2020-02-16   23:00:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Stockholm Summer Games 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 116 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 116 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Stockholm Summer Games    Utskriftsdatum  06 juli 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Stockholm Games IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juli 2013         
 
 
Gren 116, 4X100m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Väsby SS Damer Lag 1  1995  Väsby Simsällskap            4:46.96   
  Vilma Lagebro  1996      33.83  1:11.09      1:11.09   
  Josefin Lantz  1996      36.46  1:20.00      2:31.09   
  Lisa Wiklund  1996      31.22  1:11.13      3:42.22   
  Josefine Norlin  1996      30.21  1:04.74      4:46.96   
                     
Girls Q  1996  Top Swimclub            4:53.39   
  Margaret Markvardt  2000      35.81  1:14.91      1:14.91   
  Karleen Kersa  1996      35.94  1:18.44      2:33.35   
  Reeli Marta Siimar  2000      33.36  1:17.68      3:51.03   
  Karin Iilane  1996      29.31  1:02.36      4:53.39   
                     
Lag1 Damer  2000  Skuru Idrottsklubb            4:55.06   
  Alexandra Engsoo  1998      34.71  1:12.70      1:12.70   
  Lise Öberg  1998      38.74  1:23.66      2:36.36   
  Amanda Kimander  1997      32.48  1:12.95      3:49.31   
  Sofia von Sydow  1997      30.30  1:05.75      4:55.06   
                     
Väsby SS Damer Lag 2  1995  Väsby Simsällskap            5:04.90   
  Kajsa Spamman  1999      36.52  1:16.27      1:16.27   
  Julia Norlin  1998      38.83  1:27.46      2:43.73   
  Hanne Melin-Romstad  1999      34.56  1:15.31      3:59.04   
  Vanessa Nordling  1998      30.81  1:05.86      5:04.90   
                     
Lag2 Damer  2000  Skuru Idrottsklubb            5:06.58   
  Anna Hassler  1998      34.60  1:13.71      1:13.71   
  Alba Croneborg  2000      41.36  1:29.88      2:43.59   
  Evelina Loftén  1996      32.60  1:15.31      3:58.90   
  Nathalie Johnsson  1996      31.68  1:07.68      5:06.58   
                     
Trondhjem SLK J1  2000  Trondhjem SLK            5:07.64   
  Malin S Tömmervik  1994      37.06  1:16.13      1:16.13   
  Kristina Mora  1997      42.83  1:31.06      2:47.19   
  Vilde Holan Bye  1995      33.55  1:14.51      4:01.70   
  Cecilie S Jörgensen  1998      31.06  1:05.94      5:07.64   
                     
SK Neptun 1 Damer [2000]  2000  Simklubben Neptun            5:07.70   
  Isabelle Wrejde  1999      35.64  1:14.82      1:14.82   
  Caroline Wallenborg  2000      38.46  1:22.53      2:37.35   
  Sara Andersson  2000      33.18  1:13.13      3:50.48   
  Alice Albinzon  2000      36.45  1:17.22      5:07.70   
                     
Vestkantsvömmerne J1  1994  Vestkantsvømmerne            5:09.87   
  Marie Överland  1994      35.28  1:14.66      1:14.66   
  Ragnhild Kleppestrand  1999      41.19  1:26.88      2:41.54   
  Benedikte Överland  1999      34.02  1:15.32      3:56.86   
  Ingvild Vindenes  1999      35.07  1:13.01      5:09.87   
                     
F-Klasser  2000  Audentese Spordiklubi Mtü            5:14.61   
  Birgit Saliste  2000      37.31  1:17.08      1:17.08   
  Saskia-Miina Tasane  2000      42.92  1:30.71      2:47.79   
  Reelika Tüür  1998      35.45  1:18.37      4:06.16   
  Hanna Heinloo  1999      31.91  1:08.45      5:14.61   
                     
10  Väsby SS Damer Lag 3  1995  Väsby Simsällskap            5:16.38   
  Tara Ebrahimi  2000      40.26  1:24.90      1:24.90   
  Elin Taraldsson  1997      39.80  1:25.02      2:49.92   
  Linn Thomessen  1999      35.72  1:18.95      4:08.87   
  Sofia Björnfot  1998      31.62  1:07.51      5:16.38   
                     
11  Strängnäs Damer  2000  Strängnäs Simsällskap            5:21.33   
  Linnea Åkerman  1999      38.04  1:19.79      1:19.79   
  Anna Gustafson  1997      41.33  1:31.20      2:50.99   
  Madeleine Svensson  1997      34.11  1:19.91      4:10.90   
  Amanda Granlund  1999      33.26  1:10.43      5:21.33   
                     
12  Namsos  2000  Namsos Svømmeklubb            5:22.05   
  Kristine Lindseth  1995      38.46  1:20.06      1:20.06   
  Elin Synnøve Båfjord  1999      43.26  1:34.14      2:54.20   
  Elisabeth Hagen Solberg  1997      34.16  1:15.77      4:09.97   
  Hilde Camilla Lænd  1995      34.22  1:12.08      5:22.05   
                     
12  Trollhättans SS Lag 1  2000  Trollhättans Simsällskap            5:22.05   
  Malin Nilsson  1995      39.40  1:21.66      1:21.66   
  Sofia Jansson  1994      39.24  1:23.32      2:44.98   
  Amanda Johansson  1997      38.92  1:26.43      4:11.41   
  Lovisa Styrenius  1997      33.29  1:10.64      5:22.05   
                     
14  Tronhjem SLK J2  2000  Trondhjem SLK          5:26.13   
  Ingrid Elverum  2000      39.63  1:20.63      1:20.63   
  Amanda H Ernholm  2000      41.96  1:32.66      2:53.29   
  Aurora M Wannebo  1998      36.13  1:19.60      4:12.89   
  Oda Sem Austmo  2000      34.32  1:13.24      5:26.13   
                     
15  Fauske SK Lag 1 F  2000  Fauske Svømmeklubb            5:27.80   
  Andrea Henriette Rossi  2001      44.59  1:33.67      1:33.67   
  Siri Strand Brustad  1998      42.22  1:29.97      3:03.64   
  Karoline Hansen  1999      35.44  1:18.19      4:21.83   
  Sara Holtan  1995      30.43  1:05.97      5:27.80   
                     
16  Väsby SS Damer Lag 4  1995  Väsby Simsällskap            5:28.56   
  Fanny Isaksson  1999      40.37  1:24.49      1:24.49   
  Astrid Albertsson  2000      42.52  1:31.20      2:55.69   
  Dersim Esmaelzadeh  1999      37.20  1:22.48      4:18.17   
  Ellinor Lantz  1999      32.52  1:10.39      5:28.56   
                     
17  Tromsø SK J1 Jr.  2000  Tromsø Svømmeklubb            5:29.57   
  Malene Fjeldstad  2000      34.85  1:12.30      1:12.30   
  Louise Mathiassen  1998      43.43  1:32.70      2:45.00   
  Helena Richardsen  1998      42.10  1:36.29      4:21.29   
  Cecilie Klingenberg  2000      32.82  1:08.28      5:29.57   
                     
18  Alta Jenter Lag1  2000  Alta Svømmeklubb            5:42.46   
  Andrine Svea  2000      41.14  1:23.58      1:23.58   
  Andrea Mannsverk  1999      40.97  1:29.20      2:52.78   
  Stine Söderholm  2000      42.69  1:36.76      4:29.54   
  Stine Lise Johansen  2000      34.46  1:12.92      5:42.46   
                     
19  Vestkantsvömmerne J2  1997  Vestkantsvømmerne            5:46.77   
  Susanne Moen Olsen  1997      43.29  1:29.47      1:29.47   
  Eline Nygaard  2000      43.81  1:35.48      3:04.95   
  Jenny Dale Gjerstad  2000      37.51  1:26.52      4:31.47   
  Helena Claudia Bruåsdal  2001      36.07  1:15.30      5:46.77   
                     
20  Väsby SS Damer Lag 5  1995  Väsby Simsällskap            5:48.68   
  Jennifer Backhoff Wahlund  1999      40.79  1:25.49      1:25.49   
  Moa Nygren  2000      45.68  1:38.47      3:03.96   
  Moa Fröberg  2000      40.59  1:32.77      4:36.73   
  Åsa Eriksson  1998      33.70  1:11.95      5:48.68   
                     
21  Trondhjem SLK J3  2000  Trondhjem SLK            5:48.86   
  Camilla Dahle Öfsti  1999      40.93  1:25.33      1:25.33   
  Thea Lervold Höffler  2000      46.76  1:40.18      3:05.51   
  Carina Aadahl  2000      40.20  1:30.45      4:35.96   
  Maud S Nestgaard  2000      33.55  1:12.90      5:48.86   
                     
