Results for Stockholm Summer Games 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 117 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 06 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 117, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Priidik Laid | 1996 | Top Swimclub | 27.03 | ||||||
2 | Egert Palkmets | 1996 | Top Swimclub | 27.67 | ||||||
3 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 27.79 | ||||||
4 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.08 | ||||||
5 | Brage Karlsen | 1995 | Alta Svømmeklubb | 29.23 | ||||||
6 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.44 | ||||||
7 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.53 | ||||||
8 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 30.11 | ||||||
9 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.17 | ||||||
10 | Benjamin Gaupset | 1996 | Namsos Svømmeklubb | 30.40 | ||||||
11 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 30.92 | ||||||
12 | Øystein Kleven | 1981 | Narvik Svømmeklubb | 31.03 | ||||||
13 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 31.10 | ||||||
14 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.77 | ||||||
15 | Björn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 34.22 | ||||||
Gren 117, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miko Lilleorg | 1998 | Top Swimclub | 28.11 | ||||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.15 | ||||||
3 | Martin Hjelmstad | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 28.25 | ||||||
4 | Stian Dahle | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 29.04 | ||||||
5 | Kristjan Laid | 1998 | Top Swimclub | 29.19 | ||||||
6 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 29.72 | ||||||
7 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 29.79 | ||||||
8 | Morten Olden Larsen | 1998 | Trondhjem SLK | 30.29 | ||||||
9 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 30.67 | ||||||
10 | Didrik Bergström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.88 | ||||||
11 | Teodor Grøndalen | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 31.14 | ||||||
12 | Arvid Levander | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.26 | ||||||
13 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.64 | ||||||
14 | Johan Lein Ahlin | 1997 | Namsos Svømmeklubb | 31.72 | ||||||
15 | Erlend Söderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 33.64 | ||||||
16 | Sverre Aagard Aglen | 1998 | Namsos Svømmeklubb | 34.21 | ||||||
17 | Erlend Ansnes | 1997 | Vestbyen IL | 34.80 | ||||||
18 | Adam Ismael Wenham | 1997 | Tromsø Svømmeklubb | 34.93 | ||||||
19 | Martin Moldsvor | 1998 | Vestbyen IL | 38.07 | ||||||
- | Karl Markus Jögila | 1998 | Audentese Spordiklubi Mtü | DNS | ||||||
- | Tarjei Iversen Herland | 1998 | Tromsø Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 117, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Janter Suun | 2000 | Top Swimclub | 27.82 | ||||||
2 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 29.04 | ||||||
3 | Marko-Matteus Langel | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 29.93 | ||||||
4 | Viktor Aanesen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 30.29 | ||||||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 30.81 | ||||||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.91 | ||||||
7 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.46 | ||||||
8 | Jonas Roseth | 1999 | Vestbyen IL | 31.59 | ||||||
9 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 32.49 | ||||||
10 | Mats Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 32.55 | ||||||
11 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 32.73 | ||||||
11 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen IL | 32.73 | ||||||
13 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.20 | ||||||
14 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 33.44 | ||||||
15 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.51 | ||||||
16 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.75 | ||||||
17 | Sander Kesksaar | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 34.14 | ||||||
18 | Rasmus Kannus | 2000 | Swimclub Briis | 34.17 | ||||||
19 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svømmeklubb | 34.51 | ||||||
20 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.75 | ||||||
21 | Holger Koppel | 1999 | Shark | 35.08 | ||||||
22 | Magne Pettersen | 1999 | Trondhjem SLK | 35.12 | ||||||
23 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.68 | ||||||
24 | Jonas F Barstad | 2000 | Trondhjem SLK | 36.23 | ||||||
25 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 36.32 | ||||||
26 | Marcus Olderö | 1999 | Vestbyen IL | 37.42 | ||||||
27 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.00 | ||||||
28 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.39 | ||||||
29 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 38.43 | ||||||
30 | Iver Örbog | 1999 | Vestbyen IL | 38.86 | ||||||
31 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 38.89 | ||||||
32 | Markus Hoflin | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.14 | ||||||
33 | Benjamin Turunen | 1999 | Kouvolan Uimarit | 40.52 | ||||||
- | Arild Jessen | 2000 | Alta Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 117, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 32.51 | ||||||
2 | Simon Moe | 2001 | Trondhjem SLK | 33.49 | ||||||
3 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 34.04 | ||||||
4 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 34.77 | ||||||
5 | Christoffer Rune Jensen | 2001 | Narvik Svømmeklubb | 35.62 | ||||||
6 | Georg Salomon | 2002 | Shark | 36.48 | ||||||
7 | Andre Otti | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 37.94 | ||||||
8 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 38.75 | ||||||
9 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.84 | ||||||
10 | Christian Dahle Öfsti | 2001 | Trondhjem SLK | 39.11 | ||||||
11 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.72 | ||||||
12 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 41.98 | ||||||
13 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.49 | ||||||
14 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.62 | ||||||
15 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 43.74 | ||||||
16 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.08 | ||||||
17 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.51 | ||||||
18 | Jacob Borrman | 2002 | Loveland Swim Club | 47.59 | ||||||
19 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 48.86 | ||||||
20 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 51.51 | ||||||
21 | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.67 | ||||||
- | Gregory Kask | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | DSQ | ||||||
Gren 117, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.86 | ||||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.31 | ||||||
3 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 57.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 06 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:07 |