Resultat för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 4
Resultat Gren 122 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 122, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:55.32 | ||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Josefin Lantz | 1996 | 28.39 | 57.75 | |||||||
Lisa Wiklund | 1996 | 29.34 | 1:27.09 | |||||||
Josefine Norlin | 1996 | 28.23 | 1:55.32 | |||||||
2 | Girls Q | 1996 | Top Swimclub | 1:55.79 | ||||||
Karleen Kersa | 1996 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Meribel Saar | 2000 | 29.83 | 57.52 | |||||||
Margaret Markvardt | 2000 | 29.70 | 1:27.22 | |||||||
Karin Iilane | 1996 | 28.57 | 1:55.79 | |||||||
3 | Lag1 Damer | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:57.63 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Amanda Kimander | 1997 | 29.80 | 59.37 | |||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 29.05 | 1:28.42 | |||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 29.21 | 1:57.63 | |||||||
4 | Strängnäs Damer | 2000 | Strängnäs Simsällskap | 1:59.15 | ||||||
Linnea Åkerman | 1999 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Jennifer Schwartz | 1994 | 28.12 | 58.36 | |||||||
Madeleine Svensson | 1997 | 30.06 | 1:28.42 | |||||||
Anna Gustafson | 1997 | 30.73 | 1:59.15 | |||||||
5 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1995 | Väsby Simsällskap | 2:00.63 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 30.19 | 59.36 | |||||||
Sofia Björnfot | 1998 | 30.73 | 1:30.09 | |||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 30.54 | 2:00.63 | |||||||
6 | Lag2 Damer | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:02.19 | ||||||
Alba Croneborg | 2000 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Lise Öberg | 1998 | 31.05 | 1:01.16 | |||||||
Frida Kimander | 1999 | 30.37 | 1:31.53 | |||||||
Nathalie Johnsson | 1996 | 30.66 | 2:02.19 | |||||||
7 | Trondhjem SLK J1 | 2000 | Trondhjem SLK | 2:02.57 | ||||||
Malin S Tömmervik | 1994 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Vilde Holan Bye | 1995 | 29.67 | 59.38 | |||||||
Kristina Mora | 1997 | 31.49 | 1:30.87 | |||||||
Aurora M Wannebo | 1998 | 31.70 | 2:02.57 | |||||||
8 | Vestkantsvömmerne J1 | 1994 | Vestkantsvømmerne | 2:02.85 | ||||||
Benedikte Överland | 1999 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Jenny Dale Gjerstad | 2000 | 32.27 | 1:01.81 | |||||||
Eline Nygaard | 2000 | 32.15 | 1:33.96 | |||||||
Marie Överland | 1994 | 28.89 | 2:02.85 | |||||||
9 | F-Klasser | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 2:05.80 | ||||||
Reelika Tüür | 1998 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Saskia-Miina Tasane | 2000 | 31.80 | 1:02.84 | |||||||
Birgit Saliste | 2000 | 31.55 | 1:34.39 | |||||||
Hanna Heinloo | 1999 | 31.41 | 2:05.80 | |||||||
10 | Trollhättans SS Lag 1 | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 2:07.29 | ||||||
Malin Nilsson | 1995 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Lovisa Styrenius | 1997 | 31.83 | 1:02.67 | |||||||
Amanda Johansson | 1997 | 32.12 | 1:34.79 | |||||||
Isabelle Stenvold | 1996 | 32.50 | 2:07.29 | |||||||
11 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1995 | Väsby Simsällskap | 2:07.33 | ||||||
Hanne Melin-Romstad | 1999 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Linn Thomessen | 1999 | 32.88 | 1:04.66 | |||||||
Julia Norlin | 1998 | 30.32 | 1:34.98 | |||||||
Åsa Eriksson | 1998 | 32.35 | 2:07.33 | |||||||
12 | Lag3 Damer | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:09.14 | ||||||
Signe Nordegren | 2000 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Tilda Eklund | 2000 | 31.42 | 1:03.00 | |||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 32.87 | 1:35.87 | |||||||
Claudia Carlson | 2001 | 33.27 | 2:09.14 | |||||||
13 | Namsos | 2000 | Namsos Svømmeklubb | 2:09.41 | ||||||
Hilde Camilla Lænd | 1995 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Elin Synnøve Båfjord | 1999 | 33.58 | 1:05.04 | |||||||
Christine Elvestad Olsen | 1998 | 32.96 | 1:38.00 | |||||||
Elisabeth Hagen Solberg | 1997 | 31.41 | 2:09.41 | |||||||
14 | IF Åland Damer | 1995 | IF Åland | 2:09.97 | ||||||
Fanny Ek | 1999 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Jenny Ek | 1999 | 30.21 | 1:02.62 | |||||||
Nicole Eker | 1996 | 34.52 | 1:37.14 | |||||||
Ida Jansson | 1995 | 32.83 | 2:09.97 | |||||||
15 | Vestbyen/namsos | 2000 | Vestbyen/namsos | 2:10.22 | ||||||
Aneviken Refseth | 2000 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Kristine Lindseth | 1995 | 32.81 | 1:04.73 | |||||||
Sigrid Steen | 1999 | 31.16 | 1:35.89 | |||||||
Karen Bech | 2001 | 34.33 | 2:10.22 | |||||||
16 | Tronhjem SLK J2 | 2000 | Trondhjem SLK | 0 | 2:10.37 | |||||
Maud S Nestgaard | 2000 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Karolin Volden | 2001 | 31.63 | 1:04.01 | |||||||
Oda Sem Austmo | 2000 | 32.74 | 1:36.75 | |||||||
Camilla Dahle Öfsti | 1999 | 33.62 | 2:10.37 | |||||||
17 | Alta Jenter Lag1 | 2000 | Alta Svømmeklubb | 2:11.15 | ||||||
Andrine Svea | 2000 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Andrea Mannsverk | 1999 | 31.45 | 1:04.68 | |||||||
Stine Lise Johansen | 2000 | 32.48 | 1:37.16 | |||||||
Stine Söderholm | 2000 | 33.99 | 2:11.15 | |||||||
18 | Fauske SK Lag 1 F | 2000 | Fauske Svømmeklubb | 2:11.38 | ||||||
Karoline Hansen | 1999 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Ronja Pavall | 2002 | 36.71 | 1:09.63 | |||||||
Siri Strand Brustad | 1998 | 32.28 | 1:41.91 | |||||||
Sara Holtan | 1995 | 29.47 | 2:11.38 | |||||||
19 | SK Neptun 1 Damer [2000] | 2000 | Simklubben Neptun | 2:12.17 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Linnea Lindahl | 1999 | 34.54 | 1:05.38 | |||||||
Ella Ericson | 2000 | 33.97 | 1:39.35 | |||||||
Sara Andersson | 2000 | 32.82 | 2:12.17 | |||||||
20 | Tromsø SK J1 Jr. | 2000 | Tromsø Svømmeklubb | 2:12.19 | ||||||
Malene Fjeldstad | 2000 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Helena Richardsen | 1998 | 36.09 | 1:07.02 | |||||||
Louise Mathiassen | 1998 | 34.17 | 1:41.19 | |||||||
Cecilie Klingenberg | 2000 | 31.00 | 2:12.19 | |||||||
21 | Väsby SS Damer Lag 4 | 1995 | Väsby Simsällskap | 2:12.29 | ||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Moa Fröberg | 2000 | 33.26 | 1:06.35 | |||||||
Tara Ebrahimi | 2000 | 33.90 | 1:40.25 | |||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 32.04 | 2:12.29 | |||||||
22 | Trollhättans SS Lag2 | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 2:14.41 | ||||||
Lovisa Faarinen | 1999 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 30.51 | 1:04.96 | |||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 33.79 | 1:38.75 | |||||||
Loella Kottusch | 2000 | 35.66 | 2:14.41 | |||||||
23 | Trondhjem SLK J3 | 2000 | Trondhjem SLK | 2:14.57 | ||||||
Amanda H Ernholm | 2000 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Thea Lervold Höffler | 2000 | 33.48 | 1:06.89 | |||||||
Ingrid Elverum | 2000 | 33.68 | 1:40.57 | |||||||
Carina Aadahl | 2000 | 34.00 | 2:14.57 | |||||||
24 | Strängnäs Damer Lag 2 | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 2:16.12 | ||||||
Amanda Granlund | 1999 | 31.09 | 31.09 | |||||||
My Lord | 1999 | 32.25 | 1:03.34 | |||||||
Helena Westerlund | 1999 | 33.46 | 1:36.80 | |||||||
Tilda Granlund | 2001 | 39.32 | 2:16.12 | |||||||
25 | Vestkantsvömmerne J2 | 1997 | Vestkantsvømmerne | 2:20.19 | ||||||
Hanna Daae Fossheim | 1998 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Mathilde Pamer | 2000 | 33.72 | 1:09.30 | |||||||
Iselin Nord Hopland | 1997 | 36.81 | 1:46.11 | |||||||
Susanne Moen Olsen | 1997 | 34.08 | 2:20.19 | |||||||
26 | Sala SS Damer [2000] | 2000 | Sala Simsällskap | 2:26.77 | ||||||
Ida Lindblom | 2001 | 44.76 | 44.76 | |||||||
Jessica Holmberg | 2000 | 30.14 | 1:14.90 | |||||||
Amanda Lindgren | 2000 | 37.52 | 1:52.42 | |||||||
Hannah Ragnarsson | 2000 | 34.35 | 2:26.77 | |||||||
27 | Fauske SK Lag 2 F | 2000 | Fauske Svømmeklubb | 2:38.79 | ||||||
Maria Skår | 2000 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Emma Fauli | 2001 | 40.75 | 1:23.69 | |||||||
Dina Indianna Rossi | 1999 | 39.43 | 2:03.12 | |||||||
Andrea Henriette Rossi | 2001 | 35.67 | 2:38.79 | |||||||
Gren 122, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:10.27 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Louise Peacock | 2001 | 33.24 | 1:06.54 | |||||||
Li Isaksson | 2002 | 31.11 | 1:37.65 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 32.62 | 2:10.27 | |||||||
2 | G-Klasser | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 2:12.15 | ||||||
Ilona Maide | 2001 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Heleri Zirk | 2004 | 34.03 | 1:06.53 | |||||||
Kaia Lis Tomak | 2002 | 33.56 | 1:40.09 | |||||||
Laura-Lotte Varvas | 2001 | 32.06 | 2:12.15 | |||||||
3 | Girls G | 2001 | Swimclub Briis | 2:12.97 | ||||||
Johanna Maria Randma | 2001 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Melissa Priidel | 2002 | 31.87 | 1:04.74 | |||||||
Helena-Triin Rohumets | 2002 | 36.24 | 1:40.98 | |||||||
Laura Andla | 2001 | 31.99 | 2:12.97 | |||||||
4 | Väsby SS Damer Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:16.37 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Josefin Olsson | 2001 | 35.00 | 1:08.38 | |||||||
Ebba Andersson | 2001 | 34.16 | 1:42.54 | |||||||
Lucrezia Vespertini | 2002 | 33.83 | 2:16.37 | |||||||
5 | Girls G | 2001 | Top Swimclub | 2:17.11 | ||||||
Sarah Hürden | 2001 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Karolina Johanna Freiberg | 2002 | 36.59 | 1:07.95 | |||||||
Hanna-Grete Vutt | 2003 | 36.68 | 1:44.63 | |||||||
Emma Maria Metsandi | 2001 | 32.48 | 2:17.11 | |||||||
6 | Väsby SS Damer Lag 3 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:25.65 | ||||||
Felicia Rosenberg | 2002 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 35.81 | 1:11.20 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 38.48 | 1:49.68 | |||||||
Vanessa Hübinette | 2001 | 35.97 | 2:25.65 | |||||||
7 | Väsby SS Damer Lag 4 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:28.68 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 37.26 | 1:14.22 | |||||||
Anna Frisk-Garcia | 2002 | 36.97 | 1:51.19 | |||||||
Tuva Björkén | 2003 | 37.49 | 2:28.68 | |||||||
8 | SK Neptun 1 Damer [2002] | 2002 | Simklubben Neptun | 2:33.77 | ||||||
0 | 33.98 | 33.98 | ||||||||
0 | 43.51 | 1:17.49 | ||||||||
0 | 35.11 | 1:52.60 | ||||||||
0 | 41.17 | 2:33.77 | ||||||||
9 | Väsby SS Damer Lag 5 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:38.24 | ||||||
Klara Sörgardt | 2001 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Emmi Taraldsson | 2002 | 37.98 | 1:15.77 | |||||||
Tove Pettersson | 2004 | 38.84 | 1:54.61 | |||||||
Elin Bergman | 2003 | 43.63 | 2:38.24 | |||||||
10 | Alta Jenter Lag2 | 2001 | Alta Svømmeklubb | 2:39.65 | ||||||
Emilie Thömassen | 2001 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Sabrina Jessen | 2003 | 39.76 | 1:14.01 | |||||||
Andrea Martnes | 2001 | 41.61 | 1:55.62 | |||||||
Jorid Karlsen | 2001 | 44.03 | 2:39.65 | |||||||
11 | Trollhättans SS | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 2:49.75 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Lithea Kottusch | 2003 | 45.45 | 1:22.36 | |||||||
Tuva Bodebring | 2003 | 50.24 | 2:12.60 | |||||||
Melina Robertsson | 2001 | 37.15 | 2:49.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:17 |