Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 0 | 591 | 9:03.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:03.48 | 2:11.86 | 2:11.86 | ||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 1:06.53 | 2:18.37 | 4:30.23 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 1:03.78 | 2:13.27 | 6:43.50 | ||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 1:06.11 | 2:19.74 | 9:03.24 | ||||||
2 | Stm 1 | 0 | 576 | 9:07.97 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:07.25 | 2:17.21 | 2:17.21 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:08.45 | 2:19.26 | 4:36.47 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 1:04.93 | 2:12.10 | 6:48.57 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 1:07.87 | 2:19.40 | 9:07.97 | ||||||
3 | Hsc Piger | 0 | 550 | 9:16.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 1:06.98 | 2:17.23 | 2:17.23 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 1:08.35 | 2:19.40 | 4:36.63 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 1:08.05 | 2:19.60 | 6:56.23 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 1:07.57 | 2:20.06 | 9:16.29 | ||||||
4 | Thisted Piger | 1999 | 520 | 9:26.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 1:05.96 | 2:16.02 | 2:16.02 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 1:07.34 | 2:21.99 | 4:38.01 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 1:10.65 | 2:26.21 | 7:04.22 | ||||||
Sarah Andersen | 1999 | 1:08.87 | 2:22.69 | 9:26.91 | ||||||
5 | As Piger 1 | 0 | 511 | 9:30.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:08.34 | 2:19.79 | 2:19.79 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 1:11.48 | 2:28.67 | 4:48.46 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:09.98 | 2:24.24 | 7:12.70 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:42.35 | 2:17.44 | 9:30.14 | ||||||
6 | Odder Piger | 0 | 486 | 9:39.86 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 1:09.40 | 2:21.37 | 2:21.37 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 1:10.17 | 2:30.12 | 4:51.49 | ||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 1:07.74 | 2:23.13 | 7:14.62 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 1:09.33 | 2:25.24 | 9:39.86 | ||||||
7 | Svømmeklubben Sønderborg | 1999 | 468 | 9:47.25 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 1:12.90 | 2:31.35 | 2:31.35 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 1:04.88 | 2:16.08 | 4:47.43 | ||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 1:12.10 | 2:29.69 | 7:17.12 | ||||||
Camilla Buch | 1999 | 1:12.09 | 2:30.13 | 9:47.25 | ||||||
8 | Piger Esbjerg | 1998 | 454 | 9:53.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie West | 2000 | 1:10.94 | 2:26.76 | 2:26.76 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 1:04.97 | 2:13.76 | 4:40.52 | ||||||
Ane Wildenschild | 2000 | 1:17.03 | 2:37.13 | 7:17.65 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 1:12.71 | 2:35.37 | 9:53.02 | ||||||
9 | Piger Triton Vejle | 0 | 450 | 9:54.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 1:12.05 | 2:31.37 | 2:31.37 | ||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 1:11.40 | 2:27.92 | 4:59.29 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 1:12.78 | 2:31.78 | 7:31.07 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 1:09.96 | 2:23.49 | 9:54.56 | ||||||
10 | Neptun Piger | 0 | 432 | 10:02.95 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 1:10.44 | 2:26.25 | 2:26.25 | ||||||
Mette Baack | 2000 | 1:15.98 | 2:43.03 | 5:09.28 | ||||||
Celina G Winther | 1999 | 1:10.78 | 2:27.47 | 7:36.75 | ||||||
Marie Eske | 1999 | 1:09.91 | 2:26.20 | 10:02.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:48 |