Resultater for BOCKSTENSDOPPET
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Bockstensdoppet 2013 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg SIM | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 juni 2013 |
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 42.59 | 1:25.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Alva Back | 2002 | 42.12 | 1:27.91 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | 44.57 | 1:30.31 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | 44.53 | 1:30.89 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Tilde Morin | 2002 | 43.93 | 1:30.97 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Ida Larsson | 2002 | 45.50 | 1:31.66 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Natalie Noreblad | 2002 | 45.78 | 1:33.32 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 46.43 | 1:34.00 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Clara Örnhem | 2002 | 46.51 | 1:34.50 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
10 | Lisa Bergman | 2002 | 45.46 | 1:36.11 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
11 | Disa Gladher | 2002 | 47.37 | 1:37.64 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Sanna Bodsjö | 2003 | 48.03 | 1:38.35 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
13 | Linnea Inghammar | 2002 | 48.02 | 1:38.37 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Sofie Tolf | 2002 | 47.95 | 1:38.66 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
15 | Wilma Johansson | 2002 | 48.99 | 1:39.50 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Emilia Karlberg | 2002 | 48.14 | 1:39.63 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Lina Gustafsson | 2003 | 49.02 | 1:40.48 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
18 | Nora Lidbom | 2002 | 49.10 | 1:40.73 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
19 | Moa Olofsson | 2002 | 51.61 | 1:40.85 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
20 | Linnea Edgren | 2002 | 50.09 | 1:40.95 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Julia Wollentz | 2002 | 51.20 | 1:41.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Karin Widerberg | 2003 | 50.44 | 1:41.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Nathalie Barrington | 2002 | 48.63 | 1:42.31 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Cornelia Almqvist | 2002 | 49.87 | 1:42.48 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
25 | Ronja Berggren | 2003 | 50.01 | 1:43.23 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Josephine Ålenius | 2002 | 47.82 | 1:43.30 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Evelina Håkansson | 2002 | 51.71 | 1:44.48 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
28 | Klara Rödin | 2003 | 50.01 | 1:45.53 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
29 | Nanna Sandgren | 2003 | 50.25 | 1:46.25 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
30 | Smilla Emilsson | 2002 | 51.83 | 1:46.49 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
31 | Willma Zanderau | 2003 | 53.34 | 1:46.70 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
32 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 54.46 | 1:48.15 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Emmy Johansson | 2002 | 53.38 | 1:48.30 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
34 | Hanna Paulsson | 2002 | 53.02 | 1:48.70 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
35 | Enya Holgersson | 2002 | 54.33 | 1:48.86 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
36 | Hannah Fritz | 2003 | 52.98 | 1:49.11 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
37 | Matilda Bengtsson | 2002 | 54.25 | 1:49.62 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
38 | Thea Carlsson | 2002 | 54.63 | 1:50.31 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
39 | Rut Wingstrand | 2002 | 54.74 | 1:51.83 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
40 | Ellen Kampe | 2003 | 57.70 | 1:54.23 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
41 | Maja Olofsson | 2004 | 55.70 | 1:58.35 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
42 | Alexandra Olausson | 2003 | 57.97 | 1:59.00 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
43 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | 56.39 | 2:01.72 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
44 | Tilde Zanderau | 2005 | 1:02.59 | 2:17.05 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
- | Henna Kjaergaard | 2003 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Ebba Hellzén | 2003 | DSQ | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
- | Maja Schriever-Abeln | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Astrid Julie Halvorsen | 2001 | 36.92 | 1:14.50 | ||||||
Skjetten Svöming | ||||||||||
2 | Melina Holtan | 2000 | 37.22 | 1:15.05 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Olivia Ülger | 2000 | 37.22 | 1:15.53 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
4 | Filippa Sundström | 2001 | 40.45 | 1:23.06 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Andrea Berggren | 2000 | 41.09 | 1:23.67 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Agnes Cato | 2001 | 41.27 | 1:24.22 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
7 | Amanda Johansson | 2000 | 40.23 | 1:24.46 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Fanny Odin | 2000 | 41.51 | 1:24.77 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Sofia Bekken | 2001 | 41.59 | 1:25.10 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Moa Bergstedt | 2000 | 41.24 | 1:25.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Klara Tistrand | 2001 | 40.64 | 1:25.44 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Andrea Reinhold | 2001 | 41.64 | 1:25.47 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Petronella Johansson | 2000 | 40.96 | 1:26.14 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Karina Rønning | 2000 | 42.24 | 1:26.31 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Sofia Mannela | 2001 | 42.17 | 1:26.54 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
16 | Felicia Smedbäck | 2000 | 43.16 | 1:26.62 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
17 | Vendela Bergdahl | 2000 | 41.55 | 1:26.76 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
18 | Olivia Holm | 2000 | 41.66 | 1:26.90 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
19 | Josefine Bengtsson | 2000 | 40.64 | 1:27.03 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Michaela Johansson | 2000 | 42.61 | 1:27.27 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Cornelia Graje | 2000 | 43.14 | 1:27.58 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
22 | Simone Karlsson | 2001 | 43.48 | 1:27.80 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
23 | Andrea Palm | 2000 | 42.84 | 1:27.91 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
24 | Maja Engström | 2000 | 43.10 | 1:28.15 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
25 | Thea Danielsson | 2000 | 43.14 | 1:28.29 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
26 | Jenny Marie Halden | 2000 | 42.52 | 1:28.30 | ||||||
BK Svömming | ||||||||||
27 | Sara Westholm | 2001 | 42.47 | 1:29.38 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
28 | Marit Aakre | 2000 | 43.25 | 1:30.13 | ||||||
BK Svömming | ||||||||||
29 | Maike Kuhlins | 2000 | 43.95 | 1:30.42 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
30 | Ellen Strandberg | 2001 | 45.51 | 1:31.22 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
31 | Ellen Torkelsson | 2000 | 44.08 | 1:31.29 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
32 | Katrine Shjött | 2000 | 43.61 | 1:31.80 | ||||||
Helsinge Svömmeklubb | ||||||||||
33 | Olivia Dahlström | 2001 | 45.49 | 1:32.77 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
34 | Klara Stigsson | 2001 | 46.13 | 1:33.28 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
35 | Ellen Olofsson | 2000 | 44.89 | 1:33.46 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
36 | Sara Hugosson | 2000 | 44.84 | 1:33.47 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
37 | Henriette Rosenberg Rynni | 2000 | 48.10 | 1:33.67 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Felicia Eriksson | 2000 | 44.65 | 1:33.80 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
39 | Silje Kristengård | 2000 | 45.72 | 1:34.21 | ||||||
Skjetten Svöming | ||||||||||
40 | Leah Rowlands | 2000 | 47.06 | 1:34.70 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
41 | Johanna de Jonge | 2001 | 46.89 | 1:34.91 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
42 | Vendela Augustsson | 2000 | 45.86 | 1:35.70 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
43 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 45.71 | 1:37.57 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
44 | Ingvill Demmo Normann | 2000 | 48.75 | 1:38.69 | ||||||
BK Svömming | ||||||||||
45 | Elin Norrman | 2001 | 48.06 | 1:39.19 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
46 | Anna Hamrin | 2000 | 47.89 | 1:39.68 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
46 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 48.20 | 1:39.68 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
48 | Therese Pålsson | 2001 | 50.07 | 1:40.70 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
49 | Clara Balslev | 2001 | 48.81 | 1:40.77 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
50 | Kinga Szczesniak | 2001 | 50.75 | 1:40.81 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
51 | Maja Hedström | 2001 | 48.68 | 1:40.83 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
52 | Majja Vaara | 2000 | 49.41 | 1:41.45 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
53 | Amanda Löfdahl | 2001 | 49.27 | 1:41.83 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
54 | Emma Wetteskog | 2001 | 49.59 | 1:42.00 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
55 | Ellen Fridh | 2001 | 50.19 | 1:43.18 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
56 | Linnéa Ahlmark | 2000 | 50.99 | 1:43.51 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
57 | Emely Nilsson | 2001 | 51.12 | 1:43.95 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
58 | Erika Grüneberger | 2001 | 50.34 | 1:44.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
59 | Julia Johansson | 2000 | 50.82 | 1:44.52 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
60 | Elina Ryding | 2000 | 51.00 | 1:45.01 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
61 | Julia Hedström | 2000 | 49.05 | 1:45.28 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
62 | Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | 51.93 | 1:47.60 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
63 | Mali Eggen Furre | 2000 | 53.67 | 1:48.47 | ||||||
Skjetten Svöming | ||||||||||
64 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | 54.05 | 1:50.78 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
65 | Kajsa Westman | 2001 | 1:53.74 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
66 | Lovisa Erlandsson | 2000 | 52.85 | 1:53.82 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
67 | Janine Jonasson | 2001 | 55.27 | 1:53.85 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
68 | Tove Johansson | 2000 | 54.02 | 1:55.85 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
69 | Zabrina Lindblad | 2000 | 1:00.24 | 2:00.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
70 | Dagny Gustafsson | 2000 | 1:00.21 | 2:01.82 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Eline Gaiser | 2000 | DNS | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Emma Mickelsson | 2001 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Moa Ögren | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Miranda Orajärvi | 1998 | 35.16 | 1:13.43 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
2 | Marthe Østlyngen Dalan | 1998 | 36.76 | 1:14.52 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 37.02 | 1:17.27 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | 37.68 | 1:18.74 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 38.28 | 1:19.96 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
6 | Matilda Andersson | 1999 | 39.76 | 1:19.99 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Julia Landberg | 1999 | 39.36 | 1:20.10 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
8 | Hanna Olsson | 1999 | 39.51 | 1:20.52 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Matilda Pettersson | 1999 | 39.19 | 1:20.77 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Amelia Lundblom | 1999 | 39.90 | 1:21.39 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Sandra Lange | 1999 | 39.96 | 1:21.47 | ||||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
12 | Erika Rönnbäck | 1998 | 39.61 | 1:21.53 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | Malin Andersson | 1999 | 38.47 | 1:21.72 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Amanda Rinde | 1998 | 40.10 | 1:22.01 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Yara Waked | 1998 | 40.71 | 1:22.32 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Amanda Modig | 1999 | 40.06 | 1:23.16 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
17 | Hanna Mattsson | 1998 | 40.69 | 1:24.20 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
18 | Matilda Larm | 1999 | 41.63 | 1:25.37 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
19 | Ebba Petersson | 1998 | 41.83 | 1:25.74 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
20 | Louise Grönborg | 1999 | 41.98 | 1:25.84 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
21 | Josefin Nilsson | 1999 | 41.45 | 1:25.91 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
22 | Nathalie Johansson | 1999 | 41.97 | 1:26.00 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Frida Kårén | 1998 | 42.55 | 1:26.48 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
24 | Carolina Borre | 1999 | 42.82 | 1:27.48 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
25 | Linnéa Högberg | 1999 | 43.66 | 1:28.39 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
26 | Julia Andersson Hult | 1998 | 43.28 | 1:28.62 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
27 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 43.01 | 1:28.97 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
28 | Olivia Lindgren | 1999 | 43.94 | 1:29.72 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
29 | Jelka Feldhusen | 1998 | 43.60 | 1:30.47 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
30 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 44.18 | 1:30.80 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Linnea Karlsson | 1999 | 45.75 | 1:32.11 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
32 | Synne Thürmer | 1998 | 45.90 | 1:33.41 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Tilda Conradsson | 1999 | 46.36 | 1:34.08 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
34 | Veronika Schauer | 1998 | 47.20 | 1:34.61 | ||||||
Skjetten Svöming | ||||||||||
35 | Karoline Brovold | 1999 | 45.75 | 1:35.40 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Elin Andersson | 1999 | 46.35 | 1:35.92 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
37 | Hanna Berggren | 1999 | 47.48 | 1:36.72 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
38 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 46.57 | 1:37.78 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
39 | Ebba Wingstrand | 1999 | 48.51 | 1:39.84 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
40 | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | 48.62 | 1:40.56 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Ellinor Andersson | 1998 | 49.29 | 1:42.02 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
42 | Elin Gryte | 1999 | 49.71 | 1:43.39 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
43 | Daniella Ståhl | 1999 | 48.86 | 1:43.60 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
44 | Ebba Behre | 1998 | 52.56 | 1:47.72 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Lisa Johansson | 1998 | DNS | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
- | Beatrice Andersson | 1998 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Helén Lange | 1996 | 37.13 | 1:15.03 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
2 | Saskia Kuhlins | 1996 | 37.34 | 1:16.86 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Rebecka Hjertstrand | 1994 | 37.78 | 1:18.09 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Linnea Kobel | 1996 | 39.47 | 1:19.88 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
5 | Pernilla Lindberg | 1994 | 40.77 | 1:22.65 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
6 | Hanna Nilsson | 1996 | 40.94 | 1:24.65 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Hanna Rostén | 1997 | 42.49 | 1:27.12 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Isabelle Hoverberg | 1996 | 43.41 | 1:28.57 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Tina Njezic | 1997 | 41.73 | 1:28.67 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 43.03 | 1:29.37 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
11 | Linnéa Andersson | 1997 | 42.88 | 1:31.48 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:09 |