Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 30 kesäkuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hyvinkää | Tulostusaika | 10:55 | |||
Järjestäjä | HyUS ja SiHy | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 kesäkuu 2013 |
Laji 18, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Sahla | 2000 | 527 | 34.91 | 1:11.91 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Fanny Grönvall | 2000 | 509 | 35.55 | 1:12.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Saara Männistö | 2000 | 493 | 35.02 | 1:13.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 484 | 35.93 | 1:14.01 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 480 | 36.05 | 1:14.20 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Ksenia Egorova | 2000 | 473 | 36.31 | 1:14.57 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Katri Hurskainen | 2000 | 473 | 36.10 | 1:14.58 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Iida Koiranen | 2000 | 462 | 36.46 | 1:15.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Janina Ollikainen | 2000 | 454 | 36.31 | 1:15.60 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Ida Konkka | 2000 | 428 | 37.47 | 1:17.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Petra Äkkinen | 2000 | 427 | 37.38 | 1:17.14 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Olivia Hellsten | 2000 | 425 | 36.93 | 1:17.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Pia Peräjoki | 2000 | 419 | 38.31 | 1:17.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Jenni Lampi | 2000 | 415 | 37.34 | 1:17.89 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Roosa Oja | 2000 | 407 | 36.94 | 1:18.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Roosa Rekola | 2000 | 406 | 37.22 | 1:18.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Roosa Paukku | 2000 | 405 | 38.16 | 1:18.55 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
18 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 404 | 38.04 | 1:18.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 402 | 37.39 | 1:18.70 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Sophia Lindeberg | 2000 | 395 | 38.07 | 1:19.19 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Emmi Tikkanen | 2000 | 386 | 37.70 | 1:19.81 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
22 | Veera Partamies | 2000 | 376 | 37.72 | 1:20.51 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Taru Rilla | 2000 | 363 | 38.65 | 1:21.42 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Saara Lehtonen | 2000 | 359 | 38.92 | 1:21.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 18, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 686 | 32.09 | 1:05.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Eveliina Kallio | 1999 | 596 | 33.00 | 1:09.05 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Selma Soininen | 1999 | 577 | 33.94 | 1:09.80 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 532 | 34.96 | 1:11.72 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Saana Luokkanen | 1999 | 522 | 34.12 | 1:12.16 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Suvi Huhtanen | 1999 | 506 | 34.19 | 1:12.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Sanni Alamattila | 1999 | 469 | 36.21 | 1:14.76 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Miili Känsäkoski | 1999 | 468 | 36.27 | 1:14.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Julia Bruneau | 1999 | 462 | 36.71 | 1:15.18 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Henna Rouvinen | 1999 | 461 | 36.10 | 1:15.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Alissa Eloranta | 1999 | 454 | 36.04 | 1:15.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Nea Lähdesmäki | 1999 | 450 | 36.96 | 1:15.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Reetta Kanervo | 1999 | 450 | 36.39 | 1:15.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Meea Kivi | 1999 | 446 | 36.63 | 1:16.07 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Milla Koivuluoma | 1999 | 438 | 36.72 | 1:16.53 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
16 | Nina Haltia | 1999 | 436 | 36.43 | 1:16.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Venla Niemelä | 1999 | 436 | 37.41 | 1:16.62 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Sara Kazi | 1999 | 431 | 36.50 | 1:16.92 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Emmi Valdolin | 1999 | 427 | 37.10 | 1:17.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Peppi Päiviö | 1999 | 413 | 36.93 | 1:18.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Pinja Peippo | 1999 | 388 | 38.16 | 1:19.64 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Heini Hammar | 1999 | 374 | 38.32 | 1:20.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 18, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Upanne | 1998 | 664 | 31.89 | 1:06.61 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Meri Parviainen | 1998 | 616 | 33.31 | 1:08.29 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 602 | 33.66 | 1:08.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Carita Heikkala | 1998 | 546 | 34.23 | 1:11.07 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Veera Rinne | 1998 | 523 | 34.51 | 1:12.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Aada Alastalo | 1998 | 521 | 35.77 | 1:12.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Sonja Portin | 1998 | 514 | 34.53 | 1:12.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Milla Kulmala | 1998 | 510 | 35.50 | 1:12.72 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Onerva Lahtinen | 1998 | 485 | 35.94 | 1:13.94 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Anna Jantunen | 1998 | 483 | 35.87 | 1:14.05 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
11 | Milla Inkeroinen | 1998 | 482 | 35.11 | 1:14.10 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Viivi Aliklaavu | 1998 | 481 | 35.32 | 1:14.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Ilona Jakonen | 1998 | 480 | 35.87 | 1:14.20 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Emma Suomio | 1998 | 479 | 34.97 | 1:14.26 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Ella Kurttila | 1998 | 474 | 35.17 | 1:14.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Mona Kunnas | 1998 | 470 | 36.62 | 1:14.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Vilma Hämäläinen | 1998 | 450 | 36.22 | 1:15.80 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
18 | Evita Riuttanen | 1998 | 449 | 36.66 | 1:15.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Noora Tuovinen | 1998 | 444 | 35.64 | 1:16.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Henna Kainulainen | 1998 | 444 | 36.27 | 1:16.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Laura Mattila | 1998 | 423 | 36.06 | 1:17.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Ella Nieminen | 1998 | 404 | 37.14 | 1:18.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Ella Kettunen | 1998 | 400 | 37.06 | 1:18.82 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Katariina Pihkamäki | 1998 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.00 | Tulostuspäivämäärä | 30 kesäkuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Simmis Hyvinge-Hyvinkää | Tulostusaika | 10:55 |