Tulokset Risösim 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag fm
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Risösim 2013 | Utskriftsdatum | 08 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juni 2013 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 1:09.99 | ||||||
2 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 1:20.46 | ||||||
3 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 1:24.59 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 1:24.84 | ||||||
5 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:26.39 | ||||||
6 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:29.66 | ||||||
- | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:14.18 | ||||||
2 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:19.97 | ||||||
3 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:21.95 | ||||||
4 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 1:22.04 | ||||||
5 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 1:23.24 | ||||||
6 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 1:24.11 | ||||||
7 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 1:24.21 | ||||||
8 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 1:26.99 | ||||||
9 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:28.42 | ||||||
10 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:31.16 | ||||||
11 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:36.42 | ||||||
12 | Frida Olofsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:38.25 | ||||||
13 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 1:39.26 | ||||||
14 | Sanna Wiklund | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:46.96 | ||||||
15 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:47.81 | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:17.39 | ||||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:18.80 | ||||||
3 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:23.79 | ||||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:28.45 | ||||||
5 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:29.01 | ||||||
6 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:29.19 | ||||||
7 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:30.81 | ||||||
8 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 1:30.82 | ||||||
9 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 1:31.19 | ||||||
10 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:31.52 | ||||||
11 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:31.74 | ||||||
12 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 1:34.81 | ||||||
13 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 1:39.01 | ||||||
14 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:39.56 | ||||||
15 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 1:40.00 | ||||||
16 | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:40.26 | ||||||
17 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:40.35 | ||||||
18 | Emelie Jonsson | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:40.76 | ||||||
19 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 1:43.55 | ||||||
20 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 1:44.37 | ||||||
21 | Elin Sjölund | 2000 | Kramfors-Alliansen | 1:46.16 | ||||||
22 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 1:46.98 | ||||||
23 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 1:47.05 | ||||||
24 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:49.06 | ||||||
25 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:52.95 | ||||||
26 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:55.88 | ||||||
27 | Moa Schön Tinnerholm | 2001 | Timrå Simklubb | 2:04.63 | ||||||
28 | Sara Hjalte | 2001 | Timrå Simklubb | 2:05.77 | ||||||
29 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:14.19 | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:29.07 | ||||||
2 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:36.20 | ||||||
3 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:40.99 | ||||||
4 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:43.08 | ||||||
5 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 1:47.75 | ||||||
6 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:50.83 | ||||||
7 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:54.80 | ||||||
8 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:55.09 | ||||||
9 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:55.13 | ||||||
10 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:56.81 | ||||||
11 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:02.26 | ||||||
12 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:04.16 | ||||||
13 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 2:06.40 | ||||||
14 | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | 2:09.28 | ||||||
15 | Amelie Josefsson | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:35.24 | ||||||
- | Milly Kjellqvist | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 08 juni 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:24 |