22  Trollhättans SS Lag2  2000  Trollhättans Simsällskap            6:01.48   
  Loella Kottusch  2000      49.19  1:42.16      1:42.16   
  Lovisa Faarinen  1999      48.02  1:42.09      3:24.25   
  Olivia Rudqvist  2000      36.13  1:22.01      4:46.26   
  Elin Lokrantz  2000      35.07  1:15.22      6:01.48   
                     
23  Fauske SK Lag 2 F  2000  Fauske Svømmeklubb            6:58.24   
  Maria Skår  2000      49.71  1:42.58      1:42.58   
  Emma Tollånes  2001      54.14  1:53.98      3:36.56   
  Dina Indianna Rossi  1999      52.17  1:58.34      5:34.90   
  Ronja Pavall  2002      39.02  1:23.34      6:58.24   
                     
IF Åland Damer  1995  IF Åland            DSQ   
  Fanny Ek  1999      40.21  1:21.64      1:21.64   
  Nicole Eker  1996      49.61        3:10.43   
  Jenny Ek  1999              4:29.24   
                     
                     
 
Gren 116, 4X100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Väsby SS Damer Lag 1  2001  Väsby Simsällskap            5:26.68   
  Sofia Karls  2002      39.53  1:22.61      1:22.61   
  Julia Björkén  2001      42.76  1:31.43      2:54.04   
  Wilma Wiiand  2001      36.42  1:19.06      4:13.10   
  Tova Andersson  2001      33.84  1:13.58      5:26.68   
                     
Väsby SS Damer Lag 2  2001  Väsby Simsällskap            5:37.57   
  Li Isaksson  2002      39.48  1:22.77      1:22.77   
  Josefin Olsson  2001      42.89  1:32.02      2:54.79   
  Ebba Andersson  2001      41.29  1:28.91      4:23.70   
  Louise Peacock  2001      34.17  1:13.87      5:37.57   
                     
G-Klasser  2001  Audentese Spordiklubi Mtü            5:50.04   
  Ilona Maide  2001      38.20  1:20.18      1:20.18   
  Kaia Lis Tomak  2002      42.76  1:34.65      2:54.83   
  Laura-Lotte Varvas  2001      41.39  1:38.95      4:33.78   
  Mariliis Palm  2002      36.40  1:16.26      5:50.04   
                     
Väsby SS Damer Lag 3  2001  Väsby Simsällskap            6:03.11   
  Roya Tittelbach  2003      46.34  1:35.23      1:35.23   
  Matilda Pfeiff  2001      44.69  1:39.47      3:14.70   
  Felicia Rosenberg  2002      40.66  1:28.20      4:42.90   
  Lucrezia Vespertini  2002      36.47  1:20.21      6:03.11   
                     
Väsby SS Damer Lag 4  2001  Väsby Simsällskap            6:13.51   
  Anna Frisk-Garcia  2002      44.45  1:32.15      1:32.15   
  Tuva Björkén  2003      47.58  1:40.20      3:12.35   
  Emmi Taraldsson  2002      44.85  1:41.31      4:53.66   
  Vanessa Hübinette  2001      37.26  1:19.85      6:13.51   
                     
SK Neptun 1 Damer [2002]  2002  Simklubben Neptun            6:39.59   
  Sunanda Aronsson  2002      46.34  1:31.29      1:31.29   
  Hanna Lindé  2001      49.17  1:44.83      3:16.12   
  Chanda Smeds  2001      47.97  1:48.70      5:04.82   
  Vendela Hillström  2003      45.41  1:34.77      6:39.59   
                     
Väsby SS Damer Lag 5  2001  Väsby Simsällskap            6:57.98   
  Rojin Farkhapour  2001      48.70  1:39.12      1:39.12   
  Klara Sörgardt  2001      47.95  1:42.39      3:21.51   
  Tove Pettersson  2004      51.71  2:07.75      5:29.26   
  Oliwia Kantecki  2003      40.73  1:28.72      6:57.98   
                     
Trollhättans SS  2001  Trollhättans Simsällskap            7:16.80   
  Melina Robertsson  2001      48.44  1:40.77      1:40.77   
  Lithea Kottusch  2003      53.84  1:53.87      3:34.64   
  Annie Lätt  2001      44.98  1:43.42      5:18.06   
  Tuva Bodebring  2003      52.89  1:58.74      7:16.80   
                     
Alta Jenter Lag2  2001  Alta Svømmeklubb            DSQ   
  Sabrina Jessen  2003      49.51        1:41.01   
                     
Girls G  2001  Top Swimclub            DSQ   
  Elisa Tamm  2003      46.84        1:36.91   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  06 juli 2013 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner