Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Schøn | 1999 | 574 | 31.90 | 1:06.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 566 | 31.92 | 1:06.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 510 | 32.52 | 1:08.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Stinne Sørensen | 1999 | 500 | 32.40 | 1:09.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Merete Toft Jensen | 1999 | 485 | 32.96 | 1:10.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 423 | 34.77 | 1:13.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Clara Franck | 1999 | 421 | 34.85 | 1:13.45 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Laura Blendstrup | 1999 | 409 | 34.30 | 1:14.13 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 397 | 34.50 | 1:14.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie W. Bunten | 1999 | 397 | 34.08 | 1:14.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Isabell Eriksen | 1999 | 395 | 35.12 | 1:14.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mette Flaskager | 1999 | 350 | 36.02 | 1:18.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Johannesen | 1999 | 311 | 37.13 | 1:21.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 547 | 31.60 | 1:07.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 489 | 33.05 | 1:09.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 451 | 33.95 | 1:11.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 438 | 34.76 | 1:12.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | 435 | 33.50 | 1:12.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 426 | 34.33 | 1:13.15 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 385 | 35.22 | 1:15.61 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | 341 | 36.39 | 1:18.72 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 332 | 36.18 | 1:19.50 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Fie Holzmann | 2000 | 331 | 37.83 | 1:19.56 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Louise Sørensen | 2000 | 321 | 37.80 | 1:20.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stella Krogh Lund | 2000 | 316 | 38.51 | 1:20.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 297 | 37.94 | 1:22.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |