Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 537 | 35.02 | 1:14.85 | 1:58.35 | 2:33.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 533 | 34.50 | 1:13.98 | 1:59.75 | 2:33.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 505 | 34.08 | 1:13.42 | 1:58.18 | 2:36.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 505 | 34.56 | 1:13.50 | 1:59.95 | 2:36.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 493 | 33.86 | 1:16.56 | 2:02.02 | 2:37.71 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 488 | 33.92 | 1:14.11 | 2:00.66 | 2:38.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | 450 | 34.69 | 1:17.42 | 2:03.85 | 2:42.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Monica Kristiansen | 2001 | 429 | 37.29 | 1:21.09 | 2:07.55 | 2:45.18 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 419 | 37.51 | 1:18.14 | 2:09.92 | 2:46.49 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Mette S. Køhler | 2001 | 418 | 38.09 | 1:20.59 | 2:07.33 | 2:46.58 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | 415 | 34.29 | 1:15.62 | 2:07.78 | 2:46.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Lea Joensen | 2001 | 412 | 35.47 | 1:19.94 | 2:09.61 | 2:47.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Anna Andersen | 2001 | 399 | 38.06 | 1:19.35 | 2:10.95 | 2:49.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 396 | 38.36 | 1:21.08 | 2:10.17 | 2:49.59 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Kajsa Gregersen | 2001 | 395 | 36.98 | 1:20.29 | 2:12.64 | 2:49.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | 383 | 37.25 | 1:21.33 | 2:13.35 | 2:51.45 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Emma Poulsen | 2001 | 381 | 36.49 | 1:19.93 | 2:11.06 | 2:51.85 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sarah Missing | 2001 | 373 | 36.85 | 1:22.58 | 2:16.19 | 2:53.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Freja Schmidt | 2001 | 363 | 38.56 | 1:21.54 | 2:15.04 | 2:54.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 363 | 40.50 | 1:26.42 | 2:17.85 | 2:54.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 358 | 38.16 | 1:23.60 | 2:13.86 | 2:55.33 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Xandra Huryn | 2001 | 358 | 37.36 | 1:24.41 | 2:14.93 | 2:55.41 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Sofie Nielsen | 2001 | 357 | 40.85 | 1:26.19 | 2:17.39 | 2:55.48 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 352 | 39.19 | 1:23.79 | 2:17.27 | 2:56.38 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Brandt | 2001 | 351 | 40.55 | 1:24.98 | 2:17.54 | 2:56.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | 350 | 37.83 | 1:23.53 | 2:16.75 | 2:56.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Emma Brogaard | 2001 | 347 | 40.48 | 1:22.19 | 2:18.67 | 2:57.19 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Line Strandby | 2001 | 345 | 42.64 | 1:25.28 | 2:17.89 | 2:57.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Frida Schledermann | 2001 | 345 | 38.46 | 1:24.07 | 2:16.48 | 2:57.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Mikkeline Mentz | 2001 | 342 | 39.87 | 1:26.42 | 2:18.48 | 2:58.17 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 335 | 41.89 | 1:26.26 | 2:18.98 | 2:59.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathilde Laugesen | 2001 | 335 | 38.29 | 1:23.92 | 2:19.90 | 2:59.31 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Cecilie Olsen | 2001 | 331 | 39.71 | 1:25.16 | 2:19.93 | 3:00.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Caroline Nørby | 2001 | 327 | 42.05 | 1:29.68 | 2:18.52 | 3:00.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 321 | 41.34 | 1:27.00 | 2:20.95 | 3:01.96 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 316 | 38.95 | 1:27.46 | 2:20.88 | 3:02.83 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 315 | 40.87 | 1:28.91 | 2:20.26 | 3:03.12 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
38 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 312 | 43.90 | 1:30.12 | 2:24.46 | 3:03.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Laura Lange | 2001 | 312 | 37.76 | 1:26.86 | 2:21.73 | 3:03.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Caroline Mathiesen | 2001 | 307 | 42.19 | 1:24.95 | 2:21.01 | 3:04.67 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
41 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 303 | 43.31 | 1:26.39 | 2:23.85 | 3:05.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sarah Daly | 2001 | 283 | 42.59 | 1:32.96 | 2:25.15 | 3:09.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Laura Petersson | 2001 | 275 | 42.97 | 1:32.17 | 2:27.81 | 3:11.56 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
44 | Anna Fiedler | 2001 | 261 | 44.36 | 1:36.08 | 2:28.02 | 3:14.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Cassandra Hammershøj | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Maria Munch-Menzer | 2001 | DSQ | 2 tag u vand v 100 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 478 | 36.89 | 1:16.03 | 2:02.64 | 2:39.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 441 | 36.40 | 1:16.84 | 2:04.96 | 2:43.60 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 424 | 35.61 | 1:17.45 | 2:08.82 | 2:45.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 399 | 38.46 | 1:21.25 | 2:12.01 | 2:49.14 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | 394 | 37.07 | 1:20.89 | 2:09.26 | 2:49.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | 359 | 39.40 | 1:25.48 | 2:17.95 | 2:55.19 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 338 | 37.24 | 1:23.39 | 2:17.98 | 2:58.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Gjerløv | 2002 | 337 | 39.03 | 1:23.60 | 2:18.45 | 2:58.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Signe Fich Hansen | 2002 | 335 | 38.95 | 1:24.08 | 2:18.15 | 2:59.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Knak | 2002 | 328 | 40.10 | 1:25.95 | 2:18.37 | 3:00.65 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 327 | 39.82 | 1:28.89 | 2:18.40 | 3:00.82 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | 324 | 42.99 | 1:28.46 | 2:19.05 | 3:01.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Regitze Gotthard | 2002 | 317 | 41.10 | 1:29.33 | 2:19.41 | 3:02.55 | |||
Tårnborg-Vemmelev | ||||||||||
14 | Mathilde van der Linden | 2002 | 311 | 41.94 | 1:28.98 | 2:20.64 | 3:03.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 308 | 42.91 | 1:30.86 | 2:27.04 | 3:04.32 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Emma Pedersen | 2002 | 302 | 41.93 | 1:30.05 | 2:24.22 | 3:05.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 295 | 45.39 | 1:30.95 | 2:26.48 | 3:07.08 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 294 | 42.82 | 1:32.35 | 2:25.66 | 3:07.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 288 | 41.72 | 1:28.06 | 2:27.94 | 3:08.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Celia Puggaard | 2003 | 286 | 42.73 | 1:27.88 | 2:26.92 | 3:08.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Sofie Krühlmann | 2002 | 284 | 43.32 | 1:32.25 | 2:28.78 | 3:09.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Julie Laugesen | 2003 | 284 | 39.59 | 1:25.90 | 2:24.85 | 3:09.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Thea Harring Christjansen | 2002 | 278 | 42.07 | 1:26.51 | 2:27.71 | 3:10.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 277 | 42.28 | 1:31.08 | 2:28.02 | 3:11.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 276 | 42.18 | 1:31.70 | 2:28.75 | 3:11.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Laura Grøn Teschl | 2002 | 272 | 43.39 | 1:31.54 | 2:28.65 | 3:12.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Charlotte Malberg | 2002 | 271 | 48.38 | 1:36.74 | 2:28.61 | 3:12.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 266 | 47.37 | 1:32.52 | 2:32.23 | 3:13.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 252 | 44.83 | 1:33.87 | 2:33.81 | 3:17.18 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emilia Steen | 2002 | 252 | 43.10 | 1:30.36 | 2:33.79 | 3:17.19 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Abby Kristine Waterval | 2002 | DSQ | rygliggende eft 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Claudia Sperling | 2002 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | DSQ | EFB v 75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Ross | 2002 | DSQ | crawlben i fly | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Zascha Seest-Østergård | 2002 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |