Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:30 | |||
Arrangr | West Swim Esbjerg |
Lb 5, 100m Medley Women, Indledende 17 - 99 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mrkre | 1991 | 805 | 29.42 | 1:04.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Holm Srensen | 1992 | 794 | 30.26 | 1:04.52 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Patricia Khler | 1992 | 746 | 29.86 | 1:05.87 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
4 | Silje Bergstrm Tronsmoen | 1991 | 675 | 32.23 | 1:08.13 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
5 | Josefin Palm | 1991 | 670 | 31.24 | 1:08.27 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
6 | Line Prst Lauridsen | 1989 | 670 | 32.21 | 1:08.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Frida Olsson | 1991 | 655 | 32.15 | 1:08.80 | |||||
Katrineholms Simsllska | ||||||||||
8 | Charlotte Jensen | 1992 | 646 | 32.73 | 1:09.13 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Marie Philipsen | 1992 | 637 | 32.75 | 1:09.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Wiebke Conrad | 1981 | 603 | 33.77 | 1:10.72 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
11 | Paulin Wendler | 1992 | 585 | 32.94 | 1:11.44 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Line Petersen | 1991 | 579 | 34.02 | 1:11.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 560 | 33.12 | 1:12.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Hanna Karstensen | 1992 | 554 | 33.00 | 1:12.73 | |||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
15 | Emelie Johansson | 1992 | 547 | 33.90 | 1:13.08 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
16 | Camilla Rasmussen | 1991 | 530 | 34.19 | 1:13.81 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Jana Brennecke | 1986 | 523 | 35.50 | 1:14.14 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
18 | Jana Weolowski | 1992 | 518 | 35.27 | 1:14.40 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Svenja Brinkmann | 1992 | 516 | 34.33 | 1:14.49 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
20 | Wencke Steensen | 1992 | 500 | 34.54 | 1:15.27 | |||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
21 | Annelie Surich | 1990 | 496 | 33.47 | 1:15.46 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Stefanie Domke | 1985 | 485 | 34.90 | 1:16.07 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
23 | Sanne Poulsen | 1992 | 478 | 33.52 | 1:16.41 | |||||
Skive Svmmeklub Poseid | ||||||||||
24 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 477 | 35.61 | 1:16.48 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
25 | Anne Hembd | 1992 | 474 | 35.04 | 1:16.61 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Imke Fietzek | 1990 | 467 | 34.97 | 1:17.00 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Stine Toft Kjer | 1988 | 467 | 35.06 | 1:17.02 | |||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
28 | Nadine Lindner | 1990 | 467 | 35.67 | 1:17.03 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
29 | Kerrin Steensen | 1990 | 464 | 37.18 | 1:17.16 | |||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
30 | Sina Krukenberg | 1990 | 464 | 35.83 | 1:17.19 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Julia Elert | 1992 | 463 | 35.55 | 1:17.22 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
32 | Ann-Christin Reske | 1988 | 458 | 34.33 | 1:17.53 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
33 | Ulrike Fritz | 1986 | 453 | 35.26 | 1:17.78 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
34 | Heidi Hollnder | 1991 | 447 | 37.26 | 1:18.16 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Pernille Rnde Jensen | 1991 | 443 | 37.72 | 1:18.39 | |||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
36 | Mareike Peters | 1991 | 436 | 35.87 | 1:18.80 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
37 | Jenny Sand | 1990 | 430 | 37.68 | 1:19.16 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
38 | Siv Vuilliomenet | 1992 | 427 | 35.66 | 1:19.32 | |||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
39 | Josephine Dunger | 1987 | 425 | 36.87 | 1:19.46 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
40 | Theresa Pendorf | 1990 | 423 | 39.62 | 1:19.59 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
41 | Bettina Klein | 1983 | 421 | 37.69 | 1:19.73 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
42 | Aranka Lohse | 1989 | 411 | 37.45 | 1:20.35 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
43 | Inger Husveg | 1992 | 410 | 37.62 | 1:20.40 | |||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
44 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 399 | 36.50 | 1:21.13 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
45 | Maren Terkhorn | 1988 | 398 | 36.95 | 1:21.20 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
46 | Alina Lorenzen | 1992 | 395 | 38.15 | 1:21.40 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
47 | Julia Westermann | 1992 | 394 | 37.58 | 1:21.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Alexandra Tomm | 1992 | 393 | 38.69 | 1:21.58 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
49 | Johanna Brgge | 1991 | 392 | 37.24 | 1:21.64 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
50 | Josephine Ohlsson | 1992 | 379 | 36.03 | 1:22.58 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
51 | Kira Beecken | 1992 | 371 | 39.14 | 1:23.12 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
52 | Tabea Aulich | 1989 | 370 | 38.89 | 1:23.25 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
53 | Nina Toft Kjer | 1992 | 369 | 38.15 | 1:23.31 | |||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
54 | Kia Kamper | 1990 | 355 | 39.26 | 1:24.37 | |||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
55 | Kim-Angela Reincke | 1991 | 353 | 39.17 | 1:24.53 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
56 | Theresa Albers | 1992 | 349 | 39.49 | 1:24.86 | |||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
57 | Charline Buschbeck | 1991 | 349 | 39.39 | 1:24.90 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
58 | Rafaela Schneich | 1992 | 339 | 41.39 | 1:25.65 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
59 | Louise stergaard | 1991 | 318 | 43.13 | 1:27.55 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
60 | Annika Jackisch | 1989 | 305 | 42.63 | 1:28.81 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
61 | Mette Hansen | 1992 | 274 | 42.38 | 1:31.94 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Maria Jensen | 1992 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Jana Mangels | 1991 | DSQ | false start | ||||||
Sv Blau-Wei Wesselbure | ||||||||||
- | Katrin Lammers | 1987 | DSQ | false start | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Elisabeth Lindner | 1991 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Julia Eggert | 1991 | DSQ | false start | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
- | Julie Leth-Espensen | 1992 | DSQ | finsh back on stomac | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Franziska Jaensch | 1992 | DSQ | false start | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Lb 5, 100m Medley Women, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicole Mller | 1993 | 679 | 32.52 | 1:07.99 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Melizza Petersen | 1994 | 612 | 33.05 | 1:10.39 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Erica Ydesand | 1994 | 598 | 33.01 | 1:10.94 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
4 | Victoria Johnsson | 1994 | 593 | 32.77 | 1:11.10 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Maxi Ullrich | 1994 | 592 | 32.34 | 1:11.17 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
6 | Marianne Duijm | 1993 | 588 | 32.69 | 1:11.32 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 578 | 34.49 | 1:11.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 576 | 34.28 | 1:11.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Agnes Sporrong | 1993 | 573 | 34.01 | 1:11.95 | |||||
Katrineholms Simsllska | ||||||||||
10 | Cora Zwiesigk | 1993 | 560 | 34.42 | 1:12.48 | |||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Lina Johansson | 1994 | 557 | 34.07 | 1:12.61 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
12 | Siri Wiecker | 1994 | 552 | 34.59 | 1:12.82 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
13 | Julie Langhorn | 1994 | 543 | 33.49 | 1:13.24 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Ccilie Kisby Jensen | 1993 | 537 | 34.39 | 1:13.51 | |||||
A6 | ||||||||||
15 | Kathrine Maron | 1994 | 530 | 34.74 | 1:13.84 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
16 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 526 | 33.44 | 1:14.00 | |||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Amina Gummesson | 1993 | 519 | 33.85 | 1:14.33 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
18 | Constanze Scheler | 1993 | 512 | 33.11 | 1:14.67 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
19 | Julia Kapr | 1994 | 499 | 32.48 | 1:15.32 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Emma Aabroe | 1994 | 497 | 33.33 | 1:15.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Isabella K. Srensen | 1994 | 497 | 33.91 | 1:15.44 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
22 | Moa Bertelsen | 1994 | 497 | 34.24 | 1:15.45 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Iben Nielsen | 1994 | 492 | 36.29 | 1:15.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Isabel Brylow | 1994 | 491 | 35.35 | 1:15.73 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Rikke Nissen | 1994 | 483 | 37.72 | 1:16.14 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
26 | Levke Steensen | 1994 | 479 | 36.08 | 1:16.36 | |||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
27 | Stephanie Mder | 1994 | 479 | 35.26 | 1:16.38 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Luna Demmers | 1994 | 478 | 34.11 | 1:16.44 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
29 | Louise Nielsen | 1993 | 477 | 35.92 | 1:16.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Simone Isbye | 1994 | 455 | 36.84 | 1:17.66 | |||||
A6 | ||||||||||
31 | Felicia Nilsson | 1993 | 449 | 35.64 | 1:18.03 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
32 | Ewa Axeborg | 1993 | 433 | 36.65 | 1:18.96 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Gesa Woschetzky | 1993 | 423 | 35.83 | 1:19.57 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Amanda Ekelund | 1993 | 422 | 38.72 | 1:19.69 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
35 | Merle Stver | 1994 | 421 | 37.05 | 1:19.75 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
36 | Beatrice Rssler | 1993 | 414 | 35.62 | 1:20.14 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Mathilde Nielsen | 1993 | 413 | 36.20 | 1:20.25 | |||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
38 | Helena Pedersen | 1994 | 410 | 36.28 | 1:20.45 | |||||
A6 | ||||||||||
39 | Signe V. Henriksen | 1994 | 408 | 37.56 | 1:20.55 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
40 | Elin Andersson | 1994 | 407 | 37.51 | 1:20.60 | |||||
Tyringe Simsllskap | ||||||||||
41 | Sarah Michalski | 1994 | 406 | 37.77 | 1:20.66 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
42 | Maxi Kossak | 1993 | 404 | 37.07 | 1:20.80 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Natasha Clausen | 1993 | 399 | 38.42 | 1:21.18 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Amalie Srensen | 1994 | 392 | 38.15 | 1:21.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
45 | Natashia Jensen | 1994 | 388 | 36.57 | 1:21.93 | |||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
46 | Jacqueline Elna Taudien | 1994 | 380 | 37.30 | 1:22.47 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
47 | Jana Scholz | 1993 | 379 | 38.61 | 1:22.57 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Isabelle Stratmann | 1993 | 378 | 37.99 | 1:22.64 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
49 | Sara Danielsson | 1994 | 378 | 38.79 | 1:22.66 | |||||
Tyringe Simsllskap | ||||||||||
50 | Liv Conje | 1994 | 370 | 39.09 | 1:23.26 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
51 | Saskia Dobat | 1994 | 369 | 39.27 | 1:23.27 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
52 | Betina K. Pedersen | 1994 | 369 | 38.16 | 1:23.33 | |||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
53 | Daisy Lannie | 1994 | 363 | 39.27 | 1:23.73 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
54 | Irene Porschhfer | 1994 | 362 | 39.59 | 1:23.83 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
55 | Rebecca Thijssen | 1993 | 361 | 38.82 | 1:23.93 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
56 | Lisa-Marie Karusseit | 1994 | 358 | 38.40 | 1:24.14 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
57 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 357 | 38.81 | 1:24.26 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
58 | Veronica Evers | 1993 | 352 | 38.29 | 1:24.60 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
59 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | 350 | 39.17 | 1:24.75 | |||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
60 | Catharina Tomm | 1993 | 347 | 40.53 | 1:25.04 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
61 | Franziska Mais | 1994 | 347 | 38.52 | 1:25.05 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
62 | Astrid Jrgensen | 1993 | 343 | 39.10 | 1:25.35 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
63 | Line Hjberg | 1993 | 342 | 39.58 | 1:25.40 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
64 | Louise Kjr | 1994 | 337 | 42.60 | 1:25.87 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
65 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | 336 | 42.05 | 1:25.92 | |||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
66 | Roxana Mojen | 1994 | 334 | 40.03 | 1:26.09 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
67 | Claudia Lange | 1994 | 329 | 38.89 | 1:26.57 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
68 | Melissa Brgge | 1994 | 318 | 39.84 | 1:27.51 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
69 | Louise Sofie Jensen | 1994 | 315 | 39.37 | 1:27.86 | |||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
70 | Stinne W. Noer | 1994 | 312 | 41.36 | 1:28.09 | |||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
71 | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | 312 | 40.99 | 1:28.14 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
72 | Jacqueline Kurtz | 1994 | 309 | 39.83 | 1:28.36 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
73 | Yasmine Folkmann | 1994 | 305 | 39.92 | 1:28.81 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
74 | Sofie Skovfoged | 1994 | 297 | 43.22 | 1:29.51 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
75 | Sophie Neumann | 1994 | 290 | 43.56 | 1:30.31 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
76 | Muriel Schittek | 1994 | 285 | 42.92 | 1:30.84 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
77 | Victoria Dietrich | 1993 | 278 | 42.81 | 1:31.58 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
78 | Kristina Nagy | 1993 | 273 | 40.78 | 1:32.14 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
79 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 272 | 42.26 | 1:32.19 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
80 | Charlotte Lordz | 1993 | 241 | 44.36 | 1:35.96 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
81 | Nicole Flgge | 1993 | 238 | 44.65 | 1:36.46 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
82 | Merle Mangels | 1994 | 230 | 46.18 | 1:37.47 | |||||
Sv Blau-Wei Wesselbure | ||||||||||
83 | Amanda Gitlesen | 1994 | 206 | 49.61 | 1:41.22 | |||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
- | Vanessa Freund | 1993 | DNS | |||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Anna Carlsson | 1994 | DNS | |||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Amanda strm | 1994 | DNS | |||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
- | Katrine Hansen | 1994 | DSQ | finish back on stoma | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Nelly Aronsson | 1994 | DSQ | finsh back on stomac | ||||||
Simsllskapet Stimmet | ||||||||||
- | Anne Kelch | 1993 | DSQ | false start | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
Lb 5, 100m Medley Women, Indledende 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmina Soininen | 1995 | 576 | 32.99 | 1:11.82 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | 564 | 33.28 | 1:12.32 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Lisa Matthes | 1995 | 558 | 33.68 | 1:12.56 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sabrina Tastler | 1995 | 550 | 33.34 | 1:12.92 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Natalia Holm | 1995 | 550 | 33.72 | 1:12.94 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Luna Lchau Jensen | 1995 | 548 | 34.53 | 1:13.00 | |||||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
7 | Klaudia Kowalska | 1995 | 537 | 33.80 | 1:13.49 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
8 | Nadine Ludwig | 1995 | 534 | 33.33 | 1:13.65 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Mette Grauballe | 1995 | 532 | 34.09 | 1:13.72 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Ramona Raita | 1995 | 523 | 34.09 | 1:14.14 | |||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Tenna Holm | 1995 | 510 | 34.13 | 1:14.80 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
12 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 507 | 33.34 | 1:14.95 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
13 | Jenna Kukkonen | 1995 | 499 | 34.82 | 1:15.32 | |||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Ulrike Bttner | 1995 | 492 | 34.12 | 1:15.67 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Elin Persson | 1995 | 491 | 36.90 | 1:15.72 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
16 | Frida Lundbergh | 1995 | 478 | 36.48 | 1:16.43 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
17 | Agata Zieba | 1995 | 477 | 35.32 | 1:16.48 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
18 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 457 | 38.66 | 1:17.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Neea Nieminen | 1995 | 451 | 35.42 | 1:17.94 | |||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Emma Sjstrm | 1995 | 437 | 36.30 | 1:18.71 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
21 | Sofie Wessberg Rasmussen | 1995 | 435 | 36.32 | 1:18.84 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Lara Friede | 1995 | 423 | 37.28 | 1:19.58 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Lydia Douglasdotter | 1995 | 422 | 38.29 | 1:19.63 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
24 | Theresa Nilkes | 1995 | 408 | 36.86 | 1:20.55 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
25 | Amalie Holm | 1995 | 403 | 39.02 | 1:20.89 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
26 | Nina Lehrum | 1995 | 402 | 37.89 | 1:20.95 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
27 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 396 | 38.20 | 1:21.39 | |||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
28 | Lianne Bilderbeek | 1995 | 391 | 38.23 | 1:21.70 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
29 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 390 | 38.90 | 1:21.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Sandra Persson | 1995 | 388 | 39.07 | 1:21.92 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Lynn Bornhft | 1995 | 387 | 38.65 | 1:21.97 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
32 | Anjes Vetter | 1995 | 380 | 35.90 | 1:22.52 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
33 | Verena Zengerling | 1995 | 377 | 37.82 | 1:22.70 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
34 | Britt Reincke | 1995 | 371 | 37.38 | 1:23.17 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
35 | Christine Jrgensen | 1995 | 358 | 37.55 | 1:24.17 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
36 | Samantha Schaps | 1995 | 354 | 38.76 | 1:24.43 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
37 | Janina Heinemann | 1995 | 354 | 37.83 | 1:24.49 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
38 | Agnes Pap | 1995 | 352 | 37.90 | 1:24.64 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
39 | Felicia Haraldsson | 1995 | 346 | 40.14 | 1:25.11 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
40 | Annemarie Agostinho | 1995 | 346 | 38.85 | 1:25.14 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Janine Skoeries | 1995 | 340 | 41.31 | 1:25.62 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
42 | Ellinor Marklin | 1995 | 337 | 38.47 | 1:25.84 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
43 | Sophie Pagh | 1995 | 337 | 39.54 | 1:25.88 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Nicki-Ann Poser | 1995 | 336 | 39.64 | 1:25.92 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
45 | Nanna Wilenski | 1995 | 332 | 40.33 | 1:26.30 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Anna Elkjr Jensen | 1995 | 329 | 40.35 | 1:26.59 | |||||
A6 | ||||||||||
47 | Amalie B. Jensen | 1995 | 326 | 39.18 | 1:26.79 | |||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
48 | Nadja Christiansen | 1995 | 325 | 43.06 | 1:26.88 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
49 | Laura Jeppesen | 1995 | 315 | 41.38 | 1:27.84 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
50 | Arlett Dix | 1995 | 308 | 41.46 | 1:28.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
51 | Emelie Melin | 1995 | 305 | 39.91 | 1:28.74 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
52 | Corinna Kynast | 1995 | 302 | 41.64 | 1:29.01 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
53 | Lisa Blasek | 1995 | 302 | 42.62 | 1:29.06 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
54 | Antonia Hinz | 1995 | 302 | 40.23 | 1:29.08 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
55 | Nikita Schmidt | 1995 | 300 | 43.47 | 1:29.30 | |||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
56 | Chiara Noreen Schtze | 1995 | 285 | 45.13 | 1:30.76 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
57 | Sofie Grnlund | 1995 | 282 | 42.89 | 1:31.12 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
58 | Jessica Bochmann | 1995 | 277 | 42.38 | 1:31.66 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
59 | Lisa Peters | 1995 | 267 | 43.96 | 1:32.82 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
60 | Magdalena Galazka | 1995 | 261 | 43.83 | 1:33.51 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
61 | Elna Norlin | 1995 | 258 | 43.48 | 1:33.87 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
62 | Michelle Liljegren | 1995 | 248 | 43.61 | 1:35.08 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
63 | Amalie Agger-Nielsen | 1995 | 227 | 47.23 | 1:37.92 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
64 | Ida Petersen | 1995 | 175 | 50.78 | 1:46.80 | |||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
- | Melina Vihdanmki | 1995 | DNS | |||||||
Team Turku | ||||||||||
- | Laura Nogel Jger | 1995 | DNS | |||||||
Bov IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |