Resultat för Medley Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 26 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2013 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Lyrberg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.75 | ||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 46.74 | ||||||
3 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.48 | ||||||
4 | Angelo Sun | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.90 | ||||||
5 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.37 | ||||||
6 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.42 | ||||||
7 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.83 | ||||||
8 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 57.93 | ||||||
9 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 1:01.64 | ||||||
- | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 39.08 | ||||||
2 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.08 | ||||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 40.46 | ||||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 41.03 | ||||||
5 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.07 | ||||||
6 | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.86 | ||||||
7 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.63 | ||||||
8 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.69 | ||||||
9 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 42.84 | ||||||
10 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.03 | ||||||
11 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.14 | ||||||
12 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.32 | ||||||
13 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.35 | ||||||
14 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.38 | ||||||
15 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.75 | ||||||
16 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.01 | ||||||
17 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.02 | ||||||
18 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 44.13 | ||||||
19 | Hugo Sandberg | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.88 | ||||||
20 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.15 | ||||||
21 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 45.21 | ||||||
22 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.32 | ||||||
23 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 45.50 | ||||||
24 | Elias Norrman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 46.04 | ||||||
25 | Klas Sandström | 2002 | Sigtuna Simklubb | 46.07 | ||||||
26 | Linus Åhlén | 2002 | Norrtälje Simklubb | 47.55 | ||||||
27 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 48.59 | ||||||
28 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 49.50 | ||||||
29 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.59 | ||||||
30 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 49.68 | ||||||
31 | Johan Nissar | 2002 | Täby Sim | 50.47 | ||||||
32 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.41 | ||||||
33 | Julius Borén | 2001 | Sigtuna Simklubb | 52.51 | ||||||
34 | Carl Nyman | 2002 | Sigtuna Simklubb | 1:02.76 | ||||||
35 | Filip Ekström | 2002 | Sigtuna Simklubb | 1:03.50 | ||||||
- | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Forssell | 2002 | Sigtuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 31.84 | ||||||
2 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 36.45 | ||||||
3 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.83 | ||||||
4 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 37.39 | ||||||
5 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.82 | ||||||
6 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.75 | ||||||
7 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.86 | ||||||
8 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 39.87 | ||||||
9 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 40.28 | ||||||
10 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.64 | ||||||
11 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 41.30 | ||||||
12 | Frej- Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 42.60 | ||||||
13 | Anton Nyman | 1999 | Sigtuna Simklubb | 42.75 | ||||||
14 | Tim Höglund | 1999 | IF Åland | 42.79 | ||||||
15 | Hugo Kjellander | 2000 | Sigtuna Simklubb | 43.25 | ||||||
16 | Carl Ramfeldt | 1999 | Sigtuna Simklubb | 43.51 | ||||||
17 | John Westborg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.90 | ||||||
18 | Elias Hysing | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.78 | ||||||
- | Adam Schmidt | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zacharias Johansson | 1999 | IF Åland | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 37.12 | ||||||
2 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 37.27 | ||||||
2 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.27 | ||||||
4 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.41 | ||||||
5 | Sebastian Schüler | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.50 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.21 | ||||||
2 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 30.96 | ||||||
3 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.36 | ||||||
4 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 33.58 | ||||||
5 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 34.86 | ||||||
6 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 37.78 | ||||||
7 | Tim Schüler | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 39.91 | ||||||
8 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 42.84 | ||||||
- | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 26 maj 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |