Tulokset Stockholm Summer Games 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 111 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 111, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Egert Palkmets | 1996 | Top Swimclub | 31.95 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 32.06 | ||||||
3 | Priidik Laid | 1996 | Top Swimclub | 32.29 | ||||||
4 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 32.61 | ||||||
5 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 32.76 | ||||||
6 | Brage Karlsen | 1995 | Alta Svømmeklubb | 33.06 | ||||||
7 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.47 | ||||||
8 | Øystein Kleven | 1981 | Narvik Svømmeklubb | 35.82 | ||||||
9 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.74 | ||||||
10 | Björn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 40.65 | ||||||
11 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 40.86 | ||||||
- | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 111, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gerhard Spitsak | 1997 | Swimclub Briis | 32.98 | ||||||
2 | Martin Hjelmstad | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 33.10 | ||||||
3 | Ådne Viken Refseth | 1997 | Vestbyen IL | 34.49 | ||||||
4 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.67 | ||||||
5 | Birger Bratli | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 36.87 | ||||||
6 | Morten Olden Larsen | 1998 | Trondhjem SLK | 37.34 | ||||||
6 | Stian Dahle | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 37.34 | ||||||
8 | Erlend Söderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 37.57 | ||||||
9 | Johan Lein Ahlin | 1997 | Namsos Svømmeklubb | 37.95 | ||||||
10 | Arvid Levander | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.97 | ||||||
11 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 38.17 | ||||||
12 | Adam Ismael Wenham | 1997 | Tromsø Svømmeklubb | 38.93 | ||||||
13 | Martin Moldsvor | 1998 | Vestbyen IL | 41.75 | ||||||
14 | Rednar Kövask | 1998 | Shark | 43.82 | ||||||
15 | Erlend Ansnes | 1997 | Vestbyen IL | 44.83 | ||||||
Gren 111, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 32.93 | ||||||
2 | Janter Suun | 2000 | Top Swimclub | 35.40 | ||||||
3 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.49 | ||||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.01 | ||||||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.05 | ||||||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.27 | ||||||
7 | Simon Vellemaa | 2000 | Shark | 37.56 | ||||||
8 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 37.81 | ||||||
9 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 38.25 | ||||||
10 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.87 | ||||||
11 | Viktor Aanesen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 39.17 | ||||||
12 | Jonas Roseth | 1999 | Vestbyen IL | 39.22 | ||||||
13 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 39.63 | ||||||
14 | Iver Örbog | 1999 | Vestbyen IL | 40.81 | ||||||
15 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.02 | ||||||
16 | Markus Hoflin | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 41.49 | ||||||
17 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 41.92 | ||||||
18 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 42.53 | ||||||
19 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen IL | 42.55 | ||||||
20 | Magne Pettersen | 1999 | Trondhjem SLK | 42.59 | ||||||
21 | Aleks Kibin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 42.83 | ||||||
22 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svømmeklubb | 43.19 | ||||||
23 | Marcus Olderö | 1999 | Vestbyen IL | 43.29 | ||||||
24 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 43.68 | ||||||
25 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 44.11 | ||||||
26 | Jonas F Barstad | 2000 | Trondhjem SLK | 45.06 | ||||||
27 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 46.02 | ||||||
28 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 46.28 | ||||||
29 | Knut Johan Gjerskvål | 2000 | Fauske Svømmeklubb | 47.49 | ||||||
30 | Arild Jessen | 2000 | Alta Svømmeklubb | 1:00.88 | ||||||
- | Håvard Brustad | 2000 | Fauske Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Mats Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | DSQ | ||||||
- | Robin Alexander Sorokin | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | DSQ | ||||||
Gren 111, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 38.83 | ||||||
2 | Mark Sovtsa | 2001 | Top Swimclub | 40.47 | ||||||
3 | Christian Dahle Öfsti | 2001 | Trondhjem SLK | 41.50 | ||||||
4 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 42.36 | ||||||
5 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.68 | ||||||
6 | Aleksander Roosimaa | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 43.93 | ||||||
7 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 44.05 | ||||||
8 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 44.48 | ||||||
9 | Simon Moe | 2001 | Trondhjem SLK | 44.57 | ||||||
10 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 45.18 | ||||||
11 | Aleksander Kampus | 2001 | Top Swimclub | 45.76 | ||||||
12 | Gregory Kask | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 46.11 | ||||||
13 | Andre Otti | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 47.42 | ||||||
14 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.36 | ||||||
15 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.39 | ||||||
16 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.58 | ||||||
17 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.90 | ||||||
18 | Christoffer Rune Jensen | 2001 | Narvik Svømmeklubb | 49.20 | ||||||
19 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.23 | ||||||
20 | Hektor Talviste | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 49.46 | ||||||
21 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.60 | ||||||
22 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.71 | ||||||
23 | Rasmus Kövask | 2002 | Shark | 50.24 | ||||||
24 | Erik Talst | 2002 | Top Swimclub | 52.79 | ||||||
25 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 53.27 | ||||||
26 | Arnold Ekstrand | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.52 | ||||||
27 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 54.72 | ||||||
28 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 54.78 | ||||||
29 | Erik Pettersson | 2002 | Kanaans Simsällskap | 1:02.19 | ||||||
Gren 111, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 45.65 | ||||||
2 | Kirill Tsalov | 2003 | Shark | 46.31 | ||||||
3 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.85 | ||||||
4 | Mark Tomi Vompa | 2003 | Shark | 50.99 | ||||||
5 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.98 | ||||||
6 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 52.88 | ||||||
7 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 57.55 | ||||||
8 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:03.57 | ||||||
9 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:04.67 | ||||||
10 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:07.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:39 |