Resultat för UGP 3 med Eskilstuna Energi & Miljö Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 med EEM Cup 2013 |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:44 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Christensen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.25 |
1:27.07 |
2:12.96 |
|
2:58.55 |
|
2 |
Emelie Hansson |
1997 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
42.70 |
1:29.92 |
2:18.76 |
|
3:08.28 |
|
3 |
Elin Waara |
1997 |
Karlskoga Simförening |
|
43.23 |
1:32.31 |
2:24.41 |
|
3:14.11 |
|
4 |
Amanda Chienh |
1997 |
Karlskoga Simförening |
|
48.23 |
1:42.15 |
2:38.88 |
|
3:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Ander |
1998 |
Sala Simsällskap |
|
44.00 |
1:33.06 |
2:23.73 |
|
3:12.36 |
|
2 |
Ella Hursti |
1998 |
Upsala Simsällskap |
|
45.65 |
1:37.32 |
2:32.16 |
|
3:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Westerlund |
1999 |
Strängnäs Simsällskap |
|
48.05 |
1:43.93 |
2:40.84 |
|
3:36.22 |
|
2 |
Mimmi Broström |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
51.03 |
1:48.87 |
2:47.57 |
|
3:46.12 |
|
3 |
Ebba Gustafsson Wernersson |
1999 |
Örebro Simallians |
|
51.99 |
1:48.78 |
2:48.97 |
|
3:47.06 |
|
4 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
55.69 |
1:58.21 |
3:02.10 |
|
3:58.55 |
TL-beslut |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.55 |
1:31.08 |
2:20.05 |
|
3:07.39 |
|
2 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.24 |
1:32.41 |
2:22.36 |
|
3:09.13 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
44.28 |
1:33.22 |
2:21.94 |
|
3:09.45 |
|
4 |
Malin Eklund |
2001 |
Köpings Simsällskap |
|
44.21 |
1:34.21 |
2:26.16 |
|
3:13.47 |
|
5 |
Alva Klang |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
44.47 |
1:33.53 |
2:23.42 |
|
3:13.85 |
|
6 |
Nora Laine |
2000 |
Köpings Simsällskap |
|
46.41 |
1:37.93 |
2:32.01 |
|
3:25.79 |
|
7 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
45.67 |
1:39.74 |
2:34.54 |
|
3:28.68 |
|
8 |
Ella Gunnarsson |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
47.86 |
1:42.48 |
2:37.06 |
|
3:29.04 |
|
9 |
Ani Helin Öncu |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
50.50 |
1:45.48 |
2:42.39 |
|
3:35.79 |
|
10 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
49.77 |
1:45.24 |
2:42.86 |
|
3:37.68 |
|
11 |
Maja Söderkvist |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
49.88 |
1:46.19 |
2:44.01 |
|
3:39.70 |
|
12 |
Saga Rönnqvist-Jerlström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
49.49 |
1:46.55 |
2:44.19 |
|
3:41.25 |
|
13 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
50.08 |
1:46.60 |
2:46.20 |
|
3:41.27 |
|
14 |
Anastasya Chainago |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.81 |
1:44.06 |
2:44.24 |
|
3:43.45 |
|
15 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
51.33 |
1:49.48 |
2:48.19 |
|
3:44.56 |
|
16 |
Awaz Nabi Pour |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
49.82 |
1:47.63 |
2:46.99 |
|
3:44.63 |
|
17 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
52.40 |
1:51.05 |
2:48.31 |
|
3:44.65 |
|
18 |
Elin Nano |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
53.83 |
1:51.00 |
2:49.46 |
|
3:45.89 |
|
19 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Köpings Simsällskap |
|
52.68 |
1:50.35 |
2:50.96 |
|
3:50.23 |
|
20 |
Matilda Bohman |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
53.64 |
1:53.39 |
2:54.03 |
|
3:50.27 |
|
21 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
53.74 |
1:54.31 |
2:54.27 |
|
3:51.79 |
|
22 |
Alicia Momats |
2003 |
Örebro Simallians |
|
54.11 |
1:53.55 |
2:55.45 |
|
3:53.52 |
|
23 |
Frida Hammar |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
55.60 |
1:56.06 |
2:57.49 |
|
3:55.70 |
|
24 |
Ronja Colldén |
2000 |
Strängnäs Simsällskap |
|
53.25 |
1:54.02 |
2:56.11 |
|
3:58.54 |
|
25 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
54.50 |
1:57.23 |
2:58.45 |
|
4:01.09 |
|
26 |
Jeanna Wiell |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
53.75 |
1:57.21 |
3:01.96 |
|
4:01.65 |
|
27 |
Embla Ulin |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
58.10 |
2:00.14 |
3:03.94 |
|
4:02.21 |
|
- |
Vilma Peregi Margenfeld |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2013 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:44 |
|