Resultat för UGP-3 Stockholm - Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag Pass 4
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
19:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Henriksson |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
31.96 |
1:06.59 |
1:43.37 |
|
2:19.89 |
|
2 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
32.13 |
1:07.46 |
1:44.63 |
|
2:22.05 |
|
3 |
Joel Westerlind |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
33.43 |
1:10.08 |
1:47.18 |
|
2:23.45 |
|
4 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.33 |
1:10.93 |
1:48.61 |
|
2:27.15 |
|
5 |
Marcus Svensson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.25 |
1:12.00 |
1:51.31 |
|
2:30.28 |
|
6 |
Vincent Kiippa |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.78 |
1:12.48 |
1:51.79 |
|
2:31.66 |
|
7 |
Patrik Eriksson |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
36.12 |
1:16.64 |
1:57.32 |
|
2:36.87 |
|
8 |
Pontus Lindh |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
37.09 |
1:19.26 |
2:04.48 |
|
2:47.82 |
|
- |
Emil Dahlberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.17 |
1:15.00 |
1:54.25 |
|
2:31.43 |
|
2 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.61 |
1:14.15 |
1:53.94 |
|
2:33.00 |
|
3 |
Odhin Brynnel |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
37.09 |
1:17.31 |
1:57.10 |
|
2:35.18 |
|
4 |
Emil Östrand |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.24 |
1:17.71 |
1:58.50 |
|
2:37.24 |
|
5 |
Alexander Kubat |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.88 |
1:18.01 |
1:59.24 |
|
2:38.30 |
|
6 |
Alex Peschel |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
39.50 |
1:21.80 |
2:04.05 |
|
2:44.26 |
|
- |
Christopher Johnsson |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
33.65 |
1:10.46 |
1:48.62 |
|
2:24.88 |
|
2 |
Martin Falk |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.13 |
1:14.05 |
1:53.71 |
|
2:32.57 |
|
3 |
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
36.25 |
1:17.26 |
1:58.42 |
|
2:38.28 |
|
4 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.66 |
1:18.93 |
1:59.94 |
|
2:39.81 |
|
5 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.70 |
1:22.20 |
2:05.27 |
|
2:47.93 |
|
6 |
Daniel Nöu |
1999 |
Täby Sim |
|
39.93 |
1:22.80 |
2:06.75 |
|
2:49.16 |
|
7 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.12 |
1:24.58 |
2:10.38 |
|
2:54.35 |
|
8 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
45.07 |
1:36.45 |
2:28.27 |
|
3:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.63 |
1:18.86 |
2:01.36 |
|
2:41.74 |
|
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
37.93 |
1:19.55 |
2:01.83 |
|
2:42.02 |
|
3 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.96 |
1:21.37 |
2:05.62 |
|
2:46.08 |
|
4 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
36.99 |
1:19.68 |
2:04.26 |
|
2:47.01 |
|
5 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.44 |
1:23.17 |
2:06.77 |
|
2:49.32 |
|
6 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.44 |
1:23.18 |
2:07.81 |
|
2:50.48 |
|
7 |
Erik Andersson |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.79 |
1:28.05 |
2:13.04 |
|
2:57.10 |
|
8 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
41.98 |
1:27.15 |
2:12.99 |
|
2:57.17 |
|
9 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.10 |
1:29.13 |
2:16.38 |
|
3:00.57 |
|
10 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.23 |
1:29.25 |
2:17.08 |
|
3:03.53 |
|
11 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
42.96 |
1:29.37 |
2:17.69 |
|
3:05.36 |
|
12 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.51 |
1:37.44 |
2:26.02 |
|
3:13.21 |
|
13 |
Lukas Lodin |
2001 |
Hellas Simklubb |
|
46.97 |
1:38.14 |
2:31.00 |
|
3:19.06 |
|
14 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
46.48 |
1:39.77 |
2:33.08 |
|
3:20.22 |
|
15 |
Gabriel Adolfsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.24 |
1:39.40 |
2:33.65 |
|
3:20.27 |
|
16 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.81 |
1:43.91 |
2:36.33 |
|
3:23.67 |
|
17 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
47.97 |
1:41.80 |
2:34.87 |
|
3:25.16 |
|
18 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
47.79 |
1:41.64 |
2:36.40 |
|
3:29.19 |
|
19 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.80 |
1:45.04 |
2:40.00 |
|
3:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
19:20 |
|