Results for Rollo-uinnit 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 16 kesäkuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 11:14 | |||
Järjestäjä | VUS-VSS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 kesäkuu 2013 |
Laji 28, 50m Su P11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 259 | 37.71 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 220 | 39.80 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Jere Oikarainen | 2002 | 212 | 40.27 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Oskari Aalto | 2002 | 210 | 40.40 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Kasper Tolonen | 2002 | 209 | 40.49 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Petr Pankratov | 2002 | 209 | 40.49 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Samuli Korva | 2002 | 209 | 40.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Verneri Viisanen | 2002 | 206 | 40.70 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Viljami Salonen | 2002 | 205 | 40.73 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Ronny Brännkärr | 2002 | 201 | 41.01 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Antti Leppänen | 2002 | 200 | 41.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Patrik Wagner | 2002 | 195 | 41.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Jesper Lietzen | 2002 | 193 | 41.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Henri Jokinen | 2002 | 193 | 41.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 192 | 41.64 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
16 | Ahti Saarela | 2002 | 192 | 41.67 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Mikko Rautiainen | 2002 | 190 | 41.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Lauri Kettunen | 2002 | 190 | 41.76 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
19 | Jesse Anttila | 2002 | 190 | 41.77 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
20 | Julius Kuitunen | 2002 | 189 | 41.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Sampo Soininen | 2002 | 182 | 42.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Elias Juntunen | 2002 | 182 | 42.41 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
23 | Justus Hilaja | 2002 | 179 | 42.58 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
24 | Eelis Haapala | 2002 | 177 | 42.78 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
25 | Elias Laine | 2002 | 176 | 42.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Oskari Arvo | 2002 | 175 | 42.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Akseli Ylikoski | 2002 | 175 | 42.96 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
27 | Roni Vilén | 2002 | 175 | 42.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Valtteri Taskinen | 2002 | 174 | 43.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Mikael Virtanen | 2002 | 173 | 43.13 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Mio Harju | 2002 | 172 | 43.19 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
32 | Axel Olander | 2002 | 170 | 43.32 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
33 | Pieti Raunio | 2002 | 170 | 43.36 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
34 | Jonas Lillman | 2002 | 169 | 43.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Wäinö Koskinen | 2002 | 169 | 43.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Otto Saarimaa | 2002 | 169 | 43.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
37 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 167 | 43.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Leo Mikkonen | 2002 | 164 | 43.89 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Olli Elo | 2002 | 164 | 43.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Aarne Myllynen | 2002 | 163 | 43.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Joonatan Lekander | 2002 | 162 | 44.02 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
42 | Toivo Haikonen | 2002 | 161 | 44.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 159 | 44.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
44 | Aleksi Moilanen | 2002 | 159 | 44.32 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
45 | Panu Salonen | 2002 | 158 | 44.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
46 | Niklas Raesalmi | 2002 | 157 | 44.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
47 | Miska Birkstedt | 2002 | 155 | 44.66 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
48 | Rasmus Söderholm | 2002 | 154 | 44.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Niclas Viitasalo | 2002 | 151 | 45.14 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Veeti Verronen | 2002 | 150 | 45.23 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
51 | Eetu Koskinen | 2002 | 146 | 45.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Aki Holtari | 2002 | 144 | 45.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
53 | Jere Broman | 2002 | 136 | 46.66 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
54 | Otto Hoffren | 2002 | 135 | 46.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
55 | Joel Syrjä | 2002 | 133 | 47.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
56 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 133 | 47.03 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
57 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 133 | 47.04 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
58 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 132 | 47.15 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
59 | Juhani Tapio | 2002 | 129 | 47.53 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
59 | Robin Söderholm | 2002 | 129 | 47.53 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
61 | Eero Kakko | 2002 | 128 | 47.61 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
62 | Topias Soini | 2002 | 126 | 47.91 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
63 | Benjamin Kangas | 2002 | 124 | 48.16 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
64 | Aatu Harju | 2002 | 121 | 48.49 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
64 | Elias Saarinen | 2002 | 121 | 48.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
66 | Reino Heinikangas | 2002 | 120 | 48.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
67 | Arttu Onkela | 2002 | 119 | 48.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
68 | Jan Hatanpää | 2002 | 117 | 49.06 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
69 | Max Tavast | 2002 | 111 | 49.88 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Ibrahim Ezzat | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Kirka Virtanen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Lauri Uosukainen | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lenni Liimatta | 2002 | DSQ | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Luukas Hätinen | 2002 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Max Åström | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.08 | Tulostuspäivämäärä | 16 kesäkuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 11:14 |