Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2013 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
17:07 |
|
|
Järjestäjä |
HyUS ja SiHy |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 kesäkuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
487 |
35.82 |
1:16.76 |
1:59.27 |
|
2:41.34 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
464 |
37.35 |
1:19.43 |
2:01.76 |
|
2:43.97 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
460 |
38.15 |
1:20.26 |
2:03.43 |
|
2:44.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrik Jantunen |
1999 |
|
458 |
37.00 |
1:19.90 |
2:03.60 |
|
2:44.70 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
458 |
37.27 |
1:20.14 |
2:03.33 |
|
2:44.72 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
455 |
38.41 |
1:20.91 |
2:03.55 |
|
2:45.05 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
452 |
35.74 |
1:19.10 |
2:02.89 |
|
2:45.43 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Urhemaa |
1999 |
|
427 |
36.79 |
1:19.66 |
2:04.22 |
|
2:48.57 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Kyyrä |
1999 |
|
418 |
37.71 |
1:21.43 |
2:05.85 |
|
2:49.85 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Meissner |
1999 |
|
411 |
39.72 |
1:24.28 |
2:08.95 |
|
2:50.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Ahjosaari |
1999 |
|
366 |
39.91 |
1:25.94 |
2:12.13 |
|
2:57.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskar Nordquist |
1999 |
|
363 |
40.66 |
1:28.02 |
2:13.55 |
|
2:58.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuomas Saari |
1999 |
|
362 |
40.06 |
1:25.68 |
2:11.98 |
|
2:58.12 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
349 |
40.42 |
1:26.76 |
2:15.20 |
|
3:00.37 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jaakko Liedevaara |
1999 |
|
335 |
42.61 |
1:30.09 |
2:17.34 |
|
3:02.82 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
334 |
42.44 |
1:29.66 |
2:16.81 |
|
3:02.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elias Tiihonen |
1999 |
|
333 |
40.41 |
1:27.56 |
2:15.60 |
|
3:03.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jaakko Kokko |
1999 |
|
329 |
39.81 |
1:26.65 |
2:14.75 |
|
3:03.88 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Olli Huuskonen |
1999 |
|
321 |
41.52 |
1:28.76 |
2:17.07 |
|
3:05.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Atte Somero |
1999 |
|
320 |
40.66 |
1:27.82 |
2:16.94 |
|
3:05.61 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Santeri Kaasinen |
1999 |
|
302 |
39.65 |
1:28.00 |
2:17.73 |
|
3:09.20 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Pyry Nurmilo |
1999 |
|
288 |
43.11 |
1:33.59 |
2:22.73 |
|
3:12.31 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
279 |
42.33 |
1:31.23 |
2:24.40 |
|
3:14.32 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tuomas Herlevi |
1999 |
|
256 |
42.05 |
1:32.27 |
2:25.00 |
|
3:19.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
652 |
33.30 |
1:10.18 |
1:48.57 |
|
2:26.42 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
573 |
34.31 |
1:12.54 |
1:52.81 |
|
2:32.85 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Siiranen |
1998 |
|
535 |
34.56 |
1:14.17 |
1:55.91 |
|
2:36.43 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilho Mäenpää |
1998 |
|
532 |
36.22 |
1:16.94 |
1:57.63 |
|
2:36.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
478 |
36.61 |
1:17.52 |
1:59.67 |
|
2:42.38 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
477 |
36.98 |
1:18.77 |
2:01.53 |
|
2:42.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miikka Willman |
1998 |
|
435 |
37.89 |
1:20.13 |
2:03.86 |
|
2:47.54 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
422 |
36.49 |
1:19.18 |
2:03.44 |
|
2:49.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Antti Leiponen |
1998 |
|
401 |
37.36 |
1:21.56 |
2:06.78 |
|
2:52.21 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Herva |
1998 |
|
398 |
39.31 |
1:23.79 |
2:09.46 |
|
2:52.57 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Atte Kulmala |
1998 |
|
393 |
38.86 |
1:22.64 |
2:08.55 |
|
2:53.26 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
389 |
39.10 |
1:24.04 |
2:09.53 |
|
2:53.85 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
387 |
38.48 |
1:23.80 |
2:09.79 |
|
2:54.27 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
386 |
38.37 |
1:22.19 |
2:08.08 |
|
2:54.34 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sasa Seppälä |
1998 |
|
378 |
41.17 |
1:25.11 |
2:11.67 |
|
2:55.64 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tuukka Hörkkö |
1998 |
|
376 |
37.41 |
1:22.17 |
2:09.11 |
|
2:55.83 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
375 |
39.50 |
1:24.96 |
2:09.80 |
|
2:56.02 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anton Vaherno |
1998 |
|
368 |
39.30 |
1:24.57 |
2:12.85 |
|
2:57.09 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joel Vaitilo |
1998 |
|
359 |
40.04 |
1:25.38 |
2:11.15 |
|
2:58.70 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Markus Svanberg |
1998 |
|
354 |
39.01 |
1:23.90 |
2:11.11 |
|
2:59.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Matti Koskinen |
1998 |
|
342 |
39.83 |
1:26.24 |
2:14.46 |
|
3:01.53 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jean-Mikael Avellán |
1998 |
|
334 |
39.26 |
1:26.67 |
2:15.53 |
|
3:02.96 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Valtteri Somero |
1998 |
|
299 |
40.90 |
1:28.15 |
2:18.40 |
|
3:09.90 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tino Laine |
1998 |
|
297 |
40.07 |
1:29.82 |
2:19.54 |
|
3:10.29 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
593 |
35.63 |
1:14.81 |
1:53.18 |
|
2:31.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Horst |
1997 |
|
585 |
33.77 |
1:11.98 |
1:51.81 |
|
2:31.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
563 |
34.55 |
1:14.34 |
1:54.27 |
|
2:33.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henri Aaltonen |
1997 |
|
553 |
34.74 |
1:15.73 |
1:55.56 |
|
2:34.71 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
551 |
34.44 |
1:12.96 |
1:53.58 |
|
2:34.90 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miika Pentti |
1997 |
|
545 |
34.61 |
1:14.17 |
1:55.11 |
|
2:35.46 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
544 |
35.57 |
1:16.44 |
1:56.70 |
|
2:35.58 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jaro Salo |
1997 |
|
524 |
35.31 |
1:14.42 |
1:56.39 |
|
2:37.53 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thomas Böckerman |
1997 |
|
506 |
35.24 |
1:16.41 |
1:57.93 |
|
2:39.29 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
503 |
36.65 |
1:17.87 |
1:58.34 |
|
2:39.67 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aku Luukko |
1997 |
|
497 |
35.30 |
1:15.45 |
1:57.78 |
|
2:40.29 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
493 |
34.86 |
1:15.91 |
1:58.27 |
|
2:40.70 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aake Nyrhinen |
1997 |
|
476 |
36.06 |
1:17.07 |
1:59.65 |
|
2:42.62 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jere Turunen |
1997 |
|
468 |
36.88 |
1:17.87 |
2:00.97 |
|
2:43.53 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arttu Mitrunen |
1997 |
|
456 |
36.44 |
1:18.64 |
2:01.17 |
|
2:45.00 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niki Räikkönen |
1997 |
|
439 |
35.38 |
1:17.13 |
2:01.07 |
|
2:47.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Atso Lindström |
1997 |
|
425 |
36.91 |
1:20.97 |
2:06.22 |
|
2:48.81 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Hurskainen |
1997 |
|
410 |
37.54 |
1:20.78 |
2:06.99 |
|
2:50.90 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Arni Siline |
1997 |
|
395 |
39.49 |
1:22.61 |
2:07.69 |
|
2:53.07 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joonatan Mustonen |
1997 |
|
360 |
40.38 |
1:25.58 |
2:12.47 |
|
2:58.46 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Riku Soini |
1997 |
|
347 |
40.79 |
1:26.97 |
2:14.04 |
|
3:00.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Artturi Kaarlenkaski |
1997 |
|
339 |
39.85 |
1:26.34 |
2:13.16 |
|
3:02.13 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Konsta Kouzmitchev |
1997 |
|
303 |
41.86 |
1:30.61 |
2:20.94 |
|
3:09.03 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 kesäkuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
Tulostusaika |
17:07 |
|