Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 601 | 27.66 | 57.44 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 567 | 27.11 | 58.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | 506 | 28.58 | 1:00.81 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Nikolaj Borup | 1997 | 493 | 28.93 | 1:01.34 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 476 | 28.76 | 1:02.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Bach | 1997 | 447 | 29.61 | 1:03.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Dall | 1997 | 425 | 29.70 | 1:04.46 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Harmuth | 1997 | 396 | 31.00 | 1:05.99 | |||||
Bov IF | ||||||||||
9 | Andreas Hermansen | 1997 | 376 | 30.64 | 1:07.15 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Jannik Skov | 1997 | 373 | 31.00 | 1:07.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anthon Løbner | 1997 | 361 | 31.82 | 1:08.05 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Anton Holten Lambert | 1997 | 361 | 31.31 | 1:08.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 353 | 31.39 | 1:08.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Rune K. Jensen | 1997 | 349 | 32.15 | 1:08.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 339 | 31.06 | 1:09.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Maahn Christensen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 518 | 28.01 | 1:00.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 489 | 28.76 | 1:01.53 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 487 | 28.63 | 1:01.59 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 463 | 29.67 | 1:02.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 459 | 29.32 | 1:02.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Reese | 1998 | 432 | 30.32 | 1:04.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 418 | 30.36 | 1:04.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 408 | 30.08 | 1:05.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 395 | 30.79 | 1:06.07 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Toke Cramer | 1998 | 386 | 30.87 | 1:06.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Malthe Bøg | 1998 | 380 | 30.33 | 1:06.93 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rune Holm Skovby | 1998 | 375 | 31.28 | 1:07.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Harboe | 1998 | 374 | 31.42 | 1:07.26 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Mads D. Kristensen | 1998 | 372 | 30.13 | 1:07.37 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 324 | 32.09 | 1:10.58 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 318 | 34.23 | 1:11.01 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 288 | 34.31 | 1:13.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ludvig Lind | 1998 | 283 | 34.01 | 1:13.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |