Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangr | West Swim Esbjerg |
Lb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 17 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mrkre | 1991 | 857 | 14.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Stefanie Meyer | 1992 | 811 | 14.38 | ||||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Lisa Graf | 1992 | 801 | 14.44 | ||||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
4 | Mona Groteguth | 1991 | 764 | 14.67 | ||||||
Sgs Hannover | ||||||||||
5 | Saskia Ganseko | 1992 | 742 | 14.81 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Line Prst Lauridsen | 1989 | 723 | 14.94 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Paulin Wendler | 1992 | 696 | 15.13 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
8 | Patricia Khler | 1992 | 665 | 15.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
9 | Nicole Jnger | 1984 | 638 | 15.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Emelie Johansson | 1992 | 602 | 15.88 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Annelie Surich | 1990 | 589 | 16.00 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Svenja Brinkmann | 1992 | 576 | 16.12 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
12 | Sanne Poulsen | 1992 | 576 | 16.12 | ||||||
Skive Svmmeklub Poseid | ||||||||||
14 | Theresa Meissner | 1984 | 554 | 16.33 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
15 | Sarah Frank | 1989 | 544 | 16.43 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
16 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 537 | 16.50 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
17 | Julia Matthes | 1992 | 533 | 16.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Ann-Christin Reske | 1988 | 522 | 16.65 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
19 | Josephine Ohlsson | 1992 | 484 | 17.08 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
20 | Siv Vuilliomenet | 1992 | 471 | 17.23 | ||||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
21 | Maren Terkhorn | 1988 | 459 | 17.38 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
22 | Sarah Losensky | 1991 | 440 | 17.63 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Kia Kamper | 1990 | 433 | 17.73 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Elisabeth Lindner | 1991 | 407 | 18.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Mareike Peters | 1991 | 403 | 18.15 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
25 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 403 | 18.15 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Anette Schtt | 1989 | 398 | 18.23 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Inger Husveg | 1992 | 386 | 18.41 | ||||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
29 | Merle Mller | 1992 | 382 | 18.48 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
30 | Julia Eggert | 1991 | 361 | 18.84 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
31 | Dana Beecken | 1992 | 324 | 19.52 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
32 | Stephanie Vogt | 1989 | 311 | 19.79 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
33 | Jana Mangels | 1991 | 280 | 20.50 | ||||||
Sv Blau-Wei Wesselbure | ||||||||||
34 | Mette Hansen | 1992 | 269 | 20.78 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
Lb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kamma Christensen | 1994 | 689 | 15.18 | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
2 | Anne Reichelt | 1993 | 632 | 15.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Agnes Idoffsson | 1994 | 626 | 15.68 | ||||||
Simsllskapet Stimmet | ||||||||||
4 | Constanze Scheler | 1993 | 603 | 15.87 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
5 | Moa Bertelsen | 1994 | 597 | 15.93 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Victoria Johnsson | 1994 | 577 | 16.11 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Beatrice Rssler | 1993 | 575 | 16.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Isabella K. Srensen | 1994 | 575 | 16.13 | ||||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
9 | Miriam Stupak Mller | 1994 | 574 | 16.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Mette Rasmussen | 1994 | 572 | 16.15 | ||||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Julia Kapr | 1994 | 570 | 16.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Gesa Woschetzky | 1993 | 567 | 16.20 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
13 | Stephanie Mder | 1994 | 538 | 16.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Ccilie Kisby Jensen | 1993 | 527 | 16.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Anna Lehrum | 1993 | 524 | 16.63 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
16 | Silje Nilo | 1993 | 516 | 16.72 | ||||||
Sandefjord Svmmeklubb | ||||||||||
17 | Janine Findeisen | 1993 | 512 | 16.76 | ||||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
18 | Levke Steensen | 1994 | 494 | 16.96 | ||||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
19 | Franziska Mais | 1994 | 491 | 17.00 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 487 | 17.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 470 | 17.25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Mathilde Nielsen | 1993 | 466 | 17.30 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
23 | Sofie Bgen | 1994 | 459 | 17.38 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
24 | Helena Pedersen | 1994 | 448 | 17.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Felicia Nilsson | 1993 | 431 | 17.75 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
26 | Rikke Nissen | 1994 | 430 | 17.76 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
27 | Yasmine Folkmann | 1994 | 425 | 17.84 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
28 | Jacqueline Kurtz | 1994 | 423 | 17.86 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
29 | Jacqueline Elna Taudien | 1994 | 412 | 18.02 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
30 | Fanny Lund | 1994 | 408 | 18.08 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Irene Porschhfer | 1994 | 379 | 18.53 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Nelly Aronsson | 1994 | 369 | 18.70 | ||||||
Simsllskapet Stimmet | ||||||||||
33 | Natasha Clausen | 1993 | 368 | 18.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Jana Scholz | 1993 | 348 | 19.07 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | 336 | 19.29 | ||||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
36 | Sofie Skovfoged | 1994 | 316 | 19.69 | ||||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
37 | Tanita Skerstupp | 1994 | 311 | 19.80 | ||||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
38 | Laura Hahn | 1994 | 308 | 19.86 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
39 | Anne Kelch | 1993 | 275 | 20.62 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
40 | Charlotte Lordz | 1993 | 261 | 20.98 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
41 | Amanda Gitlesen | 1994 | 218 | 22.28 | ||||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
- | Kathrine Christiansen | 1994 | DNS | |||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
Lb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nadine Ludwig | 1995 | 681 | 15.24 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Natalia Holm | 1995 | 640 | 15.56 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Sabrina Tastler | 1995 | 597 | 15.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Lisa Matthes | 1995 | 592 | 15.97 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Jasmina Soininen | 1995 | 561 | 16.26 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 556 | 16.31 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Ulrike Bttner | 1995 | 537 | 16.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 529 | 16.58 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
9 | Julie Lunau | 1995 | 510 | 16.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Britt Reincke | 1995 | 508 | 16.81 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
11 | Anjes Vetter | 1995 | 497 | 16.93 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 493 | 16.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Emma Sjstrm | 1995 | 480 | 17.13 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
14 | Neea Nieminen | 1995 | 471 | 17.23 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Nina Lehrum | 1995 | 469 | 17.26 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
16 | Christine Jrgensen | 1995 | 463 | 17.34 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
17 | Frida Lundbergh | 1995 | 460 | 17.37 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
18 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 433 | 17.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Lena Sktt | 1995 | 405 | 18.12 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
20 | Antonia Hinz | 1995 | 387 | 18.40 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
21 | Sandra Persson | 1995 | 385 | 18.43 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
22 | Agnes Pap | 1995 | 380 | 18.51 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Sidsel Skrup Wind | 1995 | 378 | 18.55 | ||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
24 | Nina Woschetzky | 1995 | 375 | 18.60 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Emelie Melin | 1995 | 371 | 18.67 | ||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
26 | Jenny Karlsson | 1995 | 364 | 18.79 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
27 | Michelle Liljegren | 1995 | 349 | 19.05 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
28 | Amalie Bgebjerg | 1995 | 347 | 19.08 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Lisa Blasek | 1995 | 320 | 19.61 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Nanna Wilenski | 1995 | 314 | 19.73 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Corinna Kynast | 1995 | 313 | 19.76 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
32 | Emelie Larsson | 1995 | 270 | 20.76 | ||||||
Ssdala Simsllskap | ||||||||||
33 | Martine Borsheim | 1995 | 262 | 20.97 | ||||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
34 | Elna Norlin | 1995 | 237 | 21.66 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |