Results for Stockholm Summer Games 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 113 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangr | Stockholm Games IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.33 | 1:06.74 | |||||
2 | Josten Vindenes | 1996 | Vestkantsvmmerne | 33.45 | 1:07.00 | |||||
3 | Jesper Madsen | 1986 | SSK Skjetten Svmming | 32.17 | 1:07.71 | |||||
4 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 35.70 | 1:15.87 | |||||
5 | Johan Edebrink | 1996 | Strngns Simsllskap | 36.70 | 1:17.66 | |||||
6 | Daniel Swahn | 1995 | Vsby Simsllskap | 37.35 | 1:17.81 | |||||
7 | Bjrn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 40.94 | 1:25.99 | |||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristjan Laid | 1998 | Top Swimclub | 31.63 | 1:04.86 | |||||
2 | Martin Hjelmstad | 1997 | SSK Skjetten Svmming | 32.50 | 1:06.06 | |||||
3 | Artur Akulenko | 1998 | Audentese Spordiklubi Mt | 33.89 | 1:07.66 | |||||
4 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.89 | 1:08.73 | |||||
5 | Gerhard Spitsak | 1997 | Swimclub Briis | 33.24 | 1:09.08 | |||||
6 | Teodor Grndalen | 1997 | SSK Skjetten Svmming | 34.24 | 1:09.17 | |||||
7 | Timo Oosterveld | 1998 | Strngns Simsllskap | 34.89 | 1:10.63 | |||||
8 | Didrik Bergstrm | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.25 | 1:11.58 | |||||
9 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 34.93 | 1:11.87 | |||||
10 | Sander Falch | 1997 | Namsos Svmmeklubb | 35.31 | 1:13.30 | |||||
11 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 36.23 | 1:15.23 | |||||
12 | Morten Olden Larsen | 1998 | Trondhjem SLK | 37.56 | 1:16.09 | |||||
13 | Erlend Sderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 37.70 | 1:17.46 | |||||
14 | Birger Bratli | 1998 | SSK Skjetten Svmming | 38.12 | 1:18.57 | |||||
15 | Erlend Ansnes | 1997 | Vestbyen IL | 39.11 | 1:19.31 | |||||
16 | Alexander Salomon | 1998 | Shark | 39.81 | 1:21.40 | |||||
17 | Tarjei Iversen Herland | 1998 | Troms Svmmeklubb | 39.36 | 1:21.54 | |||||
18 | Adam Ismael Wenham | 1997 | Troms Svmmeklubb | 42.76 | 1:26.77 | |||||
19 | Martin Moldsvor | 1998 | Vestbyen IL | 43.02 | 1:30.44 | |||||
- | Simon Glemring | 1998 | Trollhttans Simsllskap | DNS | ||||||
- | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhttans Simsllskap | DNS | ||||||
- | Miko Lilleorg | 1998 | Top Swimclub | DSQ | ||||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marko-Matteus Langel | 1999 | Audentese Spordiklubi Mt | 32.87 | 1:10.02 | |||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.29 | 1:10.29 | |||||
3 | Jonas Fellman | 1999 | IF land | 34.70 | 1:11.13 | |||||
4 | Viktor Aanesen | 1999 | SSK Skjetten Svmming | 35.29 | 1:11.55 | |||||
5 | Max Sundberg | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.92 | 1:13.06 | |||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.16 | 1:13.07 | |||||
7 | Mats Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 35.58 | 1:13.45 | |||||
8 | Edvin Piklik | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 34.79 | 1:13.94 | |||||
9 | Niklas Nyblom | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.09 | 1:15.05 | |||||
10 | Peder Lnd | 1999 | Namsos Svmmeklubb | 36.66 | 1:16.41 | |||||
11 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 37.64 | 1:16.93 | |||||
12 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhttans Simsllskap | 37.36 | 1:17.16 | |||||
13 | Markus Hugo Rothla | 1999 | Swimclub Briis | 37.18 | 1:17.42 | |||||
14 | Oscar Grankvist | 2000 | Vsby Simsllskap | 38.34 | 1:18.14 | |||||
15 | Sander Kesksaar | 2000 | Audentese Spordiklubi Mt | 38.72 | 1:18.76 | |||||
16 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 39.28 | 1:19.12 | |||||
17 | Kian Moradi | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.37 | 1:19.26 | |||||
18 | Rasmus Kannus | 2000 | Swimclub Briis | 39.14 | 1:20.17 | |||||
19 | Simon Brandt | 2000 | Vsby Simsllskap | 38.84 | 1:20.25 | |||||
20 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svmmeklubb | 39.52 | 1:20.45 | |||||
21 | Ian Adrian Jeorg | 1999 | Swimclub Briis | 39.52 | 1:20.81 | |||||
22 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 40.38 | 1:20.90 | |||||
23 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.12 | 1:21.10 | |||||
24 | Jonas F Barstad | 2000 | Trondhjem SLK | 39.34 | 1:21.19 | |||||
25 | Magne Pettersen | 1999 | Trondhjem SLK | 38.90 | 1:21.88 | |||||
26 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen IL | 40.95 | 1:22.17 | |||||
27 | Rikard Johansen | 1999 | Fauske Svmmeklubb | 40.06 | 1:22.52 | |||||
28 | Christopher Andrn | 2000 | Simklubben gir | 41.47 | 1:24.32 | |||||
29 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhttans Simsllskap | 40.35 | 1:24.63 | |||||
30 | Eddie Eriksson | 1999 | IF land | 41.71 | 1:24.72 | |||||
31 | Kristjan Adamson | 2000 | Shark | 41.72 | 1:26.96 | |||||
32 | Tobias Hrlin | 2000 | Vsby Simsllskap | 43.49 | 1:28.93 | |||||
33 | Holger Koppel | 1999 | Shark | 43.54 | 1:29.04 | |||||
34 | Markus Hoflin | 1999 | Strngns Simsllskap | 43.83 | 1:29.97 | |||||
35 | Benjamin Turunen | 1999 | Kouvolan Uimarit | 44.48 | 1:30.33 | |||||
36 | Arild Jessen | 2000 | Alta Svmmeklubb | 50.41 | 1:40.06 | |||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 36.42 | 1:15.01 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 38.66 | 1:18.16 | |||||
3 | Simon Moe | 2001 | Trondhjem SLK | 38.99 | 1:19.84 | |||||
4 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 39.54 | 1:20.67 | |||||
5 | Ossi Kleimola | 2001 | Kouvolan Uimarit | 41.04 | 1:23.20 | |||||
6 | Anders Arge | 2001 | Top Swimclub | 41.09 | 1:23.35 | |||||
7 | Christoffer Rune Jensen | 2001 | Narvik Svmmeklubb | 43.39 | 1:26.30 | |||||
8 | Jan Markus Kaabel | 2002 | Top Swimclub | 42.70 | 1:26.61 | |||||
9 | Marcus Packwood | 2002 | Vsby Simsllskap | 42.08 | 1:26.69 | |||||
10 | Christian Dahle fsti | 2001 | Trondhjem SLK | 44.22 | 1:29.41 | |||||
11 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 43.77 | 1:29.73 | |||||
12 | Georg Salomon | 2002 | Shark | 42.70 | 1:29.80 | |||||
13 | Mark Kk | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 44.69 | 1:30.26 | |||||
14 | Noah Rengart | 2002 | Vsby Simsllskap | 44.06 | 1:31.16 | |||||
15 | Dag Unevik | 2001 | Vsby Simsllskap | 45.78 | 1:32.59 | |||||
16 | Andre Otti | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 44.30 | 1:34.26 | |||||
17 | Kaurit Liljenberg | 2002 | Audentese Spordiklubi Mt | 44.96 | 1:34.29 | |||||
18 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 45.31 | 1:34.54 | |||||
19 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 46.28 | 1:35.83 | |||||
20 | Sander Mekivi | 2002 | Shark | 45.59 | 1:36.06 | |||||
21 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 47.74 | 1:36.20 | |||||
22 | Isac Bschen | 2002 | Vsby Simsllskap | 46.57 | 1:36.64 | |||||
23 | Frederik Saal | 2001 | Audentese Spordiklubi Mt | 47.90 | 1:40.41 | |||||
24 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.94 | 1:40.63 | |||||
25 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben gir | 50.82 | 1:47.94 | |||||
26 | Ken Thor Aabrams | 2002 | Shark | 51.68 | 1:51.59 | |||||
27 | Arnold Ekstrand | 2001 | Hudiksvalls Simsllskap | 57.92 | 1:59.29 | |||||
- | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben gir | DSQ | ||||||
- | Robin Farkhapour | 2001 | Vsby Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 113, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Mattsson | 2004 | Vsby Simsllskap | 44.10 | 1:28.65 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 46.33 | 1:35.13 | |||||
3 | Rikard Fabel | 2003 | Vsby Simsllskap | 58.36 | 1:58.43 | |||||
4 | Erik Bergman | 2004 | Vsby Simsllskap | 1:00.23 | 2:01.52 | |||||
5 | Leonardo Vespertini | 2003 | Vsby Simsllskap | 58.95 | 2:04.23 | |||||
6 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsllskap | 59.01 | 2:05.53 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:03 |