2017-11-24   13:49:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydsim Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 3 maj kl 09.00. Insim kl 07.30

Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2008    Utskriftsdatum  03 maj 2008   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  SK Sydsim         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer C, Finaler 
Sponsor: Tyréns 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim    38.05        1:20.22   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim    38.01        1:20.91   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    39.63        1:23.86   
Elin Hemby  1994  Simklubben Sydsim    39.78        1:24.53   
Lina Söderberg  1994  Simklubben Lödde    40.71        1:24.55   
Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    38.56        1:24.93   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim    39.94        1:25.11   
Emma Svensson  1994  Simklubben Sydsim    39.37        1:25.18   
Joy Hansson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    41.17        1:26.53   
10  Anne Frølund-Grangaard  1996  Lyngby Svømmeklub    41.32        1:27.33   
11  Signe Nielsen  1996  Lyngby Svømmeklub    41.16        1:28.53   
12  Felice Fröberg  1995  Simklubben Sydsim    42.87        1:29.45   
13  Lydia Rönning  1994  Simklubben Ran    40.98        1:29.55   
14  Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    42.24        1:29.59   
15  Ida Gutlic  1996  Malmö Kappsimningsklubb    42.71        1:29.72   
16  Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde    41.61        1:29.75   
17  Maja Lundström  1995  Malmö Kappsimningsklubb    42.65        1:30.75   
18  Klara Johansson  1995  Simklubben Sydsim    42.51        1:30.84   
19  Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde    42.88        1:31.46   
20  Amanda Gustavsson  1994  Simklubben Ran    42.39        1:31.87   
21  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim    43.06        1:31.96   
22  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen    42.11        1:32.11   
23  Emilia Hedberg  1994  Simklubben Ran    42.18        1:32.17   
24  Anna Verweij  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    44.07        1:32.24   
25  Mette Klint Axelsen  1994  Lyngby Svømmeklub    43.88        1:32.26   
26  Josefine Bivesand  1995  Malmö Kappsimningsklubb    43.96        1:32.84   
27  Linnea Fransson  1995  Simklubben Ran    44.32        1:33.98   
28  Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim    45.02        1:34.27   
29  Felicia Johansson  1995  Simklubben Ran    43.82        1:34.90   
30  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    44.40        1:35.43   
31  Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub    45.27        1:35.65   
32  Frida Valeur  1994  Simklubben Hajen    44.91        1:35.89   
33  Anna Hovenberg  1995  Simklubben Hajen    46.06        1:36.32   
34  Julia Rosberg  1995  Simklubben Lödde    45.86        1:36.50   
35  Ebba Fridh  1995  Eslövs Simsällskap    46.20        1:36.70   
36  Jill Lundström  1994  Simklubben Lödde    45.61        1:37.13   
37  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    46.20        1:37.20   
38  Frida Helgesson  1995  Simklubben Ran    45.78        1:37.25   
39  Eliana Ohlsson  1995  Simsällskapet Iden    47.04        1:37.71   
40  Sara Johansson  1995  Föreningen Trelleborg Kappsim    46.28        1:38.22   
41  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    45.73        1:38.47   
42  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    47.31        1:39.97   
43  Jenny Nilsson  1995  Simklubben Sydsim    48.96        1:41.05   
44  Wanda Dollmayer  1996  Malmö Kappsimningsklubb    48.29        1:41.22   
45  Julia Nilsson  1994  Ystads Simsällskap    49.41        1:41.27   
46  Agnes Johansson  1995  Simklubben Sydsim    47.83        1:42.33   
47  Fia Håbbe  1995  Ystads Simsällskap    48.90        1:43.18   
48  Sara Sandin  1995  Simklubben Lödde    51.36        1:46.57   
49  Isabella Svensson  1995  Simklubben Ran    50.50        1:47.25   
50  Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap    51.85        1:50.19   
51  Linnéa Evnell  1994  Ystads Simsällskap    51.48        1:50.77   
52  Jenny Andersson  1995  Malmö Kappsimningsklubb    54.10        1:54.66   
53  Elise Svensson  1994  Ystads Simsällskap    54.27        1:56.16   
Amanda Cheng  1996  Simklubben Poseidon            DNS   
Nanna Rydstedt  1994  Simklubben Poseidon            DNS   
Anna Edstedt  1995  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.06 
Licensierad till: Simklubben Sydsim 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start