Results for Aarhus Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Aarhus Open 2013 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
18:00 |
|
|
Arrangør |
AGF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 maj 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Blanch |
1996 |
|
642 |
1:07.13 |
|
|
|
9:32.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Reffstrup Pedersen |
1995 |
|
637 |
1:08.85 |
2:22.10 |
3:35.17 |
4:48.23 |
9:34.24 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
5:59.24 |
7:11.54 |
8:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Elkjær |
1996 |
|
606 |
1:09.57 |
2:22.91 |
3:36.33 |
4:49.57 |
9:43.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:03.02 |
7:17.06 |
8:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
|
602 |
1:10.33 |
2:24.59 |
3:38.24 |
4:53.39 |
9:44.99 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
6:07.48 |
7:21.37 |
8:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
584 |
1:08.96 |
2:22.22 |
3:35.58 |
4:49.95 |
9:50.93 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
6:05.15 |
7:20.59 |
8:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
557 |
1:10.50 |
2:26.08 |
3:42.28 |
|
10:00.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
6:41.01 |
7:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tatjana Hansen |
1997 |
|
531 |
1:11.42 |
2:26.64 |
3:43.09 |
4:59.71 |
10:10.15 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
6:16.08 |
7:34.20 |
8:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Søe Beith |
1996 |
|
520 |
1:11.83 |
2:29.02 |
3:45.91 |
5:03.72 |
10:14.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
6:21.39 |
7:39.01 |
8:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Charlotte K. Jakobsen |
1996 |
|
494 |
1:11.62 |
2:29.71 |
3:48.72 |
5:08.77 |
10:24.89 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
6:28.14 |
7:48.70 |
9:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christina Blaaberg |
1998 |
|
486 |
1:14.51 |
2:34.32 |
3:53.82 |
5:12.83 |
10:28.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
6:32.00 |
7:52.01 |
9:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
|
480 |
1:14.27 |
2:35.36 |
3:55.70 |
5:15.95 |
10:30.80 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
6:35.69 |
7:55.38 |
9:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Una Møller |
1998 |
|
480 |
1:12.56 |
2:31.88 |
3:52.37 |
5:13.13 |
10:30.84 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
6:34.02 |
7:54.21 |
9:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Sommer Harrits |
1999 |
|
477 |
1:14.43 |
2:34.69 |
3:54.95 |
5:14.77 |
10:32.37 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
6:33.69 |
7:54.24 |
9:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
|
474 |
1:14.57 |
2:34.83 |
3:55.35 |
5:15.33 |
10:33.64 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
6:35.67 |
7:56.15 |
9:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
|
461 |
1:14.96 |
2:37.39 |
3:59.13 |
5:20.78 |
10:39.20 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:41.73 |
8:02.86 |
9:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
|
459 |
1:14.34 |
2:34.16 |
3:54.32 |
5:15.07 |
10:40.13 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
6:35.61 |
7:57.19 |
9:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
|
450 |
1:12.49 |
2:32.13 |
3:53.63 |
5:16.71 |
10:44.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:39.54 |
8:03.82 |
9:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nanna Bæhrenz Damgaard |
1998 |
|
442 |
1:15.25 |
2:36.35 |
3:58.58 |
5:21.48 |
10:48.36 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
6:44.34 |
8:07.18 |
9:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marie Eske |
1999 |
|
428 |
1:15.93 |
2:38.87 |
4:02.48 |
5:25.72 |
10:55.46 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
6:48.93 |
8:12.38 |
9:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
|
425 |
1:14.65 |
2:35.17 |
|
5:20.60 |
10:56.95 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Clara Holst |
1999 |
|
421 |
|
2:40.20 |
|
5:27.83 |
10:58.96 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Line Meldgaard |
1997 |
|
406 |
1:17.30 |
2:41.22 |
4:05.58 |
5:30.97 |
11:07.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
6:56.96 |
8:22.30 |
9:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Celina G Winther |
1999 |
|
404 |
1:17.35 |
2:41.77 |
4:06.03 |
5:31.31 |
11:08.12 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
6:56.48 |
8:21.67 |
9:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
361 |
1:22.79 |
2:51.09 |
4:19.33 |
5:47.86 |
11:33.71 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
7:15.56 |
8:42.84 |
10:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
359 |
1:19.86 |
2:47.83 |
4:17.25 |
|
11:35.00 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
342 |
1:21.05 |
2:48.98 |
4:18.74 |
5:48.49 |
11:45.97 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
7:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Line Johannsen |
2001 |
|
331 |
1:23.07 |
2:53.10 |
4:23.45 |
5:54.68 |
11:53.97 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
7:25.60 |
8:57.08 |
10:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nana Bundgaard |
2000 |
|
281 |
1:26.13 |
3:00.94 |
4:36.57 |
6:11.75 |
12:34.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
7:48.93 |
9:26.19 |
11:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sarah Gade Nielsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
31 maj 2013 |
Licens til AGF |
Udskriftstidspunkt |
18:00 |
|