2020-02-16   22:40:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Stockholm Summer Games 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 118 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 118 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Stockholm Summer Games    Utskriftsdatum  06 juli 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Stockholm Games IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juli 2013         
 
 
Gren 118, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karleen Kersa  1996  Top Swimclub            28.85   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            29.70   
Vilde Holan Bye  1995  Trondhjem SLK            29.91   
Karolina Näsén  1996  Simklubben Ägir            30.61   
Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap            30.75   
Lisa Wiklund  1996  Väsby Simsällskap            30.83   
Josefine Norlin  1996  Väsby Simsällskap            31.14   
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap            32.06   
Emilie Elise Woll  1996  Narvik Svømmeklubb            32.07   
10  Marie Överland  1994  Vestkantsvømmerne            32.36   
11  Sara Holtan  1995  Fauske Svømmeklubb            32.42   
11  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            32.42   
13  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            32.61   
14  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb            32.82   
15  Kristine Lindseth  1995  Namsos Svømmeklubb            34.32   
16  Ida Grimstad  1996  Horten Svømmeklubb            35.29   
17  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap            37.50   
18  Ida Jansson  1995  IF Åland            39.09   
19  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            44.30   
20  Nicole Eker  1996  IF Åland            47.29   
                     
 
Gren 118, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            31.76   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb            32.53   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            32.99   
Elisabeth Hagen Solberg  1997  Namsos Svømmeklubb            33.03   
Julia Åhlen  1997  Simklubben Ägir            33.13   
Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap            33.51   
Ylva Sjölund  1998  Swim Club Raseborg            33.55   
Aurora M Wannebo  1998  Trondhjem SLK            33.64   
Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            33.83   
10  Cecilie S Jörgensen  1998  Trondhjem SLK            34.06   
11  Elin Taraldsson  1997  Väsby Simsällskap            34.75   
12  Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap            34.76   
13  Reelika Tüür  1998  Audentese Spordiklubi Mtü            34.86   
14  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap            35.42   
15  Marie Malvik  1997  SK Poseidon Porsgrunn            35.83   
16  Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            36.51   
17  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap            36.75   
18  Ida Tomine Glomsaker  1997  Madla Svømmeklubb            37.70   
19  Louise Mathiassen  1998  Tromsø Svømmeklubb            37.77   
20  Klara Eklund  1998  Skuru Idrottsklubb            39.21   
21  Åsa Eriksson  1998  Väsby Simsällskap            39.34   
22  Helena Richardsen  1998  Tromsø Svømmeklubb            41.50   
23  Susanne Moen Olsen  1997  Vestkantsvømmerne            42.90   
24  Hanna Daae Fossheim  1998  Vestkantsvømmerne            45.81   
25  Iselin Nord Hopland  1997  Vestkantsvømmerne            48.57   
                     
 
Gren 118, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benedikte Överland  1999  Vestkantsvømmerne            32.39   
Stine Marie Karlberg  1999  SK Poseidon Porsgrunn            32.43   
Margaret Markvardt  2000  Top Swimclub            32.94   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun            32.99   
Hanne Melin-Romstad  1999  Väsby Simsällskap            33.29   
Jenny Dale Gjerstad  2000  Vestkantsvømmerne            33.30   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            33.41   
Reeli Marta Siimar  2000  Top Swimclub            33.55   
Christina Sesor  2000  Kirkenes Svømmeklubb            33.68   
10  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            33.82   
11  Ellen Fagermo  2000  Narvik Svømmeklubb            34.03   
12  Linn Thomessen  1999  Väsby Simsällskap            34.22   
13  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            34.33   
14  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            34.43   
15  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            34.55   
16  Meribel Saar  2000  Top Swimclub            34.56   
17  Saskia-Miina Tasane  2000  Audentese Spordiklubi Mtü            34.61   
18  Ele-Riin Luuk  2000  Swimclub Briis            34.80   
19  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            34.94   
20  Cecilie Klingenberg  2000  Tromsø Svømmeklubb            35.02   
21  Fanny Isaksson  1999  Väsby Simsällskap            35.15   
22  Oda Sem Austmo  2000  Trondhjem SLK            35.26   
23  Emma Anni Koppel  2000  Shark            35.30   
24  Malene Fjeldstad  2000  Tromsø Svømmeklubb            35.68   
25  Ane Viken Refseth  2000  Vestbyen IL            35.85   
26  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap            36.59   
27  Mariann Sabas  2000  Top Swimclub            36.89   
28  Oda Eriksen  1999  SSK Skjetten Svømming            36.94   
29  Amanda H Ernholm  2000  Trondhjem SLK            37.00   
30  Paula Oscarsson  1999  Simklubben Ägir            37.01   
31  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap            37.17   
32  Maud S Nestgaard  2000  Trondhjem SLK            37.32   
33  Sigrid Steen  1999  Vestbyen IL            37.63   
34  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap            37.91   
35  Wilma Persson  1999  Simklubben Ägir            38.03   
36  Fanny Ek  1999  IF Åland            38.35   
37  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            38.49   
38  Ingrid Elverum  2000  Trondhjem SLK            38.50   
39  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap            38.57   
40  Ingvild Vindenes  1999  Vestkantsvømmerne            38.88   
41  Linnea Lindahl  1999  Simklubben Neptun            38.99   
42  Teele Telgma  2000  Swimclub Briis            39.09   
43  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            39.31   
44  Stine Lise Johansen  2000  Alta Svømmeklubb            39.42   
45  Carina Aadahl  2000  Trondhjem SLK            39.58   
46  Moa Nygren  2000  Väsby Simsällskap            39.66   
47  Felicia Gustavsson  1999  Väsby Simsällskap            39.70   
48  Stine Söderholm  2000  Alta Svømmeklubb            39.76   
49  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap            40.02   
50  Mathilde Pamer  2000  Vestkantsvømmerne            40.09   
51  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap            40.12   
52  Elin Synnøve Båfjord  1999  Namsos Svømmeklubb            40.19   
53  Tara Ebrahimi  2000  Väsby Simsällskap            40.52   
54  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            40.60   
55  Thea Lervold Höffler  2000  Trondhjem SLK            40.92   
56  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun            41.20   
57  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap            41.84   
58  Camilla Dahle Öfsti  1999  Trondhjem SLK            42.23   
59  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            42.40   
60  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simsällskap            42.42   
61  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun            42.78   
62  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            42.92   
63  Fanny Lundgren  1999  Simklubben Neptun            43.35   
64  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            44.91   
65  Saga Abrahamsson  2000  Simklubben Ägir            48.82   
                     
 
Gren 118, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap            35.74   
Li Isaksson  2002  Väsby Simsällskap            35.91   
Laura-Lotte Varvas  2001  Audentese Spordiklubi Mtü            36.45   
Melissa Priidel  2002  Swimclub Briis            36.97   
Karolin Volden  2001  Trondhjem SLK            37.05   
Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap            37.67   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap            38.11   
Nea Eränpalo  2001  Swim Club Raseborg            38.19   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap            38.44   
10  Karen Bech  2001  Namsos Svømmeklubb            38.59   
11  Sofia Karls  2002  Väsby Simsällskap            39.00   
12  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap            39.32   
13  Emma Maria Metsandi  2001  Top Swimclub            39.34   
14  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap            39.43   
15  Kaia Lis Tomak  2002  Audentese Spordiklubi Mtü            39.67   
16  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb            40.13   
17  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap            40.25   
18  Sunanda Aronsson  2002  Simklubben Neptun            40.54   
19  Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun            40.58   
20  Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap            40.81   
21  Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap            41.26   
22  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            41.97   
23  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap            42.77   
24  Katariina Trööp  2001  Audentese Spordiklubi Mtü            42.99   
25  Mia Ööbik  2001  Shark            43.83   
26  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            44.28   
27  Helena-Triin Rohumets  2002  Swimclub Briis            44.31   
28  Emmi Taraldsson  2002  Väsby Simsällskap            44.32   
29  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            44.56   
30  Helena Claudia Bruåsdal  2001  Vestkantsvømmerne            44.81   
31  Moa Fors  2001  Skuru Idrottsklubb            46.16   
32  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap            47.42   
33  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap            47.92   
34  Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            48.05   
35  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            48.39   
36  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap            50.75   
37  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir            50.97   
38  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap            52.49   
39  Klara Sörgardt  2001  Väsby Simsällskap            53.65   
40  Andrea Martnes  2001  Alta Svømmeklubb            55.02   
Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun            DNS   
Sanne Salm  2002  Top Swimclub            DNS   
Hanna Josefsson  2002  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Jorid Karlsen  2001  Alta Svømmeklubb            DSQ   
Kertu Triin Roosmann  2002  Shark            DSQ   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 118, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lissy Ann Tilk  2003  Audentese Spordiklubi Mtü            40.23   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            40.97   
Helena Klamas  2003  Audentese Spordiklubi Mtü            44.01   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap            45.87   
Mena Nelly Nurk  2003  Audentese Spordiklubi Mtü            47.26   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            49.26   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            49.99   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            50.32   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            51.55   
10  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            54.11   
11  Greta Blücher  2003  Simklubben Ägir            57.65   
12  Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            57.74   
13  Tuva Bodebring  2003  Trollhättans Simsällskap            1:01.10   
Sabrina Jessen  2003  Alta Svømmeklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  06 juli 2013 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner