Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 573 | 1:11.20 | 2:31.10 | 4:02.11 | 5:14.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 560 | 1:10.94 | 2:32.40 | 4:02.94 | 5:16.68 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 540 | 1:10.67 | 2:32.01 | 4:07.80 | 5:20.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 520 | 1:13.68 | 2:40.30 | 4:12.00 | 5:24.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Merete Toft Jensen | 1999 | 502 | 1:14.14 | 2:38.65 | 4:15.44 | 5:28.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Karoline Lehmann | 1999 | 496 | 1:19.45 | 2:44.70 | 4:14.73 | 5:29.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Sand Majlund | 1999 | 479 | 1:21.09 | 2:44.71 | 4:18.71 | 5:33.48 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Laursen | 1999 | 471 | 1:22.97 | 2:53.61 | 4:22.06 | 5:35.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 470 | 1:18.59 | 2:44.58 | 4:17.51 | 5:35.66 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 464 | 1:19.67 | 2:50.29 | 4:21.71 | 5:37.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 463 | 1:20.84 | 2:44.60 | 4:20.59 | 5:37.42 | |||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 448 | 1:23.65 | 2:45.39 | 4:22.51 | 5:41.04 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Marie Eske | 1999 | 443 | 1:20.28 | 2:50.99 | 4:23.91 | 5:42.33 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Isabell Eriksen | 1999 | 429 | 1:16.58 | 2:46.39 | 4:28.99 | 5:45.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Clara Franck | 1999 | 412 | 1:19.27 | 2:44.57 | 4:30.87 | 5:50.62 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Trine Guldberg | 1999 | 402 | 1:22.89 | 2:50.65 | 4:31.40 | 5:53.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Lykke K. Nielsen | 1999 | DSQ | cr.ben et. flyveding | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Simone H. Lauridsen | 1999 | DSQ | ej fort. bev.150 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 527 | 1:14.17 | 2:38.74 | 4:09.68 | 5:23.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 513 | 1:16.51 | 3:25.77 | 4:49.95 | 5:25.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Smilla Lyhne | 2000 | 513 | 1:18.56 | 2:41.54 | 4:16.14 | 5:25.98 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 509 | 1:18.28 | 2:37.40 | 4:13.25 | 5:26.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Nicholas | 2000 | 430 | 1:19.38 | 2:47.47 | 4:27.33 | 5:45.79 | |||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 417 | 1:20.72 | 2:44.29 | 4:27.03 | 5:49.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 412 | 1:25.07 | 2:50.78 | 4:30.07 | 5:50.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | 408 | 1:23.79 | 2:54.00 | 4:35.03 | 5:51.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | 400 | 1:24.32 | 2:54.20 | 4:29.00 | 5:54.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Fie Holzmann | 2000 | 383 | 1:20.52 | 2:47.93 | 4:36.14 | 5:59.30 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Stella Krogh Lund | 2000 | 380 | 1:25.74 | 3:01.63 | 4:35.64 | 6:00.20 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Baraviec | 2000 | 374 | 1:26.62 | 2:56.83 | 4:44.23 | 6:02.14 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ane Wildenschild | 2000 | 364 | 1:26.73 | 2:55.35 | 4:45.12 | 6:05.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Helene Olesen | 2000 | 349 | 1:28.05 | 3:01.88 | 4:41.98 | 6:10.45 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 336 | 1:27.59 | 3:06.12 | 4:45.60 | 6:15.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Rosendahl Bach | 2000 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathilde Snitgaard | 2000 | DSQ | asym ben i bryst | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |