Tulokset Stockholm Summer Games 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 4
Resultat Gren 126 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 126, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karleen Kersa | 1996 | Top Swimclub | 36.29 | 1:17.42 | |||||
2 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.90 | 1:19.75 | |||||
3 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.44 | 1:23.79 | |||||
4 | Nora Daldorff | 1994 | Kirkenes Svømmeklubb | 39.70 | 1:26.10 | |||||
5 | Josefine Norlin | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.67 | 1:28.48 | |||||
6 | Ida Grimstad | 1996 | Horten Svømmeklubb | 41.53 | 1:30.06 | |||||
7 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 43.77 | 1:33.10 | |||||
8 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 46.13 | 1:38.20 | |||||
9 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 47.64 | 1:41.33 | |||||
10 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 51.80 | 1:49.24 | |||||
Gren 126, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marie Malvik | 1997 | SK Poseidon Porsgrunn | 38.50 | 1:22.06 | |||||
2 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.49 | 1:24.95 | |||||
3 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 39.29 | 1:25.48 | |||||
4 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.98 | 1:26.01 | |||||
5 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.67 | 1:28.97 | |||||
6 | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 42.24 | 1:29.17 | |||||
7 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 41.10 | 1:30.01 | |||||
8 | Kristina Mora | 1997 | Trondhjem SLK | 43.26 | 1:30.63 | |||||
9 | Louise Mathiassen | 1998 | Tromsø Svømmeklubb | 45.57 | 1:36.32 | |||||
10 | Helena Richardsen | 1998 | Tromsø Svømmeklubb | 51.38 | 1:48.47 | |||||
11 | Iselin Nord Hopland | 1997 | Vestkantsvømmerne | 50.05 | 1:48.53 | |||||
- | Aurora M Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | DSQ | ||||||
Gren 126, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 38.55 | 1:21.31 | |||||
2 | Stine Marie Karlberg | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 40.61 | 1:25.53 | |||||
3 | Ragnhild Kleppestrand | 1999 | Vestkantsvømmerne | 40.50 | 1:25.65 | |||||
4 | Emma Anni Koppel | 2000 | Shark | 40.67 | 1:26.04 | |||||
5 | Eline Nygaard | 2000 | Vestkantsvømmerne | 40.82 | 1:27.35 | |||||
6 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svømmeklubb | 40.94 | 1:27.47 | |||||
7 | Teele Telgma | 2000 | Swimclub Briis | 41.05 | 1:28.15 | |||||
8 | Andrea Mannsverk | 1999 | Alta Svømmeklubb | 42.01 | 1:29.16 | |||||
9 | Oda Eriksen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 42.28 | 1:29.22 | |||||
10 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.89 | 1:29.50 | |||||
11 | Margaret Markvardt | 2000 | Top Swimclub | 41.84 | 1:29.90 | |||||
12 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 42.80 | 1:30.10 | |||||
13 | Stine Lise Johansen | 2000 | Alta Svømmeklubb | 42.03 | 1:30.35 | |||||
14 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 42.53 | 1:31.30 | |||||
15 | Amanda H Ernholm | 2000 | Trondhjem SLK | 42.47 | 1:31.32 | |||||
16 | Hanna Heinloo | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 42.43 | 1:31.44 | |||||
17 | Gerli Savila | 2000 | Shark | 44.01 | 1:31.79 | |||||
18 | Elin Synnøve Båfjord | 1999 | Namsos Svømmeklubb | 42.49 | 1:32.08 | |||||
19 | Saskia-Miina Tasane | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 43.54 | 1:32.34 | |||||
20 | Moa Fröberg | 2000 | Väsby Simsällskap | 43.74 | 1:33.79 | |||||
21 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.04 | 1:34.05 | |||||
22 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 44.96 | 1:34.38 | |||||
23 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 46.74 | 1:34.39 | |||||
24 | Carina Aadahl | 2000 | Trondhjem SLK | 46.48 | 1:35.69 | |||||
25 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 45.65 | 1:36.27 | |||||
26 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.26 | 1:38.50 | |||||
27 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.40 | 1:38.51 | |||||
28 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.70 | 1:39.59 | |||||
29 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 47.25 | 1:39.65 | |||||
30 | Thea Lervold Höffler | 2000 | Trondhjem SLK | 47.67 | 1:39.66 | |||||
31 | Sigrid Steen | 1999 | Vestbyen IL | 48.43 | 1:42.18 | |||||
32 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 48.12 | 1:42.87 | |||||
33 | Maud S Nestgaard | 2000 | Trondhjem SLK | 48.79 | 1:43.02 | |||||
34 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 48.45 | 1:43.92 | |||||
35 | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | 49.58 | 1:48.03 | |||||
36 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 53.52 | 1:48.33 | |||||
37 | Camilla Dahle Öfsti | 1999 | Trondhjem SLK | 52.58 | 1:48.78 | |||||
- | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Lindahl | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lovisa Faarinen | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 126, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.54 | 1:29.85 | |||||
2 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.11 | 1:30.88 | |||||
3 | Sarah Hürden | 2001 | Top Swimclub | 44.51 | 1:32.49 | |||||
4 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.85 | 1:34.13 | |||||
5 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.13 | 1:35.24 | |||||
6 | Kaia Lis Tomak | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 45.73 | 1:37.40 | |||||
7 | Johanna Maria Randma | 2001 | Swimclub Briis | 46.44 | 1:37.50 | |||||
8 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.18 | 1:38.12 | |||||
9 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.64 | 1:38.14 | |||||
10 | Klara Sörgardt | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.58 | 1:39.34 | |||||
11 | Andrea Martnes | 2001 | Alta Svømmeklubb | 47.34 | 1:40.77 | |||||
12 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.84 | 1:41.04 | |||||
13 | Emmi Taraldsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.15 | 1:41.26 | |||||
14 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.37 | 1:42.39 | |||||
15 | Helena Claudia Bruåsdal | 2001 | Vestkantsvømmerne | 48.59 | 1:42.71 | |||||
16 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 48.93 | 1:43.39 | |||||
17 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 49.72 | 1:44.87 | |||||
18 | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.96 | 1:44.91 | |||||
19 | Karen Bech | 2001 | Namsos Svømmeklubb | 49.29 | 1:44.92 | |||||
20 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 50.20 | 1:45.97 | |||||
21 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 51.02 | 1:46.96 | |||||
22 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 51.16 | 1:47.64 | |||||
23 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 51.73 | 1:47.72 | |||||
24 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 51.47 | 1:49.72 | |||||
25 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 52.48 | 1:50.91 | |||||
26 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 50.21 | 1:51.10 | |||||
27 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.06 | 1:51.72 | |||||
28 | Emma Fauli | 2001 | Fauske Svømmeklubb | 55.40 | 1:53.33 | |||||
29 | Elisabeth Reiman | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 54.48 | 1:53.41 | |||||
30 | Ronja Pavall | 2002 | Fauske Svømmeklubb | 54.89 | 1:55.62 | |||||
31 | Melina Robertsson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 55.40 | 1:55.64 | |||||
32 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 55.66 | 1:56.09 | |||||
33 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 56.29 | 1:56.38 | |||||
34 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 55.20 | 1:57.87 | |||||
35 | Jorid Karlsen | 2001 | Alta Svømmeklubb | 56.15 | 1:57.94 | |||||
36 | Alicia Boman | 2002 | Simklubben Ägir | 58.04 | 2:01.09 | |||||
37 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 1:01.22 | 2:10.82 | |||||
- | Jana Tammemets | 2001 | Top Swimclub | DNS | ||||||
Gren 126, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kai Liis Kivirähk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mtü | 45.25 | 1:35.81 | |||||
2 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 46.57 | 1:39.89 | |||||
3 | Lissy Ann Tilk | 2003 | Audentese Spordiklubi Mtü | 49.66 | 1:43.59 | |||||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.71 | 1:48.69 | |||||
5 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 54.23 | 1:50.58 | |||||
6 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 53.02 | 1:53.34 | |||||
7 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 54.38 | 1:53.92 | |||||
8 | Sabrina Jessen | 2003 | Alta Svømmeklubb | 56.25 | 1:57.64 | |||||
9 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 58.37 | 2:01.27 | |||||
10 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 56.88 | 2:01.44 | |||||
11 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 59.11 | 2:02.80 | |||||
12 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:07.79 | 2:23.35 | |||||
- | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tuva Bodebring | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:17 |