Resultat för Neptuniaden
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 maj 2013 |
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aino Otava | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.04 | 59.74 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 29.38 | 1:01.51 | |||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.84 | 1:01.67 | |||||
4 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 29.21 | 1:01.84 | |||||
5 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.63 | 1:01.90 | |||||
6 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.68 | 1:01.92 | |||||
7 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.13 | 1:02.07 | |||||
8 | Ella Kurttila | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.80 | 1:02.47 | |||||
9 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.38 | 1:02.66 | |||||
10 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.56 | 1:03.07 | |||||
11 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.74 | 1:03.16 | |||||
12 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.41 | 1:03.17 | |||||
13 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.46 | 1:03.20 | |||||
14 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 30.22 | 1:03.55 | |||||
15 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.96 | 1:03.98 | |||||
16 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.68 | 1:04.11 | |||||
16 | Emma Suomio | 1998 | Aurajoen Uinti | 30.98 | 1:04.11 | |||||
18 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.83 | 1:04.33 | |||||
19 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 30.53 | 1:04.57 | |||||
20 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 30.68 | 1:04.92 | |||||
21 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 31.20 | 1:04.93 | |||||
22 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.02 | 1:04.94 | |||||
23 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.79 | 1:05.09 | |||||
24 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.42 | 1:05.11 | |||||
25 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.47 | 1:05.16 | |||||
26 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.22 | 1:05.47 | |||||
27 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.16 | 1:05.62 | |||||
28 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 30.86 | 1:05.73 | |||||
29 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.22 | 1:05.91 | |||||
30 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 31.43 | 1:06.16 | |||||
31 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 31.65 | 1:06.44 | |||||
32 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.30 | 1:06.55 | |||||
33 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.84 | 1:06.91 | |||||
34 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.11 | 1:07.17 | |||||
35 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.99 | 1:07.18 | |||||
36 | Susanna Ellonen | 1999 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.82 | 1:07.23 | |||||
37 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 31.99 | 1:07.29 | |||||
38 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.48 | 1:07.45 | |||||
39 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.73 | 1:07.47 | |||||
40 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.08 | 1:07.55 | |||||
41 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.37 | 1:07.68 | |||||
42 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.27 | 1:07.72 | |||||
43 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.56 | 1:07.85 | |||||
44 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.63 | 1:07.92 | |||||
45 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.33 | 1:08.07 | |||||
46 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.72 | 1:08.08 | |||||
47 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.50 | 1:08.42 | |||||
48 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.58 | 1:08.49 | |||||
49 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.39 | 1:08.60 | |||||
50 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 32.56 | 1:08.62 | |||||
51 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.42 | 1:08.69 | |||||
52 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.91 | 1:08.82 | |||||
52 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 32.72 | 1:08.82 | |||||
54 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.56 | 1:08.84 | |||||
55 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.02 | 1:08.91 | |||||
56 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.94 | 1:08.95 | |||||
57 | Maria Tolkacheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | 1:08.96 | |||||
58 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.60 | 1:09.44 | |||||
59 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 33.15 | 1:09.45 | |||||
60 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.92 | 1:09.46 | |||||
61 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.85 | 1:09.52 | |||||
62 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.35 | 1:09.76 | |||||
63 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.69 | 1:09.77 | |||||
64 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.65 | 1:09.91 | |||||
65 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.10 | 1:09.97 | |||||
66 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.14 | 1:10.01 | |||||
67 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | 1:10.24 | |||||
68 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.67 | 1:10.37 | |||||
69 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.67 | 1:10.48 | |||||
70 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.36 | 1:10.67 | |||||
71 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.85 | 1:10.77 | |||||
72 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.52 | 1:10.94 | |||||
73 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.24 | 1:11.04 | |||||
74 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.97 | 1:11.14 | |||||
75 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.13 | 1:11.20 | |||||
76 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.94 | 1:11.21 | |||||
77 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.36 | 1:11.24 | |||||
78 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 34.67 | 1:11.58 | |||||
79 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 33.29 | 1:11.68 | |||||
80 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 33.51 | 1:11.72 | |||||
81 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.89 | 1:11.76 | |||||
82 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.57 | 1:11.79 | |||||
83 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.09 | 1:11.92 | |||||
84 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.38 | 1:12.03 | |||||
85 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 33.82 | 1:12.21 | |||||
86 | Linnéa Palmqvist | 1998 | Sala Simsällskap | 34.16 | 1:12.28 | |||||
87 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.05 | 1:12.46 | |||||
88 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.39 | 1:12.54 | |||||
89 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.63 | 1:12.58 | |||||
90 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.27 | 1:12.65 | |||||
91 | Hertta Pieniniemi | 1998 | Aurajoen Uinti | 34.25 | 1:12.89 | |||||
92 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.33 | 1:12.93 | |||||
93 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.73 | 1:13.01 | |||||
94 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.22 | 1:13.20 | |||||
95 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.23 | 1:13.40 | |||||
96 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.29 | 1:13.65 | |||||
97 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.53 | 1:13.80 | |||||
98 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.09 | 1:13.89 | |||||
99 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 35.64 | 1:14.09 | |||||
100 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.90 | 1:14.41 | |||||
101 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.88 | 1:14.68 | |||||
102 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.61 | 1:15.06 | |||||
103 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 35.54 | 1:15.77 | |||||
104 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.88 | 1:16.02 | |||||
105 | Moa Fougner | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.31 | 1:16.33 | |||||
106 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.90 | 1:16.86 | |||||
107 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.60 | 1:17.50 | |||||
108 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.53 | 1:17.98 | |||||
109 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 35.97 | 1:18.11 | |||||
110 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 36.87 | 1:18.66 | |||||
111 | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.00 | 1:18.90 | |||||
112 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.06 | 1:19.00 | |||||
113 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.77 | 1:19.76 | |||||
114 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.80 | 1:20.75 | |||||
115 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.11 | 1:21.54 | |||||
116 | Matilda Månsson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.64 | 1:21.93 | |||||
117 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.82 | 1:22.03 | |||||
118 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.94 | 1:22.09 | |||||
119 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 39.57 | 1:22.10 | |||||
120 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.05 | 1:22.38 | |||||
121 | Katia Calming | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.03 | 1:22.74 | |||||
122 | Thea Jonsson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.93 | 1:26.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:40 |