Results for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | st rgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stvne by | Kbenhavn | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Hovedstadens Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 maj 2013 |
Lb 27, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 501 | 29.99 | 1:01.60 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 494 | 30.69 | 1:01.87 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 458 | 30.87 | 1:03.48 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | 434 | 30.78 | 1:04.63 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 401 | 32.15 | 1:06.35 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Immerkjr | 1999 | 387 | 32.32 | 1:07.10 | |||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
7 | Mathias Nielsen | 1999 | 387 | 32.36 | 1:07.15 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Rindshj | 1999 | 386 | 33.07 | 1:07.21 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 384 | 33.15 | 1:07.28 | |||||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | 378 | 33.01 | 1:07.66 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Frederik Lundgaard | 1999 | 378 | 33.67 | 1:07.67 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
12 | Carl Fabiansen | 1999 | 365 | 33.14 | 1:08.47 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 362 | 33.63 | 1:08.62 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
14 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 350 | 33.50 | 1:09.41 | |||||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | 346 | 34.12 | 1:09.70 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Andreas Vestergaard | 1999 | 338 | 34.76 | 1:10.21 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
17 | Markus Bjsen | 1999 | 325 | 34.11 | 1:11.15 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
18 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 325 | 34.60 | 1:11.17 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Eggers | 1999 | 321 | 34.48 | 1:11.46 | |||||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
20 | Marius Rasmussen | 1999 | 316 | 35.20 | 1:11.81 | |||||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Asger Kragh | 1999 | 291 | 35.91 | 1:13.84 | |||||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
22 | Andr Goldberg Ballerini | 1999 | 289 | 35.76 | 1:14.01 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
23 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 286 | 36.28 | 1:14.22 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
24 | Jacob Funch Jrgensen | 1999 | 283 | 37.01 | 1:14.50 | |||||
Tune I.F. Svmmeafdeling | ||||||||||
25 | Daniel C. Bjrrith | 1999 | 282 | 36.45 | 1:14.58 | |||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
26 | Anders Srensen | 1999 | 261 | 37.05 | 1:16.52 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 249 | 37.86 | 1:17.78 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
Lb 27, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 13 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 381 | 33.55 | 1:07.50 | |||||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 373 | 32.92 | 1:07.96 | |||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 357 | 34.46 | 1:08.97 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 354 | 33.83 | 1:09.16 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 338 | 34.80 | 1:10.22 | |||||
Ishj Svmme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Salmansen | 2000 | 324 | 34.71 | 1:11.20 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Magnus Bkgaard Andersen | 2001 | 322 | 34.94 | 1:11.36 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 319 | 34.51 | 1:11.61 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
9 | Alexander Aslak Nrgaard | 2000 | 312 | 35.67 | 1:12.11 | |||||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 306 | 35.36 | 1:12.57 | |||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
11 | Thor B. Hansen | 2000 | 294 | 36.16 | 1:13.58 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
12 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 293 | 36.06 | 1:13.65 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
13 | Arthur Daln Ellegaard | 2001 | 290 | 35.58 | 1:13.93 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
14 | Johan Joensen | 2000 | 289 | 35.73 | 1:13.96 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Oliver Schiellerup | 2000 | 285 | 35.51 | 1:14.32 | |||||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
16 | Nicklas stman Pedersen | 2002 | 285 | 36.12 | 1:14.34 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
17 | Victor Grandjean | 2001 | 284 | 36.84 | 1:14.40 | |||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
18 | Sebastian Barnewitz | 2000 | 278 | 37.01 | 1:14.92 | |||||
Vordingborg Svmme Klub | ||||||||||
19 | William Textor Broch | 2001 | 275 | 35.94 | 1:15.21 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
20 | William Lehn-Schiler | 2000 | 271 | 36.53 | 1:15.60 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
21 | Tobias Stavngaard | 2000 | 263 | 37.34 | 1:16.35 | |||||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
22 | Frederik Presskorn | 2000 | 253 | 37.78 | 1:17.28 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
23 | Sipan Kawiani | 2000 | 249 | 37.13 | 1:17.70 | |||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
24 | Mads Mller Bjrnskov | 2001 | 249 | 38.21 | 1:17.74 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
25 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 246 | 38.26 | 1:18.04 | |||||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
26 | Jacob Holm | 2000 | 243 | 38.41 | 1:18.38 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
27 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 239 | 38.69 | 1:18.83 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Lasse Maigaard | 2000 | 238 | 38.11 | 1:18.94 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
29 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 237 | 38.42 | 1:18.98 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 232 | 39.42 | 1:19.55 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
31 | Mads Bjrn Andersen | 2001 | 230 | 39.08 | 1:19.86 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
32 | Marcus Sktt Haslev | 2002 | 226 | 38.74 | 1:20.23 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
33 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 226 | 38.85 | 1:20.32 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Matthias Hansen | 2001 | 221 | 39.83 | 1:20.87 | |||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Yukia Hansen | 2000 | 220 | 38.72 | 1:20.98 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
36 | Rasmus Krogh Lvschal | 2000 | 217 | 39.93 | 1:21.41 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
37 | Philip Bruhn | 2000 | 210 | 40.10 | 1:22.24 | |||||
JGI Svmning | ||||||||||
38 | Mathias Vestergaard | 2001 | 202 | 41.19 | 1:23.35 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
39 | Owais Hamid | 2000 | 174 | 41.51 | 1:27.54 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
40 | Martin Holst | 2000 | 156 | 43.54 | 1:30.84 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |