 | 31.95 | 1:08.26 | 1:45.45 | 2:20.36 | ||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 1 | 380 | 32.68 | 1:08.54 | 1:45.05 | 2:21.46 | ||
Team Turku | ||||||||||
9 | Marcus Bischoff | 1995 | 359 | 30.26 | 1:08.23 | 1:47.14 | 2:24.22 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Casper G. Kristensen | 1995 | 356 | 34.69 | 1:11.81 | 1:49.57 | 2:24.52 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anders Hansen | 1995 | 351 | 33.66 | 1:11.11 | 1:50.08 | 2:25.25 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Olle Karlsson | 1995 | 343 | 32.57 | 1:09.57 | 1:48.45 | 2:26.34 | |||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
13 | Christoffer Voigt | 1995 | 335 | 34.09 | 1:12.83 | 1:51.14 | 2:27.61 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Lennard Günther | 1995 | 326 | 2:28.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Tobias Marquardt | 1995 | 320 | 33.13 | 1:12.11 | 1:52.85 | 2:29.79 | |||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Ian Cumming | 1995 | 317 | 34.80 | 1:13.72 | 1:53.52 | 2:30.34 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Johannes Westerberg | 1995 | 306 | 34.47 | 1:12.79 | 1:53.38 | 2:32.07 | |||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
18 | Frederik Haastrup | 1995 | 292 | 35.93 | 1:16.38 | 1:56.84 | 2:34.45 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Hoby Andrian | 1995 | 277 | 37.13 | 1:18.33 | 1:58.20 | 2:37.19 | |||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
20 | Kenneth Aaberg | 1995 | 245 | 37.30 | 1:20.58 | 2:03.99 | 2:43.65 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Carlo Kroll | 1995 | 243 | 34.71 | 1:15.78 | 2:00.69 | 2:44.30 | |||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
22 | Jockem Wagenvoort | 1995 | 211 | 40.34 | 1:25.06 | 2:10.04 | 2:52.18 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Arved Stürck | 1995 | 132 | 40.59 | 1:31.62 | 2:27.98 | 3:21.41 | |||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Christian Dall | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 482 | 30.74 | 1:04.02 | 1:38.72 | 2:10.68 | ||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 7 | 471 | 30.85 | 1:03.96 | 1:37.92 | 2:11.74 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 6 | 438 | 31.86 | 1:06.45 | 1:41.58 | 2:14.90 | ||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
4 | Jakub Kozio | 1996 | 5 | 428 | 31.65 | 1:05.85 | 1:41.78 | 2:15.95 | ||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 4 | 402 | 32.17 | 1:07.92 | 1:44.24 | 2:18.83 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | 3 | 402 | 32.12 | 1:07.74 | 1:43.71 | 2:18.84 | ||
Bov IF | ||||||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | 2 | 390 | 32.20 | 1:07.97 | 1:44.13 | 2:20.28 | ||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 1 | 372 | 32.96 | 1:09.60 | 1:47.24 | 2:22.46 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 372 | 33.48 | 1:09.67 | 1:46.63 | 2:22.49 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 371 | 32.84 | 1:09.27 | 1:46.36 | 2:22.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Erik Wetzstein | 1996 | 367 | 31.38 | 1:08.29 | 1:47.32 | 2:23.16 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Roope Lehtonen | 1996 | 358 | 33.96 | 1:10.13 | 1:47.91 | 2:24.32 | |||
Team Turku | ||||||||||
13 | Chris Johansen | 1996 | 357 | 32.80 | 1:09.56 | 1:47.66 | 2:24.49 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 346 | 33.59 | 1:10.79 | 1:49.19 | 2:25.93 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Ole Dittrich | 1996 | 337 | 32.90 | 1:10.33 | 1:49.29 | 2:27.24 | |||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 334 | 33.94 | 1:11.69 | 1:50.09 | 2:27.76 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Hannibal Steenfos | 1996 | 331 | 34.08 | 1:12.30 | 1:51.15 | 2:28.19 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Martin Nielsen | 1996 | 330 | 34.19 | 1:12.54 | 1:51.31 | 2:28.23 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Maron | 1996 | 323 | 33.84 | 1:11.95 | 1:51.28 | 2:29.38 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Simon Hallberg | 1996 | 318 | 33.60 | 1:12.69 | 1:52.30 | 2:30.05 | |||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
21 | Peter Højberg | 1996 | 309 | 33.88 | 1:12.31 | 1:51.79 | 2:31.49 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Robin Thorsen | 1996 | 302 | 34.82 | 1:13.00 | 1:52.61 | 2:32.75 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jakob Brinkmann | 1996 | 292 | 37.44 | 1:17.27 | 1:57.29 | 2:34.52 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Timon Wedekind | 1996 | 291 | 35.63 | 1:15.21 | 1:56.10 | 2:34.66 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Janis Costard | 1996 | 268 | 33.68 | 1:14.48 | 1:57.44 | 2:38.94 | |||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 258 | 1:19.50 | 1:59.83 | 2:40.99 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
27 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 239 | 36.06 | 1:18.10 | 2:02.58 | 2:45.16 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Steffen Petersen | 1996 | 226 | 38.45 | 1:21.62 | 2:05.81 | 2:48.30 | |||
Bov IF | ||||||||||
29 | Gottfrid Jansson | 1996 | 219 | 35.40 | 2:04.69 | 2:50.02 | 2:50.02 | |||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Torben Bremer | 1996 | 216 | 36.22 | 1:18.49 | 2:05.18 | 2:50.82 | |||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
31 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 206 | 38.03 | 1:23.10 | 2:09.67 | 2:53.50 | |||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Mads Grønlund | 1996 | 197 | 36.96 | 1:22.73 | 2:10.79 | 2:56.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Malthe Lindquist | 1996 | 152 | 39.97 | 1:28.95 | 2:23.02 | 3:12.08 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Mathies Skjellerup | 1996 | 148 | 44.81 | 1:35.12 | 2:26.91 | 3:13.63 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Timo Haftmann | 1996 | 141 | 42.99 | 1:34.85 | 2:27.04 | 3:16.83 | |||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